Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
28. mar 2011

@katrin21 ona dudel vtedy nechce aj by jedla ale ked jej to nejde kuse 😀 ale uz ovela menej, pred papanim odsavam sopliky a dam nasivin, tak je to lepsie, uz nech su zdrave obe lebo ma slahne, aj mna uz obchadza cosi, uz ma nakazili blchy male, skriabe ma v hrdle, soplim ach jo 😝

lenadka
28. mar 2011

@kika13 zlaty 😵 aj ja mam taku pomocnicku, ale az tak ju mojka ze som ju pristihla ako sa jazykmi oblizuju, mensia ju kmasala z vlasy a bozkavali sa 😀 no a potom Terezka dostala od nej bacila, bodaj by nie, ale aspon ze sa tak lubia ako kone 😵 😀

lubenka28
2. apr 2011

Ahojte,neviete nahodou niekto,kde sa v Prievidzi daju zamknuť detské náušničky? 🙂

susika
2. apr 2011

@lenadka -u ans to isté. ja už neviem, čeo je spanok. odlepím od cici a je hore aj dalšie dve hodiny a spať ani za ten svet. a budíček. ako kedy. niekedy o 3.00, niekiedy o paitej a ked ma dobru naladu, tak aj o pol 6..pravidelne s 2-2,5 hodinovým jedením....no ale cez den sa u nas nespí tiež..to už oslavujem, ked spí 2xza den....a to od novorodenca....
najbližšie som zvedavá, čo mne ako kojacej mamine zakažu paapť. malému brala krv, že je bledý, tak som už vedela, čo sa deje. tak samozrejme je chudokrvný, kde by on zaostaval za svojou sestrou, pri nej som sa s tým vytrapila tiež....a teraz odoberam z plienky vzorky, vraj v krvi vyšli nejaké alergizujúce latky vyššie....ma porazí...malému nič nie je. veale žiadne znamky unavy, nrcuti papať a ostatné pri chudokrvnosti...selé dieťa. reve, iba ked musí spať, inak je uplne v pohode. nič ho nebolí..tak som zvedavá, čo tam vyšlo, nič mi nechceli povedať.....

susika
2. apr 2011

@katrin21 -no malá mala soplikového bacila a mala atb kvapky do nošteka.vyliečilo sa to ale prišlo to späť. zrejme to lapila od malého. ten to ma na striedačku už celu zimu skoro. aj mna to stale drží, aj ked v menšom rozsahu...davame si jeden prostriedok, čo dokina proadila na imunitu a lepší swa to. aspon nemusíme kvapkať do nosa a telo samé bojuje....ale malý teraz asi týžden nič a včera teploty a do rana sople. čakam zubky...uvidíme. dasienka v pohode, teploty sme zvladli....inak je veselý...alergiu asi nie.lebo len z nošteka trocha tečie. nie voda, ako pri alergiia neslzia očká....a je to len tento rok a v zime.kurenie nam v zime ani nejde. od kedy sme si zateplili strop od susedov, tak je tu nesmierne teplo, kuriť netreba. skor mam problém ten byt vychladiť....

katrin21
2. apr 2011

@lubenka28 v Oriente pod klastorom to robili 🙂

lenadka
2. apr 2011

@susika ked bude lepsie vsak pri nas kuknut, satku vyskusat, ci uz nosenie vzdavas? nosic som uz predala, este sme ho vecer za cas potrebovali, ale potom zrazu vecerne hulakanie prestalo 🙂 teraz krasne zaspi vecer, len v noci keby sa menej casto budi 😅

susika
2. apr 2011

@lenadka -u nas sa večer zaspáva iba na cici.veru, netuším, ako ho to odnaučiť. skušala som kadečo.vyrevať ho nechať, už nemá tiež význam a sestrina kamoška tolko skušala, až jej dieťa po velkom plači začalo upadať do bezvedomia.tak už neviem.a si tomu nechám volný priebeh. cez den spanie nulové, kým sa prdelka nevozí.malého už ani nenosím. ked niečo robím, prehrá sa na deke, ked som v kuchyni, mám ho na obrovskom stole alebo v sedačke sa prebaví.on musí všetko očumovať a ochytať, inak sa mu to neráta🙂)ale rada by som vas došla kuk, ked sa bude dať.

lenadka
2. apr 2011

@susika no cici je cici 😀 sak chlap vie co je dobre 😀 😉 aqj moja len tak zaspi, okrem casu ked zaspavala v nosici, Lucka mi tiez pri dojceni zaspavala az po roku zaspavala drzanim za rucku a rok a pol sama...a to by som na nu ako babo nikdy nepovedala aka bola cicikova a tato je este horsia 😝 ona mi v noci cumlik nevezme, jednoducho chce cici a basta, radsej jej vyhoviem, lebo ked nei potom sa mooooc preberie a kraka, ked je jdam do 5 minut spi a niekedy aj ja 😀

susika
3. apr 2011

@lenadka -tak to mate super. malý dudel ani za nič. ked z toho aj tak netečie. no a tato noc bola asi najhoršia zo všetkých. aj soms a zo spalne odstahovala a v obyvke som počuvala ako huláka. teda, od 2:30 nič iné iba plač. najedený, dokonca som ho aj prebalila, čo normálne v noci nerobím, vygrganý dokonca aj vyblivkaný a aj tak nebol spokojný. zacitil, že je v postielke a len reval a reval. ale už ani v psoeli bť ho neuspokojilo. ani cici, lebo ho hned naťahovalo, neviem, čo mu bolo. ani teplotu nemal, ani zuby nevidno, dasienka normálne..no hruoza a to som sa tešial, že ved o jedenástej v noci sa najedol a na 3 hodky bude klud. no ale od vtedy to bolo zle a od pol tretej už osm bola non stop hore. nad ranom som mu trepla flašu s odsatým, trochu ho to zabavilo, držala pil,, no viac sa hral s nou, ale pomaličky mu to aspon tieklo a ja som na cvhilku zdriemla. mam už toho za tento pol rok plné zuby. tolkoto trapenia som s malou az 3 roky nemala, čo s ním za taký kratky čas....si am teda nepotešila, že do roka....maluo spalo samé od narodenia a od dvoch rokov už sama v izbe v posteli

lubenka28
3. apr 2011

@katrin21 dakujem 🙂 🙂 🙂

drnduliak
11. apr 2011

ahojte holky, neviete mi poradit, kde by som v pd zohnala cerstvu bio zeleninu?lebo zacinam prikrmovat drobca a nerada by som to male brusino hned odrovnala mrkvou s dusicnanmi a pod...diky🙂

skaredekacatko
11. apr 2011

v tescu majú bio výrobky možno aj zeleninu 😀

lenonka
12. apr 2011

baby poradťe dobrý detský sekáč okrem toho našeho na starom sídlisku!Tepláčiky došli ☹

tibinka22
12. apr 2011

@lenonka v meste v rozvoji je detsky sekac, teda vyhradne len s detskymi vecami, hned vedla zlatnictva...

lenonka
12. apr 2011

@tibinka22 🙂

drnduliak
12. apr 2011

v tescu kuknem, diky 😉 a na nejakej trznici, alebo taky domaci predaj, neviete?

bubba
12. apr 2011

@drnduliak na rozvoji v tom starom zeleninárstve !

drnduliak
12. apr 2011

@bubba to je tam niekde pri gympli?

monulik0209
12. apr 2011

@lenonka aj na bojnickej ceste je 🙂

lenonka
13. apr 2011

@drnduliak ja som kupovala mrazenú bio zeleninku

lenonka
13. apr 2011

@monulik0209 kde?????

monulik0209
13. apr 2011

@lenonka no na bojnickej ceste ,ked ides zo stanice,stale rovno ,je na lavej strane,pred prvou krizovatkou.Sa mi zda ze sa vola vivien,ten sekac.oproti bolo kedysi ten detsky obchod jahodka,predavali tam detsky nabytok.teraz je z toho papiernictvo.neviem co uz vies kde 🙂 🙂 ci som to dobre vysvetlila

susika
13. apr 2011

@lenonka -na rozvoji ten je tiež safari kids ako ten na sidlisku.

drnduliak
13. apr 2011

@lenonka a tu si kde zohnala?normalne v hypermarketoch?hoci ja by som radsej cerstvu, mrazenim sa scasti znehodnocuje, ci?

bubba
13. apr 2011

@drnduliak ano je tam blizko gympel, na rohu zlatníctvo a smerom k chovoproduktu je taký malý nenápadný obchodík kde vozí chlapík z dolniak slovenskú zeleninu - vačšinou domácu ...
podla mna to je jedno či budeš dávať stravu organickú alebo nie...tak či onak nakoniec skončí pri "normálnej" strave, ktorá môže organizmu skôr škodiť.vieš si predstaviť koľko zožere taký puberťák?a koľko by to stálo keby to bolo organické? 🙂)) 😀

drnduliak
13. apr 2011

@bubba jeej, diky, uz viem kde 😉 jasne, ze to nebudem davat navzdy, ale aspon zo zaciatku by som chcela skusit...je mi luto toho maleho bruska, este nepokazeneho 😀

lenonka
14. apr 2011

@drnduliak Aj v Tescu aj v Kauflande majú tuším od f. Vinica mrkvička, brokolica a tak pre deti. Pokukaj.Ono je to mrazené nejak rýchlomrazením, čiže všetko ostáva zachované.

drnduliak
14. apr 2011

@bubba tak som tam dnes vyslala manzela na skusy, skoro to nenasiel 😀 ale mali momentalne len bio rajciny, tak sme si my pochutili 😉 malej skusim pokukat v tom tescu, diky za typy 🙂

iplusr
15. apr 2011

@lenonka detsky sekac je aj vedla trezora - stoji pred nim shrek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre