Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
3. máj 2010

no od kedy som sa vratila z Prahy, nemam prakticku lekarku, sa mozem hanbit, no doteraz som ju nastastie nepotrebovala 🤐
no tak aj to budem musiet doriesit...a aj zubara no neviem koho 😒
Petko rastie , ved aj Tobiasko uz bude urcite riadny chlapak 😉 no teraz budem mat zrejme cisarsky , ale dr. mu povedal, ze mozem aj prirodzene no , ale viac sa prikladnal k tej sekcii...uvidime...

eimiky
3. máj 2010

Ollako zubára ani ja neviem koho, z Ba som sa odhlásila, ale neviem tiež ku komu by som išla.Tobi je už tiež mládenec,ale ja by som si ešte na druhé asi netrúfla, ešte sa mu chcem čo najviac venovať a potom keď trošku podrastie možno aj druhé, uvidíme, nechvame tomu voľný priebeh 😉
chcela by si radšej sekciu?

eimiky
3. máj 2010

baby tak poradte nejakého zubára 😉

qetinka
3. máj 2010

ja mam Mudr .Burakovu na severe ale vzdy tam nejako dost platim....ale zase tak raz za rok...max dva x čo sa tam ukažem...

susika
3. máj 2010

ollakio-a nie je to tak, že ked ideš z materskej do materskej, tak už nepoberaš pri druhom matersku od zamestnavatela ale už len rodičovský?ja osm to ešte nezisťovala, ale raz som to niekde tu na koniovi v paragrafoch čítala...lebo inak by som aj ja potom mala pol roka od zamestnavatela a potom rodičovský zvýšený. teraz ma ten zvyšený obišiel, lebo malá mala dva roky už vlani v lete...
ja si akurát musím zistiť, lebo čo mi u zamestnavatela ostala ešte dovolenka, vraj mi neprepadla, tak akos a to bude rátať...budem v tom mať riadny bordel, lebo si chcem dať ešte predlžiť matersku pri malej o par týždnov, a nech mi ešte gyn posunie matersku osem týždnov dopredu.potom mi to predlženie sučanwj materskej bude vychadzať nejakých asi 10 dni....
ste sa tu bavili o tých porodníkoch. normálne mam strach...to radšej pojdem rodiť do MT ako aj malu🙂)aj ked by som nerada, aby to dopadlo rovnakostresovo, aj ked malá je naštastie uplne OK..tam som prišla do kontaktu iba s jedným gynekologom🙂)a sono, ked ma prijímali, mi robil jeden, čo sa mi podobal na jedného herca a trvalo asi hodinu...a prešiel všetky organy na malej, tak som vedlela, že bude maličká, ale inak uplne v poriadku...
teraz to vyzerá zatial OK, ale mi hrozne tvrdne brucho, čo je velmi skoro, dokimu sa to nevidelo, ale vraj ej to zatial OK a stava sa to pri pohyboch krpca, ked naraža na steny maternice..tak sa krmim magneziom, krpec ma zobudí aj v noci, tak si držím palce...ale už padlo aj slovo o možnom predčasnom porode...bojim sa....
Burakovej som chodila aj ja ešte ako študentka....taká raketa..vtedy sa ešte neplatilo....teraz chodim kralikovej, ale negviem, či berie, je fajn, aj ked na to nevyzerá🙂

eimiky
3. máj 2010

Kralikova neberie, som sa pýtala, len zo svojho obvodu,naši bývajú o par domov od nej, ale že ona už pomaly pôjde do dôchodku a dcéra je na materskej tak neberie nových

qetinka
3. máj 2010

Baby hladam dovolenku ...poradte ak mate skusenosti.hodte typ...vhodne pre rodinu s detmi...ubytko vyborne a strava aspon polpenzia..
Tunis sme zavrhl..uvazujeme nad nejakym ostrovom v Grecku,Egypt sa nam moc nepaci...no radte..mi sme ešte nikde s detmi neboli(myslim more..)

eimiky
3. máj 2010

qetinka pre rodiny s deťmi je ideálne taliansko 😉 bsú tam rôzne zábavné parky, deti sa tam majú kde vyblázniť

katrin21
3. máj 2010

susika: baby na MS sa pyxtali, ze co neprispievas🙂

katrin21
3. máj 2010

susika: dovolenka ti nemoze preplatit, drzia ti ju este dalsi rok a ak si nenastupila do prace a teda ju nemas ako vycerpat, tak su POVINNY ti ju preplatit 🙂

suhlasim, ze pre deti je dobre Tal,aj ked ja ho nemusim, lebo more tam nie je ako v Chorvatsku..ale talke Llignano Sabboa d´Oro je pre decka spica, milion hernia tak.. boli sme tam.. do Bibione by som nesla... 😝

a tou materskou je to vraj tak, ze ked sa ti narodi druhe, nabehnes na taku matersku( spravny nazov neviemm)a ko si mala prvych 6mes 🙂 znova na 6mes 🙂

ollako
3. máj 2010

eimiky ja sama neviem co by som chcela, bojim sa ist prirodzene, lebo po predoslej sekcii to nie je az tak davno , tak sa bojim, aby mi to pri kontrakciach neruplo a bojim sa toho, ze to dopadne ako predtym 😖 , to radsej bez porodnych bolesti a rovno sekcia, alebo prirodzeny porod no so zarukou, ze jazva nerupne a porodim normalne , tak ako treba, nuz kto mi da taku zaruku?? asi nikdo 😒
susika ja som sa uz nato pytala a ked teraz nastupim na novu matersku, budem dostavat v rovnakej vyske ako minule od zamestnavatela tak zrejme aj potom dostanem ten zvyseny rodicovky, ake nieco nezmenia, teraz dostavam zvyseny do konca septembra a na druhu MD by som mala nastupit 4.10. takze mi to super vyslo, este keby sa mi podari potom zamestnat , ked to druhe bude mat dva roky bol by to ideal, ale zakony sa dovtedy este mozu tri x zmenit 😝

katrin21
3. máj 2010

olinka: nebooj, jazva nerupne...
segra otehotnela ani nie po roku po sekcii, mala bola zadockom...ale drúhe porodila prirodzene a povedala, ze je to omnoho lespie, rychlejsie bola fit 🙂

ollako
3. máj 2010

katrin no prave preto by som aj chcela rodit prirodzene... no citala som dost pripadov, ked pri druhom rupla jazva, a tam hrozi vykrvacanie, mam z toho des 🙄

adena13
3. máj 2010

olako je prirodzené, že máš strach.ale poznám pár mamičiek, ktoré priviedli po cisárskom ešte 1 aj 2 detičky a sú všetci vpohode.tak preč s čiernymi myšlienkami!bude okolo teba veľa odborníkov 😉 ktorí budú dávať na teba pozor...

siouxsie
4. máj 2010

ollako - tak dufam ze sa v blizkej buducnosti v Cigli vymakneme 😉 s tym dalsim porodom sa zatial velmi netrap, ono sa to casom vykrystalizuje a to co pride, bude pre teba a babo to najlepsie. hlavne sa nestresuj. este mas pred sebou celkom slusnu streku, tak drzim palceky 🙂
ollako, eimiky - ja osobne odporucam stomatologa MUDr. Rasta Husteho (je cca moj rocnik). sidli v centre mesta, v budove Unipy. je to velmi vtipny a zabavny clovek a osetrenie vie svojim pristupom velmi sprijemnit. aj jeho sestricka je fajn zenska. nas Kubo bol u neho nejako zaciatkom roka - robil mu blombu - a doteraz maly spomina, ako sme sa tam vsetci nasmiali. pozor! nepomylit si ho s MUDr. Hustym st., maju ordinacie hned vedla seba. ci novych pacientov teraz berie fakt neviem, treba sa spytat. tel.: 046/540 34 34.

ollako
4. máj 2010

siouxsie mladeho Husteho poznam, aj osobne, pracovala som s jeho sestrou v lekarni a dodavali sme mu zdravotny material...je celkom fajne, zrejme mu zavolam 😉
ja zatial nad tym porodm nerozmyslam, az tak velmi, no ked ma to napadne, tak potom sa vystresujem 😒

katrin21
4. máj 2010

ollako:ja si naopak myslim, ze je horsie obmedzit sa napr., na 2 deti po dvoch cisarskych, podla mna to zase take caste nie je , skor naopak.... 🙂 cisarsky tiez nie je bez rizika.. viem o mamine, co rodila tak dvojicky a tak masivne zacala krvacat, ze jej museli vzat maternicu.... a to gtehotna bola po dlllllhom snazieni a IVF.....:( takze to mas za jedno....

katrin21
4. máj 2010

suixe: aj ja osm z Cigla, ako Olinka🙂

katrin21
4. máj 2010

Oli: a preco si 1x rodila cisarskym?

ollako
4. máj 2010

Kati ja som zacala rodit normalne ...no po dvoch dnoch kontrakcii (poslednu noc som ich mala po dvoch minutach)som sa otvorila "az" na 3cm, tak mi koonecne spravili cisarsky bolo to vykupenie bola som unavena ako slak, uz by som asi aj tak nevladala tlacit, nic som nejedla, nepila, teraz mi napisali do tehu knizky vraj nepomer, maly vazil 3980 g, co nie je az tak vela, aby sa ho nedalo normalne porodit, no zrejme mam velmi uzku panvu 😔

qetinka
4. máj 2010

Oli,ja mam všetky tri deti SC 🙂
Chapem,že mas obavy..aj ja som mala..ale zvladli sme to..a okrem toho moj gynekolog si z toho vobec nerobil ťažku hlavu..pri prvom sone pozrel jazvu..1x a naposledy....

eimiky
4. máj 2010

siouxsie dík za radu , skúsim mu zavolať 😉
ollako neboj všeto dobre dopadne, havne opatruj bruško 😉

siouxsie
4. máj 2010

ollako - aj ja Husta dobre poznam, sme kamarati, len som to tu nechcela pisat, aby to nevyzeralo, ze mu nadhanam novych pacientov 😉
katrin21 - super, dalsia Ciglanka! kolko vas tu este je? 😀

eimiky
4. máj 2010

ozaj a čo máte také detičky okolo roka s nimi ste už boli u zubára?, ja som s mojím ešte nebola, ževraj treba ísť no neviem či im tam ústa otvorí 😒

qetinka
4. máj 2010

eimiky..hej boli sme..s najmensim ešte nie ale tento rok tam určite pojde

eimiky
4. máj 2010

qetinka a u koho ste boli? neoznám tu detských zubárov, len jednu a tam ho nedám ani za svet

qetinka
4. máj 2010

MUDr.Gordikova

eimiky
4. máj 2010

díky vygooglila som, že je na Bojnickej, to tam pri kruháči oproti kauflandu?

qetinka
4. máj 2010

hej presne tam

katrin21
4. máj 2010

Oli:
tak to si na tom bola podobne ako ja... ja som bola po 24h na 3, pri kontrakcii na 5 a potom naspat na 3cm... nastastie v MT mali oxymeter a povedali, ze mala uz ma malo kyslika a nebudu riskovat.. tak som sal na sekciu..ale mozno , keby mi nevyvolavali porod... no neviem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre