Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
28. apr 2010

ahojte, vitam nove tvare 🙂

susika, teraz som nejak neskor zacala citit prve pohyby, vies to bude tym, ze uz po jednom dietati mame a nie je tolko casu na sebapozorovanie 😉...aj teraz tie silne kopance - niekedy si ich uvedomim az po chvili, ked uz neunavne a neustupne kopne viac krat na to iste miesto,hlavne ak som v polohe nevyhodnej pre male-napr. zohnuta; dnes si vybralo mechur 😅 a mne je to neprijemne a az potom si uvedomim, ze je to vlastne moje babo co ma kope a poviem si "nooo...dobre rano" 😀...takze pri tom tvojom sintrovi si to asi tiez nemas kedy vsimnut 😉
chapete ze ja este aj teraz chvilami "zabudnem" ze som tehotna??? 😀 😀 😀 a to uz ide prve brusko a az potom vyjdem ja spoza rohu 😀

bubba
28. apr 2010

katrin no cojaviem mne sa praveze nezala lahucka ta babofka a bola dost sladka a to som tam nedala ani ten vanilkovy.no cojaviem sa mi to cesto zdalo dost huste ale neodvazila som sa pridat vody.je pravda ze ta babovka co mam recept taky ze "naj naj" mi asi chutila viac ale je s tym viac papracky a je sice chutna a mnamkava ale tazka lebo tam ide dost vela masla do cesta.

ollako
28. apr 2010

lenadka tak ja to teda nechapem 😀 ja som bola pri Petkovi hned viditelno tehotna, a potom som sa nevedala hybat, nie to zohnut, esteze som bola tehotna v lete, lebo by som si snurky nedokazala viazat , takto som nosila balerinky a slapky, na ktorych som si postupne , ako mi puchli nohy,uvolnovala ramienky 😝 😀
aj teraz vyzeram ako v 5 mesiaci, no dufam, ze budem ohybnejsie 😒

adena13
28. apr 2010

ahojte. ollako vrátim sa k našemu popoludňajšiemu rozhovoru.prečo chceš zmeniť gynekológa, ke´d si v handlovej? nie tak dávno som totišto dosť vážne uvažovala,že ho zmením tiež a že možno pôjdem aj do handlovej..akurát ma tá vzdialenosť trochu zabrzdila.. 😒 počula som samé chvály na handlovku gyndu

adena13
28. apr 2010

kočky, nejak to tu viazne.. ☹

susika
28. apr 2010

ahojte sme u mojich rodičov s malou na rpazdninách🙂)tak som lenivá sem prispievať...
presne Leni, asi je to tak, že nestihame vnimať....inak, dnes ma doki za to možné tvrdnutie nepochvalil, ale všetko je uzatvorené, brušk rastie ako má, dokonca aj huráááá, kilo som pribrala🙂))normálne sa nadžgavam, nech sa to nejako dvíha hore a nechce sa..hlavne, nech babo rastie, ja nemusím🙂)ale bruško mi vytrča teda ovela vaic ako rpi malje v rovnakom týždni, aj ked stale to nie je kto vie čo....takže doki zakazal mineralky, a čo najmenej soliť, aby mi nepuchli nohy a nedvihal sa tlak, aby mi bucho netvrdlo....pre istotu, lebo vrj to može byť z toho, že maternica vlastne rasitie a ko dieťa naraža na steny, može byť citlivejšia....no, ale ja nepoznam človeka, čo by solil menej ako ja, robim to koli malej, aj si radšej prisolím, ale už som zvyknutá na malo a mineralky nepijem vobec, nohy mi nikdy nepuchli ani pri malej a to vtedy boli iné horučavvy a behala som vela až do kedy sa narodila, aj ked skoro, ale nebavilo ma sedieť....
no a dnes som drobca tak uvedomelo pocitila, schytala som aj kopanec do dlane, ked som ju položila na brucho.....tak hurááá, lenivec sa zobudil🙂))

ollako
29. apr 2010

ahojte adenka pretoze moj lekar od 1.6. odchadza do Ziaru nad Hronom, aj Dr. Sonogova uz odisla, cele sa to tam rozpada, ktovie, ci este vobec bude gynekologia a porodnica tam fungovat 😒 inak som bola spokojna a mrzi ma, ze moj lekar odchadza bol fajn 😵

siouxsie
29. apr 2010

ahojte nove kocky 🙂

maminky tehulky drzim vam prsteky, nech vam to gulanie sa s bruskami prebieha bezproblemovo a vyvrcholi to uspesnym finisom 😉
moje obe tehotenstva boli pre mna napor, lebo som velmi aktivna zienka a brusko ma tak trochu, teda dost obmedzovalo. inac nejake vazne zdravotne problemy som ani pri jednom chvala bohu nemala, az na zvyseny cukor v druhom tehotenstve, preto som chodila pravidelne na kontroly. tiez pri druhom ma na zaciatku trochu vystrasili, lebo pri krv. testoch mi vysli vysoke hodnoty pravdepodobnosti na vyvojovu geneticku poruchu plodu. boli sme dvakrat v Martine na genetike, kde mi robili opakovane testy. vsetko vsak dopadlo dobre. hoci mi odporucili pre istotu odber plodovej vody, nakoniec som sa rozhodla, ze nepojdem. v mojom rozhodnuti mi pomohol MUDr. Hudec, ktory mi malickeho poriadne popozeral na svojom sone a zhodnotil, ze ziadnu vyvojovu anomaliu nikde nevidi, vsetko je tak, ako ma byt. strasne ma podrzal, lebo nebolo mi vtedy veru vsetko jedno. no a nakoniec ma aj uspesne odrodil. druhy porod ma bolel trochu viac ako ten prvy, ale oproti mojmu prvemu to bola brutalna rychlovka. hotove rally 😀
takze este raz drzim palceky 😉

imarikai
29. apr 2010

ahoj siouxsie tiež ked porovnam prvy a druhy porod bola som šťastna ked som bola v nemocnici pri druhom porode až ma prekvapilo ako to rychlo prebehlo ani som to nečakala a už som kričala na sestričku že to ide von keby som doma asi to ani nestihnem 😀

adena13
29. apr 2010

ollako, tak si predstav, že ja som prišla sem zo žiaru.a veru dobrý gynekológ sa tam zíde. inak že dr. Sonogová tam už nie je je mi tiež novinka. práve o tej som počula dosť chvály.ja chodím do bojníc ale nie som tam spokojná. čo si kamoška chválila je dr.Kozsegy. Robí na Uniklinike a mám naň aj kontakt ak by si chcela. No ja ho nepoznám len som o ňom počula. to ke´d som uvažovala o zmene gynekológa.

imarikai
29. apr 2010

ahoj adena13 tiež patrim ku dr.Kozsegymu ODPORUčAAAAM 🙂

ollako
29. apr 2010

adena dr. kezsegy mi bol pri porode a teda poviem ti nechal ma riadne vytrapit, vtedy som mala na neho riadne nervy 😠 ...a vraj neberie nove pacientky, ale ja by som nesla k nemu, mozno je takto fajn, ale na ten porod nezabudnem 😔

bubba
29. apr 2010

susika vidis keby nemam malu choru mohli sme vas ist pozriet 😉
adena ja mam zasa v ziari kamosku z pd prestahovanu 😀 inac na koszegyho som pocula aj negativne pripmienky.ja s nim osobnu skusenost nemam ale o inych sa tolko nehovorilo ako o hudecovi a kesegim 😀

siouxsie
29. apr 2010

ja tiez patrim ku MUDr. Kozsegymu 🙂 v ambulancii mi pride v pohode, nikdy som nemala pocit nespokojnosti. no tiez som pocula aj negativa na jeho osobu 😒 ale vsak vsetci sme len ludia a aj tie sympatie nemusia vzdy vyjst a trebars aj den moze byt niekedy horsi... hoci je pravdou, ze ludia v zamestnaniach ako su napr. lekari, by sa mali vediet odosobnit a pristupovat ku kazdej pacientke a ku kazdej situacii odosobnene, individualne a s najvacsou odbornostou.

imarikai
29. apr 2010

ja ked porovnam Ottingera a Kozswegyho tak je to riadny rozdiel a pri prvom porode som mala Durčenku a druhom Hudeca no na to ako Hudeca chvalili TAK 😒

adena13
29. apr 2010

Hudec je vraj dosť úplatkár..vraj..ja chodím ku Lánymu a veru, nie som s ním spokojná..je síce milý a pozorný, ale ako odborník mi zrovna najlepšie nepripadá.. 😒

katrin21
29. apr 2010

adena: lanyi je praveze veelmi odbry odbornik......

mne Keszeghy pride taky, ze vsetko berie s usmevom,ale obavam sa , ze neskuma priciny a detaily..... neviem.. ci je lepsi ako stary dobry chlpaty Ottinger 😀

katrin21
29. apr 2010

bubba: moc sladka? bneviem, ja ju este cukroujem na vrch praskovym cukrom, ale to sa robi na vsetky babovky...ale pre mna moc sladka nie je.... kazdopadne ja sladke lubim... mne naozaj vyhovuje, cesto je take akurat, nie je velmi riedke,ale nie je ani huste, ked tam pridas vyslahane bielka, je akurat 🙂

adena13
29. apr 2010

katrin, že lányi je odborník? no moje osobné skúsenosti to vôbec nepotvrdzujú..ani sa mi nechce o tom písať..mala som jeden nepríjemný zdravotný problém - dosť silný výtok, od asi 4.mesiaca gravidity ..Lányi mi už nevedel,aké lieky mi má na to predpísať..že "... už sme všetko vyskúšali..??"..a to mi 3-krát predpísal lieky, ktoré nesmiem brať, lebo som alergická na ampicilín!" - tie sa mu podarilo predpísať ešte aj počas kojenia po pôrode, ke´d som mala zápal prsníka!..takže predpísané antibiotiká som nemohla dobrať..ale ten môj spomínaný problém som nakoniec vyriešila ja, lebo jeho vyhlásenie..ma už naštvalo,tak som pátrala po príčinách na nete.A podarilo sa.Trafila som!Potvrdilo to vyšetrenie a chvalabohu mám s tým už pokoj..no a takému doktorovi potom "ver".. 🙄

siouxsie
29. apr 2010

adena13 - ono je to s gynekologmi - porodnikmi asi tak, ze ak niektoremu plne doverujes a rozhodnes si ho aj vybrat ako toho, kto ta odrodi, dohodnes sa snim (pouziva sa pre to taky mily vyraz, ze zazmluvnis) a v pripade ze to na teba pride kedykolvek - trebars o polnoci, cez vikend, i mimo jeho sluzbu na porodnici, proste mu len brnknes a on za tebou dobehne. v takomto pripade mi to pride tak vcelku samozrejme, ze je s tym spojene i nejake to financne ohodnotenie. ved kto by za tebou do porodnice utekal mimo svojej sluzby len tak bezzistne, ked moze byt doma, oddychovat, venovat sa konickom a rodine? toto je moj osobny nazor. nikomu ho samozrejme nevnucujem. kolko ludi, tolko nazorov.

adena13
29. apr 2010

áno, keď mu dôveruješ a chceš, aby bol pri pôrode .. ja som mala Lomenovú a dalo sa..a ušetrila som..🙂

katrin21
29. apr 2010

no neviem,ale Lanyi dokonca tusim prof, alebo Docent.... a vie, zeje v Bojniciach uznavany a ja mam z neho tiez dobry dojem.. yvsetroval ma tam....
Lomenova je tiez fajn 🙂 ale este taka mlada žaba 🙂 😀

adena13
29. apr 2010

hmm..ako sa hovorí, koľko ľudí toľko názorov..to je fuk.. 🙂
Dnes som mala poobede dohodnutú babku, aby mi dobehla k malej, že konečne budem môcť zbehnúť ku kozmetičke a ako hovorí Zákon schválnosti..pichla som dnes koleso na kočiari..takže defekt..haha..ani sa nepamätám, kedy som mala defekt na bicykli.. 😖

adena13
29. apr 2010

je tu niekto?hmm..veď hej.keby som nemala ten defekt, tiež som von.. 😢

bubba
29. apr 2010

jéj lani,na toho som sa tesila ze s nim budem rodit,bohuzial vyslo na primata 😝 a ozaj stary ottinger uz nerobi?ja som od neho odisla,zdal sa mi velmi divny raz ma dokonca isiel vysetrovat bez rukavic 😅 akoze ale nemozem povedat zeby som mala s nim ako s dr nejake zle skusenosti ale zasa ani ziadne problemy som nemala.jedine co mi vadilo ked som chodila ako tehotna do zafajcenej poradne no a v tesnej navaznosti prestal fajcit a na kazdej poradni mi vypraval ze kolko to uz je co nefajci.ale sestricka tam bola fantastickaaaaaaaaaaa 🙂

hawajcanka
29. apr 2010

ahojte babule ja som mala ottingera roky bol svojsky malokomu sadol ale ako odbornik bol suprovy teraz chodim kesegimu aje fajn.pan dr.lani je super velmi dobry lekar aj ostrielany odbornik priviedol mi na svet moju ninku.
bubba mal super setricku este tu starsiu pani ona uz je v dochodku.a ta zafajcena ordinacia no bol to des. 😉 😉

hawajcanka
29. apr 2010

imarikaj dcerka ma nadherne vlasky...ty mas take pekne 🙂

adena13
29. apr 2010

ahoj hawajcanka. vidím, že máš takého malého drobca ako ja.. 🙂 akurát doobeda, keď som šla s ňou z vychádzky, dostala som defekt na kočíku..to som asi jediná mamina široko ďaleko, čo sa mi stala takáto hovadina..normálne mi splaslo.. 😀 ..ešteže tu máme dedka, nakoľko ocino chodí na týždńovky..

ollako
29. apr 2010

adena aj my sme uz mali defekt a v pneuservise mi to spravili zadara za 1 hodku 😉

adena13
29. apr 2010

áno? ešteže ťa napadlo tam ísť..teda,možno by som tiež musela hľadať riešenie na nete, keby mi to nemal kto spraviť. a ocino by vám ho nespravil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre