Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
23. nov 2010

@nyc no ved cez vikend idem do pd,tak sa zastavim pre nu.A kde si ju videla??? v dm-ke v priori??

nyc
23. nov 2010

@monulik0209 no DMka je vo vtacniku. ano tam som ju videla. aj v DMke pri hypernove som ju videla. tak dufam ze dobre nakupis 🙂

bubba
23. nov 2010

ahojte kočky...aj moja bola výýýýýhradne na rukách nosená od narodenia - ked mala 8 mesiacov ako keby uťal,chcela ísť sama objavovať...a nebol problém - žiadne naučenie ani nič podobné sa nekonalo - dodneska je prítulná cicuška ...

susika moja malá to isé ako píšeš o malom -nakoniec problém bol v tom že mala zvýšený svalový tonus - preto ani nespala - lebo nevedela oddychovať,hlavičku držala od narodenia hore...atd...

monulik0209
23. nov 2010

@nyc no ved jasne,lebo ja chodim do dm-ky pri asku,tam sa mi zda najlacnejsia a maju tam perfektny vyber.

iplusr
23. nov 2010

babulky, dm je asi len pri asku. v priore aj vo vtacniku je 101drogerie

bubba
23. nov 2010

mne sa tiež vidí že vo vtáčniku je DM lebo som tam kedysi chodila kupovať najlacnejšie plavky na plávanie (1razové)

ollako
23. nov 2010

vo vtacniku tam kde su potraviny CBA je DM drogeria 😉

iplusr
23. nov 2010

@ollako ahaaa, ja som minule hladala dm v meste a nenasla som ani v priore ani vo vtacniku ... dakujem

susika
23. nov 2010

@lenadka -malú som mala dva týždne s prestavkou u našich a bolo ticho a on aj tak nespal. a nespí ani v kočíku, ekd je ticho, že sa učičíka, nespí ani u anšich, ked je večer ticho, že malá už spí, jednoducho nespí ani na rukách, ani nijako. teraz mi zaspal na cicku, inak pije odsaté mlieko z flašky, ael občas si cucne aj odo mna a ked som ho položila, v momente bol hore a začal kričááááť.tak zaa odgrgovať a prebral sa uplne a zasa je hore a práve ho nechávam vykričať v postielke.prebalený, napapaný, odgrganý..mal by byť spokojný, ale jednoducho nevie ako zaspať, alebo sa mu nechce a to zassa nespal od tretej.doobeda spal asi od pol 6 do 10.00.potom bol hore asi do pol druhej a zaspal unavený v kočíku, ked sme šli von,a le to vedel, že ideme von, lebo som ho balila do deky. včera večer som tu už šaškovala aj s kočíkom. zaspal v nom, alebo lepšie povedané zadriemal a ked som ho preložila do postielky, znova spustil krik.cumel nechce, tak ten ani neriešim, tak niekde som čítala tu hlupu metodu, že chodiť postupne za dieťaťom a predlžovať intervali. ale ja si myslí, že ked začnem ho budiť, ked budem sama chodiť s malou do školky rano, tak sa to nejako spraví.lebo takto nespravím nič ani doobeda ani večer.a poobede, ked ja chem vypnúť a trocha von, že bude spať v kočíku, tak aj tak v nom nespí,a le aspon na hodku vypadnema čuší v nom.alebo ho ignorujem, pokričí si a potom zasa prestane.a tak behám ako keby som mala vrtulu na zadku

susika
23. nov 2010

no, bola som ho vziať, očká ako lentilky a aj chcem od neho aby spal.....tak pozeráme ordináciu...
keby zaspí apson so mnou v posteli a ked ho preložím do postielky, už ked sa v noci zobudí, tak to nejako zvladnem....fuuu
ollako-neblázni, že 4 mesiace..už teraz mám toh oplné zuby.dnes malá boal prvý den v škoke po mesaici, od vtedy, čo sa to s nou diali tie divné veci, tak som zvedavá a dufam, že bude v poriadku, lebo doma je to s oboma naraz nezvladnutelné koli tej jej divej povahe teraz

dobromila
23. nov 2010

ahojte,
ja tu prispievam tak raz za polrok 😉 Susika máš to hrozne náročné teraz! Určite by si mala vyskúšať buď šatku alebo nosič. Hoci nosič je až pre väčšie dieťa...Ja si to prvé mesiace bez šatky neviem predstaviť, keď som už mala dvoch drobcov naraz. Na uspávanie super vynález. Aj keď to viazanie mi nejak nešlo, lepší bol v tom manžel. Asi v 4 mesiacoch sme prešli na manducu a to už potom bolo jednoduché a rýchle nakladanie aj vykladanie. Ešte aj cez víkend som manducu vytiahla po dlhom čase. Lebo menší bol chorý a už nevedel čo so sebou a tam sa krásne ukľudnil a zaspal.
Tú manducu by som vedela aj požičať

dobromila
23. nov 2010

Chcela som sa spýtať - aj vy ste zaregistrované v Takku? a chodia vám akčné sms-ky, prípadne kupóny poštou? Mne to príde ako veľmi zábavný, moderný a dobrý systém. Takmer vždy sa tam idem pozrieť, keď mi oznámia, že dávajú zľavu. A dnes sme tam kúpili fajnú bundu staršiemu synčekovi za prijateľnú cenu - minus 30 percent, tak sme boli spokojní.

lenadka
24. nov 2010

@susika teda na tvojom mieste mam uz nervy v kybli 😅 uplne ta obdivujem ze to aj tak zvladas sama, kedze ocina mate v robote uuuplne mimo...este k tomu odsavaniu-aku mas odsavacku? Ja mam manualnu z tesca a elektricku z lekarne, zaujimave je ze z tescovou si odsajem viac z prsnika ktory mi mala neodmieta a elektrickou zachranujem laktaciu v druhom ktory mala nechce, tou zas odtial dost vytiahnem, da sa ti dobre odsavat? Mne kym bola Terezka stuplik do takych 2 tyzdnov to islo super, lebo mlieka bolo nad ramec potreby malej a ani som pre nu nepotrebovala odsavat, ale teraz ked mi dost dlho bojkotuje dojcenie je to uz ohubu 😝

lenadka
24. nov 2010

@dobromila nie som registrovana v takku, dobre vediet ze taketo moznosti su, ako si sa registrovala?

dobromila
24. nov 2010

@lenadka Ak nakúpiš za určitú sumu, nepamätám akú, ale nie veľmi vysokú, tak Ti ponúknu zaregistrovanie. Vypíšeš údaje o sebe, adresu, telefón a hotovo. Treba sa opýtať predavačky. Sú tam veľmi milé.

monulik0209
24. nov 2010

to bola dneska strasna noc,nevyspata,ubolena a este mi bolo aj zle od zaludka...

katrin21
24. nov 2010

@dobromila ja som zaregistrovana v TAKKU 🙂

katrin21
24. nov 2010

Lenka?? to mas terezku na fotke v profile? jeeezis! presne ako stryco Rudo ked mal asi rok! ocino ma taku fotku s mamou a otcom, a Rudo taky prcek tam.... ale uplna podoba !!!

lenadka
24. nov 2010

@katrin21 noo vsak je s nim rodina nie??? 😀 😀 😀 uz sa trosku odlisuju od seba s Luckou, najskor boli uplne rovnake, teraz uz vidiet ze Terezka je viac mne podobna a Lucka ocinovi, ved este uvidime ked podrastie na koho sa poda 😀

katrin21
24. nov 2010

no tak teba som ako dieta nevidela, ale toto je preeesne ten vyraz tvare , ako ma jej starky 🙂 jasne, ved su jedna krv 🙂 mozno to je mimika na tej fotke 🙂

lenadka
24. nov 2010

@katrin21 asi to bude tou mimikou, mne sa aj Lucka ako dieta dost podobala na svokra, keby nie tie oci po Rudinovi, tak uplne jeho podoba, inak sa takto nezvykne tvarit 😀

lenadka
24. nov 2010

@katrin21 Terezuka m zatial ocka svetlohnede, ale vidno ze sa este vyfarbuju, mne sa viac pacia take "tmavoocky"-ako mas Ty, Rudino, Lucka, ale co uz, mozno sa este dofarbia 😅

katrin21
24. nov 2010

este sa mozu .. inak, ja som vzdy chcela , aby malo dieta cierne oci po mne.. a mam modrooku 😀

lenadka
24. nov 2010

@katrin21 doprčic, však? 😀 😀 😀

lenadka
24. nov 2010

@susika no co skusala si? 😀 😀 😀

katrin21
24. nov 2010

@lenadka presne 😀

marcelkatt
24. nov 2010

@katrin21 všetko naj k meninkám 😉
aj všetkým Katarínkam...

katrin21
25. nov 2010

@marcelkatt
dakujem!!
tiez zelm vsetkym Katkam len to najle´psie 🙂

marcelkatt
25. nov 2010

@katrin21 niet začo, pekný dník 😉

monulik0209
25. nov 2010

Ahojte chcem sa spytat,ste niekto registrovany v dm-ke??? zevraj sa da registrovat ked je zena tehotna...oplati sa to??? davaju nejake zlavy???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre