Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

dudasik
30. mar 2007

Kocky a to je velmi drahe ten 3D ultrazvuk?

mimonenka1
30. mar 2007

Ahojte,
maťka, odkiaľ ťa mám poznať? Z gympla? 😀
dudasik, ceny za 3D máš rozdielne, my sme v Hlohovci platili 600 korún, DVD sme si doniesli, ale už to išlo hore, boli sme však objednaní dva mesiace a vtedy bola cena šesť stoviek.
Neviem urobiť fotky z videa, tak ešte nemôžem dať foto na net. 😠

martina1980
30. mar 2007

Mimonenka1:Jasné.Z tvojej triedy,už vieš?Naposledy sme sa náhodou stretli asi pred rokom v Sabii na Pieskoch. 😀

dudasik
30. mar 2007

jeeee Sabia, mam rada velmi. Vzdy ked prideme do Prievidze skocime na vinko a pizzu, mnam mnam dala by som si.
My ideme zajtra do Lesoparku inac, zevraj je tam Frantisek Nedved. Tak som strasne zvedavaaa.

martina1980
30. mar 2007

F.Nedvěd? áno to som počula.Ale kde tam?V tej pizzerií?

mimonenka1
30. mar 2007

Maťka, ja som len žartovala s tou otázkou, jasné že ťa poznám. Gratulujem k bábätku.

femmefatale
30. mar 2007

Ahojte! Tak som konečne doma, stráááááááášne šťastná!
Tak čakáme nádherného syna! (kuknite do albumu) takže verte tomu, čo sa vám sníva.. Som taká do neho zamilovaná, že keby mi teraz povedali, že sa zmýlili, že je to dievča, normálne by som bola sklamaná...
Najskôr si ten svoj poklad medzi nohami schovával do ruky ! (typický chlap), no potom tú nádheru odkryl - ale keď som zbadala tú tváričku - vedela som, že je to on - presná kópia prvorodeného.. Som taká šťastná..
Doktorka bola veľmi zlatá, boli sme tam hodinu, zaplatili sme rovných 2000,-
Hovorila, že je veľmi veľa dievčat a málokedy vidí chlapca, tak 5:1
Dokonca že Nathan je teraz frekventované meno..

paska
30. mar 2007

femme tak ti gratulujem 😉 synátor sa teší že bude big brother? 😀

martina1980
31. mar 2007

Mimonenka1: Ďakujem Mimka.Ja som si tiež vybrala Bojnice,tak sa tam možno uvidíme... 😀 Som strašne zvedavá,čo to bude.Na sone v 20-tom týždni mi ešte nevedel povedať.Ale chcela by som dievčatko,tak ako ty 😉 Bola si už na prehliadke pôrodnice a tak? 😎

martina1980
31. mar 2007

femmefatale: Gratulujem k synátorovi Linduška 😀 My sa asi budeme často zrážať s kočiarmi.Ja som totiž tiež z Pieskov 😅

femmefatale
31. mar 2007

Ahojte babky,
ďakujem za gratulácie, jasné, že sa malý (od júla veľký) teší na brata! Segru nechcel ani počuť..

martina1980 - áno a odkiaľ? Ja som z toho ružového vedľa Marošovcov, od Sábie smerom k Relaxu popri rieke.. 🙂 Tak to sa teším!
Tu totiž nikoho nepoznám, Zuzanu M. tu teraz nemám, tak som sama ☹

Baby, to je super, že máte radi Sábiu, o pár domov ďalej bývam, tak to sa tam môžeme niekedy s kočíkmi zraziť..

dudasik
31. mar 2007

Krasny vikendik prajem kocky. Femme gratulujem k Nathanuskovi, velmi pekne, je prijemne vidiet ako sa niekto tak krasne tesi 😀. Pocuj ta cena toho 3D bola akasi vysoka, oproti tomu,co mi spominali druhe dievcata. Ale zase hodina je hodina.
No ten koncert Nedveda ma byt v byvalej kolkarni,zevraj o osmej to zacina, ale nie som si ista. No uvidime.
Som zvedava kedy budem kocikovat ja? a mozno budem potom v Prievidzi travit viac casu ako v Ziline.
Majte sa krasne tehulky a uzivajte si tie krasne pocity. pa

martina1980
31. mar 2007

femmefatale: áno viem v ktorom dome. 😉 Ja som z Kukučínovej.To je tá čo ide popod nadjazd. 😅

lenadka
2. apr 2007

papula, tak super, ze si to bola omrknut. Sak sa hovori lepsie raz vidiet ako 100 x pocut 😀 Budem drzat paplce, snad tu EPI do tvojho porodu este zavedu. Do kelu aj s nimi, vies, ked si pomyslim na moj porod s EPI a bez EPI...tak si myslim, ze kazda mamina si ju zasluzi...aj ked sa to da prezit aj bez nej 🙄
Mimonenka, gratulujem k babeeeee! Sa tesim s tebou, ja som straaasne chcela mat dievcatko a teraz mam, akurat ze je to sidlo ako chalan 😀 😀 😀
Femme si mi tu normalne chybala...tak sa neto a pis 😎 😉

femmefatale
2. apr 2007

No čaute baby, kde ste preboha boli? Ja viem, že vonku je krásne, že nesedíte doma, veď aj ja sa stále niekde mrvím, ale toto? 😲
tak ja už pomaly prepadám nákupnému baby ošialu - už neviem, kde mám mieru 😲 😔
manžel dal na mieru vyrobiť prebalovací pult na koliečkach so šuplíkmi, 100x ma meral, aby mi bol akurát, doniesli ho a skoro som odpadla, ten pult má 1,15m a asi tonu! Hovorí mi, že veď aspoň ma nebude bolieť chrbát, ked sa nebudem musieť skláňať, tak som bola taká zúrivá, že som schytila plyšového zajaca z detskej izby, šmarila na pult a nakázala drahému, nech ho prebalí a dá mu pusu - ja mám 173, on 183 cm - a tú pusu mu dať nedokázal!! Takže znova do dielne a jeden šuplík preč - potom bude mať správnu výšku.. 😠 😒
chlapi.. 😝
a baby, ja som zažila pôrod bez epi a bez nej už ani pôrod!! 😖

bebek
2. apr 2007

Ahojky devacky.
Femme, s toho si nic nerob, ja mam nakupny osial asi odjakziva. Stale si nieco kupujem a pre malu uz ani nehovorim. Mojmu potom len zdovodnujem, ake su tie veci potrebne aj ked musime setrit, inak potom budeme byvat v handrovom dome.
Zabudla som vam ZAGRATULOVAT K CHLAPCOVI A K DIEVCATKU.
Mla mravci idem ucicikat

bebek
2. apr 2007

no uz som spat. Mala mi dost casto place, ale pri tom spi, to bude asi tym, ze ju uspavam na rukach a ked sa trosku preberie, nie som tam - koniec. 😝
Aj v noci ju mavam casto pri sebe.
Paska ty si ako na tom s malym, ako ho uspavas? A tehulky, co budete praktizovat, aku metodu uspavania? Moja suseda, ta ma maleho o 5 tyzdnov mladsieho od mojej a ta sa nehra. Da ho do postele a zaspi sam, niekedy aj reve, ale zaspi. Ona ma ale este 3 rocneho chlapca.
Ja som skusala tu metodu 10-7-5 tusim, ale nemohla som malu pocuvat ako reve, takze sme stale pri rukach, az kym mi neodpadnu 😀

lenadka
3. apr 2007

Ahoj Lindus, kukla som fotky, ako zlato si v tom brusku chrapka, musi to byt neuveritelne vidiet tvaricku babatka co je este v brusku, to sa asi ani neda ine ako zalubit sa 🙂 Gratulujem k chlapciatku, inak sa mi zdas na tych fotkach strasne znama. 😉

oli
3. apr 2007

Ahojte Prievidzanky, ja uz sa sice momentalne neradim, ale len papierovo. Tiez pochadzam z prievidzskeho okresu aj ale z Kostolian. Chcela by som pozdravit hlavne Mimonenku a Matku 1980 - kocky tak to vyzera, ze z tej nasej byvalej D-cky budeme tento rok 3 mamniny skoro v rovnakom case. Len skoda, ze Vas asi tak casto stretavat nebudem - ale ved mozno raz predsa len 😎 . Tak sa len pekne drzte, oddychujte a pozdravujte svoje drobce v brusku. Pekny den Vam vsetkym, este k Vam urcite obcas nakuknem.

femmefatale
3. apr 2007

caute babule,
bebek - Marcus nikdy nespal s nami v posteli, vždy a zásadne vo svojej postieľke vedľa našej postele - nikto z nás by sa nevyspal.. Spal s nami jedinú noc, keď si ako 10-mesačný zlomil nohu a tá ho tak bolela, že som mu ju musela polohovať a bolo mi ho veľmi ľúto.. 😢 No na druhý deň mu dali sádru až po pipíka a spal už v postieľke.. Režim sme mali taký, že do 1.5 roka, či pršalo, mrzlo, snežilo, snko svietilo - cez deň spal výlučne vonku v kočíku - a veru aj potiahol 3-4,5 hodiny.. Večer o 7 kúpanie /kúpala a krémikovala som ho poctivo denne do 4 rokov - mal to veľmi rád, rituál, po ktorom vedel, že ide spať/, od pol roka fľaša pudingu, pri ktorej už ledva držal oči, potom pusa, uložiť do postieľky, pohladkať, dať obľúbeného zajaca (toho, ktorého som šmarila teraz na ten pult 😀 ), natočiť kolotoč, ak už bola tma zhasnúť, ak v lete okolo 8 ešte svetlo - zastrieť) a dobrú noc.. Okolo roka začal vymýšľať, spať ešte nechcel, tak sa v postieľke postavil a reval dovtedy, až mi všetok puding vyvrátil do postele.. vybrali sme ho - to si mala vidieť ten rehot a víťazstvo! 😠 , s kľudom sme to poumývali, prezliekli a šup ho späť! 😀 To už bol taký unavený, že neprotestoval - toto skúšal asi mesiac! a potom ho to prestalo baviť.. Doteraz a to sme mohli byť kdekoľvek - zhasnúť a dobrú noc.. Od malinkého mala som zakázala komukoľvek ho zbytočne pestovať a natriasať.. Možno si niekto povie, že je to necitlivé, ale vedel, že je milovaný a s citmi nemá absolútne problém - dokonca možno je citlivý až moc..
UFFFF, ale som sa rozpísala..

lenadka, ja som známa strašne veľa ľuďom - neviem prečo, stále sa niekomu na niekoho podobám - väčšinou na herečky alebo speváčky 😒 😖 a s tými fotkami malého máš pravdu - je to zázrak techniky 😲

Idem baby so ulíc, ahojte večer

paska
3. apr 2007

ahojte 😉
fem ty sa fakt vždy rozpíšeš jak spisovatelka 😉 ale to je dobré apon je čo čítať 😀 ja som to so sisou robila asi tak že ked bola bábatko uspávala som ju v kočiariku a potom so ju preložila do postielky a ked bola väčšia čitala som jej rozprávku a ležala som vedla nej v posteli. Ona ked vymašlala že nechcela spať tak sa takto nejedovala ona si pekne blabotala a ked už vedela rozprávať tak si zaspievala celý repertoár pesničiek čo poznala a už spala 😀
som zvedavá ako to bude s andrejkom predsa len je to chlapec a to su maminkiní maznáčikovia 😀

srdcko
3. apr 2007

ahojte, aj ja som z PD a ako som tak citala tie prispevky, tak femmefatale, mam pocit, ze v tom dome, kde ty byvas, som sa ja ako decko hravala, nemaju nahodou oproti vam susedia takeho rocneho chlapca Branka?

A ozaj, paska, ako funguje kolotoc, nam strasne posluzil a niekedy to uz liezlo aj na nervy, lebo nas Ado si nan strasne zvykol 🙂

paska
3. apr 2007

ahoj srdcko 😀 kolotoč je nad postielkou malý nanho kuká a rozpráva si len pesnička nám už nehrá sisa sa s tým furt hrala tak asi pretočila strunku tak ked príde tato domov tak nám to opraví 😉

srdcko
3. apr 2007

tam je hore aj taka poistka, mozno len to posunula dole, lebo to sa aj mne tak raz stalo, uz som si myslela, ze zase som daco pokazila a tam bola len poistka. Najdes ju tam, kde sa ta hracia skrinka pripaja na konstrukciu

paska
3. apr 2007

to som skušala ako prvé ale nedá sa už otočiť ani tým naťahovátkom tak to bude tá strunka

srdcko
3. apr 2007

ta potom je to asi fakt pretocene 😢

paska
3. apr 2007

neva tatko je šikovný 😀 len nech už je doma 😨

papula
autor
4. apr 2007

Ahojte babulky
Dlho som tu uz nebola,nebolo casu malovali sme byt tak bolo roboty a roboty 😝 Ale uz som spokojna,vcera nam uz konecne doniesli postielocku a kocik mali uz v piatok,ale nejako im nevydalo 😒 Este sice neni nic zlozene,ale uz teraz je to krasne dnes vecer to s milacikom zlozime vcera sa nedalo bol trosku spolocensky unaveny 😀 a dnes umiera v posteli chuda moje raz za rok si vypije a potom vyzera ako keby umieral 😅
Fem gratulujem k chlapcekovi a predsa si dala aj ty meno Nicolasko?ved to je tak krasne meno 😉

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebek
4. apr 2007

Caute
Lenadka, to myslis, 3,5 hod cez den? Ved to spava viac , ako moja. Mala spava cez den doobeda 45 min a aj poobede tak isto. No ale zas v noci prespi 12-13 hod. Akurat nad ranom okolo 5tej si pyta mliecko, ale hned potom zaspi, no a ja ju mam este od tej 7mej do 9tej na ciciku, ona si taha kedy chce a pri tom spi.
Inak babule dik za skusenosti...
Fem, co si zas bola na nakupoch?
Ja idem zas dnes, lebo uz mi ostavaju iba 3 tyzdne.
Leni a co z mangelom uz ste ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre