Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kkatrina
20. sep 2009

jankako ja som bola obidva razy doma celé tehu na Pn a neprišli mi ani raz. Dokonca pri prvom som sa aj vydávala a sťahovala a nič. Tak držím palce - neboj 😉

danulka2
20. sep 2009

ahojte, katrin skoda, ze som sa sem nedostala skor. Ale ak chces mat vyssii korpus, tak urob cesto z duplovanej davky a hotovo 😉 a mas ip 🙂

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
21. sep 2009

susika: mne sa zda davat dieta na nocnik az skoro dvojrocne straaasne neskoro... nasa mama nas davala odkedy sme vedeli sediet.. ked som mala rok a pol bola som kompletne bez plienok 😉 , dokonca 8-9mes. ma v lete vozila v kociku na holo, lebo doma som sa predtym vycikala do nocnika.. a v pohode...
ja som dceru davala tak ako kedy.. mala obdobie, kedy som ju proste mohla aj zlomit a na nocnik si nechcela sadnut... liali sme jej vidcku, robli cssss a ona sa vycikala... ale aj tak sa nejak nechcela naucit cikat.. vyslovene nechcela... az potom neskor ked mala dva roky tak uplne prestala nosit plienky.
ja by som zacala urcite uz aspon od roka dieta ucit... lebo e to dlhy proces.... s cikanim vonku sme problem nikdy nemali nastastie...

inak, tortu spm spravila, je celkom fajn, len plnky bolo na moj vkus menej, ale inak OK.. 🙂 robila som tu z v10 vajec, trojfarebne cesto.. akurat posledne uz nenarastlo tak velmi, lebo dlho stalo( nez sa prve dve upiekli cca. spolu pol hodinu) a nenapadlo ma ho trochu premiesat slahacom.. az ked som ho liala do formy som videla , ze trochu vajicka " zvodnateli".. ale inak OK, len menej narastlo... 😉 Kika dostala milion veci, sranda ze vsetko Hannah Montana... takze uz je " na komplet" vyzdobena( CD, taska, pulovrik, spodne pradlo, peracnik, penazenka, tasštička.... + čižmy, ale tie nie su H. MOntana 😀 ) a este jeden svetrik z C&A... tusim sme to tento rok nejak prehnali.. ale nie len my, aj ostatní 😀- Talkze bud.rok sa krotime.

bubba
21. sep 2009

katrinkaaaaaaaaa všetko najlepšie Kike veľa zdravia 😵 😵 😵

kkatrina
21. sep 2009

katrin keby si mala chlapca ako ja a susika tak by si pochopila prečo až od dvoch rokov 😀 ja som síce dávala asi do 1,5 roka ale je mi to naprd doteraz. Proste si tam nechce sadnúť ani za svet a pred týždňom keď som skúšala tak aj vydržal byť v suchu skoro 3 hodky ale na šerblík sadnúť nie 😝

Kubka to omrzelo keď mal 2 roky a 4 mesiace a vtedy sa naučil pýtať za 4 dni - takže ja som toho názoru že keď to príde tak to príde a každé dieťa má ten moment niekde inde 🙂

katrin21
22. sep 2009

hej hej, katrina, suhlasim v tom ze to to dieta musi same pochopit.. ved aj Kika, jednoducho az ked ona chcela, tak zacala chodit a potom uz rovno sa to sedátko na zachode.. 🙂

katrin21
22. sep 2009

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30599877&...

baby, takto ten moj vytvor vyzeral 🙂)

lenadka
22. sep 2009

katrin-ta torticka vyzera super!!! 😵 😝 mnam, teraz po obede mi na take sladke ide chut 😀
juj ja robim doma tiez taku tortu 3 farebnu, ale z 9 vajec a cesta miesam postupne, kym sa jedno pecie, dalsie miesam...trosku som si to naposledy /ked som piekla Rudinovi/ upravila-ked ze ma rad orechove, spravila som naraz jeden vyssi korpus orechovy-to cesto vzdy aj viac napuchne zo 4 vajec a potom cokoladove z 3 vajec a to som dala do stredu a orechove napuchnute som rozkrojila na polovicu a trota bola tak akurat vysoka, inak mi je to az prilis napuchne a to sa mi tak nepaci.
Cesto robim tak, ze z 3 vajicok uslaham sneh /najskor bielka, potom pridam zltky, potom cukor - tu plati kolko vajec tolko PL cukru, ale ja som si to upravila a dam polku vanilkoveho a 2 PL kryst. cukru, potom olej 1dcl vlievam postupne ako slaham, prasok do peciva 1/2 na jeden korpus a 3 PL polohrubej muky...ked sa prida toto tak je to ciste cesto-biele do neho sa lubovolne pridaju orechy/2-3PL-ja teda sibnem niekedy aj 4-5 😅 /, alebo kakao, podla toho ci chcem cokoladovy alebo orechovy korpus.
Paci sa mi na tom hlavne to ze nic nevazim, ale pouzivam rovnicu 1vajce=1PL /muka, cukor/a priznavam ze aj ten olej tam niekedy svihnem len tak "zvoleja" odhadometricky 😀 😀 😀

inak baby nic nestihaaaaaaaaaaam v robote blazinec a minuly tyzden som sa flakala v Tartach na skoleni tak teraz to na mna v praci padaaaa au ☹ 🙄

bubba
22. sep 2009

katrin ta torta vyzera super...a koho to tam nevidim... 😉 kmeto band boli na navsteve? 😀

danulka2
22. sep 2009

katrin aj ja zelam Kristinke vsetko naaaaaaj a torta je nadherna, si sikulka 🙂

kkatrina
22. sep 2009

katrin krásna torta - v živote by som tak neozdobila 😖

susika
22. sep 2009

katrin-no, malá tým že bola narodená rpedčasne mi začala sam sedieť asi dva mesaice po prvom roku a taký malý nočník, čo by bol na jej zadok som nenašla. (mala cca 6-6,5 kila)a plienky od 2-5 kil🙂)) dokonca aj ked mala 1,5 rpka mi do toho nočníka celá spadla a viac som ju nan nedostala. názoruy sa veru roznia. poznám baby a dokonca máme takú aj v rodine, čo malú davala na nočník , ked mala 6 mesiacov a teraznočínkujme presne tak isto ako aj moja malá, čo na nočníku sedí iba 2 mesiace. doknoca moja sa do neho aj vykaká, čo ona stále nechce a má obdobie, že nechche nočník vidieť celý den a je len na plienke....no ale ona je baba o 7 kil ťažšia od nás🙂))a malá mi už po dva dni sedí aj na normálnom vecku. čoho sa ona stále bojí....sama od seba tam chcela aj ked sa predtým bála, v pohode sa vyciká....už aj minule spala bez plienky poobede a bez nehody (som to riskla, lebo plienky bývali suché), čo kamoška len čubrnila, lebo oni stále s plienkami v posteli už vyše roka. lenže malá sa mi budí na cikanie aj poobede niekedy, ked sa dosť nevyciká pred spaním a aj v noci ma niekedy zobudí, že sa jej chce, aj ked máva plienku.. lebo neriskujem mokrú postel🙂))už len to cikanie vonku, čo sa stále hambí, snád to do konca jesene pojde preč tá hamblivosť a bude bez plienok, elbo už sa mi s nou neche bojovať, ked jej ju dávam. plienky nechce, sama si ich dáva dole, ale vonku sa mi počura, lebo sa hambí ešte aj toho stromu za ktorým sa schováme🙂)dnu je to v suchu, to už sa posadí aj sama🙂)tiež som bola bez plienky ked som mala 1,5 roka. zvládla som to za pol roka, do roka ma nemohli davať ani behať, mala som remence koli klbikom

katrin21
23. sep 2009

lenadka: tak to ja mam priblizne rovanku tortu, tiez len cesto naraz a potom ho delim na tri casti cesto a pecie sa postupne, akurat som to posledne mala znova trochu preslahat, lebo ked som to migla do formy tak vajicka uz boli take čľup. 😀 😝 , takze ten posledny korpus moc nenarastol, a nejde tam ani prasok do peciva...

bubba: jasneeee🙂 Kacena je moja kamoska zo ZS a gympla a je krstna Kike 🙂) a Otina tiez dobre poznam, este ked hraval v ZUŠ v orchestri apotom ked zacal chodit s kačenou 😨)))

kkatrina: ale kvetinky boli kupene.. neviem robit marcipan..ale akurat som rozmyslala, ze to asi niekde an nete vylovím a skusim niekedy, lebo teraz sa uz moc taketo klasicke torty " nenosia" 😀 , ale nam chutia 🙂

danulka: diky 🙂

baby ste zlate🙂

katrin21
23. sep 2009

susika: ved to, ze clovek nevie, volakedy sme sa my nejako lahsie naucili a tie nase deti stale nic 😀

bubba
23. sep 2009

caute kocky,
ja som uz prestala riesit take veci ze kedy sa moja mala nauci to ,alebo hento...proste som prisla na to,ze RAZ sa tak stane ze raz nabehne na presne rovnaky vyvoj ako ine deti ze sa podobiehaju navzajom v zameskanom...a koniec koncov aj tak vsetky skoncia na vysokej skole a budu uspesne 😀 😀 😀 no nemam pravdu??? 😵

bubba
23. sep 2009

prave som pozerala toho mokreho na streche a bolo mi z toho divne.ten chlap potrebuje pomoc vyzera to na riadnu depresiu....

http://www.markiza.sk/clanok-o-nas/507951-mokry...

katrin21
23. sep 2009

bubba, mne to nejde pusitit a v TV som to prepasla, mali sme ten " Kmeťoband".. 🙂 co hovoril?

susika
23. sep 2009

ani ja to neriešim, čo kedy. má svoje tempo a v niečom predbieha av niečom zaostava...dobehnú to drobci....
ale osms a pobavila.2.9. sme boli na dvojročnej kontrole u dokiny a nič swa ma nepýtala, vyšetrenie bolo, popočúvanie malej, pozretie hrdla, vyšetrrenie moču a odvaženie a to bolo všetko.ted mám doma kartu a kuk na to lajstro a tam, že malá píše kruh, rovné a zvyslé čiary, poskladá 6-10 kociek na seba, vylezie po schodoch bez pomoci...a iné srandy, na ktorých soms a pousmiala. kocky ju nebavia, takže netuším, ako na tom je, nebaví ju to stavať, čmárať si čmára, ale že by cielene kruh a rovné čiary...aj ked sa jej to podarí, ale to tak náhodou, čo sa týka lezenia po schodoch. dlho lozila po štyroch, iba v sobotu začala pekne sa pridržiavať zábradlia. do vtedy na šmykale nan nedočiahla a bála sa a indevelmi po schodoch nemá kadial behať.raz sa jej podarilo bez držania a aj to som skoro odpadla🙂))bola na mna naštvaná,tak sa asi zabudla aj držať🙂))ešte tam bolo, že ceruzku drží dvoma prstami..to drží ju ako kol v plote🙂)tak srandovne, takým sposobom ona ešte drží vidličku🙂))no ale čo sa týka kvakania, tak v tom je así výnimočná,tabulková. teda akože kvakoce jej to jedna radosť. niekedy ma ráno budí pesničkou z bambulky"rano vyskoč z postielky, ako skáču žriebätká, celé dni sú v perinkách, iba malé bábätká"🙂)))teda na básničky a pesničky, na to hlavu má.posledne si stále vyspevuje od Kiršnerky Pokoj v duši.....až niekedy večer som rada, že ide spať🙂))

ten Mokrý, taký úspešný a tak...idem to skusiť, či mi to pojde....

katrin21
23. sep 2009

mne je ho strasne luto.. poznam ho trcohu a aj jeho maminu, som s nou ucila na Zapotkach v ZUS... taka správnacka... ktovie co v tom bolo... v Plus7 dni je clanok, ze vraj mu Diana dala nejaku tajomnu podmienku ktoru ked splni ,tak sa mozno k nemu vrati.... tak neviem..ale priala by som im byt spolu 🙂 aj ked je podla mna pre neho stara

bubba
23. sep 2009

katrin a preco ti to nejde?no on bol taky vysokovany ked hovoril na tej streche...ale zasa...hm...duro mokry...to mohol byt kludne aj herecky vykon...sak vieme ocom je bussiness .to ma napadlo ked si napisala to o tej podmienke.no proste bud je to riadny blud na prilakanie más aby zasa o nich citali,ahovorili,sledovali,alebo je to pravda...fakt to neviem posudit lebo herec to je dobry..
inac moorova ke duz chodi s mastalirom tak potom to je dost divne zeby si kladla este nejake podmienky....
ješiš ja ti fakt neviem zopakovat co tam hovoril ale vyzeral akoby trel riadnymi depkami...akob riadne trpel... ☹ ved vies ako on rozprava ze musi clovek 2 nasobne rozmyslat nad tym aby to pochopil,alebo vyselektoval ze ci je to voblec pravda alebo zavadzanie 😀
ja som ho strtla len raz na zapotockoch a posobil namna ako namysleny tr.ko s bandou chlapov okolo seba..no neviem

katrin21
23. sep 2009

bubba: prd chodi a nie s maštalirom... on je s Tanou, na premiere janosika to jasne povedal do kamier a furt ju cmuckal, ze je to blbost a aj MOkry sa s nim bavil a v pohode... je v otm nieco ine.,.

on sa vzdy vyjadruje tak v hadankach 😀

katrin21
23. sep 2009

bubba: a ty odkial poznas kmetovcov?

bubba
23. sep 2009

katrin,ale olga sa ho na streche pytala :"vraj si sa na premiere bavil s tomasom?""o com ste sa bavili?" a on povedal nieco v takom zmysle,ze aj "ja som hral v janosikovi jelena ale vystrihli to" ...tak potom comu verit?ak sa ti bude dat pozri si tu strechu z domu uvidis potom to rozpitvame som zvedava na tvoje postrehy 😀 😀

katrin21
23. sep 2009

neda sa mi, nemam taky player... debilne ochrany v praci.... ale nevadi... ja som videla fotky, ako sa bavia ,on sedel za manstalirom, mastalir otoceny a druzne debatovali.... Duro ked sa nechce vyjadrit tak tresne nieco ako s ytm jelenom.. to je cely on..

bubba
23. sep 2009

zevraj ta durova mama ma rakovinu dnes mi svokra hovorila ze davali v reflexe...totiz ja take veci vobec nepozeravam 😅 tak ani nic neveim..
to co duro povedal na adresu toho jelena mi skor pirpadalo akoby chcel pred mastalirom ako ten jelen vyzerat za urcitych okolnosti...teda ze sa tak citil...a doma nemas net?

katrin21
24. sep 2009

nie odma nemam, naoc ked mam v praci a mam notebook, takze si tomozem pustit aj doma cez mobil...ale moc to nevyuzivam...

hej durova mama ukoncila teraz liecbu , Vierka sa vola( ako moja sestra), jeden cas som ju vidavala robila na namesti v tom butiku Ola Daubner.... ale uz je z najhorsieho vonku, byva teraz u Jurovho brata v Budmericiach.. kusok od Trnavy..

katrin21
24. sep 2009

inak, ja som ten Reflex videla 🙂) o Juraja sa dost zaujimam, lebo ho pizanm este ked na obsolventskom vecerku ZUS robil pakec 🙂)) hotovy saso uz vtedy 😀

lenadka
24. sep 2009

ahojte dievcata, vidim ze vas Durko dojima, ja mam k nemu taky neutralny vztah, nikdy ma obzvlast nenadchol, ale nain ic proti nemu nemam-vcelku dobry zabavac, ten reflex som si pozrela, fakt sa tvari navonok akoze fajn, ale je vidiet, ze je rozhodeny...hrozne je to v tom, ze znami ludia nemaju ziadne sukromie 🙄 nuz, ale je to dan za ich popularitu 🤐

kkatrina, inak ja sa nemozem na Lucku nejako specialne stazovat, ze neposlucha, je ziva, ale nie zla...ono cim viac som na nu robila krik tym to bolo horsie a naopak ak jej dam moznosti tak sa to da, napr. ides sa napapat pred sprchou, alebo po nej...vyberie si a ma vlastne pocit, ze sa sama rozhodla, alebo das si ruzove, alebo sede teplaky /to ked ju chcem napasmat po skolke sa prezliect/ vyberie si a zas ma pocit, ze vlastne ona sa prezliekat chcela, alebo nas najvacsi problem z jedenim, budes jest cervenou alebo zelenou lyzickou-chapes? Neriesim-budes alebo nebudes jest, ale ja rozhodnem ze bude a ona si zvoli ako, ale pritom vlastne akoze ma na vyber 😀
ked ma spolocnost-kamosky tak sa otoci o 100% dost sa predvadza a ukazuje, prekrikuju sa navzajom, lieta ako besna s klapkami na usiach, preto sa snazim dopredu, skor ako nejaku pozve urcit pravidla-napr. Maruska moze prist, ale nebudete pozerat televizor, ani hrat na pocitaci /jej mamina si to nepraje a ja si tiez myslim, ze ked su dve nech sa hraju pozerat telku moze ked bude sama unudena/, budete sa hrat a hracky ostanu v detskej izbe...to ze nebudu kricat to nemozem ziadat aby slubila, lebo viem ze je to nemozne 😀 ale aspon im prikazem zavriet dvere do detskej 😀
Vies Kubko je inteligentny chlapcek a hyperaktivita sa spaja s vyssou inteligenciou-teda asi volis spravne viac ho zamestnat aby mal viac podnetov...takze ked si to spocitas, lepsie zive inteligentne dieta ako zakriknuty tutko sediaci potichu v kute 😉

bubba
24. sep 2009

katrin este ma napadlo ze ci prave toto jeho vystupenie nas treche nemala byt nahodou ona zahadna vec "podmienka"co dostal od diany 😀 😀 😀 lebo olga sa ho pytala,ze ci nevadi diane jeho otvorene rozpravanie a citoch a on povedal,ze ma pocit,ze prave to sa od neho ocakava,alebo nieco v takom zymsle..

lenadka moj vztah k nemu je tiez neutral ale toto ma tak trklo ze by ma zaujimalo,ze ci v tom zasa ide len bussiness (vies ako sa rpbia postavicky mojsejovci,alebo rochniak ,,,,ze dostanu scenar a roia zo seba uplne niekoho ineho ako mozno su...)ze ci nahodou aj tu nejde tak trochu len o popularitu,zvysenie sledovanosti TV,Tlace a pod...proste prachy su prachy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre