Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
20. nov 2010

dneska je aky pekny den...

lenadka
20. nov 2010

caute babusky co sa vam prave deticky narodili nekupite ergo nosic liliputi? Mam satku a nosim v nej a toto malo byt pre manza, ale aj on si nasroubuje satku co som prekvapena a tak mi stoji v skrini, mla v nom bola asi 2x....babo spi a vy si mozete napr. navarit, ja som teda neolutovala ze mam satku, hlavne ked starsia mi tu beha, rozprava mala by nespala ale v satke alebo nosici spinka aj ked je hluk, no na satku som si zvykla viac-mam ju dlhsie, aj ked nosic je praktickejsi, mne satka proste viac vyhovuje. Dam nam aj zlavu aj ked je uplne novy zo zarukou aj fakturu a navleky na nozicky pridam 😉

lenadka
20. nov 2010

mám tento a kupovany je na tej stranke co davam link http://www.nosime.sk/tovar2223-liliputi_-_rainb... ma aj novorodenecku vlozku, takze nosit deticky v nom mozno od pidi baba

ollako
20. nov 2010

ahojte, dnes sme boli na prvej spacirke na chvilku 🙂 @lenadka ja nad nosicom uvazujem, len sa bojim , ci by mi v tom vydrzal, ak nie tak mi je to zbytocne kupovat 😒

lenadka
20. nov 2010

@ollako ved nebyvame daleko mozes si ho skusit 😉 ono je dolezite aby od mala sa v tom deti nosili, moja bola na mne nacapena prve dni nom stop 😉 babatka to miluju, pocit ako v brusku, pocuju stdiecko, citia maminu, mliecko 😵 😉

ollako
20. nov 2010

@lenadka ja sa priznam som v tomto strasne nerozhodna az blba... neviem sama, co mam spravit, Branko zaital pekne hajka aj v postielke...tak neviem , ci by si nato nezvykol a potom bude problem ho to oducit, keby bol ako Petko nevaham, ale takto neviem, mozno by som este pockala, vsak sa este moze prejavit a ostane aj on placilivy a potom by som to rada vyskusala, no ako pisem sama neviem 😒 do kelu 😖

lenadka
20. nov 2010

@ollako dieta na ruky nenaucis, tiez mi svokra ked ma videla ze ju stale nosim, tak pripominala, ze pockaj naucis si ju a co potom, ale figu, prave ze ona sa pekne prehra v postielke na rozdiel od starsej ktora nosena nebola 😉 akoby mala toho uz dost, ze chce mat aj svoj priestor 😉 inak som uz pisala aj do temy nosenie deti, ci niekto nechce, lebo zbytocne mi je aj satka aj toto, aj ked pekny je a mozno neskor by som ho viac vyuzila, lebo viazat satku na nakup..haha, to s povlaci po zemi, a nosic veru nie, ten zapnem na seba pred tescom, satka by vyzerala 😀

lenadka
20. nov 2010

@ollako inak co mame augustove babatka tak sme tam take "nosnice" 80% nosi a je to tak 50:50 satka a liliputy, este aj ten vzor mame rovnky 😀 😀 😀

susika
20. nov 2010

video dobré... 😀 😀 😀 😀 u nás to nezabralo. ja som to už x-krát skušala a malá na mna kukala, že mamina nerob to, neoplakuj po mne a aj tak ona neprestala.

monulik0209
21. nov 2010

@lenadka ahojky a ten nosic co spominas je dobry hned od narodenia??? my tiez nad nosicom rozmyslame,len sa nevieme rozhodnut 😀 a mas aj nejake foto???

katrin21
21. nov 2010

@lenadka nesuhlasiiiim, nasa kika bola na ruky naucena poriadne..... naozaj.. mama ju stale nosila a potom ani za svet nechcela len tak niekde sediet, lezat a pod... takze....... nenadarmo sa to hovori..je to tak.. nuacia sa.... ty si mala asi vynimku,alebo si ju tolko nenosila🙂

qetinka
22. nov 2010

Ja som mala nosič liliputi MEI.TAI...odporucam 🙂

susika
22. nov 2010

moja malá bola tiež dosť nosená a nenaučila sa. malý čušal v porodnici a ked som ho doniesla domov, je ticho iba na rukách.ked sa položí, vrieska ako o život.a každý mi stále rozpráva, že je naučený na rukách, pritom v nemocnici iba spal, aj ked bol hladný....
nad nosičom tiež rozmýšlam, lebo doma mám malého nespavca, čo vydrží aj 6-9 hodín non-stop hore a o pol noci sa mi už variť nechce, tak nech aspon niečo spravím.

lenadka
22. nov 2010

@katrin21 ako sme prisli domov z porodnice mala bola na mne nacapena skoro non stop 😉 a niekedy je to cele dopoludne napr. v sobotu ked Rudino pili drevo, to by mi nespala ani v postielke ani v kociku a ja potrebujem navarit a nenaucila sa 😉

lenadka
22. nov 2010

@monulik0209 mam ho v albume mm ju ma v nom na sebe, ona vtedy inak s nim nechcela byt, lebo byva malo s nou, ale v nosici hned zaspi, u mna zas v satke a ten nosic ma aj novorodenecku vlozku, mam tento http://www.nosime.sk/tovar2223-liliputi_-_rainb...

katrin21
22. nov 2010

lenka, mozno je ine nosit dieta v takej satke a ine na rukach.. ona bola proste vyslovene naucena nosit sa kukat hore dookola z vysky... to mi nevyhovoris🙂 a nie je jedina, co tak poznam... v tej satke ti mala mozno viac spi, ale toto je o nosení na rukach.. ale nechajme to tak, je mi to v podstate fuk 🙂

lenadka
22. nov 2010

a pre vsetky co chcu nosit http://www.elefantino.sk/preco-nosit-babatko-a-...
...ked porovnavam Lucku a Terezku, tak fakt viac nosena Terezka je samostatnejsia uz teraz, Lucka sa mi nikdy nezahrala sama s hrazdickou a tak, Terezka ano, a to ma ovela vacsie zdr. problemy-koliky, ma alergiu na BKM, prisli sme na to po hnackach-az krv mala v stolici a neprospievala, v kuse plakala vecer a v noci a obcas aj cez den zachvaty, teraz mam nemliecnu dietu ja a jej sa stav lepsi a napriek tomu, ze ju skoro non stop bolelo brusko bola dost nosena ale vydrzi aj sama v postielke ci na gauci s hrazdickou, alebo len tak pozera na nas z lehatka ked napr, obedujeme, Lucka ta to nikdy nezniesla, nevydrzala 😝
a zas je ine nosit n rukach ako v satke ci nosici, v satke a nosici mam volne ruky a mozem nieco robit ona chvilu pozoruje a potom zaspinka 🙂

katrin21
22. nov 2010

inak, ja som pre malu mala nosic, ale nevyuzila som ho, bola v tom cela skrcena, podla mna v tom trpi chrbtica malych deti.. proste sa nezhodneme 🙂

lenadka
22. nov 2010

@katrin21 zalezi aky, preto nemam klokanku, ale satku a ergo nosic, mala je nosena vela a chrbatik ma rovny a aj telesne je dost popredu- v paseni konikov, drzani hlavicky, dr. ju vzdy vychvali ze aka silacka, nuz ma cvik 😀

lenadka
22. nov 2010

@katrin21 no presne si to vystihla, ona je otocena kumne takze ak sa chce pozerat musi otocit hlavu ako sova a to ju dlho nebavi a tak sa oprie o mna a spi 😉 v podstate ju tam davam ked ma ist spat a je uz nervna z toho ze sa jej neda, predsa len Lucka tu beha, rozprava, nemozem jej usta zalepit a priviazat ju k stolicke je to dieta, inak lezi v postielke hra sa bud na chrbatiku alebo na brusku 😉 a ved je to kazdeho vec ako a ci bude dieta nosit, kazda mamina vie co je pre jej dieta dobre a niektore su nenosive, ine zas nevydrzi v kociku, moja nastastie kocik akceptuje a spinka v nom ked je vonku chladno ako zabita 😀

katrin21
22. nov 2010

mne Kika tiez spala najlepsie v kociku 🙂

monulik0209
22. nov 2010

ahojte dievcence,neviete o nejakom dobrom obchode,kde kupit tasku na kocik???

nyc
22. nov 2010

@monulik0209 odporucam tasku babylove od DM drogerie, urcite som ju videla aj v prievidzi sucastou su aj rozne vzorky - plienky, kremy, obrusky... a byva v ciernej alebo bezovej farbe sama ju mam a je super. a stoji iba okolo 13 eur 🙂

monulik0209
22. nov 2010

@nyc no supeer,dakujem za tip,budem musiet ist kuknut....cierna by mi aj sekla,ku kociaru... 🙂

nyc
22. nov 2010

@monulik0209 toho ze je lacna sa nezlakni, je pevna a prakticka. no a ak by aj prave nemali sa spytaj predavaciek, oni vzdy dostanu par kusov treba natrafit... ale v poslednom case som tam vzdy zo dve videla

qetinka
23. nov 2010

Ahojte,pekny den všetkým 🙂

susika
23. nov 2010

@lenadka -ahojky.ako tak čítam, teraz su tie deti šikovné.aj mojho vyhcvalujú, elbo v porodnici sa tak zdvihol. až mna prehlo a ked ho dám na bruško, tak až kukám, ako sa drží. hlavičku sm mu držala ais len prvý týžden a od vtedy si ju drží sám.normálne nechapem.a keby mu nožičky neleteli hore, ked je na brušku,t ak už asi aj loziť bude🙂))ale to je ešte priskoro🙂ale ručičkami sa ahá dobre dopredu🙂
keby moj tolko spí ako tvoja, tak už som asi celé dni hore.moj ked spí doobeda 1-2 hodky a poobede asi pol hodinu, ani v kočíku nepospí, po pol hodine už len plače a mrví sa a keby može, tak mi z neho vyskočí, lebo sa chce pozerať a potom mi vydrží aj od 14:30-23.00 hore, ja už som z toho zufalá.nech robím, čo robím, jednoducho to dieťa spať nebude. už som včera rozmýšlal, či on od pol noci do obeda nemá akože noc a potom od obeda do pol noci nemá den a je akože v bdelom stave. ale až takto...v nemocnici iba spal, lebo bol hladný a nemal silu sa zobudiť, dosť mi padol na vahe, nemala som mliečko a dokrmované mu nestačilo a ako doma začal jesť, tak úplne ožil.keby sa nebojím, tak by som ho davala aj na noc spať na bruško.doobeda mi na nom celkom dobre pospí, na chrbatiku mu začne po chvilke byť dlho a len kukať na kolotoč ho nebaví, naboku neobleží, to sa hned jeduje a v zavinovačke sa pučí o dušu, ale má smolu, v ncoi v nej spáva, lebo na bruško nemám odvahu ho ať, ked ja ak tvrdo zaspím....nemáte nejaký tip na to nespanie? už odpadávam.mame doma tatina, už dva dni a zakaždým ma budí, že amlý plače, taká som grogy. aj včera už pred polnocou som si iba lahla vedla neho, vraj vrieskal o dušu a mne rovno pri uchu a on sa ma pýtal, čo s ním ma robiť, ked som nereagovala na ten krik a ja naozaj o ničom neviem🙂)a to som zdriemla asi len na 10 minut....bruško ho nebolí, jemu sa len nechce spať a chce kuakť na svet, rozpravať sa a rehotať sa.nemal si na to ani kedy zvyknúť, lebo takýto je od prvého dna, čo som prišla domov z porodnice....tak baby raďte.... ☹

ollako
23. nov 2010

ahojte @susika tebe je asi kazda rada draha, ale fak netusim, co by zabralo, snad len vadrzat, iste je , ze raz t prejde...moj Petko byvval taky asi 4 mesiace on kazdy vecer plakal a plakal a ked o desiatej zaspal spal dve hodky a znova hore a takto az do rana, 🙄 potom sa to ustalilo a vecer prestal plakat, no noci sa nezmenili, budil sa aj kazdu hodinu, alebo spaval len na ciciku ...to som uz nevydrzala a ked mal 15 mesiacov, tak som ho odstavila...a od vtedy sa budil 1x za noc a teraz uz casto prespi celu noc... fakt to mas o hubu, vobec ti to nezavidim...a dufam, ze Branko bude aspon taky ako doteraz 😵 ...je kludnejsi ako Petko...ale nema este ani 2 tyzdne , tak sa to moze vselijak este zmenit...no petko bol umrncany hned po prichode z porodnice

lenadka
23. nov 2010

@susika oni ked su deti unavene a nemozu zaspat tak su take ako pises, on asi potrebuje viac spat a cez den sa mu asi neda-ak ho mala budi, resp. pobede ak ho budi, Terezka tak do 2-3 tyzdnov spala hocikde a mohli aj traktory padat, ale cim bola vacsia tym jej viac vadil hluk, mne pomohla satka, tam sa stulila kumne a zaspi aj ked na dvore chlapi pilia drevo alebo teraz tu opravovali cestu tak tu trieskali, kopali, behali tu bagre, zbijacka drncala a ona na mne spiiii, uplne sa odstrihne ked je v satke...uvidis ako bude v nosici to podla mna tiez hned zaspi a mozno zistis, ze mas doma spachtosa 😀 ja som aj vcera po kupani malu supla do satky, v posteli sa len krutila a pucila, tak som to vzdala a o 20.45 dala do satky o polhodinku bola tuha, aj tak som ju este mala na sebe dalsiu pol hodinu a potom som ju dala do postele a spala do polnoci a potom sa zobudila az o piatej... 🙂 toto je u nas zatial najlepsia noc / bezne sa mi budi 3-4x a ked mala hnacky od toho mlieka tak aj 10-12x/ a priznavam ze prvy krat na noc som uspavala v satke, dovtedy tvrdohlavo v posteli a trvalo to dost dlho, niekedy aj 2 hodiny 😝 😝 😝 takze oddnes ak do pol hodiny nezaspi v posteli viazem ju do satky, este som si popri uspavani aj kuchynu upratala, najedla sa, no parada 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre