Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
17. okt 2010

no, ja som tiez behala uz v ten den, nas hnali aj kvoli prevencii trombozy a tiez se dostavali asi 3 dni do brucha heparin 😀 a mali sme asi 3 dni zabandažovane nohy 🙂
ale to ze som sa " hybala" , to, bol len taky lunochod.... a vystriet som sa odvazila asi az na 3 den ako tak...... dovtedy som chodila tak v predklone trochu....
strava - to je kapitola sama o sebe vsade.... bubba 😀 .. inak ani malu som nemala pri sebe na noc... az posledy den s desiatich ... cez den asi od 4 dna najpr len na chvilku, potom asi na 5-6 den uz viacej, cely den, ale noc nie..len poslednu...

marcelkatt
17. okt 2010

@kakajka no som sklamaná, že Handlovskú pôrodnicu zrušili. No čo už. Takže Bojnice,ale švagrinka rodila 22.9 a moc pochvaľovala personál celý. Tak hádam bude ok. Tiež som rodila prvého syna v Handlovej.

kakajka
18. okt 2010

@marcelkatt mne rodila kamoska akurat cez vikend, tak som zvedava, co bude hovorit, este som jej nevolala, ale predpokladam, ze ked rodila v sobotu rano o stvrtej, tak dnes ju uz pustia domov 😒
a teraz cakate babu, ci to bude tiez chalan? ake ste dali meno prvemu, my mame dilemu ohladom chlapcenskych mien, dufam, ze toto bude baba 😎

susika
18. okt 2010

v PE pušťaju po sekcii až na 6 den, ale leala som na izbe s maminou, čo chcela isť na piaty a doki suhlasil, lebo ona bola až na počudovanie OK.inak normálne na 4 den. ja som šla až na piaty, malý sa rozhodol priberať až neskor a trapili sme sa tam s kojením.
tie vysoké postele som aj ja preklínala a to som nemala ani stehy..a vyležané..chrbát som mala akoby naopak🙂
baby, ved čo sa bojite. PE to istí,ked nie Bojnice🙂)mna č tam baby ukeceali, sme už všetky odrodili a všetky tri si pochvalujeme.tak pohoda..no, mna tiež na začitku odradzala ta cesta, ale dalo sa to zvladnuť.

weirdo
18. okt 2010

@marcelkatt - ja som tiez strasne chcela Handlovu a boli to Bojnice a fakt som bola nadmieru spokojna ...

marcelkatt
18. okt 2010

@kakajka zase chlapček bude, z praktických dôvodov mi to dosť vyhovuje, kopec vecí som ušetrila, keďže je všetko drahé. Ale samozrejme som túžila po dievčatku, no nevyšlo, nevadí, tešíme sa aj tak veľmi na drobčeka.

@weirdo super, povzbudivé slová dosť pomôžu 🙂

weirdo
18. okt 2010

@marcelkatt - to som rada. Bolo to aj tym, ze som tam isla so strachom, vies, clovek vela pocuje 😉 a dokonca mal sluzbu aj primar, ked som rodila a nakoniec to vsetko nadherne dopadlo 🙂 . Drzim palec 🙂

lenonka
18. okt 2010

@siouxsie a tebe sa ako darí?Ako školáčik? 🙂

qetinka
18. okt 2010

Siouxsie...to aj mna zaujíma.. 🙂 😉 ako malý v škole???Dominike sa moc nechce..... 😒 😕 😅
Baby uz vyberate darčeky deťom na Vianoce?mam pre Vas typ na skvele darčeky 😉 😅 pre mylých archeologov 🙂 😉

vlastadula
18. okt 2010

Milé maminky, trošku by som chcela upresnitˇ to prepúšťanie maminiek z bojnickej pôrodnice, aby nevznikali nejaké nedorozumenia. 😉
Maminky sa normálne púšťajú po pôrode na 5. deň./ deň pôrodu sa u pôrodníkov nepočíta, my u novorodencov ho rátame ako 1. deň./
Ak je však plné oddelenie, tak sa viacrodičky pustia na 4. deň a to len tie, čo rodili dopoludna , prípadne do večera, aby sa tak predišlo nejakým ochoreniam ako je žltačka, aby neboli falošne negatívne vyšetrenia odberu krvičky z patičky a pod.
Maminky po sekcii sa púšťajú až 5.deň. Ak však nie je niečo v poriadku s miminkom, či maminkou, tak sa domov pustia až kedˇ je všetko OK.
Takže ak kakajke rodila kamoška v sobotu ráno, ako viacrodička pôjde domov možno v utorok, ak je prvorodička, tak až v stredu.
🙂 Všetko však závisí aj od toho, či si mamina trúfa ístˇ domov na 4.deň, aj kedˇ je napr. druhorodička. Ak má menej mlieka, príp. problémy s kojením, či zatvrdnuté prsia, domov ju nikto nevyženie. Dokonca aj maminky, čo sú viacrodičky a rodili večer, alebo tesne pre polnocou,tak im umožníme ístˇdomov aj popoludní,či pred večerou.
Ak máte v týchto veciach nejaké otázočky, klˇudne sa popýtajte na "mieste činu", rady Vám odpovieme.
😵 😵
P.S. pozdravujem weirdo, už sme si dlho nemailovali... 😅

ollako
18. okt 2010

@vlastadula takze ked, pridem do nemocky, vsetko mi budu ochotni povedat?? zacinam 37 tt, zatial som v nemocke na poradni nebola, aj ked moj doky mi povedal, ze ma posle za primarom, kvoli porodu... som sice druhorodicka, ale rodila som v Handlovej akutnym cisarsky rezom, pripadam si ako prvorodicka... nervozna, neviem ci nebudem ako nemehlo... neviem , co vsetko si Bojnice vyzaduju, co sa tyka maminky a babatka v case pobytu...

lenonka
18. okt 2010

@qetinka sem s tipom!

katrin21
18. okt 2010

@vlastadula no ale veru 5 den po porode nie je velka vyhra po cisarskom ist domov.... joj, to si neviem ani predstavit.....

weirdo
18. okt 2010

@vlastadula - zdraviiim 😵 . Ved ja furtom cakam na nejaku spravicku 😀

monulik0209
19. okt 2010

@vlastadula no aj ja som zvedava na nejake info o bojniciach,lebo tam chcem ist rodit...budem vdacna za kazde info...

lucula73
19. okt 2010

ahojte 😉 možem sa pridať?
ja som rodila v Bojniciach už dva razy,prvý bol cisársky a druhý klasika,ale len preto,lebo keď ma pozreli,vyhlásili,že už cisársky nestíhajú....ja totálne vyplašená,lebo klasický pôrod som nemala absolutne naštudovaný....ale musím vám povedať,že vzhľadom na to a že som rodila ešte aj predčasne,maximálna spokojnosť..... 🙂 veľmi som bola milo prekvapená tak prístupom sestričiek a lekárov...druhý porod som bola pri dr. Vaňovej a bolo to super,šitie som takmer necítila... 🙂
ja sa už vobec nechystám rodiť,ale kludne by som šla znova do Bojnic 😉

@susika gratulujem k samkovi,ani som netušila,že to už máš za sebou...držkajte sa,nech ste všetci zdravučký 🙂

@lenadka ahoj... 🙂

marcelkatt
19. okt 2010

@vlastadula švagrinka rodila v stredu večer o 19.53 a domov išla v sobotu doobeda 😉 vraj bolo plné oddelenie

marcelkatt
19. okt 2010

@weirdo ďakujem, no ja nedávam na reči, všetko závisí od skúseností rodičiek a podľa toho sa aj píše, rozpráva. Ja som mala komplikovaný pôrod, dokonca kliešťový, no na personál sa nemôžem absolútne sťažovať, max spokojnosť. To bolo v r 2007 v Handlovej.

weirdo
19. okt 2010

@marcelkatt - tak potom daj vediet, ako si dopadla a ako si bola spokojna 🙂

marcelkatt
19. okt 2010

@weirdo jasné moja dám vedieť...

weirdo
19. okt 2010

@marcelkatt - a samozrejme sa drz! 😉

marcelkatt
19. okt 2010

@weirdo ďakujem pekne 😉 uvidíme ako budem nakoniec rodiť, lebo mám problém s placentou a malinký je zatiaľ v ptriečnej polohe - no to sa môže zmeniť aj v deň pôrodu. Som skôr zvedavá, či sa placenta upraví.

lenonka
21. okt 2010

Tak, kočky, dnes mi môjho prváčika idú pasovať za školáka 🙂 Aspoň bude zmena. Malej sa totiž nechce v noci spávať, cez deň je ako trčka ☹ tak uvidíme. Všetkým prajem, nech Vás tie mraky nezosmutnia; 🙂 🙂 🙂

qetinka
21. okt 2010

🙂
to pocasie je na nervy...chvilku prši,potm sneži a zase svieti slnko 😕

fifik
21. okt 2010

@qetinka Ak by bolo počasie jediná vec, čo by ma trápila... bolo mi mi fajn.

qetinka
21. okt 2010

😖 🙂 fifik,aj mna🙂)
to bolo len suche konštatovanie.. 😎 😀

hviezdajasna
21. okt 2010

Ahojte mamičky...som tu novačik (od včera)...dufam že sa môžem k Vam a aj do Vašej diskusie pridat....len take menšie info mám Sebastianka 2ročneho a Eminku 11 mesiacov.... 🙂

lenadka
21. okt 2010

@lucula73 ahooj... uf ako rychlo tie deti rastu, uz ma maly 9 mesiacov ani verit sa mi nechce 😅 😉

lucula73
21. okt 2010

@lenadka veru,letí to parádne....ako sa vám darí?

lenadka
21. okt 2010

Terezka uz bude mat o tyzden 3 mesiaciky, tiez to leti, len nech uz ma aspon pol roka 😀 nech uz mozeme cosi aktivnejsie rozvyjat ako je pasenie konickov a buchanie do hraciek na hrazdicke 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre