Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

danulka2
18. aug 2010

ahojte, krasny den zelam, nejako sem nestiham chodit, tak vas aspon pozdravim 🙂

bubba
18. aug 2010

@siouxsie dobre to urobil,najlepšie spracovanie ake som doteraz videla!

danuška našaaaaaaaaaaaa ahoooooooooooooooooj 😵 😵 😵

siouxsie
20. aug 2010

@bubba - to bude asi tym vyberom muziky. inak surovy zaznam vobec nezostrihal, lebo chcel to cim skor hodit na net.

danulka2
20. aug 2010

ahojte, som si to pozrela a veru hrozne. V utorok som sla autobusom cez sidlisko a tie kopy znicenych veci su deprimujuce.Aj ked nam sa nic nestalo, tak mojej kolegyni hrozila evakuacia, lebo ma prizemny byt. Mysleli sme na nu cely cas, ale pomoct sa nedalo. Ja som bola cely vikend v robote, tak sme info mali len z telky a co nam kto zavolal.

lenonka
22. aug 2010

kočky, a kdeže ste všetky? 🙂

lenonka
23. aug 2010

@teodorka moc vás vytopilo?Ale Vás ta Prievidza pekne privítala...

teodorka
23. aug 2010

ahojte ,
lenonka vytopili nam pivnice ,lenze my sme mali v pivniciach vela veci ktore sme v krabiciach nanosili pri stahovacke do pivnice lebo este nemame hotovu vstavanu skrinu a nemame ich vsetky kde ulozit takze sme zachranovali co sa dalo .Vela sa podarilo, vela nie ale taky je zivot...najhorsie je ze sme v pivnici mali vsetky doklady aj firemne aj sukromne a z tych nemame vobec nic ,najviac ma serinkaju tie firemne lebo sme tu este nemali nahlaseny ani trvaly pobyt ani sidlo firmy ...vsak toto kto mohol tusit ze sa udeje 😒 no uvidime ako to vsetko poriesime...a Vy ste ako dopadli?

monulik0209
23. aug 2010

ahojte dievcence...ja som neni priama z pd ale 16 km od pd.Rada by som pokecala s nejakou mamickou,pripadne si povymienala info...tak ak ma niekto zaujem,budem len rada:O))) uz sa tesim..

ollako
23. aug 2010

ahojte@monulik0209 ahoj ja som v sobotu bola v novej vsi, na tych vasich dnoch, ale hlava ma rozbolela, a aj drobec bol nejaky nesvoj , tak sme ssa tam dlho nezdrzali

@teodorka mrzi ma , ze sa vam hned toto po prestahovani stalo... 😒 pekne vas ta Prievidza privitala

lenonka
24. aug 2010

@teodorka saklote, to ma mrzí
Inak sme už doma, ak budeš mať chuť na tu kávu.. 🙂

lenonka
24. aug 2010

Kočky, pomaly idem malú odstavovať od mlieka a vracať sa do práce.Máte nejaký typ na opatrovateľku- dobrú a nie moc drahú?

siouxsie
25. aug 2010

@teodorka - to s tymi dokladmi, to je fakt ze neprijemne.
@lenonka - do prace musis? ci chces? bude to asi fuska zohnat ozaj fajn opatrovatelku. idealne by bolo, keby dakto z rodiny vedel pomoct, ale nie kazdy ma take moznosti, zvlast, ked je to zavazok na dlhsie obdobie, nie iba prilezitostne. osobne ziadnu opatrovatelku nepoznam, ale vsimla som si, ze u nas po Zapotokoch behaju panie, okolo ktorych pobehuje "tlupa" deticiek. mozno by nebolo marne sa spytat v materskom centre, myslim, ze by mohli vediet poradit.

katrin21
25. aug 2010

lenonka: a co tak najst si nejaku mamicku na MD ??? mozno nejaka slobodna mamina by privitala korunu navyse 🙂 a dve deti sa zahraju 🙂

monulik0209
26. aug 2010

@ollako no to je mi luto ze ti bolo zle,aj ja som tam bola,trosku popozerat co noveho a tak...Skoda ze si nedala vediet mohli sme sa stretnut a chvilku pokecat...mozno niekedy nabuduce...

ollako
26. aug 2010

@monulik0209 snad inokedy, malo chodis do nasej PD temy, vedela som ,ze tu niekto oddtial bol, ale zabudla som , ze kto 😅

monulik0209
26. aug 2010

No uz sa polepsim:O)))) mali sme toho vela,tak som nestihala ist k pc,ale uz konecne som si nasla cas...

monulik0209
26. aug 2010

@ollako No uz sa polepsim:O)))) mali sme toho vela,tak som nestihala ist k pc,ale uz konecne som si nasla cas..

ollako
26. aug 2010

@monulik0209 ja tu tiez nie som nejak extra casto, no teraz posledne dni viac oddychujem, Petko mi dava zabrat a necitim sa najlepsie , som nejaka unavena, a dnes mi tvrdne aj brucho tak oddychujem pri PC 😉 ...ale obcas skontrolujem co maju baby noveho 🙂

monulik0209
26. aug 2010

@ollako no tak treba poriadne oddychovat....no aj mi mame toho vela,uz sme konecne dokoncili rekonstrukciu domu ale este nas caka v sobotu vymena strechy....ja sa citim zatedy fajn,aj ked si musim niekedy cez den ist na chvilku lahnut,lebo som unavena...

danulka2
27. aug 2010

@teodorka teda fakt tie doklady vedia riadne sprait skrt cez rozpocet, uz len ten cas na vybavenie byva otrasne dlhy.Snad sa vam podari rychlo vybavit nove.

@ollako len pekne oddychuj, mne tiez tvrdlo brucho a musela som lezat od piateho mesiaca do porodu.Prijemne oddychovanie.

siouxsie
27. aug 2010

dva dni dozadu ma seklo medzi lopatkami. co vam poviem, uzasny pocit 🙄 uz je to sice kusok lepsie, ale stale som nie celkom pouzitelna. este ze ma ma kto vecer pomasirovat. mat ochotneho masera poruke, ked to najviac treba, je na nezaplatenie 🙂 davam tomu este nejaky den - dva a bude to v poho. uz teraz sa tesim. ked cloveku nic nie je, ani si nestiha uvedomovat, ake je to fajn. dojde mu to, az ked nanho nejaka ta pliaga "sadne" a drzi ho v pazuroch.

o tyzden si vystrojime synatora prvykrat do skoly. tesim a bojim sa toho zaroven. uz teraz uvazujem, ako budeme riesit casovy harmonogram. kedy vstavat, kolko nam bude rano trvat kym sa oblecieme a vychystame do skoly, kedy budem pre Kuba chodit po vyucovani, ako rozumne poriesit cas na hru, trening a skolske povinnosti, kedy ist vecer spat. dufam sa do toho rychlo a "bezbolestne" dostaneme.

@ollako oddychuj, kolko sa da. po porode si to s dvoma detmi dlho nebudes moct dopriat 😉

lenonka
27. aug 2010

@siouxsie no, sa ťa tie chorôbky držia!Musíš sa šetriť!
Dnes som bola nášho Vratka prihlásiť do jedálne, tréningy nám začnú asi až v októbri( 😎 ), tak uvidíme.Tiež si to neviem predstaviť. Bude Kubko chodiť aj do družiny?

siouxsie
27. aug 2010

@lenonka asi je to so mnou tak, ze keby ma tie pliagy obcas netrapili, asi by som sa unudila k smrti 😀 a s tym setrenim, verim, ze si to nemyslela vazne, vsak to sama dobre poznas 😉
do druziny sme Kuba prihlasili, teda vlastne aspon na skusku zo zaciatku a potom sa uvidi. rano ho do druziny davat ale nebudem, do skoly ho budem vodit tak nejako pred zaciatkom vyucovania. chcela by som ale, aby bol v druzine poobede po vyucovani, nech si tu skolu nezafixuje len ako ustanovizen, kde chodi nasavat vedomosti, ale kde sa aj zahra a zabavi. ale ako som uz spomenula, ak sa mu takyto rezim nebude pozdavat, tak ho budem chodit bravat hned po vyucovani domov. vsetko je to este stale otvorene, ono sa to casom vari nejako vykrystalizuje.
inac na ake treningy bude chodit tvoj Vrato? Kubo chodi na futbal, ale nemyslim, ze je to pre neho to prave orechove a stale premyslam, co ine by sme skusili. viem, ze voda a plavanie ho totalne beru, s ocinom este donedavna chodil plavat 2 x do tyzdna na kurzy plavania do Bojnic, ale kedze sme presedlali na ten futbal, s plavanim prestali. v PD je dost problem s tym plavanim. a zvlast teraz, ked nasa pycha - plavaren, ktora tu roky-rokuce tak velmi chybala a ktoru sa pred asi troma - styrmi rokmi mestu podarilo konecne vybudovat, je v sucasnosti v stave takom, akom je, cize nepouzitelnom. to vie cloveka totalne roztrhat od jedu! 😠

lenonka
27. aug 2010

@siouxsie veď práve, Vratko chodí plávať.Predpoklad je, že októbri by mohli plaváreň spustiť. Vratko chodí k trénerovi 2xdo týždňa.Inak sme vcelku športový antitalenti...
S tou družinou smena tom úplne rovnako.Po čase ho chcem začať dávať aj ráno, aby si zvykol, ak začnem robiť, aby to nebol taký šok
Hmm, a chorobnosť je u mňa počas MD asi súčasťou môjho života... ☹

siouxsie
27. aug 2010

@lenonka a ako to vytera s tou narusenou statikou plavarne? som pocula, ze je to v zivot ohrozujucom stave a teraz takato sprava, ze od oktobra bude plavaren v prevadzke? nejake zazraky sa tu deju v tejto nasej PD. 😕

lenonka
27. aug 2010

no, neboj, veď oni to už od júla opravujú.V pondelok, keď pôjdem okolo, vyzviem od chlapov na stavbe 😉

siouxsie
30. aug 2010

@lenonka a ako si Vratka prihlasovala na plavanie? je mozne prihlasit dieta kedykolvek v priebehu roka? ake su poziadavky na dieta, teda ako na jeho plavecke zrucnosti? kolko to stoji? dakujem 🙂

lenonka
30. aug 2010

@siouxsie mám mail aj telefón na trénera, sú to 3 mesačné kurzy, dvakrát do týždňa hodinový tréning, stojí to 90Eur.On si deti preraďuje do kurzov sám, sú max. 5, vcelku makačka.Na jar som sa s nim rozprávala, že aj ja by som chcela plávať tak ako treba, tak o tom začal uvažovať...
Zo zaščiatku malého tam nosil manžel, potom som pochopila, že ak ho tam zanesem, môžem sa potom dať do plaviek aj ja a 3/4hoďy si zaplávať, vysušiť sa a vyzdvihnúť Vratka.Taká hoďka aj pre mňa 😉

siouxsie
30. aug 2010

@lenonka je to zaujimave, mne sa to celkom paci. pouvazujem s drahym o tom. ak by sme sa rozhodli, ze do toho ideme, dam ti vediet a posles mi tie kontakty na trenera do IP? najskor si ale musime poriesit harmonogram s biziacou sa skolou a mimoskolskymi povinnostami. to je teraz u nas priorita c. 1.

danulka2
30. aug 2010

krasny uprsany den vam zelam 🙂 . Tak mi dnes skoncila dovolenka ☹ , ale zakoncila som ju v sobotu super akciou na chate - pracovny kolektiv sa odtrhol z retaze 😀
A mimochodom to co je za zima vonku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre