Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
1. aug 2007

kkatrina, preco chces kesegyho? 😕

butrus
1. aug 2007

ahojte baby, kedze som aj ja "prievidzanka" tak sa vas opytam - kolko spotrebujete plienok? Myslim napr. pri takom novorodeniatku - 3-7 kg. Nasla som totiz zaujimavu ponuku na stranke www.plienka.sk a uvazujem ci budem davat dietatku jednorazovky, alebo bavlnene
dakujem za info a drzte sa 😉
inak aj ja uz chodim k hudecovi, prave tento piatok idem k nemu na prve vysetrenie, zatial som sa tam stretla len so sestrickou a tou druhou pani doktorkou, obe boli hrozitansky zlate.

lenadka
1. aug 2007

butrus,
tak ti zelam to dievcatko 😀 ked ho tak chces...aj ja som chcela dievku a mam...no hlavne nech je ZDRAVE babo. Pri novorodencovi ked sa cisti idu plienky jedna dve, aj 8-10 za den. Ale moja mala praveze nekakala a ja som bola zhrozena ze je zapchata. Noooo ma sestricky upokojovali ze to tak moze byt-tak spotreba je individualna. Kakacie obdobie vela, nekakacie malo. Vseobecne pred kazdym krmenim mas dieta prebalit, tj. ked krmis kazde 2-3 hodiny lahko si vypocitas, ze na den to nie je malo. Mne mala takto papala aj v noci prvy mesiac kazde 2 hodinky som si myslela ze ma stopky v zaludku.
Butrus odkial si presne? 😅

zzz
1. aug 2007

butrus a chces ist potom k nemu aj rodit? lebo ja som sa prehlasila hlavne kvoli porodu... na buduci tyzden idem k nemu na 3D, aj ty sa chystas?
...baby co mate uz baby, nemali ste nahodou kocik trojkolku, lebo ja by som chcela,ale pocula som reci,ze nie je az taka stabilna... poradte, dakujem...

butrus
1. aug 2007

lenadka - dakujem, ja totiz rozmyslam nad tymi plienkovymi nohavickami, je to vraj lacnejsie a urcite ekologickejsie, tak som to prepocitavala a vychadzalo mi to ze do 15 kg dietata by ma to vyslo na 5-7tis. Sk. Este si musim zistit co stoja jednorazovky a porovnat cenu.
Inak nie som priamo z PD, preto som to dala aj do uvodzoviek, ale som z okresu, konkretne z Dolnych Vestenic
zzz- ja som sa k nemu prehlasila, lebo som hladala odbornika a nie takeho ako som mala do teraz. A aj to ze je porodnik je pre mna velke plus, urcite chcem rodit u neho. Nad 3D rozmyslam, len keby to nestalo tych 2000, lebo sa moze stat, ze ani babo neuvidim 😒
vacsina mamiciek hovori o trojkolkach, ze nie su stabilne, jednak dieta nema dokonale podoprete telicko a potom vraj je s nimi problem pri pechadzani cez obrubnik a pod.

paska
1. aug 2007

ahojte 😀
vítam nové prírastky 😀
butrus vidíš stačilo tam zbehnuť

kkatrina
1. aug 2007

babenky ja mám obvodnú gynekologičku ešte v Ha - Borkovú, ale je mi to ďaleko dochádzať cez celý okres aj keď je super. A Kesegy sa o mňa staral v nemocnici v Ha pri prvom synovi a bol super - teda ak máte radi suchý zmysel pre humor. Ja viem že všetky chcú Hudeca a práve to ma na tom odrádza, všetci si ho vybavujú a ja za to nechcem cvakať veľké peniaze. ☹
Lenadka na fotkách si možno nespoznala aj preto, že som pred tým bola blondína 😀
baby ja som spotrebovala najviac 7 plienok denne a aj to ešte kým bol Kubko úplne malinký. Potom to boli tak 4 denne - podľa toho koľkokrát kakal a v noci len 1. Asi to je individuálne. Ale ja by som jednorázovky nemenila za nič.

kika13
1. aug 2007

paska co nove 😨 ? kkatrinka ma Kubka u babky, tak ma cas sediet na nete pravda 😉 , my sme chceli udrzat maleho po kupani a papani trosku hore, aby v noci tolko nebuntosil, ale marna snaha, zavrel oci 😵 a robte si so mnou co chcete.

zzz
2. aug 2007

bre ranko... kkatrinka praveze ja som sa k hudecovi prihlasila, lebo nic za porod neberie...kamaratka u neho rodila a ked mu ponukali odmietol, a povedal,ze je to jeho praca...
baby kde nakupujete veci pre babatko, v prievidzi? alebo niekde inde?

butrus
2. aug 2007

zzz - ja som o nom pocula to iste, ze nic neberie. Je to dobry odbornik a nechcem ho len kvoli porodu, ale aj preto ze som pred tehu mala stale nejake problemy, len som kvoli praci nemala cas riesti ich, tak teraz ked som tehu a budem mamou, chcem byt ok.
Veci zhanam zatial po nete, porovnavam ceny a tak, je pravdou ze Prievidza sa mi zda dost draha. Kociky si pojdem obzriet do predajne, poskusam a potom si vybraty objednam priamo u vyrobcu, kazda usetrena korunka sa zide 😉

kkatrina
2. aug 2007

ahojky, ja som vecičky pri prvom aj teraz nakupovala v priore v antony - je to 100% bavlna vyrobené na slovenku a ceny sú super. A čo také mrňavé potrebuje? Kubkovi už občas zacvakám aj viac - veď asi ste boli vo včielke alebo detskom svete nie? ☹ Ale skoro do roka som ho obliekala len z prioru aj teraz tam na neho majú ešte tričká a stoja okolo 120 Sk a to nekúpite za to ani v číňaku.

butrus
2. aug 2007

katrinka, myslis tam hore na I. poschodi? Ten obchod mi uz viacero mamiciek doporucilo 😉

kkatrina
2. aug 2007

ano myslím práve ten. Predvčerom som tam kupovala súpravu - dupačky, košieľka, čiapočka a cena bola - 220 Skk. A sú tam zlaté aj predavačky. Prie Kubkovi som tam kupovala aj kočík a mali vtedy aj rôzne iné doplnky, ale teraz už len nejaké cumle, fľaše a oblečenie.

butrus
2. aug 2007

hej, aj kociky som tam videla - vies aky vyrobca/znacka je ten tvoj kocik?
Viem ze tam maju rozumne ceny, a taky ja prave zhanam 🙂

kkatrina
2. aug 2007

neviem ti povedať, aj keď to bolo že výrobca nejaká Trstená alebo tak nejak, čiže od Poľska to asi nemalo ďaleko,ale ja som ho predala, lebo športový kočík už nechcem ani vidieť. Sú strašne ťažké, zle sa skladajú do auta a v autobuse ani nehovorím ledva som ho tam napchala. Ako kvalita nebola zlá, mala som bordovo - šedú farbu a vôbec za 3 roky nevybledol, ani sa nič nepokazilo, len tá manipulácia. Ja som si teraz kúpila v detskom svete kočík zn. Coneco - je to hlboký, športový zvlášť, systém klic-klac, a dá sa k nemu dokúpiť aj autosedačka, ktorá pasuje na podvozok. Kočík stál 7790 Sk a autosedačka bude stáť 1790 Sk. Myslím že sa oplatil. A hlavne čakáš bábatko na zimu ako aj ja - práve preto si to rozmysli s tým šporťákom, lebo mne tam dosť prefukovalo a preto som hlavne chcela poriadny hlboký. 🙂

kika13
2. aug 2007

ahojte, dnes sme toho moc nenaspali, uz to tak vyzera, ze dve hodky v noci sa potrebuje vyjedovat a potom spi. Neplace, len robi ee,ee 😅 . A vam ako deti spinkali prve noci, prve tyzdne 😕 ?

butrus
2. aug 2007

vdaka za radu 😉
pohladam ten coneco na nete

kika13
2. aug 2007

ten kocik sa da kupit aj cez babetkovo,za 7990 sk.

butrus
2. aug 2007

katrinka, myslis tento: http://www.coneco.pl/wozek_v3.php
ak je to tato V3, tak presne tento som hladala, len som nevedela vyrobcu, dakujem za typ.

kkatrina
2. aug 2007

áno, je to presne on. len cez net to butrus nekúpiš, aj ja som sa pokúšala ale je tam výhradné zastúpenie pre Slovensko, a to majú práve v tomto detskom svete. Ale zase to máš ísť aspoň kde reklamovať keby niečo. 😉
Maťka mne Kubko prvé mesiace spával super - o 7.00 hod kúpanie, potom papanie o ôsmej už spal do 12.00 hod potom papal a potom zase spal do 4.00 hod potom zase papanie a spánok asi do 6.00 hod. A to už som mala ranný budíček. 😀

domeenika
2. aug 2007

baby k tomu doktorovi Hudecovi.. nieje pravda ze platite 2000.- a nemusite nic vidiet.. ja som tam bola a doktor mi jasne povedal ze ak sa podari kompletne vysetrenie v tom mate klasicke sono + 3D,4D.. zmeranie babatka, vysetrenie babatka, normalne vam ukaze srdiecko (komory a predsiene),ladviny,dokonca aj mocovy mechur...ci je vycikane alebo nie.ci nema razstepy.. je velmi ochotny a snazi sa ukazat tvaricku, ked sa nepodari tak skusa aj na 15krat.. no cize ak sa podari cele toto vysetrenie platite 2000.. ak sa neukaze alebo nieco nevyjde, tak platite menej.. samozrejme vam to vsetko napali na dvd.. nam sa venoval asi 45min a na dvd mam cele sono vysetrenie.

a ktym trojkolkam.. co sa tyka toho ze by boli nestabilne..myslim si ze to nieje pravda.. lahsie sa s nimi manipuluje,urcite nehrozi ze by sa prevratila.. co neviem povedat,ako sa bude s nou chodit ked bude sneh,ale myslim si ze ked si zafixujem predne koleso, musi to byt to iste co normalny kocik

butrus
2. aug 2007

hej, viem katrinka, ja mam rodinu v polsku, tak oni mi ho odtial dovezu 😉
alebo ho mozno kupim aj doma, ale aj tak si predtym dam zistit co stoji u nich. taky baby design cosmo je spolu s autosedackou u vyrobcu lacnejsi o 3000. A takisto si chcem tam kupit aj postielku. Mame doma len taku kovovu, este po mne a ja velmo tuzim po drevenej, vonavej 😵 😀

kkatrina
2. aug 2007

domeenika a myslíš že my spraví to vyšetrenie + sono aj po 30. týždni aj keď k nemu nechodím? ☹

butrus
2. aug 2007

domeenika - ty si jeho pacientka alebo si isla k nemu len kvoli tomu vysetrenie?

domeenika
2. aug 2007

no ja som neni jeho pacientka, sla som tam len koli sonu.. a kkatrina jasne ze ti spravi a bude ti babatko este lepsie vidiet.. mne tiez odporucal ze az po 30.tt ale ja som trvala na tom ze to sono chcem.. pretoze moja doktorka nema sono a musela som chodit do nemocnice.. a tam je teda ten pristup fakt uzasny.. ked som sa aj na nieco pytala,ledva som dostala odpoved

domeenika
2. aug 2007

inak dr.Hudec ma odrodil... to som bola tiez dost prekvapena..lebo vizera velmi mlado

kkatrina
2. aug 2007

zobrala som do vlastných rúk, teraz som dovolala s Hudecom, zajtra o 10.00 hod idem k nemu na sono. Tak držte palčeky, jednak ako to poviem manželovi - že navaľ 2000,- sk a 😀
a jednak ten môž žďobček je otočený panvovým koncom, takže neviem čo mi povie.(kurila sa minulý piatok dva razy nadšene netváril- tak ani neviem či je všetko ok.)

butrus
2. aug 2007

domeenika, aj ja mam pocit ze ma rodil 😀 mama nas ma tri, tak si nepamata, ktoru z nas rodil, ale urcite jednu ano.
vdaka z info 😉

butrus
2. aug 2007

katrinka, tak to sa tam stretneme, ja som objednana na 12.00 😅 😀

domeenika
2. aug 2007

kkatrina drzim palce.. neboj ono sa otoci este do porodu.. ak mozem poradit, zober manzela so sebou... moj tiez nechcel ist, ze co tam bude robit ale nakoniec bol prekvapeny a hlavne rad ze vidi "to" co vyrobil..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre