Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
20. feb 2010

a ta kde sidli?

lenadka
20. feb 2010

katrin, viez ze aj ja sa cudujem, pritom tam ani nemala viditelny kaz, ma blombicku ako spendlikovu hlavicku, ale zas na druhej strane nema z vrtania zly zazitok, lebo to bolo kratko a nebolelo 😉 🙂

susika
20. feb 2010

možno je opravila stoličku, ktorá nevypadne.sú to tuším tie druhé stoličky. tie su trvacne.to aj moja zubarka hovorial, niečo som sa jej pýtala, že tie má najviac ludí pokazených, lebo si neuvedomujú alebo nevedia, že nevypadnú..no, a práve tie ja mám od mojej detksej zubárky zaplatané ako naše cesty..ked to videla moja terazjšia zubárka, sa zhrozila,že či sa na mne učila 😀

lenadka
21. feb 2010

susik to ma urcite mliecnu a myslim, ze vypadne, men teda vsetky mliecne zuby vypadli 😉

danulka2
21. feb 2010

bubba som sa uzasne nasmiala na tej basnicke 😀
tina ty si take basnicke crievko? 😉 To by si mala poslat do novin 🙂

susika
21. feb 2010

lenadka.ano. su to mliečne, ale tie stoličky, čo narastu deťom ako posledné, nevypadavaju. lebo mne vypadavali zuby ešte aj vo štvrtej triede a tie druhé stoličky mám stale tie isté.aj s tými hroznými plombami.a ked soms a na to pýtala zubárky, tak hovorila, že tie druhé stoličky nevypadavaju, že tie ako narastu, tie tam ostanú.že to vela ludí nevie a tie vraj mava aj najvaic ludi vrtaných. ja mam len tito 4 stoličky robené, si ani nepamätám, kedy mne vrtali zuby naposledy, lebo to bolo dávno, ešte niekedy ako malej na zakaldke, ale tie stoličky mám zaplatané fakt otrasne.nevedela som o tom ani ja do vtedy, tak ked si aj malá nebude chcieť umývať zuby, ale tie 4 stoličky, ktoré ešte nemá 😀 bude drhnuť o dušu 😀 😀

bubba- tu basničku vymyslela tina? ved má len toh jedného chlapčeka... 😀 teda,poliak viem 🙂 inak by som sa ani nedivila. ja čo ju poznám, ona boal také črevo vždy. jedného času som to aj ja chytila a písala, kto vie, kde moja zbierka teraz je, ked som sa sťahovala.škoda jej....

katrin21
21. feb 2010

susika, obavam sa , ze to je blbost... narastu ti zuby po patku, tie aj vypadnu.. ty asi myslis 6tky... ale tie su uz trvale... tie vypadavaju prva a najviac sa kazia...aj ja som o prvy zub dosla o 6tku

katrin21
21. feb 2010

bubba: norlmalbe pri stanici v tom domceku na prvom poschodi vpravo...

lenadka
21. feb 2010

moja jedna 6-tka je uz tiez v zubnom nebi 😅

susik, to sa moze stat len v raritnom pripade nejakom, mam kolegynu, co ma syna a tomu zubky nechcu vypadat mliecne uz je 5-tak na ZS a ma stale mliecne zuby a za nimi mu rastu trvale, tak mu ich musia nasilu trhat /zdrave a pekne/ a maju s toho nervy rodicia aj chalan, uplne sceny, u zubara je ako doma...ale keby to nechali tak jeho usta by byzerali ako z hororu 😒

bubba
21. feb 2010

baby ja neviem ci to tina zlozila ale asi nie 😀
dakujem ti katrin skusim jej dakedy zavolat ci nas vezme .
a tie stolicky o ktorych je rec mam aj ja viec blombove ako zubove 😀

lenadka
21. feb 2010

bubba, vraj sa aj najhorsie trhaju, hlavne s plneho zuboradia 😝 zatial stacilo jednu zazit, 3mes. liecit, opravovat, vrtat a aj tak potom posla 😝 😝 😝

susika
21. feb 2010

tak ja o zuboch radšej čuším už🙂))mne ešte stále chýbaju osmičky🙂)jednu mám a ostatným trom sa na svet nechce ani za svet, ani neviem, kam by sa tam vtrepali.sú tam, lebo snahu už mali všetky tri zvyšujúce a nevopchali sa tam, tak to vzdali...hm, a minule som pozerala jednu reláciu, ako možu byť poskrucané, preto sa nevytlačia....no super, máms a na čo tešiť...o trhaní viem svoje.ked mi museli dva zdravé an oboch stranách vytiahnuť, aby sa mi predné trojky ako tak tam vpratali. bola z toho zakaždým super angína.dufam, že malá nezdedí také obrovské zuby ako mám ja.stačí vraj zdediť čelusť po jednom z rodičov a zubky po druhom a horor je na svete...

inak, deo kedy narastú tie druhé stoličky?len tak mimochodom?nám šli zuby dosť neskoro. prvé sa vytlačili v 15,5 mesiaci ale za pol roka už mala skoro všetky, len tie druhé stoličky nikde

Leni-chudáčik chlapček.ale mojmu synovoci sa tak nové zubky ponahlaju a mliečne ešte dobre držia. asi to bude rovnaký problém...a vraj nie je na škodu, ked idu mliečaky neskro, že dlhšie vydržia.iba ak b sa tie druhé za nimi neponáhlali....

bubba
22. feb 2010

lenadka ja viem,mojmu ujovi to vytahovali dlatom,pichla mu tam aj injekciu a aj tak trpel jak hova*o...

lenadka
22. feb 2010

mne ju musel zubar rozpilit na polovicu a vytiahol najskor jednu a potom druhu, boliet to nebolelo, ale bolo to hnusneeee, myslela som ze mi vyrve celu sanku-tak drzal ten zub a ten zvuk lamajuceho sa zuba aaa bbrrrr 😖 😖 😖 a dira ako svet, hojenie sa bolelo viac ako trhanie, este mi tam nechal drenaz a to som po trhani musela chodit tam este, mi to zakazdym vybral-rozkrvacal a dal novu fuj, vydezinfikoval, lebo ta dzura sa stahovala a hojila postupne a keby tam nechal ten krvny kolac nezacelilo by sa to😔

susika
22. feb 2010

ahojte.kto ste ešte chorí? ja som mala rušné doobedie. malá sa ráno o šiestej zobudila s krikom a hádzala šable ako najatá....normálne osm nestíhala rpezliekať. ešte do 10.00 to vyzeralo, že bude OK, že len niečo, neviem čo, jej nesadlo včera, ale ked sa už sama pýtala do postele, čo ona vždy odmieta...mi cinklo, že sa niečo deje. a dokina vyhlásila, že brušná chrípka. malá schytala injekciu proti vracaniu, nejaké lieky, ktoré aj tak neviem ako do nej dostanem, asi len zázrakom a ked to vraj neprejde, tak zajtra sa máme hlasiť v špitáli...tým ma dorazila uplne.tak snad to prejde, do špitalu sa mi už vobec neche... len by ma zaujímalo, kde to chytila. týždn u rodkova ledva som ju aspon na zahradu dostala, víkend upršaný a včera po 200 rokoch v obchode....

bubba
22. feb 2010

moja stale kasle ale uz asi v stredu pojde do skolky sak aj tak su secky decka chore nema vyznam ju nechavat doma 😅

lenadka
22. feb 2010

susika, asi vcera po 200 rokoch v obchode 😒
mna zas nahle zacala boliet prava mandla ale fakt FEST a bolest mi vystreluje do ucha a v tom uchu ma tak picha ze sa idem zblaznit, najhorsie je ze si nemozem nic dat proti bolesti 😢
uz som kloktala slanou vodou, strekla si tamtum verde, dala satku na krk, do ucha burovove kvapky a vatu, zvonka mandlu potrela oct. mastou, viac sa uz asi urobit neda, zajtra do dr. isti 😖

danulka2
22. feb 2010

krasny vecer zelam 🙂

verunka222
23. feb 2010

Ahoj baby kde je v PD pohotovost ?DAkujem

susika
23. feb 2010

Leni-to bolo obrazne, že po 200 rokoch🙂)). do obchodu musím iba ja, nemá kto , ked sme s malou samé doma..inak idem len sem do krpatej jednoty oproti na nejaké prkotiny ale to tu chorobu nám isto spravilo to tesco....
na tu mandlu ti poradím-zožen si propolis a tým si kloktaj. ja som sa o nom dozvedlea, už ked som mandle mala vonku, že sa tým dá vyhnať ten streptokok, ktorý som mala...alebo čajovníkový olej. ten aj mne pomohol síce len na bolavé hrdlo, ale stačílo prvý den 3x a druhý tiež a hrdlo vyliečené....pár kvapiek do vody..ja osm zohnala lacnejšiu náhradu v DMke.síce 30% ale stačí

katrin21
23. feb 2010

verunka: v Uniklinike zboku je pohotovost, smerom od Zapotociek...

baby, ako? co nove? ja dneska frcim do TT, kladu mi dlazbu v kuchyni a mozaiku vo stvrtok, mam volno od zajtra tak tam fičím.... a v sobotu mozno montujeme kuchynu 🙂))

lenadka
23. feb 2010

no, bola som u dr. mam atb zinnat, vraj mozem aj ako tehula, no co uz...radsej sa preliecit ako preniest to na plod 😝 uz ma viac boli ucho ako hrdlo, vecer zacinam uzivat, kazdych 12 hod, dala mi aj spray bioparox a to som sa hrnula do prace, kym sa nepreliecim nejdem 😝

danulka2
24. feb 2010

lenadka mas ip

b.janka
24. feb 2010

leni ja som myslela že si doma na rizikovom?... tak ty chodíš do práce?

moncicii2000
24. feb 2010

ahojte ..
- po dlhsom case sa tu hlasim :D ... mame o dalsie 2 zubky viac ... (aj sme teplotkovali) ale to bolo este pred skoro 2 tyzdnami ...

- ted mame pre istotu sopliky a viliamko trochu pokasliava tak sa liecime dufam ze coskoro budeme obaja zdravy ...

inak som sa chcela opytat chodite niektora na plavanie s detmi ak hej kde ?? do bojnic do kupelov alebo pri nemocnici co je taky hotel ???

danulka2
24. feb 2010

moncicii gratulujeme k zubkom 🙂

kkatrina
24. feb 2010

ahoj ja nútene prázdninujem s deťmi - od dnes, škôlka zavretá a manžel už dnes musel ísť do práce takže mám nútenú OČR lebo dovolenku by som nedostala ani keby sa.... 😖

leni skoré uzdravenie (mne v pondelok odišiel hlas a tiež má zápal nosných dutín) a tiež som zvedavá - chceš ísť ešte do práce? nebojíš sa?

lenadka
24. feb 2010

b.janka, som doma na rizikovom, ale od marca som chcela ist do prace, uz mesiac ukecavam gynekologa, nech ma vypise...uz akotak pristal a ked ma v piatok uvidi na poradni choru tak ma posle niekam a nie do prace 😝 😅

moncici, urcite chod radsej plavat do nemocnice s Tatianou, ma super pristup, lepsiu cenu aj podmienky pre mimca a maminy su lepsie v nemocnicnom bazene, my sme chodili tam a bola som 100% spokojna 😉
V Kaskadach bol problem s vodou-bola zavadna, uz je to mozno ok, ale je tam zly pristup do bazena-po rebriku-to znamena dieta do vody musi niekto podat a von z vody detto...v nemocnici su pekne schodiky, vodicku pre babatka pekne zohreju na teplejsiu /asi 32-34 mala som pocit ze idem do vane kolko krat/v tie dni ked sa plava s babatkami, je tam sauna pre deti-nadstavena na nizsiu teplotu prisposobenu baabktam, prebalovacie stoly...vodu pravidelne kontroluju a vymieňaju 😉
Tatiana poziciava pomocky na plavanie, popr. si maminy mozu cez nu objednat vlastne-to sa urcite vyplati, nasa mala doteraz pouziva ten pas na plavanie a ja som si ista, ze sa s toho niekde v bazene nevyvlecie ako s kolesa, takze clovek nieje ako na ihlach 😉

susika
24. feb 2010

Leni-lens a ty neponahlaj do prace...mna tiež nechal doma do 13teho týždna a ja som z toho mala depku, lebo som tu boal sama a nemala vychdzky a bala som sa, že pride kontorla, ked odbehnem do obchdou, tak som trčala doma...až teraz soms a dozvedela, že tehulam nechodia:( a pýtala som sa do roboty, tak ma navela pustil, ešte aj tam problemy robili, nechceli pušťať na pravidelné kontroly, aj tak som chodila. a chodila som blbá pešo do prace 3,7 km tam a rovnako späť. v piatom mesaici som bola na 2cm otvorená, tak som sa začala vyvážať, ale denodenné nervy a stresy čo mi v robote robili.....a ako to dopadlo.......tak ty radšej pekne sedkaj doma a užívaj si to. o chvilku bude teplo a ty sa nebudeš musieť v tom teple nikam trmácať🙂))

nebýva nejaké plavanie aj pre staršie detičky?

s malou som dnes bola zobrať tlačivo na prihlasenie do školky🙂)sa mi skoro rozbehla do triedy medzi deti🙂)a riadne bola vyvalená, ked sme odchadzali, necelo sa jej..tak žiadny odklad jej nedám, jej chyba kolektív a ved v školke hadam vydrží, aj ked je nadpriemerne živá

bubba
24. feb 2010

kacatko robi aj plavanie pre deti do 3 rokov aj nad 3 roky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre