Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

cumelila
30. nov 2009

moncicii2000 dakujeeem tam som to už prešmejdila ale ešte ortopedické nohavičky a kojenecke košielky by som potrebovala... takú základnú výbavičku...a to som tam neobjavila 😒

moncicii2000
30. nov 2009

ortopedicke nohavicky som kupovala v lekarni .. maju tam vsetky velkosti ... a kosielky ti neviem poradit lebo ja som nekupovala mala som pozicane od tety ta ma dvojrocneho syna .. ale myslim si ze hociktorom detskom obchode by ich mohli mat ..

bubba
30. nov 2009

cumelia kosielky nekupuj to myslis tie co sa viazu na chrbte?tych som mala pri malej asi 20 a ani jednu som nevyuzila...je to maxi neprakticke zakazala by som to predavat!a ortopedicke si kup v obchode s detskym obelcenim napr.ja osobne som kupovala na zapotockoch lebo v lekarnach som nemohla zohnat tie na suchy zips.skoro vsade mali len na snurovanie...

bubba
30. nov 2009

jáj a ja som novorodenecke skoro vsetky kupovala hore vo vtacniku v otm mega shope tam boli za najlepsie ceny a celkom pekne vecicky..a nekupuj vela polovicu nepouzite odlozis pre dalsie...a potom pre dalsie...a potom to predas alebo pouzijes na handry 😀 😀 😀 novorodenec toho nepotrebuje vela a kopec este podostavas

lucijja
1. dec 2009

cumelila: presne ako vravi bubba, kosielky su absolutne zbytocne. Ja som ich tiez mala kikilion a pouzila som jednu - prvy a posledny raz. Malej sa to vyhrnalo, mala hole krize, takze ja som jej hned davala body a bola pekne v teplucku.

Inak co sa detskych veci tyka, budem otvarat predajnu s kojeneckymi potrebami v lehote pod Vtacnikom. Budeme tam mat kvalitne vyrobky a vecicky prevazne cesko-slovenske, takze kvalita. Aj kociare, autosedky a pod. Mala by som to spustit vo februari, takze potom pridi kuk. 😉

lucijja
1. dec 2009

moncicii, tak to som rada, ze ani tvoj este nelozi. Uz som sa bala ze moja Ema je nejaka spomalena 😀 lebo svagrinin syn sedel sam na styroch mesiacoch a posadil sa sam na piatich mesiacoch. Za ruku chodil od siedmeho mesiaca a uplne sam od deviateho. 🙂 Tak on je asi specialny pripad. 😀

Moja sedi sama, niekedy sa sice este zvali, ale sama si sadnut este nevie...

katrin21
1. dec 2009

ja by som vela veci kupila v Tescu....mavaju tam teraz uzasne veci pre babatka a podla mojich skusenosti su aj velmi kvalitne 🙂))))
🙂

nam vcera zameriavali kuchynu, jupííí, bude niekedy koncom januara a chlapik nam bude dobit aj satnik do chodby, vnutro murovaneho satnika do spalne, vstav. skrine do spalne, mozno ja postel,
dalej nabytok do kupelne( je ho tam dost...) a asi aj stol pre 6 ludi so kuchyne a stolicky... 🙂

lucijja
1. dec 2009

boze katrin, ja neviem preco som precitala v poslednej vete ze: a asi aj POSTEL pre 6 ludi... 😀 Obocie mi vyletelo az navrch hlavy... 😀

katrin21
1. dec 2009

naaa, šak mozno bude aj postel pre 6 ludi, chi chi chi...

bubba
1. dec 2009

sak to sa budete moct prekotulat 6x doprava,6x dolava...a mozno az potom spadnete na zem,ked zabudnete ratat 😀

bubba
1. dec 2009

vlastne 5x 😀 lebo dvaja jedno miesto zaberiete 😀

katrin21
1. dec 2009

bubba... keby si pocula jak ten moj chrape, tak by si uricte spala ty na prvej posteli a on na šiestej 🙂)) 😀 kdzeže na jednej 😀 😀 😀

bubba
1. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 to zato ze ma maly nos 😀

katrin21
1. dec 2009

no.... asi ...

moncicii2000
1. dec 2009

heh no tie kosielky som pouzivala asi len tyzden .. lebo tiez sa furt vyhrnali a bolo mu vydno chrbatik .. tiez som potom davala body ...
ja som kupovala ortopedicke nohavicky v lekarni oproti v vtackniku (je taka velka ) a mali tam nohavicky len na suchy zips .. snurovacie ze uz ani nemavaju ... kupila som si 1, a 2 velkost a pouzila som ich asi tri krat :D lebo som ho balievala ako mi to ukazali v bojniciach .. tak som ich ani nepotrebovala ..

lucijja: no aj ja poznam par deti co uz same v tomto veku sami sedia, lozia a neviem co este .. ale kazde dieta je ine .. takze mame casu oni ked sa im bude ciet aj zacnu :D ... ja som rada ze maly zje vse co mu dam .. uz sme skusali i hovädzinu , aj bravcovinu a vse mu chuti ... tak aspon daco nam ide :D zuby tiez este zatial nemame .. ale aspon nam dlhsie vydrzia :D

katrin21
1. dec 2009

moncici: moja sedela v pol roku, a v 8 mesiacoch uz stala v postielke, ked sa drzala.. aj sa plazila , po 4 a tak.. ked mala 10mes. tak uz behala poriadne po dome popri nabytku a tak. a ked mala 11 tak to uz aj utekala aj bez drzania a aj po trave, teda nerovnom povrchu..ale kazde dieta je fakt ine...

podla mna ale dieta v 8 mesiacoch by sa uz malo same posadit... poznala som aj take mamy, kt., deti nesedeli ani ked ich posadili cca. v 7 mesiacoch a pripadali mi take " handrove" a to by som osobne ja riesila , lebo mi ot pride ako hypotonicke dieta...
koniec koncov u lekarov na sidlisku su na chodbach tie tabulky s nakrsmi, co ma kedy dieta urobit.. tak my sme boli " tabulkový", a od 8mesiacov aj popredu, hlavne s jemnou motorikou ruk..

lucijja
1. dec 2009

katrin21, mne sa to este nezda na nejake riesenie. Kazde dieta je fakt ine. Moja sa mrvi ako chrobak, na bruchu sa otaca okolo svojej osi ako vrtula, prevracia sa na chrbat, ked ju posadim sedi ale sama sa neposadi. Myslim, ze je to aj preto, ze ona je taky nervacik, ked jej nieco nejde tak hned zacne mrncat a jedovat sa. A to potom ja nemam nervy pocuvat... 😀

lucijja
1. dec 2009

ozik katrin ty si z Cigla, nie? nepoznas petu certikovu?

katrin21
1. dec 2009

luci: ja netvrdim, ze tvoja je taka, ale ze som videla aj deti, co boli ako handricka a este v 11 mesiacoch ani nesedeli, ani nestali( aspon ked sa drzali) a to sa mi OK nezdalo...
pokial je inak pevna, tak OK 🙂))

ano som z Cigla.. neviem podla mena.. ja podla mena poznam malo ludi.. ja som chodila cely cas aj do skoly v PD, takze tam moc ludi nepoznam, a ked tak skor z videnia...

katrin21
1. dec 2009

a v tkorej casti ona byva? ja tak v strede....momentalne pri skole a predtym o ulicu skorej, vlastne na urovni hornej autob. zastavky... ked ides na lehotu od kulturaku po panelovke, tak prva dole kopcom doprava...

lucijja
1. dec 2009

tak to by si ju mala poznat...aj ona tam byva. V tej ulici kde je kriz sa tam odbocuje. 🙂 chodila do pd na dievcensku...a ma brata ktory je uz zenaty a maju dcerku. ja len ze ci ju nepoznas, lebo teraz zije s mojim brachom a cakaju miminko. 🙂

katrin21
1. dec 2009

no tak to nie je tam kde ja.... kriz je vyssie.... to neviem ktora je.. ale keby som ju videla tak urcite hej.,..

ja byvam ked ides rovno od kuturaku na lehotu, na banu... a potom doprava... a kriz je este asi 100m vysssie nad kulturakom... teda aspom ten, ktorý myslim ja, o inom neviem...) 😉

katrin21
1. dec 2009

a asi bude aj mladsia, takze to uz vobec.. a ja som chodila na gympel. takze aj tam som mimo.. to mas tažké so mnou 😀

cumelila
1. dec 2009

Ďakujem pekne za rady...kukala som aj na nete zakladnu vybavičku ale nič som nenašla...ešte je síce skoro ale tak rýchlo to ubehne tak nech mam aspon ten základ..

Lucijja: jej tak určite prídem kuk do tvojho obchodíku 🙂
Bubba: a kde je ten otm mega shop?

katrin21
1. dec 2009

cumelia:
aj ja som jednoznacne za body... kup si tak 3 č. 58 a zo 4 č. 60 na zaciatok.. aj dupacky tak.. ak budes zavat do zavinovacky, tak na zaciatok ani nevmi nepotrebujes dupacky, staci aj pllienka okolo noziciek a ponožtičky, ale take 3 -4 dupky vynosis aj malinke, elbo sa moze prekakat z boku, je to este take riedke..... potom tak 2-3 svetriky nejake semišové, to maju v Tescu nadherne 🙂, jeden hrubsí
a nejake ciapocky k tomu tenke, budes rodit v maji, takze pohoda 😉

nejake dve osusky, nejaky 10-15 plienok na kojenie a pod hlavicku a tak... decku, plachtu do postielky( ja som malu napr, prikryvala rada na noc aj cez den ked spala a bolo chladnesjie tekou deckou navlecenou v navlecke z vankusa dospelackeho... amli sme to v porodnici v MT a bolo ot fajn 🙂 ) lebo normalna deka, aj tenka pusta chlpy a to potom babatka rucickami oslintanými chytaju a maju otho plnu pusu 😝 ...

a nejake podbradnicky sa zidu, ortoped. nohavicky, a kozmetika po kupani....

katrin21
1. dec 2009

sama uvidis, ked bude male na svete , ake velke sa narodi a lahko dokupis aj tie body( 3 ti satcit nebudu ,ale na zaciatok OK)

cumelila
1. dec 2009

Veď to je výhoda,že tesco je aj v noci otvorene a dokúpiť sa dá...ale aj tak vďaka...u nas v rodine miminka nie su a ani kamaratky nemaju také malinke tak aspoň sa vytešujem nakupmi...a neviem či som dobre počula ,že V Bojnickej nemocnici už nebalia na široko koli nožičkam?

lucijja
1. dec 2009

cumelila, veru ja som rodila v marci a po prvom sone noziciek mi povedali ze uz netreba. Ta co bola so mnou na izbe musela, lebo jej chlapcek mal horsie vysledky. Tak som prvy mesiac nebalila ale potom som zacala davat plienky platene - system bambino mio a tam bola trosku viac nasiroko. Ale dalsie sono bolo v poriadku a uz nemusim chodit na dalsie. 🙂 Vacsinou zeny preferuju, ze radsej zabalia na siroko aj tak, preventivne, ze sa babatku neublizi tak neviem...

cumelila
1. dec 2009

katrin21:s tou navlečkou je to fajn napad 😉

cumelila
1. dec 2009

lucijja :tiež som toho názoru,že radšej zo začiatku ano.. a poživala si aj jednorázove plienky alebo len platene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre