Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
8. jún 2009

lenka:

no nechcem ta strasit, ale dieta by sa uz v 4 rokoch pocikavat nemalo... moze to vsetit problem s mocovými cestami.....aj ked je to pocikavanie len cez noc...

naozaj, na tomto sa bazirovalo vzdy,ze okolo tych 3 rokov by sa uz dieta malo zobudit, prip. ked ho zobudis vycikat a spat dalej.... co na to tvoja svokra. jaslickarska odbornicka??? lebo viem, ze aj baby, co mali takyto prblem, tak to museli riesit... moze to byt psychika, moc. cesty.. vselico... 😒

lucia: no.. ja som zevraj zlupla 7 mesacna plny plny tanier kyslej fazulovej polievky( to by sme dneska nedali, co??) ale ja som bola iný jedak.. vraj ked som mala ist na rontgen noziciek , tak mi doky nemohol spojit nohy, co som mala take mischeliny.... hehe.. ale potom som to vybehala a uz OK....ale moja dcera e -e-... inak ja som sa uz narodila velka,.. 3,96 kg.. 😝 maminin 3-tí porod, ale povedala, ze najvacsia bolest, bo ona je krpec(164)a ja taky cap velky , tlsty.... ze az skríkla.. ale inak ma porodila rychlo.. š hodiny po prvej kontrakcii doma...

katrin21
8. jún 2009

neporodila ma doma, ale akoze od 1 kontrakcie ,co dostala doma o 5tej.. som bola 19.30 na svete...

danulka2
8. jún 2009

baby nebojte sa ,keby bolo dieta hladne, tak je mrzute. Proste maju take obdobie. Vam sa zda, ze trva dlho, ale dieta kolko sa mu zmesti do bruska. Moja mamina bola tiez zo mna roky zufala, ze som nechcela jest. Tak ma asi do 6rokov pri obede krmila, ze este poslednu lyzicku a este poslednu lyzicku a este.... 😠 . No a moj zaludok povedal, ze je toho vela a slo to von 😀 . Doteraz na to s maminou spominame a smejeme sa. Ja som sa z toho poucila a Domcu som nenutila dojedat cely tanier. Len tolko, aby bola najedena. Inak ja som velky jedak tiez nebola a tu som, takze kluuuuuud baby 🙂 🙂 🙂

ollako
8. jún 2009

leni...to je dobre , ze Ti nie je zle, ani mne nebyvalo, ked som videla ako niektore vracaju o 106 😝 ,
je to super byt tehotna 😵 , este by som chcela, len neviem ako by som to zvladala, aj tak nemozem po cisarskom...a aj tak som este ani mrchu nedostala, tak asi by to ani neslo 😅

maly mi na obed zjedol pol misticky polievocky, no aspon daco, potom pytal samozrejme este didku 😒, potom este papal troska rohlika s maslom a potom este didku, ak to pojde takto dalej, tak ho neprestanem kojit do jeho puberty 🙄 😀

susika
8. jún 2009

😀 ollako, teš sa, vieš, čo by som ja dala za to, keby sa malá pekne kojila?a nie, ja som sa bez odsávačky mlieka nikam nepohla🙂)teraz sa už na tom smejem, aká som bola uťahaná🙂na rukách "bicepsy", lebo som mala takú "ťahaciu", volali ju vraj príležitostná🙂)no, aj ja som ju mala na príležitostné odsávanie každé 2,5 hodiny do 7 mesiacov 😀 😀 😀

baby, tešme sa, naši nepapkáči už zasa zhoršia v jedení, idú horúce dni🙂))u nás ani za lyžičku zmrzliny nehrozí, malá má stále sople.a ešte k tomu rpestávame spať poobede asi....dufam, že nie na dlho 🙂

dnes snád nesprchne. pojdeme konečne na tie vaše "ciglianske jazierka" pozrieť, kým máme tatina doma. trasa vytlačená, potom vám dám vedieť, ako sme dopadli 😀

katrin21
8. jún 2009

susika, len neviem, ci to je cez tyzden otvborene... ja som tam bola minule o piatej a zavrete... ci to je len na vecer otvorene, alebo len cez vikendy.... neviem..

ollako
8. jún 2009

susika ja som veru tiez poriadne natrapila, aby som mohla kojit a teraz je ako prisavka 😀 a mam niekedy pocit, ze uz to dalej takto nevydrzim...v noci je hore kazdu 3/4 hodunu, lebo chce byt prisaty, je to unavne, no ved hadam ho to za rok prejde 😵

lenadka
8. jún 2009

katka nasa dr. tvrdi ze do 5 rokov je to este normalne, lebo Petov maly sa trosku dlhsie pocikaval a takto im povedala, jednaj znamej mala zase do 6 tich rokov, potom seklo a uz nie a sused ma potesil ze ich dcera do 15-tich 😅

mne sa to uz nezda. sice ona spi ako dudok. ked zaspi tak ju mozem prvu 1-2 hodky aj za nohy chytit a zavesit dolu hlavou nezobudi sa-vyskusane, napr. komplet prezliekanie pri zapnutom velkom svetle a ona spala a ziadne setrnosti 😀 ..jedna psychoska mi zase tvrdi ze tym ze som mala kliesotvy porod mohlo sa babatku nieco porusit v mozgu a ona mi da na to kvapky...a vysetrovala to tak ze sa pytala mojej ruky ci tie kvapky malej pomozu...to uz som si myslela ze ja potrebujem cvokara 😀 😀 😀 ci ona??? 😀 😀 😀

lenadka
8. jún 2009

susika mozno prestanu teraz papkat ked bude teplo ale lavne ze maly cucka-ved on vie co je najlepsie 😉 😀 co by za to velky chlapi dali!!! 😀 😀 😀

katrin21
9. jún 2009

lenadka: to bola asi kineziologia, to s tou rukou... ono to funguje, ale musi byt dobra kineziologicka...

no neviem, mna by niekto nepotesil, keby mi poevdal, ze jeho dcera sa do 15tich pocikavala... skor by som sa hanbila, ze som to nechala tak na mieste toho dotycneho suseda...

kolko doktorov, tolko chuti...

aj moja dcera spala tvrdo.. ved ti hovorim, ze ona sa len posadila, revala a hojdala sa, ale spala! ona vobec nevnimala.... ja som ju len odniesla na WC a ona sa vycikala.-ale o nicom nevedela.. az neskor sa zacala presuvat na WC sama... chlapci sa niekedy zvyknu pocikavat dlhsie, ale ja by som od 6tich rokov necakala.... uz len kvoli tym poocuravanym madracom a pod... 😝

sumienka2525
9. jún 2009

Ahojte babenky.

Tak keby ste sa dohodli na tom stretku na Draciku tak mi potom pošlite kedy a o koľkej najlepšie IP . Ja môžem isť viac menej hoci ktorí deň. ........... Jaj , už sa teším. 🙂 ....... Ale od 20.6. - do 3.7. som mimo Slovenska.

No inač o tom pocikávani sa v noci. Keď mam u nás na prázdninach sestrinho malého aj on sa často pocikava v noci. Mal 5 rokov vo februári. To ine nerobím len periem.

susika
9. jún 2009

ahojte.katrin, tak boli sme. dokonca sme našli ešte dve skratky, po pravej strane, ked sme sa varacali,🙂) sme si mysleli, že je to niekomu do dvora. ale šli sme tou, pri zastávke doprava a okolo ružového domu. jazioerka boli už zatvorené, ešte tam niečo robili,t ak to skor zatvárali. ale sme sa prešli do Sebedražia, až po most, aspon vieme, pokial by sa dalo autom. ani to nebolo tak daleko, malá sa vybehala aspon po lúke. od stredy to vraj bude otvorené normálne, tak sa pojdeme ešte pozrieť. pýtali sme sa. že od rána od cca 10.00 a potom do kedy sú tam ľudia. ale som si odfotila tú krásnu loď a stany🙂))

k tomu pocikávaniu. sestra sa pocikávala dosť dlho.my sme hovorili, že sa tak velmi spotila, ked sa zobudila a o ničom nevedela. už chodila aj do školy.prešlo to samo, chodila asi do prvej.ja osm vraj dlho v noci nedochádzala na vecko, ale gate som stiahla už na chodbe na koberci.to som bola malá, ale vraj vždy som to robila pospiačky, so zatvorenými očami 😀 😀

katrin21
9. jún 2009

ssusik: tak som rada, ze sa ti pacilo 🙂

nam sa pred vyse rokom stalo, ze dcera sa v noci zobudila u priatela s tym, ze ide na WC, aj isla... ale nejak som sa prebrala, hoci spia v inej izbe a reku, nejak je divne ticho( nepocula som take zvuky ako z WC, kde je umakart...) a idem sa mrknuta ona sedi v obyvacke na konferencnom sklenenom stole a cura...... 😀

tak priatelovi pokrstila stol, je dost nizky... rano o nicom nevedela, chuda zmagorena v noci isla inde....

a najlepsie je, ze ten stol je taky z takych kaziet skla... takze sme to museli rozobert a pod tym umyvat v zarezok, tusim ho vidiet aj v albume... no vesela noc, sme sa rehotali dlho na tom....

ollako
9. jún 2009

katrin 😀 no stava sa...aj segrin ma 4 asi pred pol rokom sa u nas pocikal, lenze oon strasne vela pije 😲 ...segra ho dava okolo 23:00 este vycikat ale kedze my sme nato nejak pozabudli a isli sme neskor uz bolo vsetko mokre 😝 ..no stava sa to ...pokial je dieta zdrave netreba to brat tragicky 😉

danulka2
10. jún 2009

ahojte, pekny den vam zelam 🙂 🙂 🙂

stanka7
10. jún 2009

ahojte mi budeme mať tri rôčky a malá nosí plienku na noc lebo ešte pýta fľašu mlieka takže veľa vypije tak som sa vzdala nočného budenia na záchod to by som ju musela do rána budiť aj päť krát 😝 Takže radšej v noci spíme.Musí sa odnaučiť od nočného mlieka potom budem riešiť nočné návštevy na wc. 😀

martiina
12. jún 2009

halóóóó Prievidza, čo sa stalo, čo tu skapal pes, ja že už bude dátum stretávky určený a tu sa zatiaľ štrajkuje 😀 😀 😀

ollako
12. jún 2009

ahojte, to co? kde ste baby? 😕 my sme sa boli dat odfotit s malym, len ma stve , ze ani za svet sa nechce usmiat a ukazat tie svoje dva zubale 😝

danulka2
12. jún 2009

ahojte, ollako poslem ti mojho, ten sa vyskiera stale 😉 😀 😀 😀

ollako
12. jún 2009

danulka on sa vyskiera dom, ale tam ani za svet , robila som opiky nanho a kaslal na mna no trosku sa usmal, ale nic viac..no neva, ked bude starsi, tak sa mozno zasmeje 🙂

ollako
12. jún 2009

jejda kolko preklepov 😲 sorrac

katuskapd
12. jún 2009

ahojte sem tam zaskocim aj do tejto temy ale tu nic, stale pisete ze skapal pes. ale asi je to ok mate aj mimo modreho konika kamaratky. byvam v prievidzi uz 4,5 roka, poznam zopar ludi, hlavne taky co sa mi snazili ublizit, ale to tu nebudem rozoberat, par aj normalnych ale kamaratku tu nemam ziadnu. niekedy mi to riadne lezie na nervy ze stale len sama chodim na prechadzky.

tento prispevok je trochu odveci, ale aspon sa mi ulavilo 😅 ,

kludne preskocte

ollako
12. jún 2009

katuska a odkial pochadzas?
kludne sa vykecaj, ja by som aj zaspla s tebona prechadzku, ale kedze nie som priamo z PD je to troska problem, ale dalo by sa 😉 ...

molly28
12. jún 2009

juuj kukam kde nič tu nič, a zrazu akí smutný príspevok....

kati a z kade si?Ver, že su tu ludia, ktorí su suprovi...ozaj 😉

katuskapd
12. jún 2009

olako si zlata, vsak ked budes mat cestu do mesta tak daj vediet a dohodneme sa 😉 pochadzam z nitry tak som mala vela priatelov, tu som sa niektorym otvorila, hlboko ma ranili, tak si davam pozor, ale niekedy mam aj slabe chvilky ako teraz 😅

molly28
12. jún 2009

...kati, asi si len mala smolu, a priplietali sa ti do cesty len tie nesprávne spriaznené dušičky 😉

katuskapd
12. jún 2009

molly ale kde su, po tolkych rokoch som nejak stratila nadej. a nechcela som vam pokazit piatkovy vecer 😒

danulka2
12. jún 2009

katuska kludne sa tu postazuj, my ta pochopime a ak mozeme, tak aj poradime. Myslim, ze sme tu normalne baby-zeny a vieme sa pochopit 🙂

molly28
12. jún 2009

veru dani máš pravdu 😀 😀 😀 kludnes sa kati vyžaluj, určite sa ti ulavi, sme tu faaakt suproové 😀 😀 😀

danulka2
12. jún 2009

molly nesli ste poobede cez Bojnice autom? Asi okolo16tej? Alebo zeby dvojnici? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre