Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
14. sep 2008

srdcko mas pravdu, ved si banicke dni, vsak hadam este vydrzim 😉

srdcko
14. sep 2008

co ty, ale maly 😉

kika13
14. sep 2008

ahoj zienky 😀 , ollako
pre seba:
nocne kosele aspon 3ks, podlozky pod seba ak chces, ked treba sestricky vymenia plachtu hocikedy, odsavacku pozicaju avent, tampony do podprsenky, mast na bradavky dobra je z DM drogerky, toal.papier +ostatné hyg.potreby
pre mimi:
bodynka,kabatiky ciapocku,rukavicky, pampersky,vlhcene obrusky, plienky na siroke balenie a ortopedicke nohavky, podla mna najlepsie su na suchy zips, dudlik, kozmetiku maju na kazdej izbe johnsons mydielko, mliecko a rybiu masticku na zadocek ak chces nieco ine treba doniest, ale podla mna to staci, osusku plienkovu

to je zoznam co som vytvorila sama 😀 😀 , ak ma este daco napadne doplnim

lenadka
14. sep 2008

ollako calciovu masticku si vezmi 😉 ... a mne sa zisla mala nocna lampa, pricvikla som ju na postel a ked bolo treba dojcit nemusela som skakat s postele a zapinat to hnusne velke neonove svetlo a nahradna osuska pre teba, pri tolkom sprchovani vyuzijes
kozmetiku pre babo som nebrala bolo vsetko tam len kefku na vlasky sme mali svoju a treba aj bavlnene plienocky pod hlavicku do zavinovacky
vyuzila so maj deku pre babo ale v januari bola hrooooozna zima tak mala bola zababusena inak bola studena ako zaba, ta nemocnicna zavinovacka nie je moc hruba aj ked dobre pevna
inak pampersiek som nepotrebovala vela, kazdu chvilu mi ju sestricky nosili prebalenu az som nechapala-nestihlala som pominat svoje 😉 🙂

kika13
15. sep 2008

nocna lampa je super napad aspon taka mini lebo ked sme papali tak jedine pri velkom svetle 😒 , ja som mala dve osusky bolo to malo, vlasky sme nemali ake cesat 😅 , mne niekedy maleho prebalili ale dost casto si aj prisli pytat plienku 😅
ollako co ty uz rodiš????????????????? Drzime palceky 😉 😉 😉

paska
15. sep 2008

Ja som mala na stoliku erarnu lampu 😕

lenadka
15. sep 2008

kuk 😀

kkatrina
15. sep 2008

ahojte babenky 🙂

nemám kedy ani napísať, cez víkend sme oslavovali rôčik a 4. rôčik 😀 a popritom ešte brigádovali na dome - a hurá kožujeme - dokonca super pozitívna správa že by sme sa mohli v marci sťahovať - keby sa Pánbožko už nadomnou zľutoval 😅

ollako držím palčeky nech sa ti v Ha páči a všetko dobre dopadne 😉

Leni ty nie si doma???? 😕

a jarmok bol o ničom, dokonca by som povedala že ešte aj ten handlovský bol lepší 😝

Maťka už sa ti musím ozvať, ale keď ja si nedokážem nájsť ani chvíľu času, hrôza so mnou 😖 😔

kika13
15. sep 2008

jaj paska aj som mala lampu len nesvietila 😅
kati ja som trpezliva 😀 , teda niekedy

ollako
15. sep 2008

jaj baby dakujem za rady, mne kazali doniest len vrchne oblecko ciapocku, rukavicky,kabatik/svetrik/ ponozky, ortop.nohavicky,plienky a este si vezmem osusku pre drobca..odsavacku mam aj ja avent, dudlik musim zrejme vyvarit, ten ma ani nenapadlo brat

srdcko
16. sep 2008

ollako, dudlik sa tiez zide, my sme tak pobudili v noci polku oddelenia, a ked sem dali dudel, bol klud :D a s tymi osuskami fakt plati, radsej viac, ako menej....
a ja som mala aj nohavicky, obycajne, aby som nebehala ako kacer s tymi porod. vlozkami 😎

lenadka
16. sep 2008

kati bola som u nasich...manzel ma dovolenku snad to dorazi nech uz ideme do certa, ma to nebavi behat hore dolu ako debko, v sobotu sme mali u nas doma 1. obed 🙂 kopali sme zemiaky a co budeme chodit hore dolu ako tajtrlici tak som navarila a bolo 😉
jarmoky ma uz davno nebavia, keby tam nemusim ist pracovne tak nejdem 😅 handry same v kazdom stanku rovnake a blbosti, akurat tie kvetiny tam boli teraz pekne a kabaty, ale napr. co byvavala taky stanok s krasnym detskym obleckom tam nebol...

ja som ziadnu lampu nemala asi sa erarne porozbijali a nove nekupili, prve 3 dni som mala deculo v erarnom oblecku a az potom som dala svoje ked som ja 1x kupala, dudlik strcia babu tiez erarny ked nemas svoj-preto som radsej svoj mala 😖 a nohavicky su uz tez povolene, normalne sestricky povedali ze jak doma ziadne kacicky, ja som si kupila v lekarni take speci sietkovane aby sa vetralo 😉

kika13
16. sep 2008

ja som mala sietkovane poporodne nohavicky 2 balenia su super a starsia sestricka sa velice cudovala, podotykam na porodnici ,ze co je to za vynalez a ze musi dalej odporucat ze je to super vec 😀

srdcko
16. sep 2008

kika13...vidis, aky vynalez si doniesla do porodnice 😉

ja som doma sama,som po nocnej, ado v skoleke, taaaak sa nudim..uz nech ho idem zobrat 😀

kkatrina
16. sep 2008

mne sa tie pôrodnícke vložky neosvedčili, takže ja po 2. pôrode len obyč. allwaysky 😀 a v Bojniciach som si Dávidka od začiatku obliekla do svojho oblečka a aj kozmetiku som používala svoju, akurát biele plienky mi dávali oni 😅

Leni tak ty už máš aj komoru plnú 😀 už len veci preniesť. Aj môj manžel má 2 týždne dovolenky, tak dúfam že sa bude aj robiť 😝

srdcko
17. sep 2008

tie alwaysky boli fakt super, nemusi aspon davat pozor, kde nechavas stopy :D...aj podprsenku som mala obycajnu, tak staru.

kkatrina, ak budes potrebovat opatrovatelku, viem i jednej pani, co strazievala ada, a teraz je doma

lenadka
17. sep 2008

katka, ja som sa bala prve 3 dni svojho decula poriadne dotknut a vybalit ho zo zavinvacky a plienky som si tiez netrufala 😀 😀 😀 bola som dobre vyvalena, predsa len prve...drobne...ale celkom s tym pocitali, pekne mi povedali zajtra vam ukazeme ako balit a prebalovat a pozajtra ako obliekat a kupat 😀 😀 😀

lenadka
17. sep 2008

druhe uz bude urcite automatika 😀 😉

stanka7
17. sep 2008

Leni druhé? 😀

kkatrina
17. sep 2008

Leni keď ti poviem že Dávidka som sa bála viac chytiť ako Kubka? mala som pociť že už nič neviem ako zaobchádzať s mrňusom a oni zase počítali že viem všetko 😀

kkatrina
17. sep 2008

idem sa dať teraz vymasírovať, predvčerom ma poriadne seklo v krížach 🙂

srdcko
17. sep 2008

kkatrina sa mas, aj ja by osm potrebovala masaz ako sol, ale nie je casu..

kkatrina
17. sep 2008

srdcko masáž bola super - so škoricou a konečne som uhriata 🙂 svokrovci včera menili pec a mali sme doma mrazničku ešte aj dnes ráno 😖

a s tou opatrovateľkou na mňa mysli, ja nič nemám isté, pretože Danka si hľadá normálne robotu - má 6 rokov do dôchodku a je nezamestnaná - takže nič moc. Ale ak by prišlo na lámanie chleba bolo by mi to veľmi ľúto, pretože Dávidko ju má veľmi rád, vôbec neplače ani keď ho tam ráno vodíme. 😔

srdcko
17. sep 2008

ok, ved cislo na nu mam, ale hadam ho nebude treba 😉

bubba
17. sep 2008

ahojte!!baby to su ake sietkovane nohavicky 😅 😅 naco to je dobre?mne zasa po porode sedeli najlepsie tie lekarenske vlozkxy poporodne kamosky mi odporucali aj alwaysky aj cojaviem co,mna to strasne stipalo nakoniec so volala mame nech mi kupi tie z lekarne a tie boli ok.
a v bojnickej nemocke si musis pampersky doniest,hned ti ich zoberu a daju k postielke s dietatkom kym je este u sestier a beru z tych....poobliekali mi tam malu vyzerala ako otrhany somracik no ale co uz..my sme boli v lete a aj tak som ju slnila cez okno takze bola hola 😀
najlepsia bola ked jej prepichli uska a doniesli mi ju v takej roztrhanej ciapocke ako najvacsieho zobracika 😀 😀 no ale co uz sak podla moznosti nemocnice 😅

danulka2
17. sep 2008

ahoj, kkatrina kde si sa bola vymasirovat? Aj ja by som potrebovala nejaku dobru masaz, lebo chrbet uz mam ako paragraf 😝 . A s tou skoricou to moze byt super. Ja som totiz stale zamrznuta 😉

lenadka
17. sep 2008

bubba to som v lekarni pytala a oni mi ich doniesli, su to take riadne sietkovane vetraky 😀 povodne nie su urcene na poporodne obdobie, ale uz su v olekarnach cviceny a vedia co priniest 😉
k tym vlozkam porodnickym mam super zaitok, poslala som kupit mojho ocina do lekarne ked ma boli pozriet v porodnici ze budem mat asi malo-pocitala som ze kupi balik a on doniesol 4 baliky, nastastie tie "samu" nie celkom tie vatove s gazou. Mala som dost tak mi liezli na nervy a co s nimi, tak som ich pouzivala ale doteraz mam 1 balik v skrinke 😝 😀 ...ale mozem byt vobec rada ze cosi kupil 😀 😉

kika13
17. sep 2008

to aby tu vlozku malo co drzat a nemuseli sme chodit ako kacky 😀

paska
17. sep 2008

čavesko 🙂

gágágágá 😀

bubba ty si nam nejako zinkognitela 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre