Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
19. okt 2009

caute 🙂
lenadka uz si zaregistrovana?? 😀

kkatrina
20. okt 2009

ahojky,

leni ja som ti už dávno hovorila že sa máš zaregistrovať a dokonca už ani pozvánku nepotrebuješ ako kedysi 😉

kati môžeš prosím ťa aj mne poradiť nejakú dobrú logopedičku? ďakujem

ja mám dosť veľké starosti s Jakubkom, nielen tie rečové - ale stále aj zdravotné a navyše už viac ako týždeň aj takého psychyckého rázu a -zdá sa že som už napokraji s nervami.
bola som týždeň na školení v BA a odkedy som sa vrátila nechce chodiť večer spávať, doslovne robí cirkus, vyprovokuje si také plač až sa zajakáva a nič na neho neplatí, podobrom - pozlom jednoducho nič. A pritom má izbu hneď vedľa našej spálne, svieti sa mu na chodbe, dvere má otvorené, včera som mu dala aj nočnú lampičku - a výsledok nula bodov. Už som aj rozmýšľala že ho zoberiem k psychologičke - ale zase nechcem vyzerať ako hysterka čo si neviem poradiť s vlastným dieťaťom - aj keď neviem, a nechcem aby mal záznam v karte - blbá som čo? 😒

bubba
20. okt 2009

kkatrin jasne ze ho zober k psychologicke,ja by som nevahala keby som citila ze si uz totalne neviem poradit s deckom,...ja som u psychologicky nebola,ale volala som s jednou ohladom minibubbinho dlhotrvajuceho pocikavania a zhodou okolnosti to vtedy prestalo.po tom ako som jej rozpovedala cely pribeh,mi povedala,ze sa to malo riesit uz davno,lebo to nebola chyba "fyzicka"ale nieco ju blokovalo v hlavicke,mala nejaky problem...na ktory sa dalo prist a pomocou ktoreho by sa dalo predist tomu ze vo veku 3 rokov este pocuravala,dokonca aj pokakavala vsetky gatky a to boli u nej take fazy,ze raz to,potom to ,potom chvilu pokoj a tak..
kati,neboj sa poradist sa s detskou doktorkou ona ti odporuci lekara...radsej to riesit odborne akoby sa malo daco zanedbat.drzim ti palce aby si to dobre zvladla...a nehanbi sa!mas moju podporu

katrin21
20. okt 2009

kkatrina:

kamoskin syn maval zase nocne desy a bola s nim aj u psychologcky, ale vies kto jej pomohol??? ta maserka, co som pisala minule! lebo on sa jej aj dost casto pocuraval, skoro kazdu druhu noc a to mal uz 6-7 rokov!!! talze skus, za skusku nic nedas,..

lenadka
20. okt 2009

kkatrina a s kym bol kym si bola na skoleni? Staral sa manzel, alebo svokrovci???

lenadka
20. okt 2009

bubba este nei som-neni kedy 😅

katrin21
20. okt 2009

katrina: a on nechce chodit spat, lebo sa mu nechce? alebo sa boji?

lebo su dve moznosti.. bud ho nechavali viacej hore a teraz si zvykol a nechce ist spat, alebo sa boji, ze ked sa zobudi tam nebudes, ak si isla prec zavcasu rano..alebo este.. hmmmm... ze ho nieco pocas toho tyzdna vylakalo, napr. v telke a boji sa ist spat ....

monicz
20. okt 2009

zdravím Prievidzu su to holky zo severu ročník1977?ja uz 5let žiju v ČR 🙂

monicz
20. okt 2009

AK TAK NAPISTE I DO POSTY NEBO 32holka@seznam.cz na pokeci.sk mam nick monikaczapad 🙂

katrin21
20. okt 2009

ja som rocnik 1977, ale nie som zo severu, ale chodila som na Stred do skoly a potom na gympel...

kkatrina
20. okt 2009

dievčatá ďakujem za podporu 🙂

s detskou lekárkou to riešiť nemôžem lebo je na prd... 😒

leni deti boli s manželom ale čiastočne aj so svokrovcami - cez deň v škôlke. V podstate celý týždeň Kubko spal s mužo v spálni - tak si myslím že tam vznikol celý problém - že si na to zase zvykol. Ale zádrhel je v tom že sa pravdepodobne bojí - on je taký bojko od úplného malinka - sám zaspáva len nejakých 6 mesiacov.

dnes to premyslím a zajtra asi začnem radikálne riešiť

ďakujem 🙂

katrin21
20. okt 2009

no... katrina

ja som taky ten typ tvrdej matky, keby som videla, ze to na mna len skusa, tak natvrdo... nechat mu svietit otvorene dvere a tak... my sme mali takyto problem s Dankovou Veronikou.. ani za svet nechcela pochopit, ze s nim uz nemoze spavat, ked ma mna... lebo akosi traja sa manzelskej posteli nevyspime a ja predsa nebudem spat vedla, ked a vidime len cez vikendy a z toho kazdy druhy viekend je s nami Veronika... takze nic... vysvetlovat, vysvetlovat.... potom sme ju jeden cas v noci prenasali ked zaspala v nasej posteli, ale potom asi po roku so si povedala, ze to takto nejde, ze keby bola moja , tak natvrdo to riesim a aj sme to tak vyriesili. proste ziadne prosikanie, nic... jednoducho ze uz je velka a basta. Max. ju ulozime, ale nejakých 5 minut sme pri nej boli( Danko bol schopny za tych 5 min zaspat skor ako ona 😀 , takze ked som pocula chrapanie 😀 tak som ho bola zobrat)...
Podla mna aj maly si zyvkol, podla toho co pises, a teraz skusa... takze je len na tebe, lebo ty si pho poznas, nakolko je ten strach realny a nakolko je to skusanie, ze placom dosiahne svoje... lebo 5 rocne dieta je uz dost velke.... drzim palce!

katrin21
20. okt 2009

som nejako tu prvu vetu nedokoncila.. proste ze by som nechala svietit, otvorene, vysvetlila by osm mu, ze sme vedla a nema sa coho bat, a dala by som mu nejaku hracku plysovu do ruky( ja som kika davala takeho Peppina - kačicku plysovu a takym hlaskom so povedala, ze " chcem ist ku Kike pod perinku" a Kika sa vzdy zasmiala a bolo.. a niekedy to robime dodnes🙂) prituli si ju, uspokoji sa a je to-

bubba
20. okt 2009

presne to si ja myslim,ze maly kubko ma problem v tom ze ked zaspi sa boji aby sa nahodou nezobudil bez mamy.ja osobne by som to skusila iesit asi tak ze muza by som vystahovala z manzelskej psotele a nastahovala si tam decko (na dobru urcitu) a vysvetlovala pred kazdym spanim dopodrobna,ze mamina je tu a keby aj odide,vzdy s aza nim vrati lebo ho lubi...ale aj tak by ti najlepsie oradila psychologicka,mozno by ti stacilo nejakej len zavolat a poradit sa po telefone,pretoze ty vlastne vies,v com spociva problem - v t vojom odchode na sluzobku .nech ti len poradi ako to riesit 🙂

katrin21
21. okt 2009

no tak ja by som si dieta v tejto situacii do postele urcite nenastahovala, lebo v tom este podpori to ,o co mu ide.. sorry bubbka, ze som ti protirecila 😀 ... skor by som pri nom chvilku zostala pri jeho posteli, objala ho a tak.. ale nie spat do manzelskej 😉

lenadka
21. okt 2009

katrin aj ja som 77 😀

hm aj poodla mna je nastahovanie si maleho do postele krok spat ked uz zaspaval sam 😕 ...podla mna je to otazka par di aby sa vratil do normalu-totiz velmi dobre to poznam, aj ja chodim na viacdnove sluzobky a vidim ako ta moja zaba skusa ked sa vratim vsetko mozne 😀

lenadka
21. okt 2009

a ked je u mojej mamy na prazdninach ta kto uz ani nespominam ake mi pride zvlcene 😀 😀 😀

katrin21
21. okt 2009

esteze ja som taky problem nemavala s mojou a to som chodievala kedysi aj na tyzden do talianska .. viackrat za rok... ale vzdy bola v pohode. u nasich,alebo u svojho otca. 😉

katrin21
21. okt 2009

inak, Kika bola vcera zlata.. minuly tyzden mi hovorila, ze by si dala " take to , co sa robi z rozkov , jablk a tvarohu a navrchu je ta sladučka pena"... rozumej zemlovku...som len tak utrusila, ze OK, buduci tyzden..

no a vcera som kupila tvaroh a zacala to robit a Kika potom pochvilke, ze co robim. aja ze Zemlovku a ona nadšene vykríkla : " mňááááám !!!! Ty si tá najlepšia mamina na svete ! " 🙂)) jaaaj, to bolo mile, odbre padne obcas, no nie? 😉

a este predtym som dost zufalo a nestastne konstatovala, ze na uz vazne nebavi jej denno denne hovorit, aby si nenechavala vsetko na kuchynskom stole( cels obsah skolskej tasky) a vsetko z cim sa hra zas na obyvackovom, oblcecenie cez gauč a tak... a predvcerom vkuse sa hrala s takou celenkou, co som jej kupila v Rakusku a ja jej - nerob, lebo to zlomis! a na druhy den som ju nasla schovanu, zlomenu(!!) medzi jej vecami...ze akoze to sa takto neda !
a chvilu na to isla, umyla riad a vsetko upratala.. asi mala vcera dobry den.. tak mala vlastne akoby za odmenu aj tu zemlovku. he he

katrin21
21. okt 2009

s čím !!! boze, sorry

lenadka
22. okt 2009

katrin 😀 😀 😀 ja neviem co sa tu rozculujes nad takymto malinkym preklepm??? 😀 😀 😀

kika musela byt zlata, vtedy clovek tak pookreje, ze ako je to fajn mat take male zlostidlo doma 😀

mne ked Lucka vcera vyvadzala po ceste z obchodu /no trvala na tom ze je konik-letajuci a nemoze sa ma drzat za ruku-lebo potom nemoze lietat 😀 /...vravim jej prosim ta prestan a daj mi rucku, nahodou vybehnes na cestu, zrazi ta auto a co ja potom budem robit? Kto ma bude zlostit??? A co by som prosim ta robila bez teba, ved to by bola hrozna nuda atd...??? Vzala som ju na ruky a vystiskala a vybozkavala a ona sa strasne smiala na tom a utierala si akoze tie pusinky 😀 ale potom uz isla pekne za rucku, len pri tom erdžala na pol dediny 😀 😀 😀

bubba
22. okt 2009

katrin,pohoda ja som ratala s tym ze ani katarina s tym nebude suhlasit kedze hore uviedla nieco podobne ako ty pises. ja neivem u nas to nikdy nebol krok spat.jedine co zacinam zistovat ze krokom spat bol u nas nastup do skolky....akoze decko mi nosi teda domov terminologiu...chudiatko ani neive co to znamena....

lenadka
22. okt 2009

moja este nic take zo skolky nedoniesla...ale este nie je vsetkym dnom koniec 😅

bubba
22. okt 2009

no vies co ja som taka sklamana touto skolkou.o to horsie ze ked naobed chodim pre malu tak pocujem cez satnu ako sa v umyvarke tie decka rozpravaju,spliechaju sa tam a robia binec,pravidelnostou je to ze si povymienaju zubne kefky pohariky a hrebene....a kua akoze ja nic proti tomu ale nechapem co si na to tie ucitelky nedaju pozor!ved to je maxi nehygienicke!!! fuj!ked si predstavim ze si moje decko umyva zuby kefkou ktorou si umyvalo predtym 5 deti?? 😝

kkatrina
22. okt 2009

vidím že som rozprúdila fajn diskusiu 🙂

no ja som v podstate človek ktorý tiež všetko rieši radikálne a rázne - takže aj tentokrát - aj keď pri Kubkovi musím trošku držať spiatočku pre tú jeho citlivosť. Ale dopadli sme asi tak - že dala som mu nočnú lampičku samozrejme sa mu svieti, má pootvorené dvere a na chodbe sa svieti tiež. A sľúbila som mu že keď bude dobrý a pekne zaspí tak jednu noc môže spať so mnou v spálni. Takže už dva večery sme mali pokoj - akurát že neskoro zaspí - ale dnes som učiteľke v škôlke povedala nech ho na obed nedáva spať - doma už nespáva. Tak uvidíme. Len dnes je ten deň kedy by mal spať so mnou - ale má to ešte jednu podmienku a to že musí poslúchať - a to sa nesplní takmer nikdy 😀

takže psychologičku načas odkladám, uvidíme čo bude ďalej

lenadka
22. okt 2009

to aj moj muz chce od nasej malej to posluchanie-ze "az ked budes posluchat" jej povie ked nieco chce-hracku, sladkost a tak.. 😠 upratovat si atd...ved ja teda neviem ale predsa neexistuje dieta co VSETKO pocuvne na slovo=nesplnitelna poziadavka...potom ho vytacam tym, ze mu poviem, nech nevyskakuje na nu, ze az ked on to bude plnit, potom moze zacat cvicit malu ako jej vzor 😀
lebo upratujem po nich po oboch-napr. dnes neviem preco nechal v spajzke prazdny tanier na polici ked si s neho vzal posledne dve suhajdy, a vyjedene papierove kosicky necha pokrcene na kuch. linke, riad v dreze, pyzamo v kuchyni na stolicke, tiez ma neposlucha na slovo 😠 -a mal by nie??? 😀 😀 😀 😀 atd...hlavne ze od malej chce 100% poriadok a poslusnot, zoberem varechu na oboch a bude! 😀 😀 😀

bubba
22. okt 2009

lenadka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je fakt..odteraz nevyzadujem od malej ziadnu poslusnost 😀 dobre si to napisala... si mi normalne ze spravila sunshine :o)

lenadka
23. okt 2009

bubba, nestras, zase ZIADNU to nieééé 😀 😀 😀
ja len ze keby bolo podla mm, nase dieta by nemalo ziadne hracky a ine odmeny, lebo to si zasluzi len ked poslucha a v jeho chapni to znamena ze vsetko na slovo 😝 ako dobre cviceny psik 😅 😨

bubba
23. okt 2009

ahoooooooojte....prsi prsi mrholiiiiii,,,, ale aspon to ma tesi,ze je teplo a ze je piatok 😀 😀
ozaj neivem ci si niektora z vas objednavala knihy z ikaru (z letaku) ale mne uz prisli...a som maxi maxi maxi spokojnaaaaaaa 😵

lenadka
23. okt 2009

ja nemam ziadny letak 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre