Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lucijja
29. jan 2010

lenadka: a trvalo to dlho, taketo obdobie? 😨

lenadka
29. jan 2010

uz napamatam presne, ale okolo 10 mes. to zacalo a viem ze 15 mes. uz spavala ako dudok 😀

lenadka
29. jan 2010

pred tym 10 mes. obcas mala take nocne kukanie ale nebolo to pravidelne,no a ked bola chora damo sebou

lucijja
29. jan 2010

juj no tak este ma caka tak pol roka... 😀 😀 😀 Hadam sa to spravi... 🙂

lenadka
29. jan 2010

luci nemusi, ono to skoncilo skor ale nepamatam kedy, 15 mes si pamatam len preto, lebo to som uz chodila do prace a viem, ze problem s malou uz v noci nebol, iba si 1x v noci vypytala pienku "maminka pjenku pjosim ta"...som sa smiala ze ako uctivo si ju pyta kazdu noc a "ocinko miecko" a ocko utekal mlieko zarobit kym som prebalila..takto to bola asi 2t a potom jej doniesol vodu a to uz ked jej to doniesol 2x viac nevstala, obcas na plienku, ale iba ked bola moooc precikana 😉

lucijja
30. jan 2010

tak to je super...dneska spala relativne dobre, vseho vsudy uz bola hore iba 20 minut... 😵

lucijja
30. jan 2010

baby, neviete mi poradit nejaku sukromnu ocnu ambulanciu dobru? Niekde, kde by mi malu vysetrili uz teraz - v 10. mesiacoch. My obaja s manzelom nosime okuliare a manzel ked bol maly tak bol tupozraky a malej niekedy tak utecie ocko tak sa bojim aby nieco nemala. A cim skor sa to podchyti tym je to lepsie...

lenadka
30. jan 2010

lucijja, normalne obvodacka ti pre nu vypise listok vymenny, my chodime k Malankovi do Handlovej, a mal v ambulancii aj mensie babatka co im robil vysetrenia, lucke tiez ocko utekalo a hrozila tupozrakost, nosila okluzor a po roku nebolo po utekani ani znaku 😉

lenadka
30. jan 2010

inak lucy este ba som nepanikarila, deti do 1 roka, im sa este ocka vyvyjaju a vraj ocne svaly este nie su tak silne, tak moze ocko utekat, horsie by bolo ak by to pretrvavalo ako u nas, 1x sme boli na vysetreni ked mala 1.5 roka, vies aby uz vedela pomenovat tvary co jej dr. ukazoval /hribik, domcek, koliesko atd./

susika
31. jan 2010

ahojte. babule, čo ašim drobcom pomaha na kašel?mala mi mala taký suchý, ale len ked chodila spať.inak nie. suchy vzduch nebol, elbo mame v byte velke akvarko a otvaram okna.fičali sme na klasickom calciovom sirupe, na tom, v tej ružovej flaštičke. teraz nadhca a aztekajuce sopliky. rano vstane, ledva rozprava. cez den je to lepšie, iba ju drhne vlhky kašel. davame stoptusin, ten mam ešte, ked mala ten suchý kašel. pišu, že je aj na suchy aj na vykašliavanie. už som si nejaké rady rpečítala, ale viac halv viac poradí. ak radte.viac by som brala prírodné, lebo chora nabýva, tak nech netlačím do nej chemiu.hedelix som si ja kedysi davala a nejako nezaberal tak, ako som očakavala an vykašliavanie...

Lucia-držím palce s drobcom🙂ja osm to u amlej zažila len raz v živote.vystrájala, chcela sa hrať.to boli dve hodiny ráno.vtedy ešte v noci jedla, ale nechcela spať ani po svojej davke mlieka.vrieskala až tak, že ho cele vyvratila. tak som už stratila nervy, lebo som bola u našich a zbuntošila celý dom a všetci , ešte aj moj chlap mi nadaval, že si s detskom neviem dať rady. tak som sa s nou azvrela do obyvačky aj s hračkami. aj som spala na gauči a ona sa na zemi hrala.vydržala do šiestej, ešte aj starkeho vystrojila do prace🙂potom si pospala do osmej, ako normalne vstavala a cez den fungovala, ako keby preswpala celu no. na dalšiu noc to už bolo v pohode a už nikdy viac.iba nechapem, prečo to chlap nevie pochopiť, že diea može vystrajať a pritom mama za nič nemože..ale to je už o inej debate

lenadka
31. jan 2010

sisi chcela som ti poradit hedelix, ale ked jej nezabera, tak neviem, asi by som zasla k dr. nech napise nieco ona s tym, ze je jpovies co si jej davala, mne tak dala raz dr. sinecod, to je dost ucinny a silny sirup, ale posudit by to mal asi dr. 😉

susika, chlapi si samo o sebe kapitola o ktorej by sa dalo vela popisat 😖 😉

lucijja
31. jan 2010

baby presne tak: moj ma plno reci ako by sa co malo ale ked dojde na lamanie chleba tak nevydrzi nic. Teoretikov by na svete bolo... 😖

Inak uz dve noci sme spali relativne dobre. Ale musela som malej nasadit naspat tu jednu davku mlieka. 😒 Asi este nebola na to pripravena - vyradit si to, ked vyse dvoch tyzdnov sme skusali a nevyslo to. Tak hadam sa to zlomi ked zacne behat a bude viac unavena. Lebo nejedava v noci vela. 2x po 60ml jej staci. Vypije a spi do piatich minut. Tak som to vzdala. Ale zato cez den je v pohodeee ked je vyspata. Vydrzi v pohode do obeda, ide spat a potom v pohode do vecera. Mozno som od nej chcela vela naraz - lebo som jej vysadila to jedno mlieko v dobe, ked sme menili rezim a zacali spavat len raz za den.

s kaslom neporadim - lebo nasa mala bola chora iba raz zatial a aj to mala len sopliky asi 4dni. (klop,klop,klop)

lenadka: co je to okluzor? A od kedy ho nosila? Ja by som chcela ist k nejakemu doktorovi ale nie tu k nasej kde patrime, lebo ta sa mi moc nevidi... 😒

lenadka
31. jan 2010

luci, to je taky plastovy "onďok" co sa prisavkou prilepi na jednu stranu okuliarov tak aby mala videla len na jedno oko, moze sa to nahradzat nalepkou-ze sa ocko zalepi speci nalepkou z optiky. Lepi sa zdrave ocko, aby to chore, utekajuce cvicilo a tym sa spevni sval a co je dolezite nevytvori sa tupozrakost, lebo ta vznika tak, ze zdrave oko preberie funkciu toho co horsie vidi a clovek potom nam prestane vidiet uplne...dufam ze som to vysvetlila zrozumitelne 😉
okluzor nosila okamzite po navsteve ocneho sme dostali predpis na okuliare a okluzor v podstate tam extra zlava nie je ked je to na predpis neviem ci 100Sk na okuliare a 50 na okluzor, pritom za okuliare das priemerne 40 - 50 € + kazde sklo stalo skoro 20€, lebo som chcela nerozbitne-predsa len pre dieta bezpecnejsie ako klasika, no napr. u Barborika v optike dostanes zlavy navyse a kazda oprava okuliarov je u nich gratis a ze sme mali briliky v oprave uz cca 5x to vies deti...a tiez prinutit dieta aby to cudo nosilo, to bol boj na zaciatku, zlost a trieskanie okluliarov o zem a fakto bolo vidiet ze na to ocko horsie vidi, normalne narazala na zaciatku a teraz uz pohoda, uz ho nosit nemusi 🙂

ozaj luci ako je to so svokrovcami?

susika
31. jan 2010

🙂))tema chlapi🙂))no, aj dnes hral machra, ako to on zvaldne aj s malou, tak som vzala auto a zmizla, ked mala poobede azspala. a už mi len prišla SMS, ked som bola v obchode, že mala už vstala, pridi domov...no, frajer...on vie, že je ťažko niečo robiť, ked musi byť aj s malou.....

páni, tak choroba ju neajko nakopla🙂))ked mala ist poobede spať, normalne drzo zleizla doel a zobrala si do postele asi 5 knižiek a tvárila sa, že čita. aj čitala, lebo si už pamätá, pri ktorom obrazku je aká básnička a potom začala repertoar bambulky 😀 😀 😀 asi hodinu vykrikovala🙂)

Luci-ved som ti tiež písala, že jej to neruš. podla mna je ešte maličká.ved nema ani rok. ona si to sama zruší, ked nebude hladná.možno som ja boal mäkká, ale mala sa mi dlho budila v noci na papanie. do roka papavala dokonca 2x v noci. ale presne, kedy prestala nad ranom papť to neviem. ale viem, že v lete už rpespala celu noc. ona bola celkovo hladoš a nemala som to srdce jej to odobrať, lebo je stáel hrozitánsky chudá-pred 2 dnami mala 2,5 roka a má len 9 kil 😒 a aj ked už behala, tak sa budila na jedenie nad ranom.ale ona vypila plnu flašu a keby mala ta flaša aj pol litra tak ju stiahne 😀

po vianociach som boal týžden u našich a mala sa mi v noci zobudila, že che "kakauko"-to stačí aj mlieko, ale ona to tak volá, a ja som jej nedala. ránosom to len tak medzi rečou spomenula ammine a skroo ma prizabila, že keby hned vypije len polovicu, tak čo som jej nedala.)))no, inak sa budi pesne tak,a ko ja ked som boal tehula a chodila som vyjedať chladničku o pol tretej rano🙂))inak som jedávala normálne 😀

lucijja
1. feb 2010

susika: hehe, aj mne mamina vravela ze jej mam radsej davat... 🙂 Ale dneska som jej aj dala - a aj tak bola hore od druhej do tristvrte na pat, potvora. 😠 Dve noci pred tym pohoda - mlieko a bola tvrda a teraz zase vypačovala... 😒 Tak uvidime co bude dneska.

lenadka: ano ano, vysvetlila si to zrozumitelne, medzi tym som si nieco nadtudovala aj na nete. 🙂 Urcite s nou zajdem - aspon pre pokoj v dusi. Co myslis ako je to so svokrovcami? ocne vady ci vztahy s nimi? 😀

bubba
1. feb 2010

lucija sak vztahy samozreme 😀 koho by zajimali svokrove oci 😀 😀

baby mne sa odhlasil tento login a dalo mi mennsiu namahu zistit ake tu mam vlastne heslo 😀 😀 tak vas vsetky opat zdravim 😀

bubba
1. feb 2010

najskor som si myslela ze ci ma nezablokovali lebo to sa mi este nestalo 😀 ale reku sak v poslednej dobe poslucham coby ma blokovali 😎

lenadka
1. feb 2010

luci uz davnejsie si spominala v inej teme ze mal ist svokor na operaciu, tak ze ci uz bol a ako dopadla 😕 inak tiez je pravdepodobne ze ak v rodine sa nosia briliky bude ich aj male potrebovat, napr. ja ani mm nenosime 😅 a ona ma len slabulinke dioptrie, ale dr. povedal, ze kym pojde do skoly ani ich mozno nebude treba 😉

luci, moja tiez papkala do tych 15 mes . v noci, ale len 1x, tvoja papka 1, ci 2x v noci?

lucijja
1. feb 2010

no vztahy medzi mnou a svokrovcami...na dlhu kapitolu. Ale zatial sa to upravilo aspon tak, ze my zostavame tu a oni tam. 😀 Ale svokrovci este ujdu, len so svagrovou je problem furt nejaky. My sme rodina kde moj muz bol milacikom doma a aj je - takze viete si predstavit - on je dokonaly a ja niekde na okraji... 😒 ale zvykla som si. V sobotu pridu tak uz sa psychicky pripravujem. 😀 😀 😀

my s muzom mame obaja brejle, aj z muzovej rodiny maju vsetci brejle ale z nasej iba ja. Farbu zdedila po nasich - cela rodina ma modre oci a ja zelene. (ja som nejaka ina... 😀 ), muz ma hnede a mala ma tiez modre - takze dufam ze aj zrak bude mat po nasich. 🙂

praveze Ema je 2x. 😒 Prvy krat okolo pol jednej a druhy krat po piatej...Tak to prve som jej chcela vyradit - ale nevydalo... 😠

danulka2
1. feb 2010

ahojte, citam tu o kasli a soplikoch. Na vlhky kasel je dobry mucoslovan junior alebo mucosin s medom /ak nie ste alergicky na med/. Je treba ten hlien ,,rozpustit" , aby siel lahsie odkaslat. Ked sa vykasle, tak aj kasel postupne ustane. A ohladom vetrania-v mrazivom pocasi sa vzduch v miestnosti vysusi aj vetranim. Nehovorim, ze netreba vetrat, ale treba viac zvlhcovat po vyvetrani. Ja pravidelne v zime susim pradlo doma na susiaku, ale ked vyvetram, tak vlhkost aj tak klesne a potom je suchy nos a skriabe v hrdle.

lenadka
1. feb 2010

luci, ved tak papat nebude do 18-tich 😀 a koho mas ocnu podla obvodu? Chvalia si nejaku dr. v nemocnici ale meno neviem 😅

dani, ja tiez prave vysusam na radiatoroch uteraky a na susiaku zvysok pradla, aj dom potom krasne vonia 😵

susika
1. feb 2010

ahojte. bubba-tak vitaj späť.mna tak odhlasovalo tiež na jednej stranke.tak som sa vykašlala na nich, ale tu to vzdať nemožeš, no nie?🙂

tak to som nikdy nepočula, že pri mraze sa "suší" vzduch🙂)sranda, vďaka Danulka🙂))máme doma barometer an hodinách a vlhkosť je cca 60%.na nete soms a dočítala, že optimálna je 40-50% 😀 ale zle je, ked je vaic ako 65-70%, tka sme ešte na tom dobre...ja keby suším pradlo an balkone, tak by sa sušilo asi mesaic v zime🙂)tak sušim na sušiaku v byte v spálni a vtedy sa tu "luftinguje" skoro stále, lebo sa tu nedá dýchať🙂)ale len prvý den.

dnes mi mamina radila, kupiť ten mucosolvan junior, len mala ked vidí niečo na lyžičke, tak hystéria a zasa bojujeme....ale ked to tu hovorí aj zdravotník, tak skusim ten, povodne som chela isť an to prirodne, len už neviem, nejako to tam má stale zalepené ráno, lebo cez noc je už ticho. cez den je v pohode....halvne, že nemá teploty, tak to snad prejde.

Luci-moja papavala o 23:00 a o 2:30-3:00 😀 😀 😀 tie deti su fakt naprogramované🙂)mate to rpesne o dve hodiny roziel🙂)tak vydrž a uvidíš🙂)ked sa ti ako moj krpec zobudí v 2,5 rokoch v noci, že che papať a v brušku jej vyhráva ako na plese, tak potom ju vyhreš🙂))ja som ju aj vyhrešila ale aj tak som jej dala a vtedy mala aj jedací den, že som myslela, že zje aj mna🙂

lucijja
1. feb 2010

lenadka: neviem presne teraz ako sa vola - ale je na bani v novakoch.

susika: praveze aj mojej vcera zaskvrkalo... 😀 😀 😀 Ale to bolo po tych troch hodinach co bola hore a krutila sa ako had... 😀 😀

susika
1. feb 2010

no, má vydrž herečka tvoja🙂)) len či si ty tiež vela nehalabušila, ked si ju čakala🙂)) moja ma tiež spanok po mne, trvá jej aj hodinu, kým zaspí.dnes bola hotová už prd siedmou,a le to bola od siedmej hore a clý den nespala a ked trocha chorlavia poobede sme vybehli trocha von a mala vreiskací a jedovací den...tak asi preto...

danulka2
1. feb 2010

susika ak nechce papat sirup z lyzicky, tak jej ho skus dat do striekacky, ktora je pribalena k nurofen sirupu. U nas to funfuje a aspon mi nevyrazi lyzicku aj s obsahom 😉 😀

lucijja
1. feb 2010

susika: ja ked som bola tehotna tak som trpela totaaaaalnou nespavostou. 😀 Aj celu noc som nespala a lustila malovane krizovky. 😀 Tak asi preto.

susika
1. feb 2010

Dani, presne tak to riešim, len to fungovalo, iba ked bola bábätko.... u nás teraz lieta aj ta striekačka 😀 alebo mi to vycedí cez zuby von potvora 😀 ale už to robím ako sa robi psikom. po ležiačky nalejema zatvorím pusu...drasťačka, aj ma ubije,a le aspon niečo 😀 ....ona mi len raz bola chora a to mala taký sladký ajhodový sirup, vraj chutný pre detičky, lenže moja malá nemá rada sladké a už vobec nie husté sirupy, tak sme bojovali, a aj tak mi polovicu z toho vyvrátila pri plači...ale vyzdravela, to bolo hlavné 😀

kkatrina
2. feb 2010

dobré ránko 🙂

susika ja to pri Dadkovi tiež tak praktizujem - pre istotu 😀 dám ležať otvorím ústa, vopchám mu tam sirup a držím mu pusu kým neprehltne 😀

lucijja
2. feb 2010

drasťáčky... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre