Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
25. aug 2009

a aby som nezabudla cakame Vas 🙂

katrin21
25. aug 2009

lenka : malu to zatial nestipe, tak uvidime....

susik: ta vodicka z lekarne: asi myslis Verumal, je len na predpis... ak sa to malej do 10 dni nijako nezlepsi, tak pojdeme dat predpisat.. inak je to ako lak na nechty.. aj to tak smrdi.. 😀

susika
25. aug 2009

Kati-mne v lekárni raz dali takú vodičku, niečo mi to aj pripomínalo, len neviem, čo...nemalo to ani názov. len som to flákala, malo sa to pravidelne natierať. teraz niečo reklamujú, už sa to tu spomínalo, to som myslela, netuším, ako sa to volá.je to z toho bradavičníka lekárskeho.

v lekárni niketo spomínal, že natierať cesnakom...to som počula iba tam....ale aj v mudrych radách na nete je toho vela, ani si to nepamätám. mne tá kombinácia ocot+citron zabrala pred 13 rokmi a jednu som zlikvidovala tak, že po nej neostalo ani stopy. po 3 dnoch sa odlupila sama, riadne zničená 😀 😀 😀

Leni-jo. malá sa dotlačila.snád vydrží. inak možme byť aj vonku, ked je tak pekne. nestíhame ísť von tu a stále vypytuje bublinky, po našom bublifuk. 😀

lenadka
26. aug 2009

susi, no tak kecup je aky??? uz hadam nestipe 😕
ja ho tiez skusim podla tohoto tvojho receptu, mala som recept od kolegyn pred rokmi ale moooc zlozity, este aj kusok cvikle do neho isiel a po case sa nie ze kazil, ale zmenil farbu na taku fuj do hneda. Vyzivovych poharov mam dost tak sa mozem realizovat, budem mat dovcu od piatka aj v pondelok-tak sa mozem vysantit 😝 😀

katrin21
26. aug 2009

ja som robila taky kecup , kde ide aj cvikla, aj jablka a bol uzasný!!!!! nemal chybu!

inak, zacinam si mysliet, ze to mala nema bradavice... ma to totiz take pluzgierikove, skor ako malilinke bodky herpesu, ma v tom tekutinu... ja neviem.... zajtra ideme ku koznej radsej... aj su to bradavice, tak nejake ine..

susika
26. aug 2009

mamina tiež robieva s cviklou. býva dobrý, len tam vždy pridáva feferonky a ja to nemám rada také až velmi pikantné. minule som ledva cestoviny s ním dojedla, len aby som ho minula a myslela som, že bude štípať aj na druhý den 😀 aj do tohto ide pár jablk, ja som dala len kolko som mala a myslím, že stačilo.snád sa nepokazí🙂))

katrin-tak to som zvedavá, čo ti na to povedia. hned ma napadlo, či sa niekde náhodou nepopálila, ale to by si zbadala a už by to dávnoo tým všeličím zmizlo. ja osm malej na chrbátiku objavila také fliačiky. nechce sa mi panikáriť. hovorili, že to može mať zo slnka, vraj pigmentové flaky....taká malá? ale na prdukom nikdy nebývala a ked aj bola vonku, tak faktor 20 a aj to len doobeda, poobedie prespala a o piatej znova. a vyzklečená bývala, ale čo s nou, ked si tričko vyzliekala, že je teplo..... 😀 😀 😀

katrin21
26. aug 2009

susika: popalene to nema, to vyzera uplne inak... ma to take male bodocky... vodnate..

luckak1985
26. aug 2009

Ahojte. Neviete náhodou, ako to riešia v Bojnickej nemocnici, ak prídem na termín pôrodu a malému sa stále nechce? Čakajú ešte, alebo vyvolávajú pôrod? Však termín je len orientačný a môže sa posunúť 2 týždne hore, dole, tak som len chcela vedieť, či s tým náhodou nemáte skúsenosti.

b.janka
26. aug 2009

ahojte... katrin mňa napadlo či to nemá ovčie kiahne?... a svrbí ju to?... tiež by to mohol byť pásový herpes... segra to mala na chrbte... choď s tým čím skôr k doktorke... nie je to sranda.. a daj vedieť ako to dopadne

ja tiež robím domáci kečup... mám super recept... a nejde tam žiadna cvikľa ani jablká... manžel iný kečup nechce... keď ho už nemáme tak kupovaný nechce ani vidieť

lenadka
27. aug 2009

b.janka teda toto tu napisas a recept nepridas! 😠 😀 😀 😀 vies ako sa mi zavaraju zavity, ked rozmyslam aky to asi mas recept??? 😀
uz tuzobne ocakavas zaciatok skolky ako ja? mam pocit ze si to nase dieta pohadzujeme cele leto ako horuci zemiak, keby mal clovek tolko dovolenky, ale to sa takto neda 😝

xenula
27. aug 2009

ahojte aj ja sa hlasim žijem v pd už 27r..........

katrin21
27. aug 2009

b.janka: herpes to nema,lebo sa jej nerobia chrasty a pasovy opar je druh herpesu a vyzera brutalnejsie... a bolo by jej zle, pasovy opar je velmi vazne a nebezpecne ochorenie. Mal to jeden znamy tak viem... lezal na infekcnom a fakt to nebola sranda, citil sa strasne zloe, teploty a tal...
boli sme u koznej, ma to nejaku infekciu , asi z bazena.. tala jej na to Ichtoxyl, natierat kym sa pluzgieriky nenarusia a potom Fucidin a Furantoin, jedno cez den, druhe na noc... aj tak som rada, ze to nie su bradavice 😉

danulka2
27. aug 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala 🙂 . Citala som o stranu skor, ze mate problemy s bradavocami. Ja som skusila bananovu supku=0 bodov, mala som aj verumal/ alebo tak nejak, ta vodicka na predpis z lekarne/ a tiez 0 bodov. tak vyskusam este tu citronovu supku v octe.

b.janka
27. aug 2009

katrin tak to som rada že to nie je až také vážne

leni o tom pohadzovaní malej mi niečo hovor... ani som s ňou poriadne neni... akurát tak cez víkend... teraz už 2 týždeň je u našich... brávame si ju na víkend... a doteraz ju mávala svokra... tak to som s ňou bola len poobede...

danka sa už nevie dočkať skôlky... už pred mesiacom sa pýtala kedy tam pôjde... len keď ju budeme ráno budiť tak ju tá chuť prejde... neviem si predstaviť ako to budú učiteľky znášať keď budú mať nové deti... lebo doteraz sa "venovali" hlavne danke... ju držali na prechádzke za ruku a pod... a teraz tam budú tí maličký drobci...

keď prídem domov tak hodím na net ten recept... dúfam že nazabudnem... lebo chcem umývať okná a prezliekať periny... doteraz sme robili vonku... tak v dome mám ako po bombe

katuskapd
28. aug 2009

ahojte
vy stale len varite, nestaci vam doma 😀 😀

lucka ked tam prides tak ta vysetria, a skonstatuju ako to vyzera, ja som rodila 2 tyzdne pred terminom, a doki ked ma vysetril hovori ze je to zrele tak mam ist po veci a nastupit, samozrejme mi hned po nastupe pichli vyvolavacku, myslim ze aj ty tak skoncis, nemyslim to v zlom. 😉

xenula ahoj a vitaj 🙂

xenula
28. aug 2009

katuskapd dakujem vitam kde si rodila?ja ešte len budem v bojniciach

fifik
28. aug 2009

luckak1985: ak prídeš do nemocnice v tomto termine, už ťa domov nepustia. Hospitalizujú ťa, porobia všetky vyšetrenia... teba, aj babatko. Zopar dni počkaju, ak by bol nejaky problem, ze sa tam babo uz velmi tlaci, horsie prietoky, vyvolaju ho. Domov ta podla mna uz neposlu. Viem ako to tam chodi, rodila som tam dve deti, aj som mesiac lezala na rizikovom. Podla uz ani nie si doma 🙂)

katrin21
28. aug 2009

ja by som urcite nenabelha v porodnici presne v den terminu, ze uz chcem rodit! to dieta vie kedy ma ist von aj same.. a potom.. tie terminy su tabulkove... ani vaha nie je rozhodujuca( niekto ma vacsie deti a uz v 8 mesiaci ma tolko co ina ked ide rodit...) a nie vzdy je oplodnenie presne v strede cyklu... ovu moze byt aj inokedy...

a navyse urcite by som nesuhlasila, aby ma tam " zdravu" v nemocnici drzali, a cakali... to by ma mrdlo! mala by som depku jak svina, nehovoriac o tej strave... ak je vsteko ak ma byt, treba doma cakat a ist az ked su bolesti... alebo ked sa prenasa uz tak 10dni.... 😉

fifik
28. aug 2009

Určite máš lucka dalsi termin u svojho gynekologa... ten ta usmerni, ako dalej. Povie ti, ze ak to nebude do "stredy", hlaste sa v nemocnici. Urcite netreba utekat v den terminu tam. Preto som pisala, ze ak tam aj prides, uz ta nespustia domov.

katuskapd
28. aug 2009

fifik si to vystihla a pekne napisala 😉

xenula ja som rodila v bojniciach 😉

livia1 dlho si tu nebola ale do majovky opat tehulkuju prispievas a ani sa nepochvalis s drobcom 😵

molly28
28. aug 2009

ahojte ja len tak narýchlo - lucka porodila dnes ráno o pol piatej chlapčeka šimonka, takže rady si už nestihla prečítať 😀 😀 😀 obaja su ok...

fifik
29. aug 2009

No... ved som pisala, ze uz asi nie je ani doma 🙂 Tak som mala pravdu. Lucka, Šimonko... držte sa!

susika
29. aug 2009

ahojte babule.len tak narýchlo aidem makať. b.janka, sem s tým kečupom, ešte mám z čoho vyskušať?🙂))

lenadka-máš to u mňa, si ma zásobila aj na pol roka🙂))šťava sa ešte nekonala, sú také fajné, že mi je ich ľuto rozvariť🙂) zajtra dojde moj chlap, tak nech sa naje domácej zeleniny🙂)) aj si tie pletené prkotinky už niekde využila? ja osm šalela na pohároch so servitkami🙂)) a inak stále vysím na artmame, už mi z nej bude šibať, čo tie baby tam nevymyslia. len ten čas veru chýba, alebo všetka tá piplačka dlho trvá.... 😀

ja by som tiež do nemocky skor ako by prišli prvé kontrakcie nešla. mala som tam dosť 4 dni na rizikovom a potom, "už ma vezú do MT a tam v nemocke asi týžden a malá aj tak neporástla, iba čo asi viac schudla a ja tiež z tej stravy.a aj tak nič nezistili...ale mi ju šikovníci zachránili 😀 😀 😀

danulka2
1. sep 2009

no ahojte, som tu lebo mam tento tyzden dovolenku, inak mi nejako ostava menej casu, kym su tie dovolenky. Ale od septembra sa to zlepsi 😉 Dnes som si po dlhom case uvarila koooopu slivkovych knedli s makom. Chcete niektora? b.janka aj tomasko sa tesi do skolky, ale uvidime ako dlho mu vydrzi to nadsenie 😅

bubba
1. sep 2009

danka jááááááááááááááááááááá mnááááááááááááám 😝 😀

danulka2
2. sep 2009

bubba kde si? Ja ta cakam s knedlami a teba nikde 😀

b.janka
2. sep 2009

čaute baby... konečne som sa sem dostala... od piatku večera do pondelka sme boli na chate na jalovských lazoch... a včera ZOO... ešte sme chceli využiť prázdniny a byť poriadne s malou...

keď sme došli v pondelok z lazov tak mi svokra oznámila že škôlka je ešte tento týždeň zavretá... že tam ešte niečo robia... skoro ma šiblo... tak dnes do obeda sme mali malú v robote... išli sme s ňou na obed a zaviezla som ju k segre na prespatie... zajtra aj v piatok si to zopakujeme... nemám ju kde dať... som zvedavá či mi ešte budú tie 2 dni v robote tolerovať keď tam budem mať danku

inak tu je ten recept na kečup:
5 kg rajčín, 1/2 kg cibule, 1/2 kg cukru, 1/2 PL mletý zázvor, 1/2 PL horčičného semena, 1/2 PL škorice, 1 KL mletý muškátový orech, 2 PL soli, 2-3 feferónky, 0,25 l octu... zeleninu nakrájať a všetko do hromady zmiešať... varíme to kým sa z toho voda neodparí... nechá sa to do druhého dňa vychladnúť... prepasíruje sa to a znova sa to varí do zhustnutia... ak nechcete mať štipľavý tak tam nedajte feferónky... kečup je suprový... odporúčam... dúfam že vám ešte ostalo trochu rajčín keď som tak neskoro napísala... ja ho idem dnes robiť

lenadka
2. sep 2009

susika, pleteniny sa pouzivaju 😀 😉
kosicek som dala na barovy pult-na postu, motyl je uz v kvetinaci ako dekoracia a vencek je zatial nedozdobeny pri ovoci, ale ked bude cas a prilezitost pri nejakych sviatkoch-Vianoce, Velka noc... ho patricne prizdobim 😉
mala by si mi dat kurz ako sa to robi, zisiel by sa mi este taky štvorcovy, aby sa do neho A4 papriere zmestili-na akciove letaky a pisomnosti nech je to take schovate, kazdy to chvali ze ake pekne a ked poviem ze s papiera tak to chytkaju a okukavaju-ze ozaaj? 😀

b.janka, ten recept sa mi pozdava az na ten zazvor 🙄 ten ja nemusim-resp. nemozem, vravia ze je priti nevolnosti, ale mne je naopak s neho ble 😅
rajcin mam este dooost, len sa mi uz nechce nic s nimi robit 😅 😅 😅

lenadka
2. sep 2009

b.janka, na ktoru chatu na lazy chodite? Este volakedy ked som sa s tym mojim vlacila 😀 tj. daaaaaaaavno sme chodili do koliby a laznicky, ale tie uz vyzeraju vseliako 😝 tak ze malu by som tam asi nebrala a do stanu sa bojim, ze nas macko do rana spapa 😀
tie sukromne chaty tam vyzeraju niektore super, skoda ze hentie dve su uz take zhumplovane 😖

b.janka
3. sep 2009

leni boli sme na svokrovej chate... ako vravíš... do tých 2 by som malú nezobrala... tam chodievajú chalani... a ony si pozor nedávajú pri ich žúrkach... na lazy sme išli pešo v piatok na večer... došli sme tam okolo 21:00... cez horu sme už išli s lampášom... sobotu nám celú prepršalo...tak danka bola ako z divých vajec

inak leni kde máš malú... ja ju dnes mám znova v robote... už z nej šaliem... nemôžem ani poriadne robiť... a ako na potvoru tak teraz neviem čo skôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre