Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

kika13
25. sep 2007

jééééj katka je doma, sa teším 😀 😀 , ahoj kati

paska
25. sep 2007

vitaj katka 😀 tak predsa si aj ty závisláčka 😀 kón je kón 😎

jesenka
25. sep 2007

jaaj baby, nie je kedy, kym je vonku tak kraaaasne, my sme skoro stale vonku a vecer dobieham, co mam doma zameskane 😉

jesenka
25. sep 2007

vitaj katrinka, a to si s chlapcami obidvomi sama? chuuudiatko...

a rodila si nakoniec spontanne, alebo nie? ako to vlastne cele dopadlo?

paska
25. sep 2007

jesenka čaves šak aj my sme vonku až do tmy 😀 šak kika 😀

kika13
26. sep 2007

hadam az do tmy nie 😀 ,len neviem co budeme robit, ked sa ochladí 😅 , mali sme dnes fest zlu noc, Samko tlacitkoval az do piatej, potom pomohla zazracna hadicka a robili sme poriadnu delostrelbu, chudiatko moje, teraz zaspavam posediacky ☹

paska
26. sep 2007

ahoj kika tak si pospi s malým 😉
veru kika my až so tmy 😀 sme strerli ešte našich cestou
a ked bude kosa volačo vymyslíme 😀

kkatrina
26. sep 2007

Ahojky,
nakoniec som rodila spontánne, lebo v noci mi začala odtekať plodová voda a bola to taká rýchlovka, že môj doktor ani nestihol prísť do pôrodnice za mnou. Za 3,5 hod bolo po všetkom - a to som z toho tú prvú hodinu bola doma. Takže pôrod celkom ok - ale šak to poznáte. 😀

No som doma so svokrou, lebo inak by som si to išla hodiť - ešte máme aj robotníkov na dome. Ale zajtra už Kubko pôjde do škôlky.
Inak malý je zlatý, len to nočné spanie - budí sa aj každú hodinu a musím ho aspoň raz dokŕmiť umelým mliekom - ja mám môjho málo - cez deň v pohode, aj keď je na mne stále pricucnutý, ale v noci je z toho aj on nervózny, keď od hladu nemôže spať.

Inak Maťka beba zatiaľ ok a vecičky č. 56 sú nám takmer malé. 😀 Na budúci týždeň by som sa možno aj zastavila - donesiem ti aj tie tehotenské veci.

Tak sa zatiaľ majte - som síce už závislák na konovi - ale povinnosti volajú.

kika13
26. sep 2007

kati malý je nádherný 😵 😵 😵 , je to poriadny chlapík, my sme tiež tým malým vecičkám moc neublížili 🙂 , jasne pridite nas pozrieť, vezmes aj prcka? Sa tešííím 😀 😀 😀 . Kubko co hovori na braceka Dávidka 😕 ?

paska
26. sep 2007

aj ja som kukla 😵 no zlatý by som ho zožrala
ja led vidím takéto malé bábenká tak mám chute na tretie 😅

kika13
26. sep 2007

paska srandujes, ci ozaj 😕 😕 😕

paska
26. sep 2007

jasne že sranduje 😉 .......... 😅

dobromila
26. sep 2007

kkatrina - Davidko je zlatulinky, este raz srdecne gratulujem!
Teda, taky rychly porod, a ze, vsak to poznate - to teda zatial nepoznam, iba ak z rozpravania 😀
Kto Ta nakoniec rodil? a celkovo, ako bolo v porodnici?

A preco hned dokrmujes? ved sa mlieko este len rozbieha, neboj, budes ho mat dost, ale dokrmovanim sa ten proces brzdi

My este aj po takmer troch mesiacoch papame v noci po prvom dlhsom - spanku cca 3-4 hodinovom - potom do rana kazdu hodinku-dve. Ale UM by som to rozhodne neriesila!

kika13
26. sep 2007

paska sa nám to tu hneď nezdalo 😀, kika zase žehlí ☹ 😖 😒

jesenka
26. sep 2007

jeej, katrin, je naozaj krasny !!!

a dobromila ma pravdu, rychly porod teda nepozname, nie vsetci

kika, aj ja idem k zehlicke ☹

kika13
26. sep 2007

a kiko konikoval 😀 bezo mna 😠 , pasko co robi nekonikuje? Moj nazor na to dokrmovanie je taky, ze odtial potial, ja by som nedokazala dva mesiace kazdu hodinku dve v noci vstavat, uz by som bola na prasky, my dokrmujeme raz za den a potom nam mliecko staci. Nas ked sa napapa o polnoci tak spi aj do siestej, teda pokial ho brusko netrapi, ja by som to nerobila za kazdu cenu, viem mliecko od mamky ma protilatky co su dolezite tie dostava aj tak, pokial papa odo mna. Ale unavena maminka a hladne babatko, to je podla mna o nicom, nikoho tymto nechcem urazit, len je to moj osobny nazor.

kika13
26. sep 2007

paska prave som mojho zlomila na ten kocik chicco c4, kupime ho Samkovi na vianoce 😀 😀 😀 , aj si mnou musel placnut nato, tento http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=4953
😀 😀

kika13
26. sep 2007

so mnou som chcela napisat

paska
27. sep 2007

😀 kika frajerka 😉 a ktorý to bude? ten šedý? 😎
tak kiko vypisoval no škoda že sme ho nevymákli sme boli hore do 23h 😀
a našla som ešte dve bodynká a jedno tričulo s dlhými rukávmi 😉 preť nemusíš len si ožehli ked ti to tak dobre ide 😀

pasko
27. sep 2007

ale kiko som myslel ze budes dlhsie odolavat tomu kociaru si sa nechal nahovorit hahahaha 😉 aj mas kupca na kociar 😀 zdravim terorizovanych manzelov a zakladam zeleneho kona pre chlapov.

dobromila
27. sep 2007

ahojte, kika, konecne niekto, kto sa priznava k pohodliu, ktore dokrmovanie prinasa
Moj nazor je zasa taky, ze krmit UM je ako keby dospely clovek nejedol normalnu stravu,ale napchaval sa praskami, ktore by obsahovali sice vsetky potrebne ziviny a vitaminy, ale normalne ani zdrave by to teda nebolo 😎

kika13
27. sep 2007

Ahoj Pasko no čo ti budem písať bol na mňa vyvíjaný nenormálny tlak a už sa to nedalo vydržať 😝 😝 😝 .......... a kupcu si musí najsť niekto iný, súhlasím s tebou musíme si založiť nejaké vlastné fórum pre nás terorizovaných 😀

paska
27. sep 2007

dobromilka tak potom moje deti musia byť umelé úplne 😒 vieš nie každá kojiť môže ja som pri prvej nemala nič ani kvapku a pri druhom som bola najšťastnejší človek na svete mliečko bolo ale málo kojila som len v noci
☹ cez den som musela dávať um pretože jedol každé dve hodiny nestihlo sa tvoriť ale v noci papal len 2x takže stačilo 😉

kika13
27. sep 2007

len neviem ako by som hladnemu Samkovi vysvetlila, ze obed nebude, lebo mama nema mliecko, nech pocka teda do vecere 😅 , co by mi asi povedal? Teraz by asi nemal 5200g ale, mozno horkotazko styri 😉 .

kika13
27. sep 2007

paska mas ip 😉

paska
27. sep 2007

keby si vedela jak sa mič nechce 😖 len tu sedím malý na rukách pasko hrá plejko 😅 a kto nám navari? 😕 dada bar? 😀

kkatrina
27. sep 2007

ahojky - dobrú debatu som rozprúdila, no je to tak, že mám málo mliečka a Dávidko si odo mňa nedokáže vytiahnuť ani toľko koľko si sama poodsávam. Potom je strašne nervózny od hladu, pýta aj každú pol hodinu a potom ho zase grcká. Takže odsávam a papáme na striedačku z fľaše a z prsníka. No a bebu dávam iba 1 x večer po kúpaní.

Jakubko sa k Dávidkovi správa v pohode, ale ja ho nezvládam. Je strašne neposlušný, odvráva a náročky robí zle. Včera som si kvôli nemu aj poplakala. Paška nemáš nejaký recept? ☹

Dobromila nakoniec som rodila pri Volmanovi, a úplne super som to vymákla, že celý čas čo som bola v nemocnici tam primár nebol. Volman bol ok, nemám sa na čo sťažovať - teda okrem toho že mi nechcel dať epi - aj keď vedel že to mám indikované od alergológa, ale nakoniec som bola aj rada, zvládla som to v pohode. Teda neviem čo by som robila keby rodím niekoľko hodín ale o tom už ani nerozmýšľam.

kika13
27. sep 2007

Samko zaspal 😀 , chodievate na dovolenky niekam, my sme chodili stale do chorvatska, na rok pojdeme len do Sturova, nechcete sa pridat? http://www.sturovo.com/lenka/ toto sa mi pozdava

paska
27. sep 2007

kika 😀 no kukla som to ale do úvahy apon mne pripadá jun bo za tie sezonne ceny by sme zmákli aj to chorvátsko 😉

kika13
27. sep 2007

posledny junovy tyzden byva niekedy teplejsie ako v juli, pisali sme tam, ze kolko je tam tych apartmanov, tak uvidime ked odpisu a hodime potom rec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre