Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenonka
28. sep 2010

No kočky, od januára to ide všetkým stejne, čiže mne to klesne o tých 66 eur, a budú fakt chýbať.Bohužial, zákon je odpísaný a už s ním nič mamičky neurobia ☹

susika
28. sep 2010

aja som naštvatá tiež, ked som už mohla mať lepší nRP, aj ked nie koli tomu som šla do druhej materskej...., tak oni to takto skrešú..mne s to moc nepohne, opodla toho, čo mi vyratali na socilaoke ako materský rpispevok...akože, všetko ide hore ale prispevky pre matky sole....hmmmm.trochu na hlavu...
raz mi v jednej teme jedna mamička vyprskla, že čo chcem, že ved je to rpispevok pre dieťa a nie aby sa z toho paltilo ostatné..hm, tak akožesuper, dieťa nemina vodu, ani sa pren neperie, takže to už nie su položky pre dieťa?a aj tak by to bolo o držku sa do toho vtesnať s umelým mliekom a kvalitnejšími plienakmi...a to nehovorím, ked mamička porodí bábo rpedčasne..to boli teda výdavky..hlavne na tie uplne mini plienočky, ktorých 25ks stalo tolko, ako normálnych asi 50 a viac....
nemyslím, že petícioa niečo vyrieši..ale to sme my, taký narod, že hned sa na všetko takto pozeráme, že isto sa nič neudeje, tak sa na to vyprdneme..a hlavne mamičky, že su rady, že su a nie ešte veci anvyše mnohokrat...

lenadka
29. sep 2010

😠 😔 http://www.pluska.sk/slovensko/rozhovory/jozef-... a tento nam ide na nase zobracenky siahat! 😠

dadabu
29. sep 2010

@lenadka tak k tomu nemám čo dodať - je to svi*a, ktorá teraz ožobračí nás. Nenahrabal už dosť.!!!!! nevie si predstaviť že by vyžil z 400€ a my musíme zo 190€. HANBA takému človeku!!!!!

qetinka
29. sep 2010

😝 😠 😠 😠 😠 😠 🙄 že 400 eur na den... 😠 😠 😠

dadabu
29. sep 2010

najviac sa mi páči, že máme ísť do zahraničia - ako keby chcel aby sme sa všetci odtialto vysťahovali a ostane tu len jeho obľúbená "menšina" 😠

katrin21
29. sep 2010

@lenadka OK, ale kde sa tam pise o brani zobraceniek?? som to prebehla, ale nevsimla som si....

susika
29. sep 2010

@dadabu -do zahraničia?a stale plačú, že všetko dobre čo tu je uteká do zahraničia..mám na mysli ľudí....má to logiku?..idem si to rpečítať..lebo v tomto štate mi už maločo dava logiku

susika
29. sep 2010

je normálny? že ludia sa prisposobili 400 euram mesačne...no, naženme si zahr. investorov a chcime azrobiť.....
a ta hypoteka 27OO, to ma riadne nasr..alo....že musí mať rodinný rozpočet 5-6 tis, koli takej hypoteke..a čo tak opačne?nedovolím is vysokú hypoteku, lebo nemam taký rodinný rozpočet....
no, odídme všetci do zahraničia a naši rodičia ostanú bez prijmu.....

lenadka
29. sep 2010

@katrin21 vsak to chcu schvalit, znizenie RP z 256 € pred MD pracujucim maminam na 190 😕

katrin21
29. sep 2010

no hej,ale ved v tom linku o tom ani slova..... ci som zle pozerala?

eimiky
29. sep 2010
dadabu
29. sep 2010

ww.modrykonik.sk/forum/tema/kto-je-proti-znizeniu-rodic-prispevkuja-som-za/?lastref=pager1&page=91 dievčatá z Prievidze kuknite a prečítajte.... ktorá môže nech pomôže...

lenadka
30. sep 2010

@katrin21 nie v tom linku narazam na to ze jemu vystaci 400€ na den dva a nam ma vystacit 190€ na mesiac 😔

lenadka
30. sep 2010

@dadabu idem si vytlacit peticne harky ku svokre, kto ma cestu cez Jalovec mozte skocit kumne podpisat 😉

marcelkatt
30. sep 2010

nám ten nový zákon vezme mesačne 66€ ☹

lenadka
30. sep 2010

@marcelkatt ved to clovece ved za 66€ mam tolko zivotapotrebnych veci, zo 190€ nezaplatim ine len trvale prikazy co mi idu mesacne z uctu a dalej co? 😕 🙄 asi sa mam past v lete v zime sneh jest 😢

marcelkatt
30. sep 2010

@lenadka je to veľmi smutné. Ako chce vláda "šetriť" na mamičkách, mladých rodinách, deťoch. Fakt úbohé! A vraj sociálny štát. Možno pre takých, čo žijú na Luníku IX. Tým sa polepší o 25€, zvýši sa tmavšia pôrodnosť a aj tak peniaze dajú na čučo a cigarety a neviem čo ešte len nie tam, kde treba. Im dajú byty, ktoré aj tak rozpredajú, radšej budú mrznúť, ale vytrhnú radiátor a predajú do zberných surovín, neplatia nájom a ďalej bývajú. Ak to urobí normálne zarábajúci občan, hneď by mal na krku súd a exekúciu a hotovo. Človek im do štátnej kasy dlhé roky odvádzal dane, zvažoval, či už je "správny" čas mať dieťa, aby ho dokázal ako tak zabezpečiť a keď konečne sa rozhodne, žena po dlhom zvažovaní otehotnie, príde škrt a hotovo. Ja nechcem rozdeľpvať mamičky, ktoré pracovali a ktoré nie, ani ich hádzať do jedného vreca s tými na Luniku IX, to určite nie. Ide mi iba o princíp, že aj tých 256€ nie ej moc, no ako tak pomôže, ale 190€ je fakt smutná suma. Všetko sa zdražuje, náklady na výbavu sú veľmi vysoké, ak mamička nemôže kojiť, tak aj umelé mliečko je veľmi drahé.

kkoperni
30. sep 2010

baby a v PD sa nebude niekde peticia podpisovat?

dadabu
1. okt 2010

dievčatá z PD podpisy 2.10.2010 o 17,00 hod. pred Kauflandom. Prosím nájdite si čas a príďte podporiť dobrú vec. Nájdete ma tam.

lenadka
1. okt 2010

Akurat som to sem babam chcela skopcit 😉 idem ku svokre vytlacit si harky, snad to pojde-niekedy maju problem z talciarnou zopar podpisov aspon rodina a okolie pozbieram a ak sa bude dat, mozno aj pridem, ze by sa poslali spolu, ak nie poslem ich sama-moze byt? 😉

paola881
2. okt 2010

@dadabu ak sa bude dat,velmi rada prídem podporit 😉

teodorka
3. okt 2010

dadabu zase som po funuse citala 😕 a to sme sa s mojim prechadzali prave vtedy po meste 😕 da sa to este nejako podpisat?
baby chcem sa Vas opytat ,poznate niektora tuto skolu?http://eskolapd.sk/

bubba
3. okt 2010

@teodorka poznám chodila mi tam malá v lete a vrele odporúčam !!!!!!!!!

teodorka
3. okt 2010

bubba Tebe tam chodila ale do skolky... nie?a ja som tam prepisala chlapcov do skoly a neviem ci som urobila spravne ..chlapci su sice spokojni len ja sa bojim

bubba
3. okt 2010

@teodorka áno do škôlky, ale podľa toho čo viem,vedenie je rovnaké ,tak aj prístup bude rovnaký - oni si fakt zakladajú na profesionálnom prístupe k individualite dieťaťa!

dadabu
3. okt 2010

@teodorka možme sa ešte dohodnúť na 5.10. 2010 v stredu, ale opäť pred Kauflandom, lebo si tam idem pre podpísané hárky. keďže mám dve deti nemôžem tam čakať na niekoho 2-3 hod. takže keď napíšem o 16,00 hod. tak by som bola rada keby tam už bol ten kto to chce podpísať. max 10 min. počkám. Kto ešte chce podpísať nech sa mi ozve. teším sa

depeche7
3. okt 2010

@marcelkatt
tiež sa s týmito slovami stotožňujem, na 101%

teodorka
3. okt 2010

dadabu zajtra Ti dam vediet ak budem v stredu v Pd urcite pridem o16 00
bubba diik 🙂 a ostatne ak mate s touto skolou skusenosti alebo ste o nej len poculi kludne napiste aj negativne veci....

lenonka
3. okt 2010

@teodorka učí mi tam kamarátka, všetci čo tam chodia sú spokojní.Musím priznať, že ja dávam 1.ZS tiež ešte asi mesiac(malý je predsalen prvák) a zvažujem prepis...Ak budeš niečo potrebovať môžem dohodnúť rande s tou kamoškou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre