Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paska
20. mar 2007

ahojte
lenadka to snád nemyslíš vážne s tými čajíkmi 😕 😕 a on sa pri tom ako tvári? a vobec dufam že si mu to povedala čo ti svokra naznačila
by som sa ja zbalila a už by ma nebolo 🤐

papula
autor
20. mar 2007

Nazdo holciny,
Boze lenadka ja by som to asi nezvladla na tvojom mieste ja by som ich asi povrazdila 😠 Ale ved uz to nejako vydrzkaj radsej si zahrizni do jazyka a povedz si vsak tu uz nebudeme dlho 😝

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paska
20. mar 2007

len a kedy už budete sami? ešte dlho?

papula
autor
20. mar 2007

Baby chcela som sa vas opytat vy uz mate mrnata,ake ste pouzivali plienky hned od narodenia?je tu aj taka tema,ale tam je tolko druhov tak si vyber 😒 Ja neviem mne sa zdaju najpraktickejsie do toho 3 mesiacika klasicke bavlnene plienky ci sa mylim?Ja som to tam spominala,ale hned zacali,ze ma obdivuju stihat to prat,susit,zehlit atd.Ale ja si myslim,ze to zmaknem v pohode,lebo moja polovica mi dost pomaha uz teraz myslim varit a take mensie drobnosti.Kazda babula co pisala tak pisala,ze pouzivaju pampersky,ale neni to zbytocne do tych troch mesiacov?Co je podla vas lepsie pre babo,nezalezi mi na tom ci sa narobim 😉

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paska
20. mar 2007

papula do tretieho mesiaca spotrebuješ za den najviac plienok lebo novorodeniatko sa čistí a kaká do každej pienočky 😒 ja používam fialove tesco plienky nie su drahé a sú dobré ako pampers 😉

papula
autor
20. mar 2007

Takze to je asi jedno ci bavlnene,alebo pampers vsak?Co ja viem podla mna je lepsie tie bavlnene.Vsak sa prebaluje kazdu chvilu tak na co take drahe plienky ci sa mylim?

bebek
20. mar 2007

Papula, ja som pouzivala pampers, ale tu su o polovicu lacnejsie ako u nas a ked som bola na dovce, tak tesco fialove ako paska, tie su naozaj dobre. No ked si myslis, ze to budes stihat, nech sa paci. Ale ja by som ti radsej odporucila pouzivat dobry krem. Napr.Sudokrem. Je sice drahsi, ale je super. Paska, ty aky pouzivas?
Podla mna tie jednorazovky su dobre, ved ked sa babo docika a dokaka a je v bavlnenej plienke, moze dostat vyrazky tk ci tak, alebo sa mylim? A mne mala kakala skoro do kazdej plienky, ked bola mensia, takze ja neviem, keby neboli jednorazovky.....No ved uvidis... 😉
No lenadka, nemas to lahke, ja som zvedava, ako sa k tebe budu chovat, ked sa odstahujete...
Dobru nocku dievcata 🙂

lenadka
21. mar 2007

Papula,
aj ja sa pridavam na stranu jednorazoviek. Ja svacnuta som prve tri mesiace pouzivala aj aj, ale rychlo ma to preslo. Mala precikala aj dve plienky bavlnene a ked sa aj pototo tak to casto pretieklo a komplet prezliekaj. S jednorazovkami sa to stalo len obcas. Cez den som davala bavlnene a v noci pampersky /vlastne fixies-tie maju vykrojene na pase kym sa zahoji brusko-su fakt super, skoda ze u nas dostat len tie male velkosti/. Ked mala bavlnenu rychlejsie sa jej spravili zapareninky-takmer okamzite, zatial co jednorazovka to vsala dnu. Tiez pouzivam tesco fialove plienky-na denne spanie a na noc hugiesky-lebo pampersky precikavala. Celkove neviem preco pampersky tak ospevuju, dokonca tie sleep end play precikala este skor ako klasicke-a ze vraj plienky na noc.
Xixi uz sa tesis na kaki cooo? 😀 😀 😀 Mne sa manzel smial ze mi to od malej nesmrdi, tvrdila som mu ze to vonia ako zavarane marhule pomixovane-ved to aj taku farbu malo. Smrdiet kaka jej zacala az ked prestala byt vylucne dojcena od 7 mesiaca 🤐 😀 😀 😀

femmefatale
21. mar 2007

Ježiš, ja som písala odpoveď a ona tu nie je!
Tak znova - lenadka - komunikácia s manželom - znova a znova - ja som tvoja žena, so mnou žiješ, mňa miluješ - svokre len poďakuj, že ho porodila, vychovala tak, že miluje ženu ako si ty a posledný čajík! Teraz je ten muž predovšetkým tvoj!
Papula - celé 3 roky od pôrodnice sme mali len pampersky a super. Toho prania a žehlenia budeš mať aj tak nad hlavu, ver mi, je to kolotoč a nič bavlenými neušetríš - skôr stratíš čas a pamperska vydrží naozaj neskutočne veľa - zatiaľ čo si myslím že v bavlnenej hneď pocíti a bude nespokojné..
bebek - syn sa zatiaľ nijak neprejavoval, len sa mi ešte bruška nedotkol, nechce sa o bábätku baviť - proste žiadne prejavy, bojí sa už so mnou blázniť a ani pritúliť sa už nepríde - to musím skôr začať vždy ja. Až minule - hrešila som ho za neporiadok v izbe a za prilepenie na obrazovku, hral sa playstation, tak mu hovorím, že ak si neuprace, zaškrtím ho. A on mi na to - len ma kludne zabi. A ja - a čo budem potom mať? A on len ukázal prstom na moje brucho.. Baby, premáhala som slzy, vzala konzolu z jeho rúk a hovorím mu - predsa ťa nemôže nikdy nikto nahradiť, ty si prvý a jedinečný, môja láska najväčšia na svete, budeš veľký brat, vzor, idol, ono bude malinké a spolu ho všetko naučíme a budeme ochraňovať.. myslím, že to potreboval počuť. Veru, nevieme, čo sa našim ratoliestiam preháňa hlavou..
A švagriná rodila v lete 2005

lenadka
21. mar 2007

Baby vcera som sa tak povadila s manzelom ze az 😠

anielik
21. mar 2007

Papula,

ja som asi rovnako svihnuta ako ty 😀 a myslim, ze to nejako zvladnem. Zrvona vcera mi prisli popoliny plienky tak dufam, ze sa spolu skamaratime a drobcekovi to bude robit dobre.
Drzim palceky.

byvala PD 😉

lenadka
21. mar 2007

Papula, nebola si vcera v TESCU okolo obeda? 😉

paska
21. mar 2007

lenadka ja som bola 😀 škoda že sme sa nestretli
a čitni si májové stretko 😉

bebek
21. mar 2007

Ahoj babule.
Femme, mne sa stalo poobede to iste. Pisala som odpoved, a ta nikde.No a potom som uz nemala cas napisat novu.
Inak ten tvoj syncek asi bude trochu ziarlit, ja som sa prave dnes pytala mami, ci som ziarlila na segry, ale ze nie, lebo ona mi vysvetlila, ze jej budem pomahat, atd. No len neviem, ci by to syna bavilo,ale pekne si mu to povedala.
Lenadka, co ste sa povadili? Vyrozpravaj sa.
Ozaj babule tehulky, uz mate vybrate mena pre babatka? Papula urcite...

paska
21. mar 2007

bebek ja už mám 😀

bebek
21. mar 2007

Paska tak to je telepatia, ja som najskor miesto papula napisala Paska a potom ze boze ved ona uz ma babo, 😀

paska
21. mar 2007

bebek no vidíš ja som zase rozmýšlala že kedy sa to už vrátiš

bebek
21. mar 2007

Uz mame kupene letenky 24.4.ideme na sk, ale ocinka nehavame tu, chudacika nech zaraba penazky. Paska asi tiez nemas moc casu cez den, co?
Ja uz to tu balim, lebo kamaratovi okupujem pocitac, na nasom sa pozera film, takze musim to tu ukoncit, dobru nocku a pekne snicky.

paska
21. mar 2007

😔

lenadka
22. mar 2007

Bebek,
ahoj. Nuz vies ked ze byvame u svokrovcov a ty ma stvu, tak uz vela nechyba k tomu aby sme sa povadili. Stacilo ze isiel na pivo obden po sebe 😖 . Stve ma aj ze kupil toho Gaza poza moj chrbat a svokra mu na to dala prachy/aby som nemohla povedat ze s nasich minul/-pritom nemame na to aby sme dom KONECNE dokoncili. Keby mu tych 28 tisic dala ze tu mas prispejem ti na kurenie, podlahy a pod. FIGU na blbosti 😠 A vlastne vsetky tie blbiny sa nakopili a ja som na neho ked prisiel s prace prvy den a nesiel domov sa naobedovat ale na pivo a potom po 2 vyzeral jak keby tam sedel pol dna vyletela. Teraz sa uz dva dni poriadne nerozpravame a mna strasne hneva ze sa musim kvoli tymto ludom zlostit. ☹
Vzdy som bola kludas, nic ma nevedelo rozhodit, chodila som s usmevom na tvari a vnutri som mala pokoj a teraz sa mracim a chudnem a som plna zlosti. Dievky ked scete super rychlo schudnut tak sa nastahujte k svokrovcom! 😉

femmefatale
22. mar 2007

bebek, už sme si to s mangelom rozdelili, on si viac bude všímať prvorodeného - ako chlapi a ja budem väčšinou s bábätkom, alebo budeme čo najviac času tráviť všetci spolu..nechcem na malého hádzať nejaké povinnosti s bábom - len ak bude chcieť, napr. kočíkovanie.. Veď uvidíme, nejako tie začiatky musíme zvládnuť a lásku viac prejavovať a chváliť staršieho - robiť mu program.. Trhá mi srdce, keď si pomyslím, čo si tak musí on myslieť, alebo aké horory očakáva..
Mená vymyslené v podstate máme, aspoň tie prvé, lebo prvý má dve, tak aj toto bude mať.. Chlapec Nathan, baba Zara. Baba druhé asi Noemi, len na chlapcovi sa nevieme dohodnúť - Mathias, Christian.. Neviem. Máme nemecké priezvisko, tak sa dá experimentovať..

lenadka, chlapi sú ako deti, to nesmieš tak brať, nesmieš sa na neho tak veľmi upínať, buď s kamarátkami a uvidíš, že aj ich polovičky majú rôzne záujmy, ktorých sa manželstvom nemienia vzdať, oni si niečo stále dokazujú. Aj môj otec s mangelom teraz nad ničím iným nerozmýšľajú, len akú štvorkolku si zaobstarať.. A ako sa z toho tešia, bože, len sa môžeš pousmiať..
No a to pivo - my máme krčmu, tak si to vieš predstaviť 😖 A čo spravím? Niekedy mi to aj vyhovuje, že sa tam moce celý deň, niekedy mi ide na nervy, prečo neodmietne, keď mu niekto z hostí berie víno.. No ale vraj marketing je marketing..
Ty sa zničíš a oni si to nevšimnú - kašli na nich, maj tiež svoj svet, svoje potešenia, neber si to tak.. A opýtaj sa ho, či si budete v zime kúriť v gaze, či je tam dosť miesta pre všetkých, keď v dome kúrenie nie je..
Držte sa babky, niečo na mňa lezie.. kýcham a bolí ma hrdlo, porazí ma a to si nemôžem dať ani žiadne lieky.. ☹

paska
22. mar 2007

ff aj my me to mali so siskou a ešte aj máme
ked som bola pár týždňov pred pôrodom tak stale plakala, hnevala sa ked niečo nedostala robila naprieky no hruza a ked som sa jej pýtala čo jej vlastne je tak povedala že nechce aby sa bábatko narodilo lebo ju už nebudeme lúbiť ☹
ale pomalinky si zvyká a je z neho hotová v školke ho ukazuje učitelkám a povedala mi že ho strašne lúbi 😵

femmefatale
22. mar 2007

paska, to je krásne 🙂
Marcus ako na potvoru chodí do našej kúpelne (pritom má svoju) a tam sa chodí cez obývačku a vždy nás nájde, ako mangel počúva bruško, alebo si pozeráme niečo v časopisoch o bábätkách a len zahlási - no jasné, zase len bábätká.. ☹
Tak si teraz vždy dávame pozor, keď ide 😒 a omnoho viac sa mu venujeme..Uvidíme, keď sa narodí 😲

papula
autor
22. mar 2007

Ahojky
Tak ste ma si na koniec ukecali s tymi jednorazovkami vsak este uvidim,ale aj ja som pocula,ze tie tesco fialove su dobre,len je na figu,ze v Ha tesco neni,tak budem musiet vyskusat nejake co dostat kupit aj u nas v drogerke.My uz mame vybrate meno Tiborko Nicolas 😉
Lenadka nebola som v tescu to bol asi mne niekto podobny 😀
Femm neboj to bude v pohode,ked sa narodi casom si zvykne,len hlavne nerobte rozdieli a bude to ok uvidis 😉

katikum
22. mar 2007

jej Lindus, tak som sen nahodou zabludila, lebo tiez som origos z PD, aj ked uz 6 rokov som v Ba. gratulujem k druhemu tehotenstvu. poznavas ma?

femmefatale
22. mar 2007

ahojte, tak som mala doma takú malú 8 - člennú prepadovku - návštevu, ale v pohode, už som tu..

katikum - nóóó, pozerám, pozerám, rozmýšľam, ale zlatko, musím priznať, že keby som sa lepšie mohla prizrieť fotke, na ktorej by si sa tak netúlila k tomu blonďavému anjelovi... POMOŽ MI !!!

papula, daj si povedať a neboj, fakt to s papierovými bude lepšie, veď aj bavlnených si užiješ - na vyväzovanie, pod hlavičku, na utieranie, odgrgnutie, kúpanie a tak, ajajajaj 😲
Nicolas - krásne, telepatia, akurát sme tu sedeli s budúcimi krstnými rodičmi a tí tiež nezávisle od tohto fóra vymysleli ako druhé meno k Nathanovi Nicolas..

lenadka
23. mar 2007

Cafte,
u nas stale rovnako, polooblacno, manzo sa tvari, ze sa nic nestalo a ja uz som takmer odzlostena, aj vdaka vam dievcata-dik! 😉 Niekedy sa staci "vyrozpravat", postazovat..
Linda, tak to s tym kurenim v Gaze je dobree, niekedy to pouzijem 😀 Mna najviac stve, ze ja som sa sem pristahovala a nikoho okrem muza a jeho rodiny som tu nepoznala. A ked ze som len v praci alebo potom hned cmaram domov na prvy bus ani moc moznosti spoznat niekoho noveho, najst si kamosky nemam. Prave to ma hneva. On si bude kazdy druhy den chodit na pivko a ja mam sediet "doma" v tejto diere dedinskej a starat sa o dieta, upratovat, prat, makat v zahrade... 😠 Kamoska z prace ma vola chodit plavat 1 den v tyzdni, dalsia zase cvicit. A ja nemozem, lebo musim ist domov. Dalsiu co mam v dedine ta sa zase nepaci svokre, lebo nie je katolicka-chapes take obmedzene? A tak ku nam prestala chodit, nuz ani mne by dobre nerobilo, keby ktosi pomne hadze vrazebne pohlady...proste mam pocit, ze manzelstvom a narodenim malej sa zmenil zivot iba mne a jemu minimalne, dokonca za tym vidim podozrenie, ze ma chce doma izolovat-lebo to plavanie som mu spominala to by som fakt chcela a on iba krutil hlavou, ze co to vymyslam??? 😠 Lenze to plavanie si chcem presadit-ked sa zase zacneme spolu rozpravat 😅 ...jednoducho mu oznamim, ze tam chodit budem 🙂 😉 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre