Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
2. júl 2010

@susika co som postrehla predpovede pocasia do minimalne stredy maju byt taketo tepla 🙂...ja malu zeniem dnu uz okolo 10.30, lebo asi v skolke ked boli na dlhom vylete-prechadzke chytila mierny upal, ona je taka hakliva na slnko ako ja, je bleda aj ked oci ma skoro cierne ako ocino, no snehulienkovska plet, ked ju nenatriem nornalne sa vyhadze, takze moc opalena nie je aj ked na slnku je dost, no a klobuk povinna vybava 😅 potom ju pustam von az okolo 15-tej 😉

lenadka
2. júl 2010

@susika v noci ma mala kopala o 100-200 😝 o vyspati nemozem ani hovorit, ked nevyrusovala jedna, tak potom druha, behala cikat, asi jej bolo teplo a spat nemohla...dneska budem ako rybicka, veleryba, ale na suchu 😀

susika
3. júl 2010

tak a to mám už každú noc...v noci sa budím na kopance a aj malá každú chvilku mrnčí a hadže sa ako vrece. v noci našťastie cikať nebehá, lebo to by osm inak bola stale na nohách. raz ja, potom ona🙂))ona sama nechche ísť, už by aj mohla a skor ako vstane z postele ma zbuntoší s krikom každé ráno....

baby-neboli ste dnes niektorá na letisku? ja som hrozne chcela ísť, vlani som na to azbudla, no ale s takou "super" umrnčanou naladou sa malá ráno zobudila, že sa mi s nou nikam nechcelo samej behať......a tatov príchod je stále v nedohladne......aspon že včera nás tu vetrone zabávali🙂)))

teodorka
3. júl 2010

a mne je uz tri dni na grc 😝 😝 ja Vam to kopanie aj zavidim ,furt lepsie ako toto vecne napinanie....mm je uz tri dni v PD na byte a sa smejeme lebo som mu pisala ze ste popisali ze je tam horuco a taaak...a on vravi:Horuco?joj to tie baby neboli este u nas na juhu 😀 ze sice je tam teplo ale od horucav este hooodne daleko 🙂 som zvedava ako si zvyknem lebo ja mam teplo rada aj ked uz z takychto horucav mi byva aj zle na hlavu 😝
inac zabudla som prajem vsetkym pekny predlzeny vikednd 🙂

lenadka
3. júl 2010

@susika uz teraz? co budes robit v 36 tt? A nehovor ze sa chystas aj maleho porodit skor, lebo dostanes! 😉 Buduci tyzden sa chystam niekedy s malou na vylet na VLACIKU do MT, nepridas sa ?

lenadka
3. júl 2010

@teodorka hadam ti tie nevolnosti coskoro prejdu 😅 ak mate ten byt tehlovy v tych starsich bytovkach tak tam nemusi byt taky hic ako v tych klasickych kralikarnach 😉

teodorka
3. júl 2010

leni to dufam ze prejdu coskoro 😝 on nemyslel ze len na byte nie je tak teplo ale vseobecne,ono Pd je vyssie a aj 5 stupnov urobi strasny rozdiel,ja som tam bola v stredu a veru vecer mi bolo chladno vonka len tak sediet a ked som vystupila v noci v Lc z auta tak ma hned obliala horucava .. ...mojmu to praveze u Vas vyhovuje on brutal tepla nemusi

susika
3. júl 2010

@lenadka -dufam, že tak skoro ako malú nie, ale nemyslím,že do 40tt vydržím...bruško tvrdne už viac ako 10 týždnov, aj ked magnezko dosť dobre azberá, pri tých nervoch pri malej...už ju velakrát ignorujem, no ale teraz má preto dobyté kolená do krvi a prave som naštvatá prišla dnu, lebo si skoro braničkou rozbila hlavu.tá branička musí byť podopretá, sama nedrží a ona leitala hore dolu a už nič nepomáhalo a nakoniec si ju pustila, ledva som ju odtial odtiahla..tie tlaky v bruchu nikomu neprajem, čo sa tam vtedy dialo....ale aspon do konca 36 by som rada vydržala 😀 😀 😀 😀 aj by som šla na výletík, len sa s nou bojím sama kamkolvek ísť, lebo on je na jednej strane strašný strachopr v poslednej dobe a na druhej strane, tie jedy, ked poviem, že nie, tak dostanú od nej nakladačku všetci čo su nablizku, ešte aj moj pupok ☹ a jedovať sa tam niekde s nou a ešte aj v tom teple sa potiť z nervov....
buduci týžden by sme mali byť doma, uvidíme, ako bude zo spravaním, tak potom sa rozhodnem...vlakom ešte nikdy nešla, už jej to len slubujem, že ju vezmem, tato vždy vymýšla, ten radšej autom a ja s nou jedošom nemala odvahu...ked len sem ku našim, čo je kusok....

@teodorka -aj mne bolo zle..pri malje skoro vobec a teraz asi 11 týždnov a potom týždne pauza a znova ma to chytilo asi na týžden. pomaha zázvorový odvar...lyžička postruhaného zazvoru na liter prevarenej vody a ešte povariť tak asi 5 minut..potom scediť a piť po duškoch..ja som si ten litej rozdelila na celý den, lebo neviem, kolko toho sa može vypiť.odporučila mi to pani v uniklinike v lekárni, že ej to silnejšie a učinnejšie ako kupovaný čaj..tie tabletky mám tiež doma, ale nevzala som ani jednu, kamoška mi ich doniesla, už ked to prešlo..a tiež som občas pila coca-colu..tak som si liter rozdelila aj na dva dni, ked som nepila ten zázvor..doki sa smial, ked som mu to spomínala, že či to fakt pomáha a nikdy sa ma na to neazbudol an poradni spýtať, či to ete pijem 😀

susika
3. júl 2010

aký román mi z toho vyšiel...inak, to teplo. my máme aj celý dom zateplený a aj žaluzie stiahnuté na platových oknách celý den a aj tak je tam cez den teplo. teplota vystupi aj na 26 stupnov, tak potom to azteplenie nechapem..v zime to pomohlo, a teraz v lete to robí nejaký opak

teodorka
3. júl 2010

susika dik za radu ,mozem pouzit normalny mlety zazvor?
aj my mame zatepleny byt a je nam dnu dobre tak ktovie kde je problem 😕

susika
3. júl 2010

ja som si kupovala kusok čerstveho zazvoru a potom som ho na struhadle nastruhala, aby ho bolo za tu malú lyžičku..normálny mletý myslíš sušený?toho by som asi dala menej, ked je usušený, ako aj pri bylinkách sa dava, ked su usušené...alebo neviem, či to záleží podla aromy...fakt neviem...vyskušaj, uvidíš🙂)ale naozaj to zaberá..len to s ním neprežen, aby ti to nespravilo opak..ale chutí to výborne, tak osviežujúco

teodorka
3. júl 2010

diiiky 🙂 🙂 🙂 ak pomoze budem sa za Teba modlit 😀 🙂 🙂

teodorka
3. júl 2010

baby ked uz sme pri tom porode u koho budete rodit?

marcelkatt
3. júl 2010

Kto mi vie odporučiť skvelého pôrodníka? Bývam v TT, no rodiť budem v Bojniciach nakoľko pôrodnica v Handlovej už neexistuje 😒 a neviem koho si vybrať na poradne od 36tt a u koho rodiť.

lenadka
3. júl 2010

@susika moja mas ty s nou trapenie..a reaguje aj na cudzich takto? Myslim tym ked vyvadza a niekto sa jej prihovori "nezlakne" sa? Raz som tak na take male dievcatko co jedovalo maminu /zduta sa jej rozbehla inym smerom/ pozrela som na nu ked som isla okolo a vravim jej "zoberiem ta, ked neposluchas" a uz aj prtela za mamou 😀

tibinka22
3. júl 2010

@marcelkatt
Ja som rodila u MUDr. Mifkovej, je to aj moja obvodna gynekologicka-inak super zena asom nadmieru spokojna.... Dalej MUDr. Hudec.. Ja osobne verim len tymto dvom 🙂

marcelkatt
3. júl 2010

@tibinka22 ďakujem za tip. Švagrinka tiež chváli Mifkovú. Tak asi k nej. Ja som prvýkrát rodila v Handlovej, no mala som komlikovaný pôrod a tak mám strach teraz. Vie, každý pôrod je iný, ako aj tehotenstvo, no ten strach je nejak vo mne teraz.

marcelkatt
3. júl 2010

@tibinka22 ešte ma zaujíma, či si prenášala, alebo si Ťa dr postupne na poradni pripravovala, alebo ako. Myslím, či to prišlo na Teba samé, alebo si čakala na vyvolávačku a podobne..

lenadka
3. júl 2010

@marcelkatt a s kym si rodila v Handlovej? Ja s primarom Borkom a teraz v Bojniciach neviem kto sa mi "ujde" 😅

teodorka
3. júl 2010

lenadka a gynekologa mas koho?

marcelkatt
3. júl 2010

@lenadka moja mňa začala rodiť MUDr Matušková, no skomplikoval sa mi pôrod v druhej dobe pôrodnej a tak musel prísť aj primár Ďurkech a dnes už nebohý MUDr Borko. Mala som kliešťový pôrod, malý sa mi zasekol a vzpriečil a vybrali ho ako sa vraví v hodine 12tej, začo im dodnes ĎAKUJEM!

lenadka
3. júl 2010

@teodorka normalne mam Sviezeneho, ale teraz chodim do rizikovej poradne k Dr. Volmanovi-je fakt super! Len vazne neviem koho chcem k porodu, najradsej by som niekoho, kto tomu da volny priebeh, nebude sa snazit nic umelo vyvolavat, napichavat, prepichavat...atd. ale bude len sledovat a ak by sa skomplikovalo az vtedy zakroci 😅

lenadka
3. júl 2010

@marcelkatt moj bol podobny, tiez komplikacie a klieste 😅 No MUDr. Borko to zvladol sam! 🙂

marcelkatt
3. júl 2010

@lenadka držím palečky!!!!!

lenadka
4. júl 2010

krasne nedelne ranecko 😀...u nas tradicne, uz vrci miesacka 😅

lenonka
4. júl 2010

@marcelkatt Ja doporučujem Mifkovú, ale aj Vollman bol milý.Ale kočky si chválili aj ostatných 🙂

bubba
4. júl 2010

a čo miešate?

tibinka22
4. júl 2010

@marcelkatt
ja som mala termin 2.6. a rano som bola este u Mifkovej v poradni a ta hovori, tak toto na porod nevyzera este, poslala ma domov a ze 4.6. rano do nemocnice na vyvolavacku... ale.... vecer o pol deviatej mi odtiekla voda, tak som volala doktorke a ona ze aby som isla do nemocnice je tam Hudec, vysetri ma a zavolame jej... lenze som prisla do nemocnice na tom zazname ziadne kontrakcie, aj ked brucho ma bolelo trochu... dostala som injekciu, potom v noci dalsiu s infuziou a rano o piatej dalsiu, kedy zacali tie ozajstne kontrakcie... rano prisla Mifkova do sluzby, ale vysetril ma este primar o 7,00 a hovori: Mamina idete rodit, za chvilu to mate za sebou ....doktorka este obehla malu vizitu a 7,29 sa mi mala narodila... samotny porod rychly 3 krat som zatlacila a bolo...
ale ona je odbornik, cize aj keby sa Ti nedajboze (neprajem Ti to, ale chapem Ta ze mas strach) nieco skomplikovalo, ona si s tym poradi... takze asi tak... 😉

slniecko_z
4. júl 2010

@tibinka22 mna rodil Lany a to som mala jedine stastie 🙂 uzasny doktor nebyt jeho neviem ako by to dopadlo. Dufam,ze teraz to uz bude lepsie a hlavne rychlejsie.

tibinka22
4. júl 2010

@slniecko_z
preco? ini nieco "pokaslali"?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre