Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
16. máj 2010

susika tú šmýkalu máme aj my a dá sa rozložiť a nič sa jej nestane tam sú také poistky,to treba zatlačiť šrobovákom alebo čím a vytiahnuť. ak sa nemýlim je to taká indoorová asi meter vysoká ktorá sa spája z 2 hlavných častí (šmýkala+schodíky) a potom ešte ten koniec ide do toho osobitne..

siouxsie
16. máj 2010

lucialen - gravidjoga je super vec, ja som ju cvicila s manzelom doma, pocas prveho tehotenstva. kedysi sme obaja s manzelom na jogu chodili a nasa precvicovatelka - pani Veronika - mi v case tehotenstva poskytla aj nejaku literaturu, dokonca si pamatam, ze jedna kocka chodila s nami v case jej tehotenstva na normalnu jogu (takmer az do porodu) a Veronika zostavovala asany (cviky) tak, aby boli vhodne aj pre nu. v pripade, ze sa precvicovali asany nevhodne tehotnym, upozornila ju na to a za ten cas kocka relaxovala. ak by si mala zaujem o kontakt na pani Veroniku, mozem ti ho poslat na IP. inak na nete su k stiahnutiu 4 DVD o joge, je tam joga pre zaciatocnikov (tu su tie najzakladnejsie asany, ktorymi nemozes nic pokazit) a tiez je tam joga v tehotenstve a po porode. najdes to napr. tu:
http://www.cz-warez.com/joga-komplet-4dvd-rip-o...

siouxsie
16. máj 2010

susika, bubba - no sak som skoro normalne odpadla, ked susika napisala, ze ta smykala sa neda rozobrat po jej zlozeni. a su uz normalni ti vyrobcovia? 😒 ale tusila som, ako bubba napisala, ze v tom bude dajaky hacik a zdravy sedliacky rozum pride na to, ako na to 😀

zuzkabar1983
16. máj 2010

Lucialen, skus toto http://www.drobcekovia.sk/?str=poradna&caststra...

Ja som chodila k pani Novakovej, ona robi tie cvicenia v utorok priamo v nemocnici, alebo poobede na Severe (tam kde ma dr. Gazo ordinaciu). Skus jej zavolat a dohodnut sa. Je velmi mila. Jedno cvicenie stoji 3.32 eur a ked je to spolu s prednaskou tak 4.98 eur.

Ja by som sa zas chcela spytat, ci mi neviete poradit, kde robia to plavanie s detmi a od kolkych mesiacov to je, prip. nejaky kontakt. Dakujem

danulka2
16. máj 2010

ahojte, uz ani neviem kedy som tu bola naposledy 😅 . To pocasie vonku ma privadza do zufalstva 😠

siouxsie
16. máj 2010

zuzkabar1983 - k tomu plavaniu s detuchami, pozri toto: http://www.mimifit.sk/w1/

adena13
16. máj 2010

O to plávanie s bábatkami som mala tiež záujem ale 72€ na 10krát ma odrovnalo.. 😒

adena13
16. máj 2010

eimiky, mamka býva až vo svte pri Poprade.Takže pobyt v tatrách či blízko Slovenského raja mám grátis..sú tam fakt krásne túry.Veď sa aj v lete chystáme na nejakú.malú šupneme k mamke a paráda.. 😀
katrin mačiatko je fakt zlatunké a s tou alergiou som ja opatrná aj preto, že v našej rodine tiež nie je nik s alergiou a ja som ju dostala až na strednej po tom, čo sme chovali v byte korelu..zlatunká ale myslím si, že to ona spustila.preto ja v živote by som nechovala zvieratá v byte, kým bude moja kika malá..podľa mňa je to hazard s jej zdravím.nikdy nevieš,kedy sa to môže spustiť..aj pri tých škodlivých potravinách, o ktorých sme pred tým písali, tiež môžu napomôcť k tomu..no nechcem ťa strašiť..

adena13
16. máj 2010

lucialen, ja som chodila na cvičenia pre tehulky aj do unikliniky, ale viac som bola spokojná v bojniciach..tam keď som prišla, ešte ma aj povodili po pôrodnici, do sály..a bolo to fajn,lebo som trošku mala lepšiu predstavu o tom,kde budem rodiť.tiež sme tam mali aj dychové cvičenia ppri pôrode, na fitloptách cvičenia a tak..ja som tam bola ešte aj týždeň pred pôrodom.brala som to dosť poctivo.ak máš gynekológa, aj ten by ti mohol poradiť nejaký kontakt.. ja ti tiež môžem dať kontakt. p. Bednárová 0465433220 a p. Nováková 0905342492 🙂

katrin21
17. máj 2010

siuxe: no, nasa zatial nevrci ani sa nestrani nikoho.. prvu noc preplakala za maminou,ale vcera uz spokojne spinkala celu noc jej oblubene miesto je opreta o vankusiky na gauci, asi ju to dobre z bokov hreje🙂 je strasne milená a zlata, velmi ju lubime🙂 dufam, ze to bude vsetko OK🙂 ze nebude chciet len nas, ved je stale okolo nej koooopec ludi🙂

siouxsie
17. máj 2010

katrin21 - drzim teda palce, nech sa vam ta vasa mala cicusa vydari, urcite s nou zazijete krasne chvile 🙂

bubba
17. máj 2010

katriiiiiiin to muselo byť hrozné keď mačiatko plačkalooo....chudiatko
baby my sme chodili plávať ku táni www.kacatko.sk a môžem viac než odporučiť!!!!! ona je úžasná čo sa týka vzťahu k deťom,rešpekutje v prvom rade to čo dané dieťa chce robiť,na rozdiel od www.babylook.sk kde sa diali strašné veci. 😝 chodili sme aj tam,aj tam.
cena je samozrejme vysoká aj nám pomáhali aj starí rodičia,len aby sme tam mohli chodiť.ale.keď sa to tak vezme,tak sa tam osprchujete 2x,vysaunujete koľko vládzete,zacvičíte si nenormálne,ja som mala postavu ako modelka,ma tam ohovárali v šatni,že kedy mám čas chodiť do posilovne...loll...a to bolo len z toho.takže tá cena nie je až taká hrozná keď sa to tak vezme.keď kúpite plavky ktoré sa dajú prať,tak nie je problém s ďalšími investíciami.no a mňa to stálo aj na nafte lebo sme museli cestovať.ale s kacatkom som taká spokojná,že nikdy som neoľutovala tie prachy 🙂 🙂 🙂 🙂

bubba
17. máj 2010

predpôrodná priíprava sa robí aj v nemocnici dokonca posledný trimester je zdarma sa mi vidí a viem,že ešte sa robia aj brušné tance pre tehule ale to nie som si istá kto zabezpečuje asi MC ale to fakt neviem

adena13
17. máj 2010

omyl, predpôrodná príprava nie je zdarma.. 😒

lucialen
17. máj 2010

dakujem za rady, zatial som objednala dvd joga v tehotenstve, ak mi to nepojde, tak vyskusam nieco z toho co ste poradili 😉

adena13
17. máj 2010

lucialen a čo to bude, keď sa ten drobček narodí?už viete aj meno? 🙂

susika
17. máj 2010

siouxsie, bubba-hej, ide to tým šrobovakom alebo riadne prstom zatlačiť, len asi sim z appiera pletená a chyba mi tretia ruka, lebo ked jednou zatlačím tak o ničom a druhou to zasa nevytiahnem🙂))a teraz, ked mi brucho tvrdne pri hocijakom silnejšom zatlačení do hocičoho, alebo ked sa zohnem, tak sa radšej na to kašlem🙂))
qetinka-dakujem🙂))aj my mame dost velký kufor, kočík sice na stojato by sa tam asi nevopchal🙂))len moj je maniak do kvalitného zvuku, tka do kufra vtrepal ešte další reprak, takú bednu hebedo, že nou ani nepohnem, tak že mám obmedzený priestor a pred tou bednou možno tak 50cm 😀 možno na širku tej šmykali, len netuším širku auta, tak či by sa zmestila.krabica sa po širke nevpratala, ale bolo tot am tak divne uložené..neva, nechám sa prekvapiť, len nehc rpestane liať a možem to isť pomerať....alebo počkať, kým dojde chlap a tí chodia na velkom Mercedese viane, a tam sa aj 5 šmykal nezložených vopcha🙂))

susika
17. máj 2010

hanka21-ty si dobrá, že na nechty🙂)ja som raz bola s malou u kaderníčky a nikdy viac. aj ked sa snažila holčina čo najrýchlejšie, malje už po 5 minutach bolo dlho a nevedela, čo so sebou🙂)tak sa bud potrapim s tým doma nejako sama pred zrkladlom alebo ju odvezeim ku našim a objednám sa tam🙂)
ta tanečná škola, čo som myslela je Xoana, ale na stranke maju až od 6 rokov dieťaťa....

www.xoana.sk/index.php?pg=75

lucialen-cvičenie robí aj MC Slniečko.mám letačik s tel. číslom, ak by si chcela. a aj mimifit.tiež mám od nich brožurku🙂)-rozdávali minulý týžden na "míli pre mamu" ale tá p. Nováková je vychválená, čo rpecvičuje na severe u Gažu...ona cvičí aj normálne aerobic, aspon pred asi 15 rokmi som ju párkrát zažila...😀 😀 😀 keby mám kde nechať krpca, tiež by som si šla niekam zadkom zavrteť 😀

bubba
17. máj 2010

Adena ja neivem ja som na predpôrodnú nechodila,ale primár mi povedal,že posledný trimester je "zdarma"resp.hradí poisťovňa.

susika ani mi nehovor ako túžim po fyzickej aktivite a tiež nemám kde dať malú,všetko býva tak v podvečer cca 19-00 ...už sa neveim dočkať,kedy mi starý príde robiť do okresu,sa odtrhnem a mesiac ma po večeroch neuviia doma 😀 😀 😀 😀 😀

lenonka
17. máj 2010

kočky, v A tandeme su aj cvičenia pre mamy s deťmi, no vypadnúť len tak sama....hmmm, pol kráľovstva z to

lenadka
17. máj 2010

lucialen, ja sa chystam chodit cvicit do nemocnice, teraz som nascipnuta, ale hned potom ako sa vyliecim zacinam...hlavne preto ze potom budu aj prednasky a prehliadka por. saly v Bojniciach, lebo sa tam chystam rodit...ked som minuly tyzden lezala v nemocke bola s mani ma izbe mamina co rodila a chvalila si tie cvicenia, malovali porodnicu a sestonedelie tak bol natresk, lebo sestonedelie bolo na rizikovom a rizikove na gynde a rodicky kade tade 😅...takze jednu noc sme aj rodili 😀...no aspon jedno pozitivum, videli sme krasne babatko a sestonedelie bude krasne vymalovane ked pojdeme rodit 😀

adena13
17. máj 2010

lenadka.na tie cvičenia aj prednášky do bojníc som chodila.Musela som aj platiť, no nie veľa.dalo sa.veru poistovni je to fuk.. 😒 baby, už mi toto počasie začína pekne liesť na mozog!včera sme s malou ani neboli von a dnes sa tiež nechystáme.doma máme kosu,tak sa mi už vôbec nechce ani len nos vystrčiť von.. 😠 aspoň že sa od štvrtku má otepliť.to akurát cestujeme do BA na muzikál Dracula..jupíí 😀

katrin21
17. máj 2010

susika : ja som s malou asi 2-3r chodila na net, to bolo strasneeeen,ale nemala som ju kde v meste nechat🙂 raz tam bol taky pa, vvyzeral ako stary mladenec, tak 40r, a nedala by si peták za neho....a on sa s nou zacal rozpravat, ukazopvat jej kadeco a tak a mala ho zrala... som normalne nechapala.... Kika bola taka, ze s nou ani do restiky sa nedalo chodit, vyvadzala, vrestala , behala.... no hrozneeeee a to ju drzalo tak do 4 rokov .. potom uz bola rozumna.... ale teda, strasne, tak okolo 2r veku.... brr..

Lili je zlata 🙂
bubba: dnes v noci uz neplakala, takze pohoda, uz vie, ze je tu doma🙂 dnes sme boli u zverolekara a taka bola vystresovana, celu cetu mnaucala suvisle, uz mi to slo na nervy....a potom ked sme dosli domov, tak okamzite zacala priast 🙂

katrin21
17. máj 2010

lenadka: a co ti vlastne je? preco si bola v nemocke??

bubba
17. máj 2010

katrin o tom mi hovor na vlastnej koži zisťujem že vek od 2-4 roky neprinesie nič lepšie ako šediny na hlave 😀 😀 😀

adena13
17. máj 2010

bubba katrin nestrašte s tým vekom od 2..ja to nechodenie po obchodoch som prežívala zhruba do 6 mesiacov.kika akonáhle som s ňou vošla do obchodu, mohla pred tým spinkať ako anjelik, odrazu otvorila očká a jačala vždy ako o dušu takže som musela čo najskôr dať z každého obchodu spiatočku.už druhykrát to nechceeeemmmm!!!..a ešte tak dlhoooo... 😝 😝 😝

susika
17. máj 2010

adena-moja malá bola v pohode,m vyspala sa aj v obchode, kým som ja kupovala, ale fakt som chodila, len ked som musela, na potrebný nakup🙂 a ostatné možem len potvrdiť. malá mala 2 roky 2 mesaice, aj týžden, normálne by mala len dva roky aj týžden a začalo to s nou plieskať a je to stále horšie...do obchdou alebo na nakup, to je hotový trest...a že sadnúť si niekde, ako to mamy vídavam? to by nehrozilo. neobsedí na stoličke, lietala by a robila neplechu a toho krikuuuuuuu.a len domooooov ideme....alebo si najde objekt a vyvreskuje na to...včera v tom kuku hladala stále nejakú veveričku a do teraz neviem, čo myslela🙂no, asi prídem po druehj materskej do prace uplne bolond, lebo sa tie šediny nebudu dať zakryť🙂
kati-no, malú si tiež niekto získa na prvý šup a niekoho može vidieť aj každý den a je to nula bodov.....
už ma ukludnovali, že obdobie vzdoru tvrá do 4 rokov, potom niekto povedal, že trvá 2-3 roky, teda by som tiež rátala do 4-5 rokov a dokina ma "potešila", že aby som vydržala, že ona bude OK, ked pojde do prvej triedy🙂))tak to ja už budem mať nervy v kybli a azčne to od znova, ked sa budeme učiť s tvrdohlavcom písať a čítať...teraz, ešte, že existujú reklamy, ako je Tmobile a O2 a Orange, tak aspon nejaké písmenká sa jej zafixovali a vie ich nájsť🙂)aj pekne počíta do 12, no ale ako to poznám podla seba, ked to bude musieť vedieť, tak sa jej už nebude chcieť🙂)

imarikai
17. máj 2010

susika never tomu že už nebude chcieť ak sa ti Zuzka rychlo uči a vie veci ktore rovesnici jej nie ma dobru pamäť a vie sa sustrediť ked zasadne do školskych lavic prideš nato sama ako to bodne 😀

katrin21
17. máj 2010

do 5r to urcite netrva,ale u nas to nebolo obdobie vzdoru, ona bola taka od malinka..... mna skor udivil ten pan, ze ako to s detsmi vedel a pritom pochybujem, ze nejake mal, nevyzeral na to 😝 ale s takou laskou sa jej venoval,, nechapačka🙂
no Kika sa nehadzala o zem,alebo tak.... ale proste ona neobsedela.. v zivite nesedela a nelistovala si knizku pol hodinu, ako deti mojich kamaratok....ona cusala len ked pozerala MTV 😀 😀 😀 takze u nas to fičalo 🙂 darmo, moje dieta🙂 hudba moze 🙂
ale potom uz bola v pohode... 😉

katrin21
17. máj 2010

zuzka a takeho deti sa lahko ucia, ja o Kike ani neviem, ze co sa ucia.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre