Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
16. jún 2009

ahojte. danulka, dobrý dátum. si mi trochu urobila škrt v plánoch. sme už s malou bez tatina a byť tu skoro dva týždne samé v meste....ale super🙂)koli vám prídem aj z "dovolenky" z vidieka🙂))ešte dohodnúť nejakú hodinu. malá mi má spavé obdobie. niekedy spí od obeda aj 2-3 hodiny.tak snád si to neprehodí na neskoršiu hodinu a nebude spať od druhej do piatej🙂)) a ak má niektorá takého živla ako ja, tak aspon nebudem jediná, ktorá si nebude mocť kludne sadnúť a pokvákame aj na piesku medzi formičkami🙂))alebo pod šmýkalou🙂

no, poznám jendého človek a v PD na letisku, ten má niečo s počasím🙂) aj ked ho len kontroluje, možno niekoho pozná vo vyšších kruhoch. skusim zariadiť aby bolo pekne🙂)) ale nie až moc teplo🙂))

katrin21
16. jún 2009

hawajcanka? co si myslis, ze epi suvisi s tym, ze potratila??? skor s tym, ze brala lieky asi nebolo vsetko OK v tele... ale nabuduce to vyjde urcite na 100%🙂))

danulka2
16. jún 2009

ahojte, susika si uzasna, ze si koli stretku odbehnes z dovolenky 🙂 . Ja by som navrhovala zraz od 9.00 do 9,30h.Teda to preto,aby sme mali my aj deti dost casu na spoznanie, lebo cas rychlo ujde, kazdej trva cesta domov nejaku tu minutu a obed je tu hned.Co vy na to??? 🙂 🙂 🙂

hawajcanka
16. jún 2009

katrin a kto potratil nechapem
chcem ist rodit epiduralkou ci tu niekto nerodil z epi

hawajcanka
16. jún 2009

katrin aha precitala som po zadu niekde na starsom fore o epiduralke nieco pisala o epi

hawajcanka
16. jún 2009

lenadka prepac mrzi ma to bude to asi nedorozunie

martiina
16. jún 2009

danulka, ja som skôr myslela že stretko bude niekedy v poobedných hodínách, teda po obednom spánku.... lebo u mňa je to lepšie poobede, lebo dokiaľ sa vychystám, nakojím a dojdem tam, to aby som vstávala o 5tej 😀 a baby čo sú z dedín by museli isť tiež začasu, veď napíšte viaceré kedy radšej ale ja by som radšej poobede, dajme tomu medzi 15-16hod?

hawajcanka, ak by som ti mohla poradiť ja by som s epidurálkou rodiť nešla 😅 Ja som mala príšerný prvý pôrod, bolesti vyše 12hod a to v 2min. intervaloch, som myslela že skôr zomriem ako porodím 😀 a zaprisahala som sa že keď druhé dieťa tak len s epidurálom..... ale časom to nejak opadlo a keď som zostala tehotna nejako ma to prešlo a vidíš porodila som spontánne dokonca dvojičky, síce bolesti trvali kratšie, nastali aj komplikácie a bolesti boli silnejšie a zvládla som to aj bez epidurálky 😉 Vraj to je pre dieťa oveľa horšie, ty necítiš bolesť, tak ho rýchlo vytlačíš a tým to je pre dieťa bolestivejšie a bude viac doráňané ☹ .... ale samozrejme, je to na každom a určite nechcem dávať rozumy, len som chcela povedať svoj názor 😉 😵

danulka2
16. jún 2009

martinka jasne, chapem 😉 Ja nemam problem prist aj poobede 🙂 , ked sa drobec vyspi. Nech sa vyjadria aj ine. kludne to mozeme dat poobede okolo 16tej 🙂

hawajcanka
16. jún 2009

martinka dakujem ved prave sa rozhodujem a preto kazdy nazor dobry 😉

lucijja
16. jún 2009

nam by to vyhovovalo tak okolo 17tej, lebo my spime tak do 15:30 a kym sa nakrmime a vychystame...Ale pokusim sa prisposobit kludne. 🙂

susika
16. jún 2009

ahojte. tak pekné časy tu dávate🙂) už som sa bála, že tam neikto naťuká o 14.00. dnes malá o takom čase ešte riadne tvrdo spala. zasa si potiahla do tretej🙂) a kým sa milostivá najedla a zvýtala s hračkami, sme sa dostali von o 16:15. takže mne to celkom vyhovuje aj tak neskor.ved aj vtedy je ešte pekne a celkom teplo. dnes bolo dokonca lepšie večer ako po celý den. no a doobeda to tiež celkom ide. ale až okolo deviatej až pol 10. kýms a vyšišmeme a kým sa princezná napapá..... aj ked vstávame už o pol 7.no ale o dvanástej už musí spať, lebo to by asi neprežila🙂))

hm, ale potom je pri dráčiku strašne vela detičiek.včera sme sa ledva dostali na piesok, detičky sa tam ledva hýbali a aj preliezky boli stále plne obsadené.

lucijja
17. jún 2009

aj o tej deviatej rano by nam to kludne vyhovovalo. 🙂

katrin21
17. jún 2009

hawajcanka: ja som zas za epi... mala som ho a bola to neporovnatelna ulava, ja som mala bolesti v kusem ziadne 5 -10min, intervaly.... takze po 12 hod, som mala toho plne zuby a dali mi epi... nakoniec som sice sla na cisarsky, lebo som sa malo otvarala a malá uz mala málo kyslíka, ale to je s tym nesuvisi. Epi je super, totalna pohoda.. aj baby vedla v boxoch s nim rodili, jednej ho dokonca pichli priam nasilu, lebo tak pistala a nespolupracovala, ze jej ho dali tesne pred tlacenim... inak som rodila v MT

hawajcanka
17. jún 2009

dobre ranko mamusky dnes mame slniecko v PD to je super

hawajcanka
17. jún 2009

katrinka a to ti nepichnu hned?musis sa najprv vytrapit? ja som prvu dcerku rodila cisarskym no ale to je 10 rokov dozadu a uspali ma teraz lekari uvazuju nad prirodzenym porodom a nejak sa mi nechce trpiet v bolestiach ked nemusim. 🙂 a poviem pravdu mam trosku aj strach

katrin21
17. jún 2009

hawaj: mala by si byt otvborena aspon na 3-4 prsty.. ja som sa straasne pomaly otvarala..

lenadka
17. jún 2009

hawajcanka, ano rodila som s epi, lebo do porodnice som isla o 20,30 a okolo 2,00 v noci mala mala slabe ozvy tak ma dali ma postel s pasom-monitorovali dieta a kyslik a infuzky...no proste lezis a nemozes si nijako ulavit od bolesti zmenou polohy, tak som poprosila o epidural asi o 2,30, o pol piatej prisla anesteziologicka a svet bol krajsi, ale uz by som si to nedala, lebo som necitila kontrakcie ani tlaky...vlastne som tlacila ked mi kazali, ale nezdalo sa mi to ok, mala som pocit ze to nie je ta spravna chvila-ze je to nasilu a aj tak bolo, mala sa zasekla v por. cestach, na cisar neskoro a v polceste ostat nemohla, takze jedina moznost co vtedy bola, primar vzal klieste a malu vytiahol....brala som to ako osobne zlyhanie 😔 a mala ma dodnes nasledky-hlavicka bola hned zdeformovana a mala zlomenu klucnu kost a natrhnuty krcny sval ☹ ...cize trapis dieta rehabkami ked sa m na teba spokojne usmievat s perinky a dlho som ju nemohla po hlavicke pohladkat-lebo sa bala ze zas ideme cvicit a tahat sval, v 3 rokoch operacia a rehabituluje dodnes...takze u mna ziadny dalsi epidural nehrozi, presne preto, ze mamine musia castejsie potom pomahat dietatko dostat von 😒
ono mozno by to tak dopadlo aj bez epi, ale neviem ja mam pocit ze nie aspon by som na 100% vedela kedy tlacit a citila tlaky ked uz ta vytlacacia faza mala byt 😕

danulka2
17. jún 2009

ahojte, ja osobne by som si epi nedala, nakolko sa bojim, ze by sa urcite nieco pos..lo 😅 . A navyse neznasa, ked ma musia pichat 😠 😀 . To radsej sa do niekocho pichnem 🙂 .Ved kedysi nebol ziaden epi a zeny to zvladli a to rodili hadam kazdy rok 😅 😀 /ako jablon/. Je to kazdej osobna vec. Niekto ma dobre skusenosti a chvali, ale ja osobne by som to nechcela.

hawajcanka
17. jún 2009

dik baby za rady ved nakoniec uvidime ako to vsetko dopadne 😀

lenadka
17. jún 2009

hawajcanka a kde chces rodit? v ktorej porodnici?

susika
17. jún 2009

lenadka. ako sa ti rodilo v MT? aj ja som rodila v TM. vlastne nemala som na výber, kedže sa dialo to, čo sa dialo. ani nie so mnou, ako v bruchu s malou, že nerástla.ale sa mi zdalo, že doktory tam boli dosť mladý,a spon malú rodila taký mladý doktor, že som myslela, že je to praktikant. vtedy tam chodila stále, robili nejaké skušky, boli ich plné chodby a chodili nás okukovať, veru, bolo mi uplne jedno, kto sa mi na "pipinu" kuká, len som chcela, aby bábo podrástlo.kedysi som sa toho bála🙂)

epiduralku aj ja som chcela, ale neviem, aké by to boli bolesti, lebo aj teraz som ich mala každých 10-15 minut asi 15 hodín, no tie najsilnejšie boli asi len 2 minuty a malá sa narodila, no ale to som už fakt vrešťala, bo to sa už malá tlačila von a ja zatvorená. tak veru som aj tak vyzerla, ako keby som odrodila pätoričky.jedna pani vedla mna rodila epi, ked mna tam prijímali. tak taký tichý porod, to by nebolo moc akčné do filmu 😀 ale myslím, že je to na každej mamine a závisí to aj dosť od prahu bolesti.

katrin21
18. jún 2009

susika: v Martine som rodila ja, nie lenadka 🙂

Inak som tam bola ja osobne spokojna, maju tam super vybavenie... uz sa mi niekolkorát stalo, ze ked sa ma nejaky lekar pytal, ze preco som maa cisara a ja poviem, ze lebo malej merali oxymetrom kyslik( v r 2000!) tak sa pytaju hned na to : a vy ste kde rodili, ze tam mali oxymeter?( je to take izé, taká tyčka na konci s takým oblúčikom a to sa dá babú ked ste otvorená na hlavicku cez posvu a meria sa kolko dostava este kyslika.. a ked to klesne tusim pod 40 je zle.. je k tomu taky monitor..) Stalo sa mi to aj v Bojnickej , ze sa cudovali, aj u mojho gyndosa.... malej to podla mn zachranilo zivot, ze je OK..

Inak leni, aj tvoj Rudino mal zlomenu klucnu kost pri porode a to ani nemala strynká epi.... podla mna, ked sa ma nieco posrat, tak sa to... ja by som nehladala vinu v epi... inak zevraj sa ma pred tlacením znizit davka, resp. mala by byt taka, ze necitis bolest , ale citis, ze sa ti chce akoby na celku.. tak neviem... ja som po epi celu noc prespala, bolo mi super.... a my mame blbe porody v rodine,, aj segra si vsetky 3 odtrpela....aj tretie rodila 9 hodín .... a o "štopkaní" po porode( 2 hod !!!) ani nehovorim... rodila v NR a to mala uz druhe a tretie vybene u Doc. Mlynčeka, čo je tam najvacsia kapacita, lebo pri prvej dcere rodila 3 dni a skoro zomrela a mala sa narodila uz mrtva,ale ozivili ju aje OK, nastastie!!! dnes ma 18 r 😉
Takze neviem.... epi alebo nie... nevies ,ako by to dopadlo.... kazdopadne,chudatenko male si vytrpelo.. 😖

katrin21
18. jún 2009

susik: inak ja som v MT vymakla chalana, co si robil do diplomovky nejaku statistiku a poslali ho za mnou.. a pytal sa ma take veci, ze ja som sa strasne na tom musela smiat, ale vlastne som nemohla, lebo ma pri smiatí bolelo bruho.. a som mu furt hovorila, nech mi nerobi do smiechu.. take otazky mi davala.. a taky vyplasený bol..... no sranda... 😀

danulka2
18. jún 2009

susika v MT je medina, preto tam pobehuje vela mladych ,,skoro,, doktorov. My sme tam tiez praxovali a medici sa tvarili ako majstri sveta 😠 . Teda vacsina 😉

lenadka
18. jún 2009

katrin, no jednoznacne mala tieto problemy mala z kliesti-teda natrhnuty sval a deformovanu hlavku urcite, na fotkach z 1. tyzdna ma strasnu modrinu cez cielko a jedno ocko-od kliesti ☹ a mysllim ze na jednej strane to nevydrzal sval a na druhej povolila kost...ale zase zije...a relativne zatial nema az take problemy az na pre nu otravne cvicenia....neviem si predstavit tie klieste bez epi... 🙄 😲 no na druhej si zas myslim co ak to nemuselo byt, mne uz v podstate prestavala ucinkovat epi a aj tak mi doktor neveril ze necitim tlaky...stale chodil a pytal sa nervozne ci ich uz mam...ak by som nemala epi veril by mi na 100% takto si asi myslel ze som utlmena a preto TO necitim a kazal mi tlacit-podla mna asi skor ako sa malo.,.aj ked teraz je to uz jedno 😉
...potom na sitie som si dala capit este jednu davku, tak sa praktikantka sa chirurgie ucila sit, bola zlata, a vravela som si, kto iny ma moze lepsie zasit ako zena??? 😀 a ja som zatial pisala sms o narodeni dcery 😀

V MT su zlaty lekari, Lucka si jedneho chce vzait, uz ma vybavene ze sestricka jej ho strazi 😉 😀

hawajcanka
18. jún 2009

lenadka uvazujem nad handlovou nemam ani trosku chut rodit v bojniciach

susika
18. jún 2009

danulka. ja viem, že v MT je medina. z jednou medičkou som ležala na izbe. bola práve v poslednom ročníku a mala rovnaký problém s bábom ako ja, iba to jej bolo o viac ako 1,5 kila väčšie🙂 taká flegmoška. stále am nejakí medici chodili. ale sranda, bola som tam na plodovej vode, lebo tie testy na downov syndrom vtedy vyšli na hrane, tak ma tam presviedčali, aby som došla rodiť do MT, že je tam super a majú pekné porodné oddelenie. ja som sa na nich dívala, že to akože sa budem trepať 50km koli porodu, že aby somt o vydržala. ja som si to chcela do Bojníc odšoferovať sama🙂)no a osud to takto zariadil.

je to pravda, že po epiduralke by nemala byť cítiť bolesť ale tlaky vraj hej. ja osobne som to nezažila, iba sestra vravela, že necítila bolesť, iba taký hrozný tlak, ako ked išla na velkú a potom už nič.

lucijja
18. jún 2009

hawajcanka: ja mozem bojnice iba odporucat, rodila som tam pred dvomi mesiacmi a vsetci boli uuuuuuuuuplne supermanskí. 🙂 Teraz pred tyzdnom mi tam rodila svagrova a tiez si velmi chvalila. A pritom ma bojnicami vsetci strasili a ja som tiez chcela ist do Handlovej ale nakoniec som isla do Bojnic a nelutujem. Vsetci vravia ze sa Bojnice strasne zmenili v pristupe doktorov a sestier. A spoluziacka rodila teraz v Handlovej a povedala ze viac by tam nesla. Ze sestricky ju nenechali po porode ani oddychnut a ze boli neprijemne. Ale to nepresviedcam, to je len moja skusenost, rozhodnut sa musis sama. 😉

susika
18. jún 2009

baby a ako to je?že tam, kde chceš rodiť, ideš aj pred porodom na prietoky?či ako? iba som zvedavá.tak mi hovorili, ked som čakala malú, že as musím rozhodnúť skor a nie až ked už idem rodiť a utekať do nemocky, do ktorej si zmyslím 😒

ollako
18. jún 2009

ahojte 😉 susika ja vobec neviem, ja mam lekarav HA a tam som aj isla rodit, ale asi vymenim lekara, lebo je to od roku a s pristupom som tiez nebola v HA moc spokojna 😖 , ak bude druhe idem do Bojnic
a kluje sa nejake stretko?
ja idem zajtra na stretko zo septembroviek 2008 ideme na Liptov na vikend uz sa tesim ako male decko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre