Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

slniecko_z
4. júl 2010

no chovali sa hrozne ku mne nechali ma vytrapit uplne aj ked videli ze bez vyvolavacky to nepojde jednoducho a nechali ma v bolestiach 17,5 h,lebo mne to vsetko vyrazalo do krizov to boli neskutocne stavy a p.primar 😖 mi povedal ze simulujem a ze mi nic nie je ze si nemam vymyslat a dali mi dake lieky ze mam ist spat . keby nenastupil dr.lany do sluzby (kamarat mojho deda) tak vazne neviem prisiel napichol mi vodu a potom to uz islo rychlo aj krize prestali boliet a porodila som ale bola som uz taka unavena ze som nevladala a maleho vytiahli ltt uz bol modry lebo tam bol dlho a ked prisiel primar ma pozriet na vizite, mi vravi no vidite ze tio islo aj bez vyvolavaciek a lany na mna iba zmurkol som mu vdacna

ollako
4. júl 2010

ahojte ja som rodila Handlovej, Dr. Borko ma iba prijimal a potom sa menila sluzba a teda nechali ma v kontrakciach asi 43 hodin 😲 .... uz som totalne nevladala, boleli ma len krize , ziadne tlaky..druhu noc mal sluzbu Dr. keszegy az rano o tretej mi pustil vodu, ale nic to nepomohalo, bolesti stale len do krizov, bez tlakov, tak o ma nechal hodinu, ci sa to nepohne...tak nakoniec cisarky, mala som "uzasny porod", fuuj nerada na to spominam, dufam, ze teraz to bude lepsie 😒 planovanym cisarskym

eimiky
4. júl 2010

ja som mala Mudr.Borka pri pôrode plánovane, mala som rýchly pôrod aj vďaka nemu 😔

lenadka
4. júl 2010

@bubba maltu 🙂 pristavujeme chodbu a terasu 😉

bastinko
4. júl 2010

ahojte baby,ma niektora z vas skusenosti s vyvolavanym porodom v bojnickej nemocnici?

lenadka
4. júl 2010

fuha, nic moc baby tie porody co ste opisali 😝 mne voda odtiekla o 19.30 ale do porodnice sme isli az okolo 21.00, lebo som bolesti nemala, tie zacali az okolo 23.00 take ozajstne asi tym ako ma primar vysetroval, po vysetreni sa vzdy stupnovali, len okolo 2.30 namerali malej zle ozvy, tak ma tahali na salu, monitor, kyslik, infuzka, malej islo o zivot...ale to cim ma nastopali pomohlo, po hodine v lezi na monitore som si vypytala epidural, primar suhlasil, zavolal anesteziologicku, ta prisla o 4.30 okolo piatej uz epi zabrala tak to bola pohodka, mala sa narodila 7.14, uz som mala pocit, ze Borko je nervozny, ze preco tlaky nemam ked som dost otvorena tak zavelil tlacit...ale mala sa zasprajcla, isla nejak bokom, plieckom ci co, tak ju musel dr. mierne zatlacit spat a vytiahnut kliestami...takze zaver onicom, ale prezili sme 🙂
dufam ze tato krpana pojde pekne hlavickou potvora, nie ako prva, inak dostane po zadku ked sa narodi 😀...uf uz nech je to zamnou, bojim, bojim 😅

lenadka
4. júl 2010

@bastinko ked som bola v maji hospitalizovana vyvolavali spolubyvajucej porod 3 dni, dostavala take kvapky a injekcie, ale nic nezaberalo a mala sa aj tak narodila v den ked mala ta baba termin, ale porod mala nakoniec rychlo za sebou, statocna bola, vecer uz mala mierne bolesti, ale v noci bola ako myska ani sme o nej nevedeli, nadranom mala uz vacsie bolesti, isla nech ju pozru a uz sa nam nevratila, vzali ju na salu a mala bola vonku cobydup...juj a ake pekne babatko to bolo 🙂 😵

bastinko
4. júl 2010

@lenadka dakujem za odpoved,joj to si ma teda moc nepotesila.dufam ze to bude umna trvat menej alebo ze to bude bez vyvolavaciek.

lenadka
4. júl 2010

@bastinko ty ale prenasas a ona nie, mala 3 dni pred terminom ked jej kazali prist a zacali vyvolavat...preco? ani ona sama ani nik nechapal a dietatko aj tak prislo na svet ked chcelo a malo termin 😉

marcelkatt
4. júl 2010

Dievčatá ďakujem vám veľmi pekne za vaše názory a postrehy. Tak som sa rozhodla pre MUDr Mifkovú. Teda, ak nemocnica bude mať zmluvu s mojou poisťovňou. Ja som bola v Apollo, no tá sa zlúčila asi s Dôverou a vraj sú nejaké problémy so zmluvou.

tibinka22
5. júl 2010

@marcelkatt
Myslim si, ze rozhodnutie vyborne, dufam, ze s nou budes spokojna ;)

bastinko
5. júl 2010

@lenadka aha,ale aj tak dufam ze to bude skor. 😅 .ak do stredy neporodim tak mam nastup do nemocnice az stvrtok.tak som velmi zvedava...uz aby som to mala za sebou.vydim ze ty mas este par tyzdnikou pred sebou.tak drzim palceky nech ti to lepsie dopadne ako pri prvej dcerke. 🙂

marcelkatt
5. júl 2010

@tibinka22 ďakujem, však ešte mám kus cesty pred sebou, ale potom dám vedieť 🙂) budem vlastne celý november, december v PD, nech nebehám hore dolu TT-PD.

susika
5. júl 2010

@lenadka -leni, sprava sa ako kedy. netuším, podla čoho. niekedy sa na mna prilepí a neodlepí a je až moc lepivá🙂niekedy je poslušná, akože aká dobrá dcera🙂a niekedy to schytám plnými ranami, akože začne fackkovať hlaa nehlava ako ekby osm jej ja niečo spravila...a hambí sa ako koho. niekto si ju získa hned, niekto ani na 20-ty krát.neutíšm, podla čoho si ludí vyberá, či podla nalady.....raz sa mi takto jedovala a ja som šla dalej, až ked som sa obzrela, už bola riadne daleko, tak som čakala akože schovatá za stromom, ale videla som ju. ona si ludí obzerala, ako chodia okolo, oni si obzerali ju a prihovárali sa jej a potomm mi ju taký pán doviedol.no, neviem, čo by som robial, ekby išiel iným smerom, že akože odviedol by mi ju, ale bol taký starší a malá s ním išla a potom až domov bola uplne pokojná. dnes sa napríklad azsa predviedla. nanovo si rozbila už zahojené kolená, tým že sa zasa od jedu capla na zem apotom ručaláááááá.a spať znova bez obeda z trucu, akože bola velmi unavená..enzvykne sa zduť, potom si v posteli vyspevovala...

susika
5. júl 2010

@lenadka -to ako keby si opisovala mna, ekd sa mi malá narodila. bolesti v noci, pretrpela som si do rana a celý den ani enviem ako, len mi do teraz vyčítaju, ako ma prišli pozrieť a ja som len nadavala a frflala, lenže boal som unavená a nevyspatá z bolestí.až večer mi uverili a vzali ma na pristroj a už soms a do izby nevratila.mala sa narodila skoro 24 hodín od prvých bolestí....ale voda odtiekla až tesne rped porodom.....a aj tie uplne časté kontrakcie začali až potom.do vtedy boli asi každých 10 minut.

ako ej to normálne? uteká sa hned do nemocky, ked odtečie voda, či sa čaká na častejšie kontrakcie, tak každých 5 min.ja si mylsím, že som jednu celú dobu rpeskočila, akože tie častejšie kontrakcie a bojim, bojim, ako to bude teraz 😀

tibinka22
5. júl 2010

@susika
do nemocnice sa treba dostavit do hodiny od odtecenia plodovej vody.... lebo hrozi infekcia...

lenadka
5. júl 2010

@susika ked odtecie voda, ma sa ist hned a ked len kontrakcie, to mozes byt este doma kym naozaj nezistis, ze su pravidelne a v kratsich intervaloch...😉

susika
5. júl 2010

a s tými porodníkmi je to ako? keby si niekoho vyberiem pred porodom, tak sa ku nemu hcodí už aj do poradne?sa mi velmi lekarov meniť nechce, ked aj tak neviem, kde ešte skončím🙂je to eše aj tak daleko....len asi dufať, že vtedy tam bude nejaký pohodak a odborník. presne ako písala lenadka, že nech tomu nehcá volný priebeh a zakročí, až keby sa neičo skomplikovalo....
inak na Mifkovú som aj ja počula samé chvali.kamoška u nej rodila a vraj keby musí, tak si ju aj zapaltí..uplne pokojná lekárka.ale ked som tam ležala ja na rizikovom pri malej, tak mne pripadali všetci OK, denne takm za mnou prišli aj 3x asi všetci, čo mali službu🙂)volali ma "zvlaštny prípad"🙂))no neviem, akí sú v stresových situáciách...

imarikai
5. júl 2010

@bastinko ja mam oba vyvolane porody

bastinko
5. júl 2010

@imarikai a ako to prebiehalo, som moc zvedava

imarikai
5. júl 2010

@bastinko už to maš v ip 😉

teodorka
5. júl 2010

aj ja som mala oba porody vyvolane a obidva s epiduralom

marcelkatt
5. júl 2010

OZNAM

Oznamujeme poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera ZP, a.s., že od 1.7.2010 nemáme s ich zdravotnou poisťovňou podpísanú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Až do dohody o zmluvných podmienkach sa mení režim poskytovania zdravotnej starostlivosti takto:
Odborné ambulancie pracujú bez zmeny. Rovnako aj ambulantne vykonávané vyšetrenia laboratórne, RDG, CT, sonografické a rehabilitačné poskytujeme v nezmenenom rozsahu. Lôžkové oddelenia poskytujú poistencom ZP Dôvera neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Pacienti, ktorí navštívili naše zariadenie kvôli plánovanej ústavnej zdravotnej starostlivosti (plánované hospitalizácie a operácie), budú vybavení po podpise zmluvy.
Ďakujeme Vám za pochopenie a uisťujeme všetkých svojich pacientov, že ihneď ako sa s Vašou ZP dohodneme na podpise zmluvy, poskytovanie zdravotnej starostlivosti bude pokračovať v normálnom režime.

Týka sa to aj pôrodov???

lenadka
5. júl 2010

@marcelkatt myslim, ze kym pojdes rodit sa to vyriesi 😉

marcelkatt
5. júl 2010

@lenadka no hádam áno, veď ja mám ešte trať dlhú pred sebou

lenadka
5. júl 2010

@marcelkatt podla man porod je neodkladna zalezitost, nemohli by ta poslat prec-dufam 😅 podla mna tak do mesiaca tu zmluvu podpisu, popr. zavolaj do dovery, ze ci mas prestupit, alebo podpisu 😝

marcelkatt
5. júl 2010

@lenadka no vieš že som zvažovala? Ja som v Apollo no oni sa spojili, takže patrím pod dôveru už.

lenadka
5. júl 2010

@marcelkatt mna tak svagrina tahala do dovery, robila vtedy pre nich a ja som nechcela ist, vtedy tusim davali nejake 500Sk poukazky do lekarne, vsetci presli od mm cez svokrovcov, len ja a mala nie, dobre ze sa nepourazali vsetci, ale poviem ti pravdu uz 100x som rada a aoni uz 100x lutovali odvtedy 😅 😉

marcelkatt
5. júl 2010

no ja som bola od začiatku v Apolle a teraz sa spojili ☹ dovtedy som nemala žiadny problém

katrin21
5. júl 2010

baby, citam o vasich porodoch...
tibinka: ty si ani nevedela, co je rodit 😀 😀 svetla vynimka...
lenadka: no tu babu nechapem, ze naco vyvovavali? divne... nesiel jej doktor na dovcu, alebo tak?? he he
ja uz by som si nikdy vyvovat porod nedala.. podla mna aj preto som rodila nakoniec cisarskym.. a nechceli mi zmaknut porodne cesty ani po cipkoch na ich zmakcenie, ani po oxytocine.. nic....
rodila som v Martine a pichli mi o 9,30h 20sept. vodu, lebo sa im zdalo, ze mala sa malo hybe , ked som sla preventivne na pasy aze jej srdce moc rychlo bije... som im hovorila, ze rano sa malokedy vela hybe,ale im sa to srdce nezdalo... vodu pochli a nic..... velmi slave kontrakcie... az okolo pol piatej take riadne a skoro stale , asi s minutovymi rozostupmi( to z vyvovlavaciek..... ) a nic.. stale 2cm....... o 22hej som bola na 3cm a vyzobrala si okolo jednej vnoci epidural.... ulava neskutocna, s prestavkami na pasy som spala az do rana, sama na vzdycharni, dvebaby, co boli od rana ako ja uz porodili......
rano velka vizita, konzilium... ja stale na 3cm (!!) a pri kontrakcii na 5..... prestali mi davat epi.... asi o 9,30 prestalo ucinkovat..... parada 😝 dali mi oxymeter malej na hlavicku na meranie kolko kysliku dostava, ze ked klesne ani pod 40, tak mam volat......... to kleslo asi nieco po 10tej... dosli doktori, posparali sa vo mne, roztahovali ma a mala som pociitze umrem..... a nic... stale 3 - 5cm, po kontrakcii naspat 3....rozhodli sekciu, kvoli malej a kysliku.... 11.24 sa narodila....

mam pocit, ze v PD by ma trapili dalej a mala.... ani nechcem pomysliet..... tu ziadny oxymeter nemaju (!!) a mala by sa mi bola zadusila............ mozno este hodina a je to v kybli.....
nakoniec mi povedali, ze mala siroku hlavicku a moje cesty ju nevedeli pustit preto a mala aj snuru okolo pliecka... takze by sa asi nebola narodila.... a podla mna BOLO NA POROD SKORO!! keby pockali - mala by sa mozno narodila v pohode, proste moje telo este nechcelo.......... termin som mala 16teho, ale v nasej rodine zeny prenasaju...ja som sa mala napr. narodit 17, a som 30 za tri a pol hodiny 🙂 dneska sa to s tym riesenim terminov precenuje podla mna........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre