Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
22. dec 2009

lenka: stale mam pocit takeho napatia na lavej strane ako vo vajecniku, hadam by si mala pravdu 😉

bubba
22. dec 2009

moncici tie fotky nejdu musis si upravit nastavenia

ja som grogy a to som sa chystala ze nejdem ani upratovat ani piect..sak piect nejdem ale to ze je muz doma tak to vyuzivam na robenie prac na kere nemam inokedy cas....a vcera mi ruplo v kolene...este aj MS som dostala takze som uplne vycerpana 😅

lenadka
22. dec 2009

bubba, no ako pre Vianocami 😅 uz nech je stedry den 17 hod 😀 potom bude par dni veget 😀

katrin21
23. dec 2009

lenka a ty co, nemozes spavat? 😀

ja sa nestresujem, nemam este ani nic napecene, ale Danko mi vcera doniesol od jeho mamy( ako kazdy rok 🙂 ) za krabicku suchých sladkých kolacikov, asi 4 druhy, takze mam vvystaráno..
Este urobim jednu taku torticku, ako sacherovu a som vybavena.. a syrovu roladu pre draheho.... neoplati sa mi vela piect , ked ideme hend pozajtra na lyze..

inak kuknite na moj graf BT... tak som vyletela do vysin, ze dugfam, ze to ma svoj dovod 🙂) a ze sa ta teplota udrzi az do 3.1. 🙂))

http://www.fertilityfriend.com/home/27174d

lenadka
23. dec 2009

vyzera SLUBNE!!!
ze syrova rolada mnáám robis mi chute 😝
no az vecer mam klud na surfovanie 😉

bubba
23. dec 2009

no a mame tu vianoce na blate 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hlavne ze je teplo 😵

katrin21
23. dec 2009

baby.. sodoma gomora.... tak az teraz som dosla asi pred pol hodkou z mesta, uplne hotova som.. ☹ kto bude za mna piect medovnicky a vsetko? esteze bol drahy taky zlaty a povedal, ze ved on mi pomoze.. a uz aj dal varit zemiaky pod supou na zajtra...a rano zacina robit kapiustnicu, to je jeho robota🙂 a aj kapra v podstate pripravi on... len salat robim ja... ale okrem toho ma caka este ta torta , upratovania, riaaadna kopa zehlenia... a to nehovorim, ze som sem k nam pozvala na zjtra nasich.... takze mam co robit aj ked mi pomoze... a este dneska balit darceky...

Lenka, stretla som Rudina 🙂) keby nahodou zabudol, tak ani nahodou nejedz grepfruity!! je tam chinin ako v toniku a z toho sa krvaca!! takze max. pomarannce🙂))), alebo mandošky, OK? nech sa babatko nejeduje a poslucha 🙂))

Inak krasne Vianoce Vám vsetkym prajem a uz fičím..neviem, kde mam skor zacatl.. doma padla bomba....

katrin21
23. dec 2009

jezisenko a ano, este aj syrova rolada.... doprkna...

lenadka
23. dec 2009

kati ako povies! 😀
babatko asi poslucha, no ja nie, nahanam sa ako blazon, to vies ked chlap sa flaka po meste niekto robit musi 😠
takze som vydrhla pivnicu, vanu od kapra, povysavala cely dom, vytepovala koberec v obyvke, pozmyvala dlazky v celom dome, zabalila darceky, ozdobila strom, ozehlila kos pradla, ulozila do skrin, napiekla bialose a zo zvysku cesta pizzu s klobaskou a cibulou, nakrajala medove rezy, poumyvala cast riadov co sa nemoze v mycke, oprala obrus,adt. kym moja polovicka ledva krizom slamy prelozila ☹
teraz som mu nakazala robit salat-tak aspon nieco po celom dni flakania 😕 ale tvaril sa ze pomaha vsak? 🙄

katrin21
23. dec 2009

Leni, ja ti to preto pisem, lebo moja segra zacala po grepe krvacat na zaciatku tehu asi v 2.mesiaci a doktori ju v nemocke spucovaliu, ze ci nevie, ze tehotne gerpy nesmu.. tak len preto 😉

no ty kokso.. ja som doteraz balila darceky... boli ma chrbat ako kona a idem na tu nestastnu syrovu roladu a potom na tu tortu... kdy ozehlim, to netusim... obdivujem ta, ako to stihas, ale podla mna by si sa mohla viacej setrit 🙂))) ved su len Vianoce 😀 😀

kkatrina
23. dec 2009

všetkým krásne Vianoce plné lásky, pokoja a porozumenia vám prajem aj s mojou rodinkou 😵

katrin21
23. dec 2009

Krasne aj keD uprsane Vianoce !!!! nech sme stastní, zdraví, milovaní a spokojní : )

lenadka
23. dec 2009

katka ta syrova rolada mi spat neda-mam to rada a neciem to robit 😖 je to tazke?

lenadka
23. dec 2009

malo to byt neviem 😅 ke budes mat cas tak mi napis ako sa robi,vsak sa tu zajdem 😀 co mne teraz ide na chut musim mat nicim inym sa neprehovorim 😅 😀 😝

aj Vam krasne Vianoce, idem sa osprsit a sup do pelechu 😔

katrin21
23. dec 2009

lenka, nie je tazka, a je vyborna🙂)
potrebujes:15 -20dkg syra eidam tehla( ja to kupujem na platky, tak aby sa mi dal nimi pokrat cely plech, to je asi 15 - 20ks)
150g nakrajanej sunky( aj tu kupujem na platky - cca.15 -20ks)
Plnka:120g masla, 2 obdlzniky syra( apetito), 3 vajicka na tvrdo, 2 steriliz. kysle uhorky, polka stredne velkej cibule, Poliev. lyzica horčice, sol( nepresolit!), korenie, pertž. vňat.

Postup:
Suroviny na plnku pripravime ako pomazanku a dochutime solou, horcicou, korenim...
Plátkový syr rozlozime na alobal na plech tak, aby sa kraje jemne prekrývyali a nevzdnikli medzery ( na lesklu cast to ukladam). Dame do vyhriatek rury na cca. 150st. na chvilu ( mozno5min,) tak, aby syr zmakol a potom to vyberieme. ( ja si vtedy pripravujem pomazanku).
Ked to trosku vychladne, natrieme na syr poolovicu plnky. Pokryjeme to platkami sunky a potom na tu sunku zase zvysok plnky.
Ked je to cele roztrene, zacneme rolovat ako roladu a postupne oddelujeme alobal. Je lespie na konci pozdlz nedat vela plnky, lebo ako to budes rolovat, tak aj tu plnku trochu poposuvas a mohla by ti zvytocne vychadzat von...
Ked to mas zrolovane, obalis to alobalom a das do chladnicky na noc.
Je to vyborne, a ma to neskutocny uspech vzdy 🙂)))
Vyzera to mozno zlozito, ale nie je, ked to raz urobis, tak uz to je rutina 🙂))) a trva to chvilku 🙂

katrin21
23. dec 2009

moja uz odpociva v chladnicke🙂)
a pozehlila som tu kopu pradla.. uz ozehlene to ma asi 70cm na vysku 😝 spom grogy... uz dnes asi nic nezvladnem.. chrbat ma boli neskutocne...

dobru nocky, babulky.

bubba
24. dec 2009

ahojte dievcence prajeme vám prijemne sviatky aj s minibubbou aj s bubbinymmuzom 😵 😵 aby sme sa tu stretali casto v zdravi a pohode... 😵

katrin21
24. dec 2009

bubba, lenka, dala som na fcb fotky tek rolady a torty

bubba
24. dec 2009

všimam všimam.ja tiez robievam syrovu...

lenadka
25. dec 2009

katka uz som ju videla a slintala, vyskusam ju urcite niekedy-dakujem za recept 😉

danulka2
26. dec 2009

lenadka som rada,ze sa lekvar vydaril a ze aj chutil. Inak dodatocne vam vsetkym zelam krasny povianocny cas a vela pohody.
katrin mne tiez mm pomaha na stedry den. Vlastne "pomaham,, ja jemu, lebo veceru celu vari on sam a mne da len pomiesat salat 😉 😀 Inak ja som naratala 7druhov kolacov, co sme mali doma 😎 . To sa potom pribera 😅

katuskapd
27. dec 2009

ahojte chcem sa opytat chodite niekto k zubarke Zuzane Simanovej na sportovej ulici, aka je? alebo ta druha, neviem ako sa vola co ma tiez v tom dome ambulanciu.
ďakujem a ked nepoznate tak nic 😉

lenadka
27. dec 2009

danulka aj my 7 😀

kkatrina
28. dec 2009

dievčence my 15 😀 a všetky ich mám na mraziaku 🙄

livia1
28. dec 2009

Lenadka ja odpadnem, len som nakukla k augustovkám 2010, lebo ja som bola august 2009 a ty tam. 😀 Tak gratulujem a prajem príjemné tehulkovanie a ečte lepšie a znesitelnejšie počasie cez leto.

lenadka
28. dec 2009

kolkeho augusta je maly narodeny?

lucula73
29. dec 2009

ahojte dievčatá,

neviete mi niekto povedať,ako je to s výberom porodníka v bojnickej nemocnici?lebo majú na stránke napísané,že možno si vybrať porodníka...a kolko sa za to platí a akou formou?
´dakujem.....

kkatrina
29. dec 2009

ahoj lucula, no neviem, tiež tam majú že možnosť epidurálky - a nechceli mi ju pichnúť a ani nepichli, tak možno tiež tak nejak 😨

lucula73
29. dec 2009

kkatrina ahoj,
no tá epidurálka je problem,lebo som počula,že to nevie hocikto pichnúť,to sa treba asi vopred dohodnúť....
ja som mala prvý cisarsky v epidurálnej anestezii a poviem ti,nikdy viac,zle mi to pichli,všetko som cítila,ešte ma navyše dva týždne bolela príšerne hlava z toho...radšej uspať celkovo..

len som počula,že viac dievčat malo dohodnutúho doktora k porodu,tak by som chcela vedieť,ako to prebieha...

kkatrina
29. dec 2009

ja som mala pôvodne rodiť pri Gálovi - už nerobí, tiež som to mala vybavené - straral sa o mňa celé tehotenstvo, ale sme to nestihli, odrodil ma Volman a pohoda, až na jednu sestričku na pôrodnej sále sa nemôžem sťažovať. Mne by to bolo v podstate jedno kto by ma tam odrodil až na jednu výnimku - primára. Tak to by som sa otočila na podpätku a smer Handlová 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre