Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
26. jan 2011

no caute, u nas v skolke mi dnes ucitleka hlasila ze maju vsi, nasli 3 detom, tka asi malej umyjam preventivne hlavu protivsavym samponom, clovek nikdy nevie 😕

susika
26. jan 2011

@qetinka -vitaj v klube. naše obdobei vzdoru ako v lete rpešlo,t ak sa na jeňsen vrátilo. a možem sa aj na špičku nosa psotaviť, jednoducho a nemocnica to uplne pokazila. malá do traz nedokaže bez toho, aby spustila bengál zliezť z postele. jedenoducho, ako keby si stale neuvedomovala, že je doma a može zliezť na vecko hocikedy jej treba a nemusí kričať a kopať do všetkého, čo je v dosahu.ja to nechápem....

@katrin21 -tu cibulu s medom poznam.aj ym sme to mavali ako deti. ale skor na taký hlienový kašel. dnes sme boli u dokiny, radšej skor, ako skončiť na ATB. dostali sme pamykon, ale hlieny nemá zelené, tak neviem....minule nezabral, tak sa sopliky ťahali 3 týždne.....vraj ked ich je malo, tak nezaberie..prečo to potom predpisujú...ale hlavne odsavam ako blázon aj odsavačkou a malá si potrenuje hlasivky....a pre istotu som kupila mucosolvan sirup na pripadný kašel, lebo noci bývali ťažké.inak je zachrípnutá, tak v tom calciovom sirupe pokračujeme...tak každú chvilku niečo šupnem, aby nemala mix v brušku. aj ked.....a povinne banany, lebo tie vraj zbavujú pečen všetkého zleho🙂))niekde písali... 😀

susika
26. jan 2011

@lenadka -vši, ani nevrav.....brrr. maju teraz dobre podmienky, vlhko vonku a teplučko v triedach...

teodorka
26. jan 2011

@lenadka o vsiach ani nehovor ...sa smejem ze sme byvali v ciganskom meste a o vsiach som tam nikdy nepocula a prisli sme do Pd a po dvoch tyzdnoch deti v skole sme mali vsi cela rodina 😝 😝 neprajem nikomu ....

katrin21
27. jan 2011

@lenadka privsovy sampon nepomaha, to je na dve veci... ked uz, tak ked su už vši odporucam paranit Spray, je k nemu hlavne tak hreben, všívak kovový, a ten sa ničomu nevyrovna, vyčeše aj hnidy, co žiadny iný nedokazal 🙂 a je na prirodnej baze, takze vši neziskaju naň odolnosť , ako na ostatne chem. sampony a pod. Nam sa osvedcil. Kika doniesla vsi niekedy na jesen a veru ma skoro piclo.. dlhe vlasy po pas...... horor...ale toto pomohlo na 1x, predtym , co sme skusali Parasidose a ine sampony, nula bodov, veselo si behali dalej.. a hnidy to nezabijalo.... tento ano 🙂

najlepsie je , ze teraz dosla z novej skoly, uz v TRnave , ze maju oznam v ziackej, ze jedna z ich triedy mala cez vikend plnu hlavu vší.. vyborne.. nastastie, zatial nema nic... mozno to ta baba chytila niekde inde, nie v triede, ale tak to je potom uz lahko dostat dalej.. takze kontrolujeme a dufam, ze nas to minie 🙂

katrin21
27. jan 2011

@susika no to je presne to, ze ak ma mala sopliky aj 3 tyzdne, tak to moze byt alergicke, alebo tak... preto ti ani Pamykon nezaberie, ved to je ATB, ako som pisala...... a najhorsie je, ze sliznica nosa si na kvapkanie dlhsie ako nejakych 10dni moze zvyknut a potom bude stale potrebovat kvapkat....
skus este kupit v lekarni taky ten spray s morskej soli a striekaj jej len to, ak ma vodove sopliky, moze to byt take alergicke.... 😉

lenadka
27. jan 2011

@katrin21 ani mi nehovor, ze nazabera, mala zatial nemala aj ja som jej kontrolovala, ale pre istotu sme umyli vlasky tym parasidoze samponom, smrdi ako slak, najlepsie boli aj tak volakedy tie orthosany, teraz su uz len asi pre psov, ale normalne mi vravela kolegyna ze to davali deckam, lebo ina nezaberalo 😀 hadam ich nelapne 😕

katrin21
27. jan 2011

smrtelne vazne.. mam to vyskusane.. nezabera...... ak budete mat vsi, ine ako Paranit ani nekupuj! je to olej v sprayi a zadusi vsi , aj hnidy.... citala som veela diskusii, prve 3 dni sme sa morili s tym Parasidose... o nicom !!!!!!!!!!!!!!!
stale sa kotili postupne male vsi , ledva si ich videla, ale velke nemala to boli s hnid! a nedali sa vycesat, este ja velku vos som nasla zabudnutu an 2 den a behala ako nic a kladla dalsie hnidy 😠 😠 😠 😠 😠 vlasy sme denne 3 hodiny zberali, žehlili, aj neviem co.... na 4 den som sa nasrala a kupila Paranit na odporucanie kamosky... Všivak je super! inde taky nemaju, tie umele hrebenceky co predavaju su dobre tak na tupírovanie hlavy, ale inak nic......
Stacilo s tym raz nastriekat, nechat posobit, cim dlhsie tym lepsie, potom zmyt samoponom, co je k tomu a vycesat .. a to nolo ine vycesavanie! co som myslela, ze najdem zo 10 zabudnutych hnid, tak som to pod svetlom po kazdom prečesanom pramienku od koze po končeky s hlavou dolu nad vanou( Kika musela vydrzat) obzerala a spendlikom potom zosuvala spomedzi zubov toho vsivaka na kusok toaleťaku.... odhaduje, ,ze sme ich vycesali este asi 20 -30..... a tym dnom pokoj! uz sme len kontrolovali 🙂 🙂 fakt 🙂

katrin21
27. jan 2011

velke vsi sme mali celkovo asi 3-4... ale tych hnid.... ty moj boze.... 😠

bubba
27. jan 2011

@teodorka najnovšie výskumy tvrdia,že vši nie sú absolútne problémov cigánov ako sa mylne domnievame. Najviac je rozšírená medzi bielymi. V británii už žiadne chemikálie proti všiam ani nepoužívajú, lebo "ich"vši sú už imúnne voči všetkým chmikáliám.loool 😀 😀

teodorka
27. jan 2011

@bubba ved hej vysvetlila mi to jedna romka v inej teme 😀

bubba
27. jan 2011

ináč v našej školke sú vši neustále - nevedia to vykynožiť (podľa mna slabá hygiena no čo už) a my sa klop klop celkom fajn vyhýbame všiam,malá ešte nemala. Odporúčam používať preventívne hocijaký kondicionér na vlasy - ja dávam malej schauma detský - malá má také klzké vlasy od neho že sa vša nezachytí. Musím jej síce častejšie zmývať vlasy, zato aby som nemusela doma robiť preventívu a puk puk mi to stojí. A to som si ja nevymyslela poradila mi švagriná. 😉

bubba
27. jan 2011

😀 😀 😀 😀

katrin21
27. jan 2011

@bubba prave preto pomaha Paranit, lebo su to prirodne oleje na baze silic a vsi si nane nevedeia vybudovat imunitu 🙂 je to tam napisane 🙂

o konicionere som pocula , ale neviem, ci to fakt pomaha, alebo je to nahoda 🙂
ale vraj naozaj pomaha natriet detom za usi kvapku Tea tree oleja 🙂 vraj odpudzuje vsi 🙂

nyc
27. jan 2011

dievcata z prievidze a okolia, nechcete predat po detickach cestovnu postielku? mam zaujem 🙂

lalipop
27. jan 2011

my mame taku modru aj so zipsom naboku. mali sme ju len 1 krat na dovolenke. este je k nej aj sietka proti hmyzu. je ako nova. napis aku cenu si ochotna dat. nova stala 70 eur.

lalipop
27. jan 2011

@nyc mas zaujem o tu postielku?

bubba
28. jan 2011

@katrin21 no neviem či to je náhoda alebo pravda,ale švagrinine detičky majú 15 a 18 a vši NIKDY nemali (ona im davala loreal rozcesavac.

ollako
1. feb 2011

Ahojte @monulik0209 no co uz si porodila? baby neviete o nej nieco?
chodim sem nakukat, ze ci uz , ale stale sa neozvala 😅

qetinka
1. feb 2011

.....nevieme..ale isto ano...
ollako ako sa Vam darí,,??

monulik0209
1. feb 2011

@ollako ahojky,ano uz som porodila,malicka sa narodila 24.1.... len vobec nestiham sem chodit,malinka je dost narocna,trapime sa trosku s kojenim,dufam ze sa to po case upravi...

ollako
1. feb 2011

@monulik0209 tak gratulujem, krasna je malinka pozerala som fotky 😉

@qetinka ,myslim, ze celkom v pohode,kedze nam mamina navari.. Branko j celkom dobre babatko, skor PEtko nam dava zabrat, je zivy, energicky, neposlusny a ziarlivy, musime mat oci na stopkach, 😎

weirdo
1. feb 2011

@monulik0209 - gratulujem 😵 a nech co najskor kojenie ide ako ma 🙂

monulik0209
2. feb 2011

@ollako dakujem,sa nam vydarila 🙂
@weirdo dakujeme no dufam ze si malicka odvykne od flase

weirdo
2. feb 2011

@monulik0209 - neboj, podari sa. My sme sa tiez natrapili, 3 tyzdne na flaske s mojim odsatym mlieckom a bol to boj, tuhy boj, ale odvykla a teraz z nej nevie pit 😀. A cicik ma viac ako rada 😉
Inac som si preskakala, ragady, mykoza ... ale je to za nami, drzim palce! A je krasna 😵

monulik0209
2. feb 2011

@weirdo dakujem za podporu,no ved aj ja dufam ze vsetko sa upravi a malicka si zvykne...

weirdo
2. feb 2011

@monulik0209 - a aky bol porod teda? Ci je este priskoro? Malinka buva dobre? Ako sa citis Ty?

weirdo
2. feb 2011

@monulik0209 - a este som Ti chcela povedat, ze aj keby zostala mala na flaske, neni to koniec sveta! Ja az ked som sa s tymto vysporiadala, podarilo sa kojit 😉

monulik0209
3. feb 2011

@weirdo no dal sa prezit,najhorsie boli kontrakcie a sitie ma neskuticne bolelo,to bolo katastrofalne,ako keby som vsetko citila

weirdo
3. feb 2011

@monulik0209 - fuha ☹ . A kto Ta rodil a sil? Co to poriadne neumrtvili? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre