Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

iplusr
25. nov 2010

@munulik0209 ja som sa registrovala nedavno. mozes sa registrovat uz ako tehulka, potrebujes na to tehotensku knizku. Dostala som nejake kupony na zlavy na nejake produkty. A potom, ked sa babo narodi, tak im doplnis udaje a dostanes viacej poukazok a aj nejake vzorky.

bubba
26. nov 2010

@monulik0209 ja som kedysi po porode v DM ke obdrzala takú knižku plnú kuponov kde boli zlavy a niektoré veci aj zdarma - pamatam sa na celkom hodnotný balíček kozmetiky pre deti sebamed - priamo v predajni ho mali za 200 korún.takže sa to oplatilo veľmi!

monulik0209
26. nov 2010

@iplusr
@bubba dakujem za info,dneska som sa tam zastavila a informovala sa,dali mi prihlasku a ze ju mam doniest vypisanu a potom ma zaregistruju,tak uvidim ci mi potom daju nejake zlavy

lenadka
27. nov 2010

@susika no co moja, neni ta, co ten nosic skusas vo dne v noci a nemas kedy na internet skocit? 😀 😀 😀 Mne pride buduci tyzden ochranna kapsa, ked pojdem s malou von v satke-na nakup alebo do skolky malu na otocku zaviest nech na nu nefuci, lebo mam uzku vetrovku nezapnem nas do nej obe 😀

monulik0209
27. nov 2010

boze ja mam na nieco strasnu chut 😀 jedla by som aj klince

lenadka
27. nov 2010

@monulik0209 daj si somnou pivo, tlacim nealko 😀

susika
28. nov 2010

@lenadka -ahojh Leni. nie, mám doma hysterické dieťa a druhé nespavé, alebo jednoducho nemá kedy spať, lebo je tu stale krik a mala som ho v nom hned ten prvý večer. ked som ho dala tam akože vysjkušať, kým spal, tak to nejako nevnímal, ale ked bol hore, tak sa mi v nom pučil a nechel byť v nom, nemohol kopať nohami a naširoko ich ešte nemože v nom mať a aj tak sa to nedá, lebo ich stale ma ako žabka pod sebou. tak sa dohodneme, akým sposobom sa ku tebe späť dostane. ak malá pojde do školky, čo dufam, že to zajtra nejako rano zvladnem, tak aj zajtra by sa dalo alebo hocikedy.alebo poštou.mne je to vlastne jedno. alebo ak by si mala nejakú zaujemkynu v PD,t ak by osm jej to odovzdala, ak by sa dalo.je tam všetko komplet zabalené.tie navleky na nožičky neboli ani rozbalené. je to škoda, lebo som to potrebovala hlavne na toto mrňaté obdobie, keby sa už prehrá,t ak snad to nejako pojde. odsavačku mám manuálnu od Medely takú s takým piestikom.mal asom ju aj pri pri malje a makala som 7 mesiacov, dorobila som sa vždy a mala som pekné bicepsy🙂))a teraz mi aj suseda požičala takú jednoduchšiu, da sa použiť aj jednou rukou, tou povyťahujem na začiatku a ptoom tou mojou dotiahnem lepšie, čo ostalo..tak chodím s dovma odsavačkami a dvoma jedošmi🙂)ale aspon mala sa zabaví, kým odsajem, malá akože odsava jednou a ja zatial durhou a potom si ich vymeníme. 🙂 elektrickú som tiež chcela, ale som dufala, že amlý bude pekne papať. ale vyskušala som si takú v nemocnici a dosť to bolelo, tak som potom už ani nevymýšlala. a toho mliečka zasa pri tolkom strese ani vela nie je, vychadza tak akurát, nič navyše a raz za den musim dať umelé. najviac ma štve, že som sa na toto obdobie tak tešila a aj malá a teraz to mám takéto o držku.fakt mam nervy uplne mimo, keby malá je OK,t ak by to bolo v pohode.ale takto....zajtra volam psychologičke dufam, že ans neobjedná o mesiac, lebo to si rovno možem hodiť.....a snad sa do rana malej nič nestane, lebo dnes zasa ziapala vonku celú hodinu a mala total hysak. zasa bude mať hlasivky v prdeli.aj tak je už riadne azchrípnutá. nejde to s nou ani po dobrom ani po zlom, už sa s tým budí aj v noci parkrat a je to dosť na nervy, lebo budí sa malý a aj malá.....

danulka2
29. nov 2010

zienky cauteeee, ako sa tu mavate? 🙂 Tak sa nam blizia vianoce. Necitala som skorsie prispevky,tak neviem ci ste preberali darceky. Co ste nakupili deturencom a polovickam?

monulik0209
29. nov 2010

@lenadka no to je dobry napad,take tmave by som si dala,keby bolo nealko 😀

monulik0209
29. nov 2010

@danulka2 no darceky katastrofa.....skoro vsetkym mam,len neviem vymysliet co mam kupit mangelovi 😀 stale si lamem hlavu....

lenadka
29. nov 2010

@susika maly sa ti vobec neprisaje? mna by siblo keby mam len odsavat 😝 malu objednavas k psychoske z MT? Hadam sa co najskor znormalizuje, take skrcky male a ako s mami kyvu-ze? V piatok mame zubara, tak by sme sa mohli zaspatvit po nosic 😉

katrin21
29. nov 2010

@susika a skusila si sa opytat na to kojenie annag, tu z MK?? ma tu taku temu... dakujeme annag 🙂 mozno ti nieco poradi 🙂

susika
29. nov 2010

malý sa prisal, ale neťahal. ťahal tak srandovne.dvakrát kratko a ptoom jeden dlhý.v noci som zvykla odkojiť a dokrmiť odsatým, ael to bolo vždy na dlho.dala som mu tak 15-30 minut na cicku, podla toho, ako som videla, že pije a ptoom som ho prevažila. vždy to bolo 40-60.viac si nevytiahol ani ked boli neviem ako naliate a potom vrešťááááál.elbo on normáolne vypije tak 120-150ml a ja tolko mlieka ani v oboch po troch hodinkách nemám.a od začiatku jeho papanie bolo an dlho. aj ked som to skušala hned z porodnice. mi azspaval, budila som ho , vraj kojenie može trvať aj hodinu,t ak som ho nechala, raz na jeden , raz na durhý a po hodine trapenia som zistila, že skoro nič nezjedol.bolo tot ak už v porodnici, dve sestričky sa tam s nami riadne natrapili.aj klobučiky som si kupila, ale nakoniec už ked sa konečne aj prisal pekne, tak ťahal strašne srandovne a ja pri malej som nemala čas hodinu ho krmiť, tak to dopadlo takto. a mliečka je malo, možno aj preto, že iba odsavam, ale dnes som aj malo pila, s malými som zasa ostala sama a som rada, že vobec pijem.s malým nespavcom som do pol 10 stepovala. som zvedavá, kedy ma v noci zobudí.natlačený je až po top🙂 malá si odrevala, že ocino išiel preč. ale zatial to zvladla v pohode a spravala sa celkkom obstojne-klop,klop.
@lenadka -volala som doktorke Melicheríkovej.vraj je dobrá, robila v nemocke a teraz ma sukromnú odrinaciu,a le že vraj dlho ešte aj do nemocky chodila, vraj ma dobry pristup k deťom. som sa jej aj niečo popytala, čo som stihla, ale povedala, iba to, čo už davno viem. nepači sa mi to, čo radia, že mam malu nechať vyrevať. ona neviem,,čo sa stalo, ale začne robiť hrozný cirkus, ked sa zobudí a che isť na vecko.aj rano, ekd je svetlo, takže strachom z tmy to nie je, lebo takto vyvadza aj večer, ked zalahne a ešte sa jej che neskor isť a to sa tu svieti.minule som už nemala na to nervy a nechala som ju rano vyrevať, že do kedy vydrží, tak zleizla dole už s totalnym revom, že ledva lapala dych a pocikala sa po ceste. ale to kričala aj asi 15 minut. dnes som ju nechala a ked som asi po 10 minutach zažala, elbo sa to už nedalo počuvať, už ledva dobehla. ja to nechapem. všetko pokazila ta nemocnica.a o jej hlasivkáchani nehovorím. strašne z toho kriku je zachrípnutá.a bojim sa, aby zasa neskončila opuchnuátá, aj ked jeden znamy povedal, že to bolo zo stresu a aj ta psycha, ked som s nou volala. diagnostika zistila, vraj vírus a v nemocke zatial neprišli na nič. ište na jedny vysledky čakáme a tých sa bojím.

susika
29. nov 2010

ona ma vobec nenapadla.škoda, možno by poradila. neche sa mi velmi isť k poradkyni, už osm sa s dvoma v nemocke trapila a nevedeli už čo s nami...skusim tam sa jej spytať, aj ked už neviem, či nie je neskoro, že si malý už zvykol na cumel, aje ked je taký špecialny, že tečie, iba ked potiahne.aj predvčerom sa mu čkalo a som si ho priložila ako vždy a zistila som, že mi ho vyprazdnil, ale to enbolo satie ako pozname ked pekne pije.vyzeralo to ako dudlanie a vytiahol ho. čo ja viem ako dlho som ho nechala. aj sa mu prestalo , aj zaspal.ale on spí hned, ako sa chytí, lenivec🙂

qetinka
30. nov 2010

Susika,kusok od teba je predajna drobcekovia-oproti pizzerii Peťka...je tam jedna kočka ,Adka,je poradkina dojčenia...chod za nou..v ramci prechadzky,pomoze ti 🙂 😉
maš to kusok a je veeelmi zlata 🙂

monulik0209
30. nov 2010

dneska je aky krasny den....

qetinka
30. nov 2010

...to je.ale zima slusna...
Lenonka...dinovia sa rýýýýchlo mínaju.... 🙂 zastav sa a mozes...a ak chceš 🙂 😉

katrin21
30. nov 2010

@susika moja mala zase nechcela tiez tahat.. teda prvy mesiac tahala krasne, ale lenn 5 minut--- same jej striekalo, skoro nestihala prehltat, ale po 5 min mala dost..... mlieka som mala veeela, aj mi tieklo....
lenze ked sa po 6t prisposobila tvorba tomu, kolko ona vytiahla( aj ked priberala priam nadherne, doktorka chvalila) tak uz sa jej nechcelo tahat, lebo same nestriekalo a bol problem na svete.. otvorila usta netieklo, rev...... v noci rozospata este ako tak potahala, ale cez den nic.... trapili sme sa dva tyzdne, potom doktorka povedala, skusit dokrmit a vypila asi 80, tak povedala, ze to je vela, ze musime dokrmovat, lebo je hladna.... takze ... a presne ako hovoris, po odsavani to slo dole vodou... neodsala som viac ako 40, hoci keby ona tahala , vytiahla by.. co uz..... od 2mes sme presli na Bebu HA

lenadka
1. dec 2010

@katrin21 kati moja to tiez robi, preto ideme zajtra na prevazenie, aj ked posledne dva dni uz potiahne aj ked same netecie, ale ziadna slava to nie je 😅 moja Dr. je az prilis za dojcenie asi, na jednej strane mi povie ze ma obdivuje ze sa s nou tak trapim a na druhej nenavrhne dokrmit, takze, vdaka nej dojcim (co je teda dobre) a odsavam ako pipi, ak bude prospievat tak to nejak vydrzim este hadam nejake tyzdne 😉

susika
1. dec 2010

@katrin21
@lenadka -tak baby, ja som sa takto isto trapila pri malje 7 mesiacov.nedojčila.malej sa tiež nechelo ťahať a ptoom ked už aj by ťahala, tak to dlho trvalo a to by som nič iné nerobila, iba kojila a odsavala.vlastne teraz to vyzerá tak isto, že nestíham robiť nič iné.cez den sa to dá, ale v noci je to o ničom, malý sa naje, kým zaspí a potom ešte odsavať. niekedy som aj 2 hodiny hore, niekedy len hodku.ale nechce sa mi paltiť to umelé mlieko, už nevedia, čo by za to pýtali, tka do kedy bude, to vtedy bude.dnes rano som ho priložila, vytiahol 30, aspon podla važenia, ale z flašk ledva vypil ešte 50.tak bud dnes nemá taký apetít, čo sa nedivím, lebo včera bola ko kysleina do pol 12 v noci som s ním bola hore, alebo som nepresne odvažila, lebo sa strašne mrvil a ta vaha je velmi citlivá.uvidíme, kašlem na to.teraz sa mi ani nič riešiť neche, malá je chorá, malý tiež soplí a tak hrozne málo spí, že už nevladzem, tak vlastne som aj rada, že toho mliečka tento týždne je aspon tolko kolko je.a vlastne a zatial deržím stale rovnako, ako ked mi nabehlo.asi si ho večer, ked sa mu nechce spať budem len prikladať, nech sa aspon tvorí, lebo už som v koncoch, ked vydrží byť od 16-23:30 hore s jedným 15 minutovým šlofikom na pleci pri odgrgnutí🙂))

susika
1. dec 2010

@qetinka -skusim, ked drobci vyzdravejú. teraz ani nechodím von, ked obom tečie znosa. hlavne malá ma trapi, ma Pamykon, tak nehc jej to zaberie..aj ked si ymslím, že ak by som ju azsa dala do školky, po týždni mi príde znova so soplami. kým tam nebola, mohla som vonku byť aj 4 hodiny v kuse a nič jej nebolo a to tiež bolo počasie kadejaké a ju teplo obliecť je umenie, kedže bojkotuje všetko nové🙂

qetinka
2. dec 2010

KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASNE SNEžííííííííííííííííííí 🙂 🙂 😵

monulik0209
3. dec 2010

@qetinka aj u nas!!!!!!! len keby to vydrzalo a netopilo sa tooooo

21
4. dec 2010

@lenadka , cau!

lenadka
4. dec 2010

@21 ahoj ako s mate, co Terezka rastie a poslucha? 😉

21
4. dec 2010

@lenadka , no okrem denneho spanku, vcelku poslucha... Jej sa chce spat, no iba vresti a vresti a vresti a... a nespi a nespi, pokial nejde von alebo ju neudrndam na rukach. Mame nadchu, ale zatial pod kontrolou. V noci spime na ciciku, ale neva, hl., ze sa neprebera. Straaasne chce sediet a chyta, no este nemotorne a potom sa rozculuje a normalne krici. Je nenormalne tvrdohlava. a skoro uz sedime. A slintame, furt menime podbradniky, ktore zmykame. A vy..?

lenadka
4. dec 2010

@21 tak isto sopliky, odsavame, cez den mi krasne spavala a dnes otras, ani v noci ani cez den, ale teraz lezi v detskej na poseli a kuka na nas s Luckou a staci jej to a rozprava si 🙂

lenadka
4. dec 2010

@21 no a slinta tiez ako bernardin 😀 a sedeit detto chcela by no nedovolime este, na chvilocku ano ale fakt len chvilku, ten stastny vyraz vtedy aky ma 😀

21
4. dec 2010

@lenadka , ze stastny vyraz ako slniecko na hnoji... Nasa tiez keca a ako babka na trhu, ale hl. vtedy, ked sa jej niekto venuje. Nevydrzi dlho sama, hned mrnci a stale sa hybe, potrebuje stale nove podnety...

monulik0209
6. dec 2010

no dneska konečne na matersku,tak sa teším že už nemusim byt doma zavreta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre