Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

molly28
23. mar 2009

...veru lucija nenáhli 😉 3,5 pekná vaha...neboj zvládneš...rodili sa aj vačšie deti...zvládneš.... 😀 😀 😀

juuj mati, tak to ti nezávidim...ja som to tiež prekonala...veru a bolo mi pri kojeni fakt na odpadnutie 😝 ale musiš kojiť - bo ak prestaneš, mohla by si prisť o mliečko, a to by bolo škoda.... 😉

martiina
23. mar 2009

lucija, môj prvý mal 4,5 kg a rodila som normálne,nie cisárskym rezom. Bol to síce horor, ale ja som sa nemohla stále otvoriť a bolesti mi trvali 11 hod, ale už samotné vytlačenie sa dalo zvládnuť, nastrihnutie som ani necítila 😉

hanka21
23. mar 2009

Ahojte.Citam co si tu pisete..Ja tiez poznam par typov co som pocula...ako sa hovori ,,od starych mam,,.Zevraj pomaha dat si teply kupel,vanu plnu vody a nieco fajn bublinkove zevraj trosku sampanskeho neuskodi..Jedna znama to skusila do 3 hodin utekala rodit..ktovie ci to funguje..Inak sledujem tu ze sa tu maju narodit neake babetka...malokedy prispejem do komunikacii,ale sledujem a chodim pozerat ci sa uz nahodou nenarodili...Tak mataharyy a lucijja drzim vam palce... 🙂

lucijja
23. mar 2009

hani, dakujeme pekne... 🙂 veru horuci kupel a sampanske...hmmm...tak to si viem predstavit... 😀 mnam... 😅

hanka21
23. mar 2009

No neviem.....len som to pocula....ale neznie to zle.....ze ked aj nezaberie nevadi.....🙂)) ale ved ono to pride..ja som od 7mesiaca cakala na ritikovom v nemocnici a zdala sa mi to nekonecna doba...tiez uz som to chcela mat za sebou.....no a akoby nestacilo po porode som mala ja problemi tak sme tam boli este 3tyzdne..a tez uz sa mi to zdalo nekonecne..Nakonie sme vsetko zvladli....uz len rozmyslam ze som sa niekedy nudila..🙂) ale clovek sa tesi na to babenko to je jasne..

mataharyy
24. mar 2009

No já jdu dnes prvně na kontrolu do porodnice, od rána je mi nějako blbě, žaludek jak na vodě, tak mám asi cestovní horečku 😀 Navíc se trochu bojím, nějako mám nateklé končetiny a oni si tam nechávají dost lidí, prý... Jináč ještě počkám týden čtrnáct dní a pak asi začnu zkoušet teplé koupele 🙂

katrin21
24. mar 2009

matahary: a kam sa ty stale ponahlas?? ved mas este mesiac do porodu! babatku je dobre tam kde je.... este minimalne dva az tri tyzdne...

mataharyy
24. mar 2009

No ten měsíc není moc směrodatnej a nespěchám, jen už to chci mí za sebou si připadám jak sud, chodit pořádně nemůžu, spánek... to slovo pomalu neznám a o zádech ani nemluvě... Jsem na odstřel, se ani v kuchyni nevytočím 😀

molly28
24. mar 2009

mataharyy len sa neponáhlaj....ešte si malinku Emku užiješ, neboj..nič tym nestratiš....ani ty ani ona 😉 😉 😉

danulka2
24. mar 2009

mataharyy to sa asi kazda citi ako sud. Mne vraveli, ze vyzeram ako pavuk 😀 velke brucho a rucicky, nozicky. No a pri mojej vyske /160cm/ som si tak ozaj pripadala 😅 😀 . Len este vydrz 😉 .
Inak tie rady ako teply kupel, sex, umyt okna, prezliect postele zaberaju len na niekoho. Ja som bola pootvorena, vyskusala som toto vsetko + som sa este nadrapovala pri oberani ceresni a malemu sa nakoniec ani nechcelo von 😠 😀 . Ale vyskusat treba vsetko 😉

lenadka
24. mar 2009

lucijja, neboj nemusis mat zapal, len to treba hned podchytit ako zacne boliet a urobi sa hrcka-&zapcha sa mliekovod-masirovat aj ked to boli ako svina a dat obklad...mna to len raz lizlo, nastastie som to rozmasirovala a mala vytiahla uz v naznakoch-musim uznat ze svokra mi radila a dobre poradila /1x som si to natrela oct. mastou a masirovala odusu/ a zabralo 😉

lenadka
24. mar 2009

pozn. ale nie vela tej masti fakt len trosku a pridat nejaky iny krem na masirovanie-lebo octan a babo to moc nejde k sebe 😉

danulka2
24. mar 2009

ja som teda zapal nemala, ale asi mesiac po porode sme prenasali sedacku a tak som sa ponatahovala, ze som si celu noc davala studene obklady, tak ma boleli ☹

bubba
24. mar 2009

ahojte neviem ale lekari neodporucaju horuci kupel koli tomu zeby sa dieta mohlo moc hmyrit a pridusit sa pup.snurou...odporucaju horucu sprchu na krize...ale chodenie po schodoch,pohupkavanie na fitlopte a podobne srandy by mohli byt ucinnejsie kedze sa hlavicka dietatka potrebuje dostat na urcity bod aby sa mohlo zacat pytat na svet..a nie vyvolat si kontrakcie horucim kupelom ak dieta este nie je ready...

gogogo
24. mar 2009

ahojte baby...s bubou suhlasim...zevraj je dobre pit pred porodom odvar z malinovych listov...a zevraj aby nebol porod tazky 4 tyzdne pred porodom pit denne pred spanim odvar z zeleznika lekasrskeho alebo alchemiky obycajnej..to som sa docitala.......z kojenia ja som mala aj ja vacsi strach ak z porodu.....mne velmi pomohla odsavacka...takze ziadny zapal a ziadne problemy...zevraj pri zapale prsnikov pomahaju chladene kapustne listy...tak neviem mozno si z tohto nieco vyberiete...

lucijja
24. mar 2009

teeeda, to je rad...mozem si vyberat. 🙂 ja som si prave dnes kupila ten cajik z ostruzliny malinovej tak som zvedava...dufam, ze bude aspon dobre chutit... 😉

b.janka
24. mar 2009

ahojte žienky... ja keď som bola tehotná som si pripadala pekná a sexy.... mne vôbec neprekážala že mám brucho... a tiež som vyzerala ako pavúk... veľké brucho a tenké ruky s nohami 🙂

a o zapálených prsníkoch môžem napísať román... najprv v pôrodnici som nemala mlieko... len tak trošku toho mleziva... ale pred tým ako ma pustili tak sa mi spustilo a musela som si ho odsávať.... vo štvrtok ma pustili domov a akosi ma nenapadlo že nemám kúpenú odsávačku... celú noc som prerevala a prstami si vyťahovala mlieko lebo mi išli streliť prsníky... ale prstami mi to poriadne nešlo... až na druhý deň mi ju manžel kúpil

keďže som mala toľko mlieka a asi som aj poprechádzala tak sa mi spravili zápaly... na ľavom prsníku som mala cca 3x a na prvom asi 1x... vždy som skončila s horúčkami a bolesťami... mne odporučili dať si obklad z bórovej vody...a mama mi dávala obklady z petržlenu... po 9 mesiacoch kojenia a prekonaných 3 zápaloch na ľavom prsníku som nakoniec stralila mlieko... ale z pravého som kojila ešte nejaké 3 mesiace

hanka21
24. mar 2009

ahojte.O tom cajiku co sa ma pit pred porodom som este ani nepocula..a to ked som bola tehotna som studovala ostodvesto vsetko....dobre vediet do buducnosti....lucijja motes potom dat vedeit ako chuti??ci je dobry?🙂

lucijja
24. mar 2009

ahoj Hani, tak uz mam dnes za sebou dve varky. Caj je chutny na pitie, netreba ho nicim dochucovat...v podstate ma taku nijaku bylinkovu chut... 😀 Je tu na konikovi diskusia o tom...tak uvidime ci zaberie alebo nie.

inak ja som sa dnes ponahlala na postu, lebo zatvarali a trasu, ktora mi bezne trva 30 min. teraz ked som tehu tak som spravila za 10. Ak ja neporodim v najblizsich dnoch, tak uz nikdy. Vo stvrtok idem na poradnu tak som zvedava ci sa nieco zmenilo, lebo teraz ma uz vyslovene pri vstavani a chodeni picha az dole v tej kosti lonovej tesne nad suskou 😀 (neviem ako inak to slusne nazvat, manzel sa tu smeje) tak neviem ci uz ma to tam hlavicka tlaci...aj brusko mam uz riadne klesnute... 🙂

hanka21
24. mar 2009

tak fajn potom ked sa da ten cajik pit.....a to ma neak pomoct k porodu??ci len tak je zdravy...naozaj som o tom nepucula....Ktymto diskusiam ako pred porodom sa ja ani pridat nemozem.Ja som bola od 7na rzikovom takze tie tlaky a bolenia a to vsetko som mala uz vtedy..a nakoniec som rodila cisarskym..takze...ale o inom by som vedela rozpravat....

gogogo
24. mar 2009

hani daj si do google malinovy caj tam sa docitas viac 😉

lucijja
25. mar 2009

ja som sa o nom docitala ze ho odporujcaju pit od 36tt, nie skor. A ze rozvolnuje porodne cesty, uvolnuje svalstvo a vraj je porod potom jednoduchsi. Neviem, ci je to pravda ale su to bylinky tak mi to hadam neuskodi. 🙂

Zase som este nespala... ☹ idem skusit teraz ci konecne zaspim... 😒

mamina16
25. mar 2009

Ahojte,tak aj ja sa k vám pridávam. 😉

ollako
25. mar 2009

ahoj mamina 16 si priamo s PD? ja mam polrocneho chlapceka 😉

ollako
25. mar 2009

oprava "z PD"

lucijja
25. mar 2009

teda tu je dnes mrtvo... 😀 davaju vam drobci zabrat?

ollako
25. mar 2009

ahoj lucijja tak uz 39 no teda, takze sa to riadne blizi...drobec mi prave mrnci v postielke a nie a nie spinkat 🙄

lucijja
25. mar 2009

veru 39tt...gulame sa gulame... 🙂 zajtra idem k doktorovi, uvidim co mi povie nove...

danulka2
26. mar 2009

ahojte, mamina16v vitaj medzi nami 🙂

danulka2
26. mar 2009

lucijja ved ty uz nestrihas meter ale milimeter 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre