Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bloomie
3. sep 2009

ahojte dievčence z prievidze. mám jednu otázku, pozerám, že je vás viac s trojročnými deťmi.... včera sme dali malého prvý krát do škôlky, reval ako tur, keď som ho o jedenástej brala domov, lebo nám učiteľky kázali prísť pre neho o desiatej, že to tak všetky nové deti chodia... o desiatej sme ich ukecali na jedenástu, lebo on sa veľmi tešil na preliezky... na dnes som ich ukecala aj na obed (stravu sme zaplatili plnú taxu...) a zajtra mi dovolili tiež len na obed a domov... a keď som im oznámila, že dobre, lebo tento týždeň mám dovolenku, tak to ešte zvládneme, ale na budúci týždeň už aj na spanie, tak sa aj trochu okúňali, že šak čo už, tak bude aj spať. Pritom je nahlásený na celý deň, samé učky povedali, že je bezproblémový, neplače, zapája sa, len nechcel obedovať a po obede bol už plačlivý, lebo bol unavený... to býva aj doma... som z toho trochu zmätená, že dokedy si vlastne mysleli, že sa budú deti adaptovať??? máte tiež niektorá takú skúsenosť?

danulka2
3. sep 2009

bloomie to co, ze vsetky nove deti chodia pred obedom domov, to co je za hlupost.My sme maleho dali od 7,30 do 14,30h a bolo. Ziadne, ze nove deti chodia domov. Takto bude mat presny rezim a vie,ze ked sa zobudi, tak ho prideme zobrat.

bloomie
3. sep 2009

no ja som z toho riadne na nervy, manžel pení, ani ho nechcem pustiť ísť malého zaniesť alebo zobrať, lebo by im asi nadal... ale v podstate má pravdu, obidvaja pracujeme, malý je nahlásený na celodennú dochádzku, je veľmi samostatný, všetky veci mal od prvého dňa (pyžo, zubná kefka, všetko...) tak fakt nechápem.... to ho mám akože mesiac adaptovať?? vôbec neviem, ako sa k tomu postaviť, asi vydržím so zaťatými zubami ešte zajtra, ale na budúci týždeň bez pardonu, veď vidím, že to tomu dieťatu nerobí zle, keď je v kolektíve... problém je asi len to, že doma chodí spávať okolo dvanástej a tesne predtým býva umrnčaný lebo je unavený... neviem, či im to vadilo alebo čo... ak budú na budúci týždeň volať manželovi (ja robím mimo okres) že si ho má ísť na obed zobrať, asi sa budem sťažovať... dnes som tam ráno videla dvoch chlapcov, ktorí mali vyslovene hysterické záchvaty, náš vbehol do triedy, každému sa pozdravil dobé áno a všetko bolo v poriadku, tak ja tomu fakt nerozumiem...

lucijja
3. sep 2009

ahojte babule. Dllllho som sa neukazala... 😀

vidim ze sa tu stale vo velkom zavara a to je dobre lebo mame vela broskyn a neviem co s nimi. Chcem spravit malej vyzivu, nemate niekto recept? Popripade aj zmiesat s niecim...kujeeeem... 😎

bubba
3. sep 2009

bloomie moja nastupovala teraz tiez,nemali sme ziadne problemy s adaptaciou hned zapadla do kolektivu prvy den a pochopila ze "velenie"prebera pani ucitelka...hm..prvy den sa v skolke nedotkla ranajok ani obeda ked prisla domov skoro odhryzla z chladnicky od hladu.ja som ju dala len na styri hodiny a po NOVOM uz deti ktore idu na pol dna MUSIA aj obedovat a deti sa vyzdvihuju az po obede.cize ja chodim po nu o 12.
ja si myslim ze ucky to zbytocne komplikuju.ak ti schvalili na cely den tak si ho mala dat na cely den a hotovo.ziadne adaptacie a podobne veci.pokial sa dieta neadaptuje hned prvy den tak to trva tyzden alebo dlhsie.nie je to tvoj problem ucitelky si musia najst cestu k nemu.a malemu sa nic nestane prezili to tisicky inych deti a bez ujmy,zvykne si neboj.na ucitelky posli muza pekne ho vyobliekaj,navonaj a ucitelky budu hned ochotnejsie.. 😀

danka do kelu keby som vedela z ema cakas tak sadam do auta a idem 😵 😵 😝 (toto je oblizujuci sa smajlo hej?) 😀

lenadka
4. sep 2009

b.janka, mala je s babkou-nastastie 😉 , buduci tyzden idem do Tatier na 3 dnove skolenie, tak som vybavila zas moju mamu-nech tuto babku s nej netrafi 😅 tak ze v nedelu ju tam pojdeme zaviezt

bloomie a do ktorej skolky chodi??? Vsak ked platis cely den tak co si myslia? Nasa chodila spociatku na pol dna ale zda sa mi ze nasim ucitelkam to viac vyhovuje ked maju dieta cely den-lepsie ho zapoja do kolektivu, dokonca ked je viac deti chorych nariekaju, ze sa s nimi lepsie pracuje ked su vsetky ako ked ich je malo 😉
Kasli na ne, nech si vravia co chcu, alebo sa ich opytaj, ze ci ti vratia peniazky, ked mate zaplateny cely den a maly je tam len pol dna 😠

bloomie
4. sep 2009

ďakujem za povzbudenie, malý chodí na Krmana, dokonca tam máme akože "protekciu" tak fakt nerozumiem... ale ako hovorím, dnes to ešte zvládnem a na budúci týždeň, nech sa s nimi dohaduje manžel. včera trochu mrnčal, keď som ho brala na obed domov, ale to asi preto, lebo všetky deti už boli v pyžamách a on sa musel ešte hrať... doma zalomil v sekunde... no čo, uvidíme na budúci týždeň, prežila som ja, prežije aj on 😉

katrin21
4. sep 2009

bloomie: no... ja by som tam narobila poriadky v tej skolke!! po prve: ak mas zapl. stravu a mas ho brat skor, tak nech ti ju nabalia zo sebou aspon domov!(a lebo daju preplatok). kazdopadne je to na tebe , ci ho tam nechas, ked vidis, ze nie je problem, tak neni o com ...! mas to na cely den vybavene, tak ho tam musia mat cely den , take dlhe adaptovanie nechapem... hlavne ak dieta nema az taky problem, len nejaky plac rano.. a ze bol po obede unaveny? no a co..Ve dpo obede sa chodi spat, nie??? len si musi zvyknut, ze pojde spat o nejaku hodku neskor a to chce tak tyzden dva a a budeOK. Ja by som tvrdo trvala na svojom a bodka. ved pracujuca matka nema kde nechavat dieta od obeda, teda pokial nema bvlizko babku.. 😝

livia1
4. sep 2009

Katuskapd nestíhačky, som rada ked si stihnem do niečoho zahryznuť. Dnes som tiež len na skok, lebo malý spinká, mliečko mám odsaté tak už len čakám kedy sa zobudí. Bohužial nekojím, lebo sa najskôr nevedel prisať, ma malú pusinku, a ked už konečne tak som kojila len jeden den. Bradavku mám jednu chrastu a celú zapalenu. To isté som mala aj pri prvom synovi. Dala som dnes nejaké nové fotky do albumu, tak kuk. 😀

lenadka
4. sep 2009

bloomie, presne ako pise bubba, mne ked som malu chcela nechat len pol dna - neboli nadsene a musela som doniest potvrdenie od dr. ze nemoze papat normalne jedlo /alergia na mlieko/ a vtedy moze byt na pol dna bez obeda, inak musi mat papat. Olovrant detom co idu skor domov nabalia so sebou-niekedy aj obed 😀
toto adaptacne obdobie skor plati pre deti co nemaju este vek na skolku-u nas beru od 2r. a vtedy sa moze dieta dat na adaptacnu dobu-cas pobytu v skolke sa dohodne indi vindi.../u nas najskor brali len na prechadzku, alebo sme sa prisli s malou pohrat na dvor aj ked este oficialne skolkarka nebola/ 😉

katrin21
4. sep 2009

u nas problem nerobia, ci s obedom, alebo bez 😉

katuskapd
4. sep 2009

livia krasny je maly taky ciernovlasy chrustik 😀 hned by som brala ale len spinkajuceho 😀
to nevadi ze nekojis, ja som mala tiez problemy, velke didi a male ustocka ale vybojovali sme to. vsak odsavas a dostava mater.mlieko.

lucija vitaj napis v jednote uz odstraneny? 😕 😵

skolku neporadim, ale vy by ste my mohli, ako dlho pred nastupom ste zajednavali skolku detom Ja rozmyslam tak buduci september, alebo januar 2010, ze ci su tu poradovniky, dik

lucijja
5. sep 2009

veru odstraneny, dodrzali co slubili... 😀

kkatrina
5. sep 2009

ahoj dievčence vidím že riešite škôlku 🙂

ja som dala Dávidka teraz od 2.9. a 2 roky bude mať až 21.9. u nás je malá škôlka - 8 detí. Je v adaptačnom období - ale dávam ho na celý deň pretože to zvláda úžasne - vôbec neplače, teší, papá sám a aj zaspinká. Jediný problém je že sa stále nepýta ale pani učiteľka ho v pohode prebalí. Toto je výhoda malých dedinských škôlok 🙂

inak u nás tiež nie sú nadšený keď je dieťa len na 1/2 dňa, ale dá sa to - a jasné obed spapať musí, ale olovrant už nie a za ten sa vtedy ani neplatí 😉

a zápis? u nás sú vďačný za každé dieťa, len aby to nemuseli zavrieť 😵

bubba
5. sep 2009

katuska my sme tiez na dedine a u nas vyhlasuu v rozhlase kedy treba ist podat ziadost...byva to vo februari tusim a mesiac sa vydavaju/ vypisuju ziadosti potom sa to posiela na MS a odtial ti pride vyrozumenie o prijati / neprijati dietata do skolky. ale tusim je vynimka ze ak ma dieta viac ako tri roky moze nastupit kedykolvek. to si treba vsetko zistit aj tak sa to neustale meni ...

nasa bola v skolke 3 x a 3x excelovala ziaden plac,ziadne vzdory ...akurat ze prvy den nechcela papat,druhy den zjedla trosku a doma mi potom sr...ala 😀 😀 😀 😀 a treti den v pohodke zjedla fujku drozdovu polievku co doma by nie ani zlatou lyzicou 😀 😀

katuskapd
5. sep 2009

dakujem za odpovede, to mate super na dedine, ja v meste byvam na zabniku a tu sa mi zda super skolka, ale z inych miest viem, co si piseme v inych temach, ze sa boli pytat teraz s rocnym dietatom a hovorili ze mamicka najvyssi cas na zapis 😕 tak zistujem situaciu,ci aj tu taky naval 😀

buba super ze to mala tak zvladla, neviem ako to zmakne ten moj chlop 😀

lucija a co tak strucne, ako sa ma Emka?

katrina super to tam mate zlate pani ucitelky, a Davidko zlaty, rychlo si zvykol 😉

susika
5. sep 2009

ahojte. tak nakukam aj ja po dlhom čase ako sa tu mávate. školka veru napadla aj mna, lebo ma tu pri piesku mamy strašili, že musím na zápis čím skor, aby s ami ušlo miesto pre malú. tu naokolí sú 3 školky, snád sa do niektorej dostane. ked už koli ničom inému, aspon koli kolektívu. super, ako si deťúrence zvykajú. ja čakám, že malá bude ajčať ako slon, je totiž nalepená na mne, aj ked v prípade, že vidí deti alebo preliezačky, tak mau nepotrebuje, iba na šmykalu, aby z nej nezletela. no ale to ju musím naučiť aj pekne čisto papať, lebo ten bordel okolo nej, pohcybujem, že by to učitelku nenastvalo.

Leni, som rada, že sa to využilo, len som celkom nepochopila, čo presne štvorcové by to malo byť. inak soms a veru dala na kadejaké hovadiny. už blbnem aj s iným materiálom a nie len košíky🙂)) práve som sa vrátila z PB, nestíhala som kukať🙂))a zasa som prišla s inými blbosťami, tak si pomaly zapratávam bytík🙂))veru, musíte niekedy prísť na kavičku alebo čajík a zaškolím ťa🙂)nie je to nič ťažké. aj dnes poobede som to jednu žienku učila a celkom v pohode🙂)

Lucija-niekde tu už bol recept na jablkovú výživu, robíme ju tak isto a aj s mrkvou. vlani som robila aj s trochou hrušiek, ale tá nejako potuchla, alebo to bola len pachuť od hrušiek. ak nenájdeš, prepošlem ti ho.

viviene1174
6. sep 2009

ahojte ja školku ešte neriešim my sme mali v sobotu len prvý ročik,takže nás takéto veci len čakajú

danulka2
7. sep 2009

ahojte, mam teraz poobedne, tak to tu stiham doobeda. Maly je super, sam vykracuje do skolky, ale ked odchadzam, tak trochu place ☹ . Dnes by ani neplakal, ale do satne prislo dievcatko a strasne plakalo, tak sa zlakol a trochu zas poplakal. Ale myslim, ze sa so skolkou vyrovnal celkom dobre 😉 .Vzdy mu poviem, ze ked sa vyspi, tak prideme a uz nas caka. Slniecko moje 🙂

katrin21
7. sep 2009

ahojte🙂

katrina, ollako( ozaj, ta sa tu davno neobjavila) mali by sme spravil spolocnu oslavu, ked mame vsetci 21.9 deti narodene 🙂)) 😀

lenadka
8. sep 2009

katrin, vsetkym Vam asi bolo zima a ako ste sa zohrievali tak ste sa zohrievali a potom v septembri deti rodili 😀

katrin21
8. sep 2009

no my sme malu pravili den pre stedrym vecerom 🙂)) to viem presne 🙂

susika
8. sep 2009

ahojte. akosi ste tiež všetky rozlietané. nemá sem kto prispievať 😀 my sme robili po vianociach🙂)malá amla termín 26.9. 😀 😀 😀 trošku si to skrátila🙂 ked som rodila, tak jedna mamina vravela, že lekári v ich nemocke sú vždy pripravený na september, že je tam nátresk🙂)) vraj sa rodia "vianočné deti"🙂)) (myslené, že vyrobené počas vianoc) 😀 ale myslím, že to v každej nemocnici.

viviene1174
9. sep 2009

moja malinká je zo silvestrovskej noci,plodné dni nepustili len drobček musel isť trocha skorej von.u nás to 3 roky bolo o počítaní a snažení

bubba
9. sep 2009

moja mala je zo "vsech svatych " 😀 😀 😀 ked uz sa jedna o to kto kedy.......

katrin to je totalna diskriminacia aj ja chcem oslavovat aj ked nemam doma vahy 😝 😀

janette3009
10. sep 2009

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či nemá niekto záujem začať s kurzom angličtiny pre úplných začiatočníkov? Sme 3 baby a hľadáme 4 do partie..je to polointenzívny kurz v Pd (laremie)....2x týždenne...zajtra začíname 😉

danulka2
10. sep 2009

ahojte, katrin moja Domca je 30.9., ale 1.termin som mala na 24.9. ,takze je tiez silvestrovsky zartik 😀 😀 😀
bubba zober kuchynske vahy a oslavuj tiez 😉 😀 😀 😀

katrin21
10. sep 2009

bubba: ani ja nemam doma vahy.. ja mam pannu 😀 😀 a teda zatial duplovanu 😀 😀 😀

kkatrina
10. sep 2009

katrin ja som mala termín až 14.10. ale dodnes som presvedčená že bol zle vypočítaný 😀 ja mám doma až dve panny - keďže Kubko je 13.9. takže my aj tak oslavujeme dvojmo 😀 😀 😀

ale ak niečo vymyslíte dajte vedieť 🙂 😵

Leni aj ty už máš doma prvú pubertu????? nemôžem si dať rady s Jakubkom 😠

susika
10. sep 2009

ahojte. samé panny sa rodia🙂)) ja som rada, že malá nie je panna, stačí mi jedna "panna"-moj chlap a moji rodičia, tí sú obaja a to je horor. ja osm váhy🙂) kto chce slaviť?🙂)) ale tiež poviem, nič moc, asi preto, že som mala by až (predvianočný) strelec-teda darček skoro pod stromček🙂) zato z malej je totálna "levica" je 29.7. a nie len v znamení🙂)) keby tam je tigrica, ak aj na to by sedela. no ale čo som našla o Levoch, tak to aby som sa pripravila🙂)))

katrin-prvá puberta je až v 4. rokoch? ja som myslela, že ju prežíva malá teraz🙂))jačanie, vzdor, krik a pišťanie a mrnčanie dokopy.....no a naučila sa pri deťoch na piesku teda pekne papulovať. a ked mi včera zapotila, že "mamina, šibe ti", som skoro padla na riť. ešte tam dosť padá "či sú hluché", "ty debil"tak dúfam, že sa s tým ráno nezobudí🙂))inak mením rajon, aj ked neviem, kde, lebo v tejto PD sa akosi všetko porušilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre