Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katuskapd
24. júl 2009

danulka veru ja som stala o druhej na balkone a vytesovala sa ze bolo 25 stupnov ked tu zrazu blesky hromy som sa az zlakla, aj matusko bol hore nemohol spinkat.

selina kludne, je tu aj tema ci ist s 10 mesacnym dietatkom k moru, je to na tebe. Ja idem a viem ze aj maly si to uzije, velmi ma rad vodu.

amy super 😉

molly28
24. júl 2009

amy tak to som rada, že ste dopadli super...a presne ako som vravela, Bagin je fantastický😉

seli aj ja by som išla na dovolenku aj s malinkym babatenkom - ono je to vec názoru - napríklad kamoška bola s deťmi na dovolenke až po dovršení dvoch rokoch - jednoducho skôr to nepovažovala za dobré, ale to si musi každá mamička rozhodnuť sama...

b.janka
25. júl 2009

ahojte baby... po strááááááááášne dlhom čase som tu znova... ale len na skok... chcem sa vás spýtať či niektorá nechcete kúpiť mlieko

segra predáva beba premium 1 a nutriton (to slúži na zahusťovanie mlieka).... jej malý bude mať v septembri 1 rok a už jej to nechce jesť... nakúpila si toho do zásoby a teraz nemá čo s tým robiť... sú to čisto nové škatule, nenačaté a je to v záruke... predala by to lacnejšie ako je to v lekárni alebo v obchode

ak máte záujem tak mi napíšte na IP alebo zavolajte sestre na 0918 916 918 alebo mail evkakotianova@centrum.sk

diky baby... bola by vďačná keby to predala lebo zbytočne tomu padne záruka a vyhodí to

danulka2
25. júl 2009

ahojte, co porabate? Mne sa prave dovarila svieckova, tak si vychutnavam slahacku s vajecnym likerom 😅
dnes mame vonku celkom fajn 🙂

susika
25. júl 2009

dani aj ty si kmitala? ja sa dlávim ríbezlovo-čerešňovú bublaninou, konečne som si sem sadla. dopražila som patizón, ale pochybujem, že bude aj na zajtra, takže v noci alebo zajtra maraton znova🙂)) ozaj, dik za ten typ. neskušala som do toho koláča pridať nič, tak skusim🙂)pečiem, iba ked máem tatina doma,rpe nás dve by toho bolo vela a ja neviem urobiť málo🙂))
na ˇšutovskom vodopáde som ešte nebola. raz sme sa tým smerom vybrali, ale nedošli sme až tam, neboli sme na to "vyzbrojení" šli sme od malej z JIS-ky z nemocky v MT len tak niekam sa odreagovať. tam, kde sme to boli je šútovské jazero, hned ako odbočíš z hlavnej cesty na poprad, je také velké otvorené a tam je to. kedysi to bol kameňolom a teraz to funguje ako "pláž" zadarmo.včera tam bola nejaká disco šou, tak sme si museli aj my, čo sme tam šli na 3 hodiny zaplatiť 5 eur.ale tá šou trvá 3 dni,t akže to bolo vstupné na tri dni, ale nikoho to nezaujímalo. čo už.ale sa mi to tam páči, čajka ani plážko sa tomu nevyrovná. nemusíš sa báť o veci, len tá cesta....ked bude čas, hodím nejaké foto 😀 😀

dovolneka s dieťaťom. keby malá nebola taká divá, tak by osm s nou aj šla. s malým bábom, je to o to jednoduhšie, že sa vyspinká aj v kočíku,t akže nemusíte meniť plány a nejaký ten chládok sa pren tiež isto nájde. a pri mory zasa také teplo nebýva. len ešte zvládnuť tú cestu tam. mne by s prckom stačila aj dovča niekde na Slovensku v krásnom prostredí. zamilovala som si Tatry, len nám chýba čas dovolenkovať ako rodina ☹

danulka2
25. júl 2009

baby nejako to tu cusiii 🙂 . Ktora si date kakaovy kolacik? Mam ho dooost 😅 😀

katuskapd
25. júl 2009

ahoj danulka vdaka, my sme boli s mm ochutnat kolaciky v cukrarni, a mali sme aj s kavickou 😀

danulka2
26. júl 2009

krasne ranko vam vsetkym zelam 🙂 🙂 🙂
vcera som navarila aj na dnes, tak mam nedelu volnu 😀 . Musim iba umyt schody /mam sluzbu/.Buduci tyzden okrem soboty robim kazdy den, tak neviem ci sem zavitam ☹ . Potom budem dohanat s citanim, co tu popisete 😉

danulka2
26. júl 2009

vidim, ze siestujete 😉 , tak si uzivajte pekny vikend 🙂 🙂 🙂

lenadka
26. júl 2009

cavte 😀
inak asi o 2-3 tyzdne budem pisat aj vecer-bola som podpisat zmluvu na internet. tak cakam na modem-pride UPS a musia mam prist natahat, resp. zapojit kabel a zasuvku 😀

danulka to mas kakovy zavin? Ja neviem preco vzdy mi pukne a vytecie potom kakavkova plnka-co robim zle? 😕

susika
26. júl 2009

danulka. ty si ako moja babča. pre tú by nebol kedysi víkend, aby nenapiekla🙂) ale ona tak riadne kysnuté tvarohové, niečo ako moravské koláče, ale bez džemu, my sme to volali "osúšky"🙂) a samozrejme nejaký "ťahaný" na plechu z toho kysnutého🙂)) ja sa snažím, aspon kým máme tatina doma. ale aj to prvý den, to si ja pri to sadnem k takému čerstvému a tlačím, kolko vlládzem a potom už len ďobkáme. ale to len také rýchle, na kysnuté nemám nervy čakť, kým vykysne a potom sa s tým babrať.

lenadka - ak ho poprepichuješ, tak potom mi vychádza, že iba tenké cesto.mne sa obyčajne ťahaná štrudla s takého jemného cesta (skoro ako lístkové, ale je to doma robené také nejaké) niekedy roztrhla, ale už si nechávam tošku hrubšie cesto a prepichujem a už sa netrhá. lebo ja s tými plnkami nešetrím, nech to nie je prázdne🙂))

lenadka
27. júl 2009

susika asi tak to bude, poprepichujem a plnky davam dost a cesto natenko-lebo to mam rada plne plnky a cesto tenke, ale asi budem musiet nechat hrubsie. Mala inak kysnute nemusi, ale kakaovy zavin zdlábne 😀

luckak1985
28. júl 2009

Ahojte. Za pár týždňov by sa nám mal narodiť náš prvý drobček a tak by som si radšej chcela pomaly popripravovať veci do nemocnice, preto by som sa chcela opýtať, čo ste tam využili, lebo zoznam, čo som dostala v Bojnickej nemocnici je dosť rozsiahly. Napr. neviem, či treba kozmetiku pre maličkého, keď v tom balíčku, čo dávajú v nemocnici je všeličo ....
Prosím poraďte, nech tam neidem ovešaná ako vianočný stromček.

livia1
28. júl 2009

lucka v balíkoch je všeličo ale hned po pôrode ho nedostaneš. asi až na tretí deň. ja mam nachystané pre malého aviril olej, odsavačku na soplíky, kefku na vlasy, plienky, ortopedické nohavičky, krém na riťku, dudlik,rukavičky, bavlnenú čiapku, celkovo v taške mam ešte dve nočné košele, župan, papuče, žabky do sprchy, toaletný, dva balíky hyg. vreckoviek, osušku,uterák, vatové tyčinky, nožnice na nechty, dva balíky popôrodných vložiek, podprsenku na kojenie, odsavačku mlieka, tampony do podprsenky,vlhké utierky, ponožky, sprchový gél, šampon, krém na tvár, zubná kefka, pasta . to je asi všetko

lucijja
28. júl 2009

luckak livia, ja som pre malu na oblecenie nepotrebovala nic. Vsetko mi tam dali. Ciapocku myslim ze tiez nevyuzijete, lebo v nemocke je hrooozne teplo. Ja som rodila v marci a to este neboli extra teploty ale tam bolo hrozne teplo. Ani jednemu babatku som nevidela ciapocku. 🙂 Cely den tam do okien svieti slnko tak sa izby vyhreju. A neviem ci tam dokonca aj nekuria. Tekute mydielko na kupanie tam maju, ja som si brala len mliečo po kupani a kefu na vlasy - mala bola riadne vlasata 🙂 Dostanete tam aj plienky (latkove pre balenie) aj osusky. Pre babatko mi v podstate stacili pampersky, vlhke obrusky, kefa na vlasy a mliecko. Veci v ktorych sme sli z porodnice mi doniesol manzel ked pre mna prisiel. No a pre seba to co popisala livia len nocne kosele som mala 4ks a nestacili 😀 lebo aj som sa hrozne potila aj krvacala. Potom este odporucam nejaky krem na bradavky, lebo mna hrozne boleli ked som kojila a nezabudnite hygienicku podlozku pod pacienta! Tie som spotrebovala asi tri, stoji to par centov. 🙂

luckak1985
28. júl 2009

Ďakujem krásne. Dnes som si bola kúpiť nočnú košelu, teda ak sa to tak dá nazvať, mne to príde ako stan 😀
Ešte by som sa chcela opýtať, ako periete tie "obrovské" vecičky? Aký prášok je podľa vás OK. Bojím sa to dať do práčky, je toho za prvé málo a také maličké, krehučké.

lucijja
28. júl 2009

ja som pouzivala lovelu baby a teraz mam detsky prasok z amway. oboje sa mi osvecilo. 🙂

katuskapd
28. júl 2009

ahojte
lucka ja som prala v persile sensitive gel, a nebol nic sa tomu nestane, ked to das na nizku teplotu
a s tymi vecami do nemocky suhlasim s lucijov 😉

danulka2
28. júl 2009

ahojte,lenadka skus nechat hornu vrstvu cesta hrubsiu /vnutri moze byt aj tensia/, pekne potri vajickom a nemalo by prasknut.
susika niekedy si pripadam ako babca 😀 , ale nemozem za to, ze milujem take sladke domace a hlavne kysnute 😅 🙂
lucijja dobre radis ten krem na bradavky. Rozhodne ho treba uz v zaciatkoch. A luckak1985 ak ti mozem poradit, tak nikdy si nenechaj male dlho prisate na prsniku. Aj ked nepije, ale tie slinky ti rozdrazdia bradavky a popraskaju ti. Aj ked ani ja som si nedala povedat, lebo bolo uzasne sledovat maleho ako je prisaty 😉 /samozrejme som mala bradavky do krvi popraskane ☹ /

lenadka
29. júl 2009

baby ja som si v nemocke na porod vypytala ich nocnu koselu-co si budem svoju brblat🙂 a po porode mi dali este dalsiu cistu ich, cize potom mi moje dve stacili 😉
namiesto osusky som si radsej zabalila viac uterakov, lebo sa sprchujes a susis kazdu chvilu. A sam osebou toaletne potreby a zabky.
Pre babatko mali v nemocnici vsetko aj na kupanie /pena, mydlo, mliecko/ aj prebalovanie /mast na ritku/, cesanie /kefka na vlasky/,obliekanie, dokonca aj plienky-pampersky,ze mi az bolo divne ze naco som si doniesla vlastne ked mi ju sestricky vzdy doniesli prebalenu a prezlecenu, ale ja som bola v Handlovej. Pre malu som mala vlastnu kefku na vlasky aj balik plienok a 2 kosielky a bodiky, osusku, rukavicky aby sa neskriabala, ciapocku /rodila som v zime ciapocka vyuzita/ a deku pre malu-bola tam zimááá. Z nemocnicneho oblecka som ju oslobodila na 3 den, lebo vtedy mi ju konecne priniesli neprezlecenu a kupala som uz sama. Aj bavlnene plienockysom mal svoje /5ks-jedna do perinky,na siroke balenie a na nozicky miesto dupaciek sestricky zakrutili babatkam plienocku a sup do perinky+ rezerva/ boli jemnejsie ako tie nemocnicne a postolky. Vlhke obrusky som skoro nepouzivala-malu som umyvala pod vodou zakazdym-tak ako kazali, tie som zacala pouzivat az doma skor na predbezne ocistenie 😉. Veci pre malu na odchod s porodnice som uz mala so sebou, ale je lepsie nachystat ich doma do tasky a nech ich donesu ked pojdete prec-tak ako to spravila lucijja, lebo to tam potom zavadzia.
Prasok som mala tiez Lovelu a potom ten tekuty persil sensitive /krasne vonia/-oba boli ok, vecicky som prala rucne na zaciatku a neskor ked som mala aj plienocky tak v pracke, ale nie vsetko, jednoducho mi bolo luto niektore tie krasne jemne pidi veci roztahat v pracke 😅
na bradavky som mala calciovu mast a podprdu som sice mala so sebou ale som ju nepouzivala-vetrala som a fakt mi bradavky nepraskli -teda jedna ale len mimimalne a to mala cucala dlllho 😉

lenadka
29. júl 2009

danulka veru musim to tak urobit 😉

lucijja
29. júl 2009

ja som si kupovala na bradavky masticku v porodnici od aventu. Bola draha ale super. nemusela sa umyvat pred kojenim a pekne hojila. A teraz ju doma vyuzivam na vselico. Napriklad ked sa niekde popalim, natriem to tym a rychlo sa to zahoji. Tak isto stipance a zadery. 🙂

luckak1985
29. júl 2009

Ešte jedna otázočka. Pozerali sme s mojim drahým súpravičku do postielky. Baldachýn, vankúšik, paplónik, plachta naťahovacia, hniezdo a predný kapsár. Máte niekto skúsenosti s využiteľnosťou? Nestojí to 5 korún, tak zvažujem, či sa to oplatí alebo nie. Ale keď kúpim samotný paplónik, vankúšik a návliečky na ne, bude ma to stáť min. 1000 Sk. A celá súprava aj s poštovným stojí 2000 Sk. Tu je link na tú konkrétnu, ktorú by som teoreticky chcela.
http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?c...

rozdelilo ho do dvoch riadkov, lebo je dlhý, tak treba to skopírovať celé.

Krásny dník

stanka7
29. júl 2009

ahojte dievčatá neviete mi poradiť nejakú mastičku na červené vyrážky okolo úst?Dokina mi poradila pityol ale je to ešte horšie.Predtým som jej dávala locoid ale to nepomohlo, švagriná zase ponúkla framykoin a zase nič ☹ Už to máme tretí týždeň 😝 Možno budem musieť ísť k lekárke znova. 😠 Vopred dík za rady.

lucijja
29. júl 2009

luckak: ja som kupila baldachyn a hniezdo skratka celu supravicku a poviem ti: hniezdo, super vec mala mi dost cestuje a aspon si nebucha hlavicku, ked je na druhej strane (vpredu) tam hniezdo nemam a tam si ju uz par krat tresla. Baldachyn som zhodila ked sme prisli z porodnice ale teraz som jej ho dala naspat. V noci si jednu stranu vzdy prehodim dozadsie, aby som na nu videla a pohoda, je to take intimčo pre nu ked zaspava. Kapsar nemam a nechcem - pride mi to uplne nepotrebna vec. Co by som do neho davala? Plienky, obrusky a masticku na ritku aj tak prenasam po celom dome pocas dna podla toho kde prebalujem. 😀 Toz moja skusenost. 🙂

stanka: nam pomohlo omyvat 3xdenne repikovym cajikom a mastit kalciovou mastickou. 😉

danulka2
29. júl 2009

luckak ja som vyuzila len hniezdo.Maly ani nemal paplonik, lebo ked sa narodil bolo horuce leto a ked sa schladilo a nespaval vo vankusiku, tak som mu usila vak na spanie,lebo spod paplona /velkeho /vzdy zdrhol 😀 a bolo mu chladno.Rozhodne skor ako maly paplon doporucujem vak na spanie. Mne v nom maly spal do cca 2,5roka 🙂 Baldachyn je skor pre paradu a ako pise lucijja pre intimco. Ale moj maly zaspaval sam a v tme, tak nepotreboval ani intimco 😉 .Ale to zalezi na tebe. Ked sa bude stavat na nozky, tak aby to na seba nejako nestiahol.

susika
29. júl 2009

ahojte. tak ja zasa halabušim neskoro🙂
ja osm hniezdo nemala, a veru som banovala, že som ho nekupila, malá stále cestovala, ked bola väčšia a nožičky jej končili medzi tyčkami v postielke. potom si ich tam aj tak strkala náročky, takže hniezdo by neprežilo🙂paplonik sme zdedili aj vankušik, také tenučké pre detičky, sú na nom sloniky s lienkami, tak s tým zaspávala ako s "kamošom", už ked tomu trošku rozumela. ale najlepší je vak na spanie, lenže malá sa v nom jedovala, tak spala len pod paplonikom, ten si skrutila ako chcela a aspon s ničím nemusela bojovať, ked sa začala stavať na nožky, lebo ona hned ako sa zobudila, vyskočila, aby všetci videli, že je hore, ked už nepočuli, keďže neplakávala 😀

stanka-malá ked mala také niečo okolo pusy, tak som to natrela mastičkou, čo mala na zadok. bud to bol aviril alebo obyčajná rybacia masť a ked som to natrela večer, obyčajne tam ráno už nič nemala. 🙂

na bradavky som mala Cicadermu od Boiron.poradili mi ju v MT v nemocke, mne bradavky hrozne praskali z odsávačky a fakt pomáhala.ešte ju mám, ale inak je tiež na popáleniny a odreniny a veci podobné.dokonca som niekde našla, že aj na zaparený zadoček.je čisto prírodná

katuskapd
30. júl 2009

ahojte
stanka neporadim, my sem mali ale na ritku imazol.

lucka ja som mala supravu hniezdo, navlecky, baldachyn, zavinovacka, a vyuzila som vsetko, paplonik ma v postelke aj ked ho nezakryvam, vankus este nepouziva, hniezdo super vec, aj ked teraz je uz znicene a baldachyn som uz schovala nakolko ho stale tahal na seba 😉 ten vreckar je podla mna tiez zbytocny, aj ked teraz by sa s nim zahral a strkal tam veci. a ten vak na spanie je super, lebo zacne kopkat a nic na nom neudzis

my zaciname pomaly balit, v nedelu ideme na dovcu, sa tesim, dufam ze tam dovtedy nedorazi poziar 😅

inak co sa mi stalo v utorok v meste, maly vyhodil siltacku, samozrejme som si nevsimla, az po 50 metroch odkedy som ho skonrolovala, nikto si nic nevsimol, nepovedal, 2x sme presli celu trasu, ludi tam bolo dost a ako keby sa pod zem prepadla, daky ........ ju ukradol, to uz je ina sila, a este tam boli aj s kocikmi.Ja uz toto nechapem, co som komu spravila....

danulka2
30. júl 2009

ahojte, tak ja zas len na skok ☹ , katuska tak to je sila.Ja som malemu davala klobucik s gumickou pod krkom, aby ju tak laho nevyhodil. Ale mala som ho vzdy otoceneho tak, aby som nan videla a kecali sme a kecali 😀 . Tak som aj videla, ked sa chcel niecoho zbavit a letelo to z kocika 😉 😀
Inak prijemnu dovcu a nespalte sa 😉 🙂

lucijja
31. júl 2009

caute baby. V nedelu odchadzam na tyzden k svokrovcom. nepotrebujete nic z ciech? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre