Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

mory
13. jún 2007

no to su muzske mena 😀
tak si povedz Kus Emek 😀

paska
13. jún 2007

kus emek 😔

lenadka
14. jún 2007

stanka, moja mamina narodena je 5.9. tak si to zapamatam 🙂 ani mojej sa teplo nepaci a ako babo bola vtedy hrozna, tiez kazdu chvilu hore na ciciku 😝 bolo to unavujuce, ale v zime spi ako zabita, normalne mozeme po izbe chodit, buchat, muzovi budik zvonil na mobile ako oko o zivot a ona nic...inak teraz sa mi rano budi vtedy ked ja idem do prace cca okolo 5,30 uz 3 dni za sebou ma vymakla odchadzat a to je potom placúúú ☹ a este potom ledva stiham bus ked musim okolo nej behat, nastastie staci obliect, ist dolu, pustit rozpravku vlacika Tomasa, dat falsu s kakaom a mozem utekat...

stanka7
14. jún 2007

ahojte dnes je zase hic.Krpec teraz spí.Lenadka myslela som že ked sa bábo narodí v lete tak aj to teplo bude mať rada 😎 My sme všetci letný.No co už vari sa to po roku zmení.V noci dnes spala celkom dobre.Mali sme rozčapené okno dokorán a malej som dala krátke body a ponožky ale akosi aj tie ponožky jej vadia.Chcela som aby ich mala na nožičkách bo v noci sa mi odkopáva. 😠 Neviem či jej do toho všetkého nejdú vrchné zuby. 😖 No a už je hore spala 15 min. 😢 Paska už som si tú školu omrkla.Srdcko však aj daľší rok príde skúsiš znova ak sa s tým nebude dať pohnúť. 😅 Lenadka ja som pri Lucke nastúpila polroka skorej do práce a tiež som mala takýto problém 😖 Zase hlavne ked som mala ísť do nočnej revala za mnou koľkokrát som plesla tašku do kúta a ostala som doma ☹ Vybavila som si Očr.a hotovo.Tak som sa zapovedala že skôr sa hrabať do práce nebudem a do Yazaki už tobôž nie. 😠 Pekný deň 🙂

srdcko
14. jún 2007

ja by som tiez isla skorej do prace, keby mi mal byt kto pri malom..ako moja babka mi velice vprava, ako mi bude Ada strazit, ale mam taky pocit, ze by som si ho vyzvedavala hned na zastavke, kde je krcma 😀 ...a kolko vyde taka opatrovatelka, netusim...Ado zaspal o 12tej a este chrape, ale bola burka, tak plakal a musela som byt pri nom, tak som z toho taka otapena, aj ja by som spala 🙂 idem si spravit radsej kafco 🙂 da si niekto so mnou 🙂
stanka7, aj ja som si povedala, ze mozem skusit aj dalsi rok, ak to nevyda tento, ved do dochodku casu dost 😀 😀 . Aj my spime pri otvorenom okne a ja s muzom sme zakryti a Ado je odkopany. Ked ho zakryjem, zobudi sa, lebo mu je teplo...stanka7, ako dlho si tam robila v Yazaki, ked mas taky odpor...to ja ked som si vcera nasla tie vysledky na nete, tak som si zo smutku zapalila na balkone(inak nefajcim) a pozorovala som ten komin, co trci z Yazaki, ze tam budem pracovat...ale potom ma to nastastie preslo 😀

stanka7
14. jún 2007

Ahojte srdcko ja som tam robila ako sa to otvorilo. 🙄 Vieš to bolo tak po škole som chcela ísť dalej na súkromnú pedagogickú školu aj ma vzali ale naši na to nemali prachy. ☹ Mama ostala v tom čase nezamestnaná tak som musela ísť makať.A študovať popri zamestnaní sa mi tam nedalo lebo to bola tuším denná forma. 😢 No tak som tam robila 11 rokov mínus dva a pol roka materská.A teraz som na materskej znova 😀 No vieš to nie je ani odpor ale strach kde sa dostaneš robiť medzi akých ľudí a tak....No ale ja som mala to šťastie že som mala okolo seba fajn kolektív tak preto som tak tam aj dlho vydržala.Ale hovorí sa že po desiatich rokoch by si mala zmeniť zamestnanie 😀 Ja som si tiež poobede trochu pospinkala s malou 😵 Srdcko moja švagriná opatruje malého chlapčeka /10 mesiacov/a ona jej dáva celú materskú plus tisícku navyše lebo mu aj samozrejme varí.No ale ono je to tak že je s dcérou na predlženejMD a popri tom ho stráži.A ty si kde pred MD pracovala?

kika13
14. jún 2007

ahojte, prave som sa zobudila, spala som dve hodiny ako zarezana. Od vcera som behala po doktoroch, vcera som vybavila poradnu a prietoky v nemocnici, primar nam to tam vsetko poukazoval, izby, kupelne aj personal, vsetko ma milo prekvapilo. Dnes som musela este ist na krv, lebo vcera tam mali veli vela a kym som sa dostala na rad, tak sanitka z krvou uz bola prec.Asi to vozia do PD. Vyspovedala som trosku primara a sestricky ,nemusim si doniest podlozky pod seba , ani pribor a hrncek, vsetko mi daju. Vecicky pre mimi vraj by bolo lepsie si doniest svoje. Dnes som sla rano o siedmej na krv, ale zobrala ma az o trstvrte na 9, zenske sa tam predbiehali ako nenormalne, pritom som tam bola jedina tehotna. 😒 , zostalo mi tak nanic ze som volala mojmu, aby po mna prisiel, ze domov uz sa nedokotulam ☹ . Potom som si trochu oddychla a slo sa k zubarke, nastastie sa mi zubky nepokazili. Doktorov mam na tieto dva dni plne zuby 😠 . A videla som mimi v nemocnici co sa prave narodilo, take malililinkééé 🙂

srdcko
15. jún 2007

jejda, male babatka su take zlate 🙂a hlavne nerobia neplechu ako 10mesacne 😀
kika13,to predbiehanie si este uzijes, lebo vsetci, co vydia, ze mas brucho, alebo dieta, si myslia, ze ked si na MD, mas kopu casu 😠 mna toto vie vzdy tak "napajedit"

srdcko
15. jún 2007

stanka7, ja som predtym robila v Unipharme, ale len ako na dohodu, lebo som chodila este na VS..ale chcela by som sa tam vratit, tam bolo fajn..To nie je vela, ked davas matersku+este tu tisicku..ked zarobis dakych 10 000, tak to sa potom oplati..len maleho vidis, az ked dojdes z prace ☹

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanka7
15. jún 2007

ahojte no včera sme mali s malou večer zase robotu.Muž mi neveril že vie tak ziapať. 😢 a potom sa čuduje že som furt naštvaná. 😠 Skúšala som všetko a nakoniec som jej švihla nurofen.Ked to nevie povedať čo tomu je ☹ Potom horko ťažko zaspala ale v noci bola v pohode.Aspoň som sa vyspala. 😀 Le nadka svokrovci mi dost pomáhajú.Vieš mne doobeda nemá kto strážiť malú ked varím bo všetci sú v práci 😖 Máme totižto spoločnú kuchyňu tak ju potom zoberú poobede ked dojdu z práce. 🙂 Trošku si od nej oddýchnem ked je teraz z nej malý čert. 😠 Ináč do polroka som nevedela že mám bábo.Srdcko s tým strážením je to tak dieťa tiež tá holka nevidí celý deň a to má prvé.Je s ním iba cez víkend. 😨 No ked som nastúpila do Yazaki tiež sme zarobili okolo 4000.Potom sa to časom zlepšilo ale na to ako sa tam namakáš by si mala dostať viac.Však každá robota má svoje plusy a mínusy.A ešte u nás sa robí na smeny aj nočné tak si to neviem predstaviť s dvoma deťmi a na tri smeny 😒

lenadka
15. jún 2007

stani, presne na 3 smeny s 2 detmi no ani pomysliet 😒
jejda tak to super ze bola taka dobrucka, to ta moja nie, ona hned vrestala ked ma nevidela a nerozpravala som s s nou, popr. som ju nenosila na rukach, ked som varila tk bola na mojom chrbte v klokanke, nastastie svokra je doma tak vari, ale ked bola na tyzden na dovce a tak tak varim, alebo ked sa dohodneme. No neznasam ked sme v kuchyni naraz sa mi tam moce popod nohy ona aj mala, ma to strasne rozhadzuje. Teraz skor vypekam, ked svokra zmizne na cely den napeciem minule 3 plechy parizskych rozkov, sa mi smiali ci svadbu idem robit. Bola by som najradsej keby sme uz mali ten dom dokonceny, lebo sme tu ako sardinky ☹

lenadka
15. jún 2007

stanka akurat som sa ta chcela opytat, ze ci u svokry byvas a si mi odpovedala nepriamo. myslela som si to ale nevedela naisto. Odkial pochadzas? 🙂

stanka7
15. jún 2007

Ahoj Lenadka bývam tu už sedem rokov.Jasné že sme zháňali byvanie ale ako to býva ked zháňaš nič nieje a ľudia nepredávali chceli sme domček. 😀 Tiež som si ťažko zvykala ale vrch máme svoj.Kuchyňa a kúpeľňa spoločná.Ked som sem došla tak rok sme sa tiež tlačili aj so švagrom ale však ten má už svoje .Ale dalo sa to vydržať.Treba to vydržať a budeš vo svojom. 😉 To máš pravdu že dve gazdiné v jednej kuchyni sa nezhodnú každá má svôj štýl.My sa tiež striedame ja cez týždeň a starká cez víkend.Ja zase nepečiem nemám k tomu vzťah 😝 Asi po mojej mame 😀 Starká zase pečie dobre tak to nechávam na ňu.Ináč rodisko mám Banskú Stiavnicu a bývala som v HA.Malá dnes vstala s úsmevom tak dúfam že jej to vydrží do večera 😀

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanka7
15. jún 2007

Lenadka aj my dávame prachy svokrovcom.Vrch si upratujem sama,ale zase nemôžem povedať že v kúpelni nechávajú po sebe bordel.Svokra lúbi poriadok a ja tiež.A zase na nákupy chodím aj ja aj ona.Nikdy nám nič nechýba ona robí zásoby aj navyše 😀 Tiež chceme časom spraviť sprchový kút je to praktickejšie.A v prvom rade neviem ako je to u vás ale ked si ťa raz chlap zoberie za zákonitú tak na prvom mieste si ty a deti.A nie už mamička a otecko.A kedy chcete ísť do svojho?Nebojsa potom sa možno zbadajú ked si budú musieť všetko robiť sami.A však pokiaľ viem svokruša tam má aj dcéru nie?V každej rodine je voľačo.U nás svokor povedal ked chceme bývať spolu tak sa musíme tolerovať.Jasné že názor sa povie ked sa niečo nepáči a ide sa dalej.Ale nikdy sme sa zatiaľ nepovadili alebo nerozprávali však je to blbosť obchádzať sa v dome ked máte jednu strechu nad hlavou.Ale však to je to sto ľudí sto chutí. 😖 No počúvaj však možme ísť niekedy na pivčo alebo ak nepiješ tak kafčo k Julovi.Ked budeš môcť. 😅

stanka7
15. jún 2007

Srdcko ty si robila v unipharme?A lúbilo sa ti tam?Ze sa tam ťažko dostať pracovať a čo tam vlastne robia?balia lieky ? 😖 Mne tam robí spolužiak rozváža lieky tuším 😒 Kika 13 ty si ako ja ja som tiež volala mužovi ked mi prišlo blbo a to hocikde v meste alebo na zástavke ked som čakala na bus.A hlavne z toho tepla 😝 To predbiehanie u doktora je fakt nenormálne.Hlavne ked ti povie idem iba po recept a je v nútri polhodinu 😠 Ale vieš čo aj mne sa to pár krát stalo tak som bola aj ja drzá 😉 To je taká doba každý sa niekam ponáhľa a nehľadí na druhých. ☹ Malá my sedí na šerbli a špekuluje ako sa z neho dostať. 😀 Pekný den 🙂 Paska kde si sa vytratila? 😕

paska
15. jún 2007

ahojte 😀 stanka v unipharme 10rokov som robila a už nikdy viac 😝

sa mi net dotramtáril teraz sa pripájam na mestký zadara ale už idem do tn mám skúšku 😉 ajojte

kika13
15. jún 2007

Ja uz pomaly vsade radsej chodim s mojim, lebo sama uz jednak prejdem 5 metrov a stojim, a mam aj trosku strach sama sa tarat.Dnes som bola pozriet v robote a tam co uz s nimi robia, ja som doma od 27.novembra a tam sa uz tolko zmenilo, jednak ludia skoro uplne, mam pocit ze tam uz nikto nevydrzi, stale robia vyberove konania a stale niekto da vypoved a tak stale dookola. Ja snivam, ze raz budem mat robotu asi taku, ze o tretej padla a ide sa domov, ale snivajte s nami 😅 . Hadam v statnej sprave niekde sa podari, radsej menej stresu za menej penazi, len skoda ze tu si clovek nenavybera. My byvame v dvojizbovom byte, a pomaly zaciname zistovat, ze este keby sme mali jednu izbicku navyse, tak by to bolo tak akurat. Len akurat uz mame vsetko poprerabane, by som aj plakala, keby som mala odtialto oddist. Baby klobuk dole ze byvate aj so svokrovcami a funguje to, ja vychadzam so svokrou dobre, ale byvat by sme spolu asi nemohli. Dobru noc. 🙂

kika13
16. jún 2007

Dnes som piekla babovku, kupila som si vcera silikonovu formu, uz som ju davno chcela. Dnes tu nikto nenapisal ani tuk, tak si idem asi pisat sama so sebou. Je a ozaj aj palacinky som robila, mame dnes sladky den. Ja mam termin cca o mesiac a uz mam 14kg+ ☹ , ale ked mi vsetko tak chuti. Nie som myslim nejaka velmi obrovska, lebo predtym som vazila 50kg aj s topankami, takze este nemam ani 65kg. Moj ma vola ze pinqui 😀 , vraj tak chodim smiesne. A vy dnes co porabate?

paska
16. jún 2007

ahoj kikuš 😉 ja dneska skuškovo a poobede sme boli v meste na zmrzku a videli sme dve nevesty 😀 a moje decko má 5mesiacov a gúlam sa furt jak keby som v 36tt bola 😅

kika13
16. jún 2007

Paska tak to uz mas velkeho frajera, ked ma uz 5 mesiacov a Sisa ti uz pomaly aj pomaha nemam pravdu 🙂 ? Kolko planujes zostat doma s prckami? Ja to teraz neviem povedat ani odhadom, dufam ze vsetko dobre dopadne a budeme zdraví. Tesim, tesim uz 😀 . Ja mam braceka, ktory ma down, takze mam aj trosku strach, ale o to viac si vie clovek vazit zdrave babatko.

paska
16. jún 2007

ale neboj všetko bude fajn 😉 sisa je už velká slečna už má maniere jak puberťáčka 😠 no ale čo už
do roboty by som išla aj zajtra táto almužna mi akosi nestačí 😅 ale ved uvidíme ako to pojde manžo má novu robotu tak snád nebudem musieť 😉 😉 ale aj tak by som išla lebo doma mi už pekne vyhráva 😀 😅 😉

kika13
16. jún 2007

Ja ako som ostala doma som sa strasne nudila, potom manzel zmenil robotu, pracuje z domu, takze mi je uz ovela veselsie. Planovala som, ze budem citam knihy, mame ich doma strasne vela, moj je na knizky zatazeny, stale cita, ale mne sa nechce citat 😅 , tak som zhanala po byte co budem robit. Volakedy este cez vysku som vysivala, tak som sa na to dala avysila som teraz zamok, ma 20000 krizikov, konecne je hotovy , uz ho len dat zaramovat 🙂 , tak aspon nieco bude za mnou vidiet 😀 . Tvoj manzel pracuje tu, ci chodi do zahranicia?

paska
16. jún 2007

do brna 😒

kika13
16. jún 2007

Ked si nenavyberas 😒 v dnesnej dobe. Moj robil v Hutire u brata prevadzkara, ale rodina po kope v robote nerobi nikdy dobrotu, som rada ze tam uz nerobi a mozeme byt viac spolu, boli dni ked som robila, ze sme sa cez den vobec nestretli, vecer ked prisiel uz som spala, a rano ked som sla ja do prace, spal este on, neviem akym zazrakom sa nam babo podarilo, robi si teraz srandu, ze je bud od postara, alebo od suseda 😖 . Ale obdivujem ta ako to ty zvladas 😉

paska
16. jún 2007

no zvládam 😖 ale neni mi všetko jedno sem tam si po nociach aj poplačem 😢 ale len tak potichu aby som sa odventilovala 😉

paska
16. jún 2007

idem 😉 pá zajtra 🙂

kika13
16. jún 2007

Tak to ti verim, ja teraz placem aj ked je doma, nieto este keby nebol, a ked sa ma opyta ze co placem, poviem ja neviem 😅 . Co by si chcela robit ty , keby si mozes vybrat?

paska
16. jún 2007

kika mne je jedno ale chcela by som využiť moje poznatky zo školy nech sa mi to vráti ked už tam také prachy vrážam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre