Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

sumienka2525
27. feb 2009

Katrin : Diki ,som si to aj opisala ,urcite to vyskusam. dufam,ze sa mi to podari ,lebo na pecenie expert nie som. A pokazim aj to co sa asi neda pokazit.

katrin21
27. feb 2009

sumienka: na tomto sa neda pokazt nic... vazne.. a este.. peciem to na papieri na pecenie.....tych jablk si tam daj tak dve male lyzicky a stvorce vykrajujem tak 15x15cm, takze po prelození je taký akurátny obdlznik... proste ako v obchode ... a niekedy ich prelozim na sikmo, takze mam aj trojuholniky 🙂....

katrin21
27. feb 2009

a pozor, je to dost rychlo hotove 🙂 nesmies to nechat uplne stmavnut, ked uz budes vidiet ze spodky ti idu do hneda tak rychlo von 🙂

lenadka
27. feb 2009

jejda tu sa pecia akoby mal ist vikend 😀 tak si devcata cezen oddychnite 😉

sumienka2525
27. feb 2009

katrin : diki 😉

danulka2
27. feb 2009

kati ja milujem kolace z listkoveho cesta 🙂 . Ja robim taketo satocky,ze tiez vykrojim z cesta stvorce, dam kopcek tvarohu, na to polovicu marhule alebo broskyne. Protilahle rohy spojim, potriem vajickom a sup do rury. Vyhodou je, ako pises, ze je listkove cesto rychlo upecene. Miesto tvarohu a ovocia staci slivkovy lekvar. Ale treba toho aspon 2-3plechy, lebo je to lahke a rychlo sa to spapa 😀 😉

danulka2
27. feb 2009

sumienka ja sice niesom expetr na pecenie, ale peciem rada a hlavne veeeela. Zatial sa mi dari, tak ked budes chces radu kludne sa opytaj.
Dam vam sem racept na rychly a vyborny kolac:V miske zmiesame
500g hladkej muky,
1lyzicku prasku do peciva /alebo sodu bikarbonu/
250g prask.cukru
1 vajce
2deci oleja
2deci dzemu
0,5l mlieka
a teraz podla chuti mozete /ale nemusite/ pridat:
50g posekanych orechov alebo
50g hrozienok alebo
100g posekanych zele cukrikov alebo
50g kokosu alebo nic
Vyliat na pomasteny a posypany plech a piect cca 30minut /ja vzdy pichnem nozom ci sa cesto nelepi/. Po upeceni mozete/ale nemusite/ potriet dzemom, poliat cokol.polevou alebo pocukrit praskovym cukrom.

sumienka2525
27. feb 2009

danulka2 : dakujem , toto robievam aj ja lebo je to jednoduche a mala to ma strasne rada. Nasla som si to v kucharke ako pernik. Mala ma strasne aj tie linecke kolieska ,zlepovane dzemom. Ak vies ako sa tie robia tak mi mozes napisat receptik. Ja mam len jednu kucharku a tam toho vela neni ale asi si budem musiet pokupovatl ked som sa uz rozhodla piect kolaciky.

martiina
27. feb 2009

sumienka, však na nete máš milión receptov, kuchárku už dnes nepotrebuješ 😉 aj keď ja ich mám doma asi dvadsať 😅

danulka2
28. feb 2009

ahojte, sumienka na linecke mam asi 20rokov stary recept od mojej maminy a su vyborne:
750g hladkej muky
250g prask.cukru
1 Hera
2 zltky

danulka2
28. feb 2009

a dam sem este jeden rychly a lacny:
0,5 l hladkej muky
0,5 l hrubej krupice /nie detskej/
0,5 l prask.cukru
toto zmiesat a rozdelit na tri rovnake casti
1 1/2kg postruhanych jablk /nechat odkvapkat od stavy/
skorica alebo skoricovy cukor
1 Hera
POSTUP: Na pomasteny plech rovnomerne vysypeme 1/3 mucnej casti, na nu polovicu jablk, skoricu.
Vysypat rovnomerne druhu cast muky a druhu polovicu jablk.Dat poslednu cast muky a na nu postruhat
Heru. Piect doruzova. Najlepsie je upiect poobede a jest na druhy den, potom je lepsie nasiaknuty.Je
uzasny.

bubba
28. feb 2009

danulka no ty si poklad sikovny 😉

sumienka2525
28. feb 2009

danulka diki, uz mam napisane v zosite.

paska
28. feb 2009

mnam zajtra ho urobím 🙂

danulka2
1. mar 2009

vdacne. Mam jednoduche a lacne, ale aj zlozite a drahsie zakusky, ktore su vhodne na slavnostnejsiu prilezitost. Ak budete potrebovat kludne napiste

sumienka2525
1. mar 2009

DANULKA: Super, diki. .................................Aj tu robievate nejake stretka?

danulka2
2. mar 2009

ahojte, no dobre raaaanko 😀 kde ste vsetky?
sumienka robime, ale su to take mini stretka, lebo posledne dve sme mali v materskom centre a bola som len ja a bubba. Ale bolo super, takze sa mozes pridat.

danulka2
2. mar 2009

paska piekla si? 🙂 🙂

danulka2
2. mar 2009

mate vstetky siestu? 😉 Tak neskor pa pa

paska
2. mar 2009

ahojte 🙂 pracujem
danka piekla 😝 čakám ďaľší receptoš 😀

sumienka2525
2. mar 2009

danulka? V materskom centre Slniecko?

danulka2
2. mar 2009

sumienka ano v Slniecku
paska a chces jednoduche alebo zlozitejsie?

katrin21
3. mar 2009

Ahojte.. vcera som bola v BA na sluzobke.. a vecer som bola nejaka skapata, reku, idem si lahnut.... a spala som az do rana... cize cca. nejakych 12 hodin.... teda s mensimi prestavkami.. Kika pozerala susedov, potom vsetko vypla, prezliekla sa a ulozila spat ( sikulka).. ja neviem, bola som ako vycucana z energie...
inak aj ja peciem strasne rada, hlavne zakusky, mam tiez vela vynikajucihzc receptov, len teraz pekavam malo, lebo drahusik ma rad len take suche( babovky, perniky a pod...)a ja zase plnkove, ale kedze to potom cele musim aj sama zjest.. tak len priberam... takze peciem menej.. mam doma skvels recept,na sposob pernika,s lekvarom a tvarohom... ulupila som ho od majtelky jedneho penzionu v Kremnici, ona ho tam piekla pre hosti an zobnutie a len sa tak po nom zaprasilo,.. a navyse je " sialkový", takze sup sup hotový... 🙂
A tie slivkove gule sme robili, ale z menej cesta, leno keby sme ich robili z 1,2 kg zemiakov, asi ich jeme tyzden 😉 , ale boli super !

paska
3. mar 2009

dani môžeš aj také špéci 🙂 tie sa mi vždy lepšie vydaria ako tie jednoduche, neviem prečo 😒 asi si davam lepší pozor pri tom 😅

danulka2
3. mar 2009

katrin ,,problem" s pojedanim zakuskov ci kolacov mam aj ja 😉 .Manzel si da jeden kusok, dcera dva a zvysok si zjem sama 😅 . Ale nevadi, lebo ja sladke milujem /aj ked mi potom rastie zadok 😀 /

katrin21
3. mar 2009

danka.. ja sladke nie ze milujem, ja ho zboznujem!!! lenze uz mam na sebe 5kg navyse a neviem to dat dole..... tak asi tak... a vsetko len na zadku a bruchu...

sumienka2525
3. mar 2009

danulka - ja som v slniecku pracovala 🙂

lenadka
4. mar 2009

danulka-ten jablkovy kolac to som potrebovala, lebo mame dost jablcok a treba ich minat a stale robim len baronkyne rezy, lebo na ne ide az 1 kg jablk-ale tuto este viac 🙂))) takze super...len sa chcem opytat mas tam pisane muka, pras. cukor, krupila 0,5 l tak ze nevazit ale sypat do 0,5 l pohara?

katrin, noze nam prezrad ten super recept na ten kolacik pernik-tvarohovo-lekvarovy a este sialkovy-take ja teda mozem piect- nemam rada ked to musim vazit 😝 😝 😝

paska
4. mar 2009

🙂 ahojte
ja som závislá na koláčoch hlavne v nedelu poobede 😀 ale u nás ani nestíham uchmatnúť kusok lebo manžo a deti strašne lubia kolačiky

danulka2
4. mar 2009

ahojte, lenadka nevazit iba jednoducho odmerat do 0,5l pohara 🙂
katrin ja mam taky isty problem. Mam na to dva napady:
1. nebudeme si z toho nic robit, ved aj Lopezka ma velky sexi zadok 😉 😀
2. nieco s tym urobme. Ale co? 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre