Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

monulik0209
17. jan 2011

@weirdo dakujem,budem spolupracovat,aby som to mala rychlo za sebou 🙂

monulik0209
17. jan 2011

@lenonka diky za info,no ja budem musiet ist na socialku,lebo ja som mala zmluvu iba do decembra a nepredlzili mi ju...

weirdo
17. jan 2011

@monulik0209 - 😵

bubba
18. jan 2011

@monulik0209 sofiaaaaaaaaaa pod už vooon sceme ťa skolaudovať 😀 😀

monulik0209
18. jan 2011

@bubba no este si pockam,ked neporodim do nedele,tak v pondelok uz nastupujem do nemocky na vyvolavacku,tak hadam uz to pojde lahko

lenadka
18. jan 2011

@monulik0209 hm, dievcatko maleee, este to dnes stihas ked si svihnes- ze malej odkazujem 😀 😉

weirdo
18. jan 2011

@monulik0209 - zajtra to pride 😀

qetinka
19. jan 2011

🙂 monulik držíme palce 🙂 😅 😵

monulik0209
19. jan 2011

@lenadka no dohovaranie vobec nezabera 🙂 uz teraz si robi po svojom,nechava nas v napati

susika
21. jan 2011

@monulik0209 -tak ako babulka? už sa narodila? 🙂

inak ahojte baby. ja sem ani nestíham.malý je dnu nespavec, iba vonku, ked sa mu riťka vozí azspí, aj to sa musí najrpv vyvrieskať. inak ma morduje s uspávaním každú 1-1,5 hodinu, ale ked ho položím, v ten moment je hore.....tak ho držím na cici aspon 30 minut, trochgu pospí ☹ pomoooc, ako ho naučiť zaspávať? už som ho nehcala aj vyplakať, kým som večer malú dala do postele, 15 minut plakal chudiatko a iba zbytočne ostal zachrýpnutý a nič nepomohlo ☹ ☹ ☹

@lenadka -Leni, nosič funguje?ten moj prcko, kým všetko naokolo nevidí, ani sa mu to neráta...zvedavý je ako baba a tá jeho sestra zasa, ráno kým dojdeme do školky to trvá🙂)za každým zadkom sa musí otočiť, čo to bolo a čo to malo🙂))

monulik0209
22. jan 2011

@susika no este stale nic,volako sa jej nechce....ale v pondelok nastupujeme do nemocky na vyvolavacku,tak hadam to bude rychle a nejak to prezijem 🙂

lenadka
22. jan 2011

@susika nosic funguje 😉 no davam ju tam len ked von potrebujem narychlo vybehnut niekam, alebo je dnu chce spat a neda sa jej, tak vtedy jej nosic pomaha zaspat, alebo satka ale do satky ju davam ked chce obzerat svet okolo-to by sa mozno aj malemu ratalo, ved pridite ku nam vyskusas si satku, co na to povie 😉

lenadka
22. jan 2011

a Terezka ma prvy zubok 😀 😵

susika
22. jan 2011

@lenadka -super.ako ste ho prežili? 😀 buduci týžden, ešte presne neviem,ktorý den, ale rada by som čím skor,by som mala ísť do Morovna,tak cestou späť,ak by si bola doma,by som sa stavila.niekedy doobeda alebo okolo obeda.podla toho,ako sa malý zobudí,ked malú odvediem do školky a zasa aby stíhal poobedné spanie samozrejme vonku 😀 😀 😀 ako bývaš s malou doma? len dufam,že malá neochorie,lebo už potiahla plné 2 týždne v školke🙂))
no dnes des.malá tu vyskakuje,, malý nespí, iba ak na cici 5 minut, už má oči uplne červené od unavy.ja to nechapem,vonku v očíku zaspí a doma ho možem uvoziť a nič..sa mu to neráta....

susika
22. jan 2011

@monulik0209 -ti povolili prenášať:sestra bola v bojniciach a hned na termín ju napichli vyvolavačkou a musela rodiť,či chcela či nie.vraj sa už neprenáša.nakoniec rodila cisarskym, leb kontrakcie prišli, len sa neotvárala a skoro sa jej dnu malá zadusila.a kamoška tiež prenašala 3 dni.tak asi si to aj ona mohla odmietnuť.ved malá nebola taká velká, mala 3050g.
inak, ja som mala mať 30 min. porod, lebo som už 3 týždne chodila na 6cm ale vyvolavačky nezaberali, žiadne kontrakcie neprichadzali..malý sa ma držal ako kliešť.až tretia, cez infuzku zabrala a to bolo teda potom rýchlo.asi 15 min všetko 😀 😀 😀 držím palce 😀

monulik0209
22. jan 2011

@susika no ja som chodila az do terminu porodu k svojej doktorke a potom mi povedala ze ak do nedele neporodim,tak mam prist do nemocky....asik preto,lebo som sa vobec neotvarala a mala bola este vysoko...dala mi volake capiky na uvolnenie zatky a aby sa porod rozbehol sam...ale vobec to nezabera...

lenadka
22. jan 2011

@susika bola trosku nervnejsia-a vsetko chniapala a len do ust ako maly dingo aj teplotu mala zvysenu mierne v pondelok, potom nic a v stredu ju ockovali tak stvrtok zas nerviky a teplota a dnes sa uz prerezal 😕
a doma som v podstae doobeda stale, takze brnkni v den ked pojdes do toh Morovna nech sa nahodou neodteperim 😉

lenadka
22. jan 2011

@monulik0209 ved ona dobre vie kde je jej najlepsie, mozno caka kym sa vonku otepli 😀 ale tak aj dnes by to mohlo byt-co ty na to? mna zacinaju boliet krize asi menzes dostanem 😝

monulik0209
22. jan 2011

@lenadka no to si hovorim kazdy den,ze dneska by som mohla porodit a mala stale nic 😀 ani autosugescia nezabera na nu 🙂

susika
24. jan 2011

@monulik0209 -tak čo? dnes je taký pekný datum....ale ked tu nie si,t ak už asi si po🙂)
@lenadka -jasné, to by osm zavolala vopred. ale škriabe ma v krku a neviem, či malá to enchytila odo mna. to mám z toho, že tak skoro rano sa trepem po vonku aj 2 hodiny, lebo malý dnu nechce spať....no tak to som zvedavá,kedy malému vyjdú...všetko trepe do ust, ale najlepšie su jeho ruky🙂ved su predsa jeho🙂)

andrejkamich
24. jan 2011

Ahojte mamičky...možme sa k Vam pridat do konverzacie?Andrea

qetinka
24. jan 2011

🙂
@andrejkamich vitaj 🙂
a vela píš🙂

lenonka
24. jan 2011

@andrejkamich tak, ako qetinka píše, veľa píš 🙂

lenadka
24. jan 2011

@monulik0209 drzim palce, mozno to uz mas aj za sebou dnes 😕

andrejkamich
24. jan 2011

Takže dakujem za privitanie 🙂))...v skratkosti sa predstavim...mam 2 uzasne deticky...Sebastiana ma 2,5 roka a Eminku ama 1,2 roka...byvame v striedavo v Prahe a Prievidzi...🙂

susika
25. jan 2011

žienky, čo je dobré na azchrípnuté hrdlo mojho drobca.včera aj sopliť v školke viac začala. učitelka vraj len každú chvilku nos utierala. aj som ju tam dnes chcela dať, elbo sa v poslednej dobe nejako teší, ale dnes som jej dala veget. šalviové cukriky, calciový sirup už od víkendu a v noci som jej capla od kašla ditustat, lebo len chriptala. už rozprava celkom pekne, len tie sople..ale to asi na dlhšie. vraj ked nemá horučku, tak ju tam možem doviezť, vravela včera učitelka.no dnes som jej dala veget, snad ma rpi oboch dnes nevystrie.nech sa jej troška ulaví, lebo je to aj pre dospelého dosť, ked mu tečie z nosa.vzduch doma máme pomerne vlhký, asi vďaka kope kvietkov a obrovskemu akvarku,ale aj tak som povešala mokré plienky v každej miestnosti.kurenie sa nám malo zapína, nadstavené stale na rovnako. a je tu pomerne fajn cca 22 stupnov v miestnosti.

qetinka
25. jan 2011

@andrejkamich maš rozdiel ako ja medzi chlapcami 🙂
ako zvladaš?? mi mame obdobie vzdoru.jeden ešte stale druhý uz.. 😀

qetinka
25. jan 2011

@susika no co ti poviem...
dobre davas...pokracuj..
na sople davam aj pamykon...
sa inac uprimne čudujem ze ti povedai v skolke ze ked ma soplíky a nema teplotu moze chodit....
a som rada ze je v skolke rada..ja davam konecne od marca staršieho..snad to zvladneme bez častých infektov..
je tu nejaka mamina ktora dava detom vironal kvapky?

andrejkamich
25. jan 2011

@qetinka No zaciatky boli tazsie ale nasla som si system (prave ked sa mala narodila bola zima a byvame na 3.poschodi bez vytahu) napr.pri obliekani pri kojeni ako maleho zabavit kupanie a tak.....ale teraz je to nadherne....už sa dokazu spolu hrat Sebino jej akože čitava z knižok (miluje knizky hracky az tak tolko mu nic nehovoria)napodobnuje zvieratka...a najviac zabavy maju ked idu pobede spinkat to zaspavaju aj hodinu...no ale su aj dni ked moje prikazy idu jednym uchom dnu druhym von...a smeju sa mi do oči 😀 😀 ...

katrin21
25. jan 2011

@susika zuzka, teple mliecko s medom a cibulovy sirup je dobry.- zalejes pokrajanu cibulu na noc trochu medom, do rana rana ti pusti v sialke kopec tekutiny ta cibula a to davas po malych lyžickach, je to sladke , detom to chuti , moja to furt pytala 😀

pamykon je na sopliky iba ak su huste a zelene, proste ked je zapal.... pamykon je antibiotikum ! ak ma huste sople a tmavsie, tak ano, ak jej len tecie z nosa, tak len kvapky..... mozes jej zodraty nostek natierat na noc nejakou dobrou mastickou ako napr. framykoin, ak mas... ja to robim sebe ( aj ked aj to je ATB mast, ) ale len na noc to staci a krassne to premasti a vylieci tu zodratu kozu, obrovska ulava 🙂 ..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre