Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lucijja
20. apr 2009

ja myslim toto: www.nosenie.sk 🙂 Ja som si ho kupila a vraj nosia tam miminka od narodenia, ale mne sa ta jej poloha v nom akosi nezda...tak som ho este ani nepouzila... 😒

lenadka: mliecka je stale malo...mam pocit ze dokonca este menej...uz neviem co mam robit. Mala si chyta prsnik krasne, vie sa prisat ale po chvili tahania spusti hrozny narek...potom zase chyti a zase potaha a spusti narek...tak mam pocit ze je to horsie a horsie... ☹ Prerevala som koli tomu vela noci, aj ked vsetci radia nestresuj sa ale je to tazke. Ale zatial poctivo prikladam pri kazdom kojeni a potom dokrmujem. Tak uvidim ci sa to rozbehne alebo nie. 😒

bubba
20. apr 2009

cooooooooooo?lenadka je snž.??????????gratulujem a drzim manzovi palce aby to stihol 😀

danulka2
20. apr 2009

lucija som raz videla chlapa s takou satkou v tescu a bolo to velmi krasne. Myslim, ze je to vhodne tak do dvoch ci troch mesiacov, potom je uz dieta velke a vhodne do klokanky. Poloha je vporiadku, lebo dieta tak bolo schulene aj v brusku a nemas ho tak 24hodin, iba urcity cas. Takze toto schvalujem.
A k tomu mliecku- my ta mozeme len a len podporit, ale ked priroda nedopraje, tak nic nenarobis. Ja som Domcu kojila plne mesiac, potom som musela zacat dokrmovat a posledny krat si odomna cucla, ked mala 2,5mesiaca. Tiez som sa vtedy dost trapila, ale co narobis. Pri Tomaskovi som plne kojila 6mesiacov /v letnych horucavach aj kazdu hodinu/ a potom s dokrmovanim som kojila do 9mesiaca. Takze klud, nie si prva ani posledna co nemoze plne kojit, ale dolezita je pohoda. Dieta citi, ked si smutna. Takze hlavu hore, usmev na tvar, nutrilon do flasky a vybozkavaj malu princeznu 😉 🙂

b.janka
20. apr 2009

lucijja segre pomáhalo aby mala mlieko ľanový chleba... ona mala hneď od začiatku veľa mliečka ale kvôli silným atb musela malého odstaviť... a taktiež to mliečko nechcel ani piť... po toľkých a tak silných atb začala strácať mlieko aj napriek tomu že si ho odstrekovala... ale keď si dala ľanový chleba tak ho znova dostala... tak neviem... vyskúšaj... možno sa polepší... a hlavne sa netráp... lebo ako danulka píše malá to cíti a to ti na mliečku tiež nepridá

lenadka tak hurááá do toho snažilkovania... aj igino by chcel druhé ale ja nechcem o tom ani počuť... len pred pol rokom som vypadla do roboty... som rada ako blcha že som znova medzi ľuďmi... všetci naokolo idú do nás že je najvyšší čas mať druhé... lebo danka bude veľmi rozmaznaná... ale my sa musíme rozhodnúť kedy je ten čas

susika
20. apr 2009

lucijja-netráp sa koli tomu mlieku a dokrmovaniu už vobec nie. ja som sa na začiatku tiež naplakala koli mlieku a z dovodu, že som malú nemohla mať pri sebe som mlieko musela odsávať.striedali sa u mna zápaly, čo sa tam stáe hrozamdilo alebo som ho zle odsala, aj ked ho nebolo ktovie kolko a odsávala som každé 2 hodiny a v noci každé 3. radili mi kadečo. ale skus aj ty.
radili mi vineu, tak som ju pila, ani neviem, či pomáhala, ale pila som ju a rascovú azpraženú polievku. to pripadne pomože aj bábätku, aby ho neoblelo bruško. sestričky sa smiali, že malá si poprdkávala potom, ale bola spokojná🙂)) tiež vela tekutín. v nemocke mi poradili, aby som si kludne riedila aj vodu zo zaváranín, aby som stále nepila len čaj. a čierne pivo. ja pivo normálne nepijem, ale čo by som pre nu nespravila. čierne je sladké a to viem, že isto zabralo. ešte v ten den mi mlieko tieklo samé viac ako predtým, iba ked som sa zohla.asi preto, že alkohol rozťahuje cievy a možno aj mliečne žlazy🙂) ale bolo ho dosť🙂) ako bola na tom malá, to už neviem, som a nepýtala a ked už bola doma, aj tak stále spala🙂 a takto som vydržala odsávať pol roka, lebo kojiť sa mi nedalo. posledný mesaic som aj dokrmovala. dnešné UM by mali byť dosť dobré aj nemiesto MM.

zuzanka07
20. apr 2009

Dani, pekne si to napisala 🙂
Luci, my sme sa pri oboch detoch s kojenim natrapili..... Robila som vsetko mozne, aby mliecka bolo dost, a ked nebolo, tak som bola nestastna a deprimovana, ale mliecka urcite nepribudlo. Ja som stresovala, dieta plakalo ☹ . Viem, ze som urobila maximum pre to, aby deti dostali tolko materskeho mlieka, kolko sa dalo. Tiez som zacala skoro dokrmovat.
Tak, ako pise Danulka, hlavu hore, tes sa z toho, ze mala je zdrava, ved to je predsa to najdolezitejsie 🙂 😉

danulka2
20. apr 2009

mne velmi pomohla sladka mliekova polievka,tu milujem a jedla/pila/ som jej na litre 😀 , tiez ta rascova, hroznovy dzus /vinea ma bublinky a tie sposobuju nafukovanie, aj babatka/, caje pre kojace matky som striedala, lebo je viac druhov, tak aby si mliecne zlazy nezvykli 😉 a hlavne som pila prave vtedy, ked maly sal. Vtedy som pocitovala neskutocny smad 😉 . Su aj homeopatika, v lekarni ti poradia. Drzime tii palceky 🙂

bubba
20. apr 2009

a Caro od neslte je dobre na mlieko

molly28
20. apr 2009

lucijja ja ten babyvak mám, a som s nim neskutočne spokojná...využivam ho hlavne, ked chodim teraz k doktorovi, bo autosedača mi je dosť ťažká...nemusiš sa báť, žeby si tym nosenim malej dáko ublížila...tak ako písala danulka, je to vhodná poloha, bo babo sa citi jak v brušku....

a ktomu mliečku - neboj, nezufaj, ono sa to rozbehne - znovu píšem - bola som po cisárskom a kojiť plne som začala až po 5 TÝŽDŇOCH!!!!nesmieš byť nervozna, bo malinkata to faaakt citi....aj ja som veru mnoho krát preplakala pri každom kojeni, takže ťa viem uuuuplne pochopiť...hlavne je, že chceš kojiť, takže určite budeš 😉 😉 😉

susika
20. apr 2009

na tú mliekovú polievku som zabudla. tej som jedla na litre. tú odjakživa milujem 🙂 k tým homeopatikám. ja som ich jedla ako cukríky. tak ako sa malo, tuším 5 ks za den max. ale asi 3 mesiace v kuse. a po pol roku som sa niekde dočítala alebo dopočula, že sa to nemá brať stále, lebo potom to spôsobí presný opak. tak som si aj riadne vynadala. ale zaberali. hm, čaje pre kojace matky mi nepomáhali a ani nechutili, iba tie drahé granulované🙂 ale obsahovali fenikel a tuším aj rascu, ja som si robila taký čaj a sladila horznovým cukrom. chutil, tak aspon boli znova tekutiny. a pila som tak ako píše danulka, pri každom odsavaní (kojení) 😉

martiina
20. apr 2009

lucija podľa mňa tiež celkom dobre zaberajú homeopatiký Ricinus comunnis, nie je tam síce písané dávkovanie ale berie sa 5 guličiek 3x denne a to asi 4-5 dní pokiaľ sa mliečko rozbehne,potom už nie. Ja môžem síce byť šťastná, lebo stíham naplno kojiť dvojičky, ale pijem ráno a na obed Caro do mlieka namiesto kávy, denne 1/2l zákysu a popritom prevarenú vineu /tak odstrániš bublinky/. Pivo som teraz neskúšala ale pri Ninkovi sa mi zdalo že zaberalo. Držím ti palce aby sa ti mliečko rozbehlo, vídíš veď aj molly sa to podarilo 😉 😵

mataharyy
20. apr 2009

Ahojte,
jak se máte. U nás nastal problémek s kojením, mléka mám sice dost, ale malej málo cucá takže jsme museli najet na příkrm, protože začal hubnout ☹ Naštěstí se to už zlepšuje, tak doufám že začnu v dohledné době zas plně kojit, jináč mě asi klepne 😢

molly28
21. apr 2009

veru veru mati....aj my sme sa potrápili a dnes je to (klop klop klop) zatial ok....

mataharyy, tak si mliečko odsavaj....ked máš dosť, načo davaš adriankovi UM?radšej si pravidelne odsávaj a davaj mu z flašky - máš vyhodu, že máš mliečka dosť....skus to, je to zdravšie...

danulka2
21. apr 2009

mataharyy molly ti dobre radi. Odsate mliecko mu daj z flase a bude rast ako nic. 🙂

danulka2
21. apr 2009

mimochodom za budla som pozdravit. Dobre raaaaaaaaaaaaaaanko 😀

katrin21
21. apr 2009

ahojte🙂

matahary! pokial ti ide odsavat, tak jednoznacne odsavaj a flasu co najmenej, !!!! a ked tak len so svojim mlieckom... drzim palce.

lenka: no ved niekedy sa stavim, neboj, urcite, len teraz ked uz zacina byt teplo a pekne, tak bohuzial budem musiet chodit viac na nikendy do TT, lebo sa robí na stavbe... ale niekedy urcite dojdem 🙂

a za tie crepňajze.. co ja viem, stali dost, ale dala by som ti ich pripadne obidva spolu asi 660, ale dala vy som ti ich za 16€, moze byt? ideme licitovať 😀 ( potom pojdem na 15 😀 )

molly28
21. apr 2009

danul dobré ranko 😀 😀 😀

dani, určite jej dobre radime - ved to je super, že má mliečko - iné by bolo ako som to mala ja, že Soninka mi ˇťahala jak bláznivá, ale mliečka som nemala, tak som ju musela prikrmovať 😉

matahary, len pekne odsavaj a Adrianko ti porastie 😉

katrin21
21. apr 2009

jaaaj, nejak mi to blbo skopčilo dvakrát tu istu vetu.. hadam sa z otho vysomáriš, lenka 🙂

platí tých 15 -16 eur

martiina
21. apr 2009

ahojte,
matahary, veru dobre ti molly radí, prečo dávaš UM keď máš dosť mliečka, hádam ho len nevylievaš 😕 len ho pekne daj do fľašky a šup-šup Adriankovi do pusinky 😉
molly my ideme na rehabku vo štvrtok a vy? Včera som bola opäť na aerobiku a kto tam neprišiel cvičiť - rehabilitačná sestra čo cvičí s Laurikou 😅 Včera nás tam bolo inak dosť, asi 20
ja mám akurát prvý krát doma voľno,prišla starká že ide malých trocha povoziť v kočíku, tak mám veget 😎

lenadka
21. apr 2009

cavte 🙂
kati to si mozem vybrat 15, alebo 16? 😀 😀 😀 😀 ...tak ok za 15 dohodnute 😀 😀 😀 ci mam cakat ci to neklesne v ramci krizi, resp. srotovneho, ked zacnu davat za stare odpocet z ceny noveho? si to rozmyslis a pojdes si kupit nove 😀 😉

baby psst s tym snž, lebo si to rozmyslim, ako pri Lucke-ale to bolo sikovne deco, ked som si rozmyslela ze radsej este pockame uz bolo namiesane raz dva 😀 😀 😀 😀

danka presne ako ty pises, ked si predstavim matersku, byt doma rok-dva uz teraz mi sibe 🙄 😨 ale radsej nech ma klepne z deti ako tuto z prace...a fakt maju ludkovia okolo pravdu ze je cas na druhe...sice som na snž pristupila ale nie som 2x nadsena...ked si predstavim ako som bola nadsena ked sme prve zarabali...jedine co mi vadilo ze neni kde byvat, dom rozbity u svokrovcov byt niekolko rokov a len si odopierat-preto som pred 1. cuvla aj ked uz bolo v podstate neskoro..teraz je to take ine ani sama neviem preco, ved uz byvame, svokrovci ked tak malu postrazia,asi ma strasi ako to utiahneme z 1 platu a zobracenky co sa vola materska a neskor vysmechu v podobe rodicovskej.....ale ako sa poznam ak uvidim // budem navetvy a zacnem zanat tie pidi vecicky 😀 😀 😀 a chodit 5cm nad zemou 😀

lucijja, netrap sa tym, aspon sa snazis, a mam pocit ze uz mas blok, ze ZASE nebude dost mliecka a tym sa vopred vystresujes ☹ a mliecka je potom fakt menej...skus si aj cez den s malou pospat to je na mliecko velmi dobre, odpocinut si 😉 a ked mliecko nebude dnesne UM su uz fakt vymakane ako pisu baby 😉

lenadka
21. apr 2009

matahary, uz chodite von? lebo obcas vyzeram na ulicu ci neuvidim "znamy kocik" 😀 😎

lucijja
21. apr 2009

baby, dakujem pekne za povzbudenie, ani neviete ako mi to pomaha. Chvilami sa uz citim ako krkavcia matka, ze nemozem dat malej co potrebuje. Dufam, ze jej vsetko vynahradim laskou. Napriek vsetkemu ani raz som na nu nezanervacila, je to az neskutocne ako toho cloviecika milujem. Este stale sa mi tlacia slzy do oci ked sa na nu divam. 🙂

lucijja
21. apr 2009

molly28 nemohla by si nafotit malu v tom babyvaku ako tam vyzera, ako tam lezi? je viac na chrbatiku alebo na boku? a mas ju na prsiach alebo na brusku? 😕

mataharyy
21. apr 2009

lenadka, ven chodíme ale málo a kočárek ještě neuvidíš jsme v Praze, do Jalovce pojedeme nějak začátkem května, jen co nám dají pas 😉
Jináč UM dávám na doporučení doktorky, neb cvrček je pořád hladovej, jestli mám nějaké "hladové" mléko těžko říct, no snad se to nějak urovná a až budeme doma v klídku, tak to půjde raz dva, doufám 😵

lenadka
21. apr 2009

matahary ale tvojho manzela poznam z videnia, skoro kazde rano ho stretavam na autobusovej zastavke-(myslím ze je to on), ak chodí na autobus o 6,13 z Jalovca 😉

lucijja
21. apr 2009

mataharyy ten tvoj maly cvrcek je kraaaasny....

baby dnes si idem pre tie homeopatika do lekarne, uz som tam volala, nemaju ich u nas, ale pani mi ich objedna a este dnes priiidu...tak drzte palce...inak uz som precajovana, prepolievkovana, previneovana... 😀

mataharyy
21. apr 2009

Nevím v kolik chodí na bus, ale je to dost možné. On je doma, musí makat...

b.janka
21. apr 2009

mataharyy a dosť papáš... lebo ja keď som poľavila v jedení tak som potom mala slabé mliečko... ale keď som sa napchávala o dušu tak to bolo vidieť aj na malej... a hlavne si odstrekuj mlieko... akonáhle si ho nebudeš vyťahovať tak z neho stratíš... ja som prvý mesiac mala toľko že som mohla kojiť ešte 2 deti... danka ho všetko nevypila a ja som si ho neodstrekovala... potom som z neho stratila a ostalo mi len toľko koľko ona potrebovala... ale keď začala rásť tak už jej to množstvo nestačilo... tak ti radím len si ho odstrekuj

leni niečo mi hovor o žití z jedného príjmu... to človek len živorí... keď som bola na rodičovskej tak som schudla 10 kg... a je to na vás kedy sa rozhodnete... len aby ste to obaja chceli

danulka2
21. apr 2009

jaj baby, ked vas tu tak citam az mi je luto, ze od jula idem pracovat. Ja by som mohla byt ako jablon a rodit kazdy rok 😀 😀 😀

katrin21
21. apr 2009

matajarry: pozor! nie vsetky detske doktorky su dobre!! slabe mlieko neexistuje.. kazde je lepsie ako umele.. do mlieka sa dostane vsetko, co treba, to skor z tvojho tela ubudnu ziviny, ak by si nieco zanedbala, ale malemu chybat nic nebude... urcite nedokrmuj umelmým, hlavne ked sa maly narodil skor a mas mliecka dost.. 🙂 vazne!!! drzim palce

lenadka
: ved si robim srandu.. jasne ze za 15 su tvoje... 🙂 ja ked to je asi zly biznis kupovat kvetinace a predavat ich potom pod cenu nove, he he, ale zase , aspon ma tesi, ze budu tesit teba 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre