Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

papula
autor
13. feb 2007

Ahojte
paska si ma potesila,ze aj ty si kupovala vecicky tak neskoro som sa citila normalne blbo 😝
lenadka aj pre mna je tehotenstvo najkrajsia vec v zivote je to nieco nadherne aj ked sice som ako slonik je to to najkrajsie na svete 🙂 a este ked citim ako sa mi malinky v brusku trepoce je to nenahraditelny pocit a hrozne sa uz tesim,ked bude vonku 😵
Ved stolarov je v Handlovej dost niekoho zozeniete neboj 😉

lenadka
13. feb 2007

Papula,
ved sa neokunaj a daj kontakt na toho vasho 😉 😀 .Inak u nas je v dedine jeden muzov kamarat co robi kuchyne aj projekty na pocitaci, tak skusime najskor tam a ak sa nam to nebude pacit tak este pohladame. Len sme si este doteraz nic nezistovali, lebo este robia kurenie v dome a ked bude hotove este o 5 cm zdvihnu podlahy a potom hor s na stolarov.
Ta mrcha stale nechodi, este raz som pocitala uz meska 8 dni! Normalne som nervozna ze som v tom. Test bol negativny a tak som si kupila este jeden, len inu znacku. Ak do zajtra nepridem opakujem. Ak vyjdu // asi sa ozve rachot s kupelne co odpadnem 😅

papula
autor
13. feb 2007

Lenadka ak budes potrebovat tak daj vediet poslem ti potom cislo do ip.A mrcha ti zvykne meskat?Vsak uvidis a ak nedostanes ani zajtra tak si ho urob som zvedava 😀 A ak budes tehu tak co?nechas si mimi?

paska
13. feb 2007

lenadka ty sa mi nevidíš 😉 ale ak by si bola tehu budem sa tešiť s tebou 😵

bebek
13. feb 2007

Caute babky, len tak zo zvedavosti, ktore mate deti, ako ste uspavali babatka? Ja malu na rukach 10-15min, potom do postielky a pekne spi, sem tam zamrnka, pridem pohladkam a spi dalej. Len teraz zacala vymyslat, nechce zaspavat na rukach, iba chvilku ju nosim, potom ju musim polozit do nasej postele, ja si k nej lahnem a ona tak zaspinka, ja ju musim hladkat a tak..No a potom ju prelozim do postielky a spinka. Tak napiste vase praktiky a kedy vam zacali same od seba zaspavat v postielkach.

lenadka
14. feb 2007

Cao Papula, bebek,
stale nic. Test som opakovala /vecer aj rano/ a negativny. Mrcha mi takto nezvykne meskat, prave naopak mavam ju na den presne, tak ja uz fakt neviem. 😖
Ak by som bola tehu tak si mimi urcite necham, ja by som nedokazala dat si vziat babo, asi ani ked by malo byt chore. Tie AFP testy co sa robia tak s tych mi bolo zle ked som bola tehu, lebo brusko velke, male kope a mas sa dozvediet vysledok ci dieta nebude postihnute brr...Papula ozaj ktoreho mas doktora?
Bebek,
mne mala zaspavala vylucne na ciciku🙂Dlho, predlho, urcite rok. Neskor sa vecer napila a niekto musel s nou ist do postele. Samo do nasej, len hladkanie nemohlo byt, to ju vyrusovalo. Chvilu sa krbalala a potom si lahla na brusko ritku hore, hlavu zaryt do vankusa a spala. Po 10 min. sme ju prelozili do postielky a tam spala polku noci.Okolo 3-4 v noci si pytala plienku, papat a spala s nami. Az ked som ju odstavila a nastupila do prace a odisla na 3 dni na skolenie zacala zaspavat sama. Skusali sme ju aj pred tym nechat samu v postielke ale revala aj hodinu a nic. Az ked mama doma nebola tak to slo /mala 16 mes/. Ocino ju ulozil do postielky, povedal jej ze ona sa vykupkala ide sa aj on. Dvere nechal pootvorene a sup do sprchy. Ked z nej vysiel isiel za malou a hovori jej, uz som sa okupal, chyt mi vlasky su mokre a teraz sa idem napapat, ty si uz papala tak aj ja idem lebo som hladny.A odisiel.Dvere pootvorene aby pocul ci neplace, ale bolo to OK. Ked sa vratil uz spala. Ked som prisla domov, musel ju do postielky ukladat este cca 2 tyzdne ocino. Mna nechcela nechat odist a plakala. Potom to uz bolo dobre.
Inak dala som Slavku Z pozdravit od kamosky Aleny co s nou rano cestujem. Tak ze sa smiali a cudovali aky je svet maly😀

papula
autor
14. feb 2007

ahojte babule
Lenadka chodim k mudr.Sviezeny zo zacaitku som chodila k mudr.Borkovej,ale rychlo som z tade odcupkala,lebo ako som k nej chodila tak stale mi nasla nejaku infekciu a vravela,ze koli tomu nemozem otehotniet,ale mne absolutne nic nebolo,nemala som ziadne problemi a citila som sa dobre tak mi to nejako neslo do hlavy tak som sa nastvala a isla som k nemu a ten mi povedal,ze mi nic neni vysadil mi vsetky tabletky a maste a asi do mesiaca som ostala tehu dobre co?

bebek
14. feb 2007

Cate babky, zabky.
Leni, dik za inspiraciu. U nas to je tak podobne, zaspi iba mne. Raz som sla von s kamoskami, ocko strazil, ale musela som sa vratit, lebo mala sa prebrala a hodinu ockovi plakala. Samozrejme samu ucit zaspavat ju budem az neskor, ja som proti metodam ze nech sa vyreve aj dve hodiny, ved zaspi. Viem niektore baby to maju tazke, ked sa im babo budi kazdu hod.a chce cici...Aj mne mala zaspavala na cici, ale potom som ju naucila na dudku a zaspava tak. Ona ju potom sama vypluje.Skoda ze Slavka nema net, mohla sa k nam pridat. Inak Leni mas fesneho muzicka. Paska ty ako uspavas?
Papula to je zaujimave, co pises.Ktovie, kde ta doktorka k tomu prisla, ved to je na hlavu. Jeden doktor povie tak, druhy naopak a ty si vyber. Sazka-sportka

papula
autor
14. feb 2007

je tu niekto? 😕

papula
autor
15. feb 2007

Ahojky 🙂
ako tak vidim je tu nejako ticho 😖 Ako sa mate babule?co mate nove?Lenadka no co ako mrcha uz prisla?

paska
15. feb 2007

ahojte 😉 😀
papulka aj ja chodím k dr.svieženému ale len chvýlu pred pôrodom som sa k nemu zapísala. velmi milý človek teda aspoň zatial 😉
si v robote?

papula
autor
15. feb 2007

Ahoj.Ano je velmi zlaty aj sestricka je v pohode da sa s nou super pokecat.Ja som s nim tiez zatial nemala nejake zle skusenosti a chcela by som ho aj pri porode tak uvidim 🙂

paska
15. feb 2007

on je aj pôrodník? som nevedela by som si ho hned zajednala

papula
autor
15. feb 2007

Ano je,len som zvedava aku si zahlasi cenu,ale myslim,ze nie vela.Ano som v robote,ale dnes je menej roboty vcera som nevedela kde mi hlava stoji 😝

paska
15. feb 2007

no neviem ale myslím že podla smernice je to okolo 7-8tis 😖

papula
autor
15. feb 2007

ty brdo to je dobra palka 😨 Som ani nevedela,ze to je az tak vela 😖 Vsak uvidim buducu poradnu sa ho na to opytam 🙂

bebek
16. feb 2007

Babky, cau.To u nas sa plati za porod, Ci to je sukromny doktor?

paska
17. feb 2007

ahojte 😉 bebek za porod nie len ked si vyberieš konkrétneho pôrodníka

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papula
autor
20. feb 2007

Ahoj leni.Tak toto ma teda prekvapilo,ze sa tak lahostajne zachoval 😖 Ja som s nim zatial problemi nemala a dufam,ze ani mat nebudem 😕 Porodnik je urcite pretoze to ma aj na peciatke,ale ako som tak rozmyslala tak za tych 7-8tisic asi spekulovat nebudem.Vsak tu su dobry porodnici a za tie peniazky moze mat malinky kopec inych veci,nevedela som ze sa za to plati tak vela,ale radsej tie peniazky vyuzijem na nieco potrebnejsie pre babatko ako platit nejakym chamtivym doktorom 😉

paska
20. feb 2007

ahojte holky 😉 no leni som sa teraz zlakla 😲 no neva ak budem mať pocit že niečo nerobí tak jako má zoberiem kartu a čáo 😉 mna to problém nerobí
papulka sa ho opýtaj či by išiel a uvidíš čo povie 😉 možno nebude pýtať nič ono to záleží aj od toho doktora či bude pýtať až tak vela alebo či bude vôbec pýtať 😉

papula
autor
20. feb 2007

ahojky.ani mne to nerobi problem paska takto isto som to urobila u Borkovej.Raz som tam zaklopala sestricke som povedala nech mi da kartu a uz ma nebolo ta len kukala ak vyburana co sa deje 😕 Teraz nedavno sa jej pytala sesternica ake su moznosti porodu,lebo za 8 dni ma termin a pytala sa na Epi a ona jej povedala,ze v Handlovej Epi neni a ze kym tu bude tak uz bude mat aj druhe dieta,hlavna vec ze jedna znama si ju dala pichnut pri porode a to uz ma jej maly 6 rockov cudne 🙄 Mne to tak pripada ako keby odmietala jej nejako poradit zacala jej vypravat,ze dietatko ma ist na svet prirodzenou cestou bez nejakych oblbovakov.Ja si myslim,ze Epi oblbovak neni kebyze to nema zene ulahcit porod tak preco nie na co mame trpiet ked nemusime nech sa zobudi a vsimne si v akom storoci zije 😠
Paska vsak uvidim k Sviezenemu idem 12.3. tak sa ho nan to popytam.

lenadka
20. feb 2007

Caute papula a paska,
ja som u sviezeneho napriek tomu zostala, lebo sa mi zda, ze su vsetci na jedno kopyto a Revicky mi zdrhol do Bojnic 😖 .Rodila som v Handlovej pred 2 rokmi a EPI na 100% davaju ked chces, ved som ju mala! 😀 Co Borkovej uz pamat vypadava? Jej mangel mi bol pri porode, asi su "pohnevany" 😅 ...jedine, ze by ju UZ prestali davat, ak im vypadol anesteziolog alebo co. Inak druhy raz si Epi nedam /necitila som tlaky/ ak druhy raz bude a aj podla okolnosti... Teraz som neodolala lebo ked som musela lezat napojena na monitor a kyslik /malá mala problem s pulzom/ tak som to zle znasala, ale pokial som mohla chodit bolo to prijatelne. A nechceli ma odpojit a dovolit mi behat hm-vrrr aj ked sa to napravilo. Tak som od pol tretej lezala bez moznosti ulavit si tym ze zmenim polohu a o pol stvrtej som si povedala dost a vypytala Epi.Cca o pol piatej som ju uz mala pichnutu /kym zobudili anesteziologicku a prisla/ a mala sa narodila o 7,15. Za epi som doplacala 1500 Sk a dali mi dve davky. Inak sa plati vzdy len 1500 aj ked je davok viac aj 3-4.Plati sa tiez nemocnici za vyber porodnika, neviem co s toho dostane ten Dr. ale plati sa to nemocnici nie priamo lekarovi, je to aj v letaku o porodnici a aj na ich internetovej stranke.

lienka79
20. feb 2007

caute Prievidzanky..zdravi Vas Handlovcanka...
tak som si tyrosku pocitala,co ste pisali..az teraz som objavila tuto temu..vacsinou prispievam na inych strankach, tak zacnem asi aj tu 😀
No skusenosti s gynekologmi..Tak moja prva bola Borkova, potom Sviezeny , na toho mam trochu tazke srdce dodnes a do tertice Koszegy a u toho dufam aj ostanem...

paska
20. feb 2007

papula momentálne epi v ha nepichajú nemaju na to anesteziológa 😒 som ju doslova žobrala ale bohužel 😨
lenadka tak no škoda 😀 že prišla mrcha 😀 😉 ale dobre aj tak aspoň sa na to pripravíš aj psychicky a nepríde ked nudeš chcieť ty 😉
lienka ahoj 🙂 a čo ti vyviedol sviežo? 😕

paska
20. feb 2007

xaxaxa inak pozorujem že by sa táto téma mala volať handlová a okolie 😀

bebek
20. feb 2007

Dievcata caute. Prosim vas , ak mate pokrstene deticky, ake su podmienky krstu. Co sa tyka toho, ci musia byt rodicia zosobaseny v kostole a krsny rodicia,ako?

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
21. feb 2007

Paska prepac vyssie som ta premenovala na bebek, sorry devuchy zlate snad vas uz nedomiesam 😅
Bebek, a kde budete malu krstit? My sme v Chrenovci a tam musia byt rodicia zosobaseny v kostole a krstneho mame muzovho brata, moju sestru nechceli dovolit, lebo ona nie je pokrstena ani nic, tak ona je len svedok krstu. Na fare sa kludne popytaj, chlapici su to fajn, ale musia dodrzat urcite veci co maju nariadene zhora 😵
Paska inak fakt je to lepsie, radsej by som bola keby bolo babo planovane, uz som nasadila HA. 🙂

dobromila
21. feb 2007

ahojte, pokial viem, rodicia by mali byt zosobaseni a krstni rodicia by mali mat od krstu, cez prve svate prijimanie az po birmovku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre