Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
7. dec 2010

Ahojte dnes mame pocasie 😝 bolo krasne nasnezene a teraz prsi 🙄 ...my s kojenim zatial problem nemame, iba poobede a vecer si viac ziada, aj kazdu pol hodinu, hodinu, no pokial sa da, kojim, uvidime ako dalej, v noci pekne spinka, tak si myslim, ze hladom to nie je, on ma asi bruskabôl, tak sa pri mne upokojuje...no a mam mu to nedopriat, ked vidim aky je spokojny, ked je pri mne 😵 ...nastastie, nie som na nich sama, inak neviem....PEtko vie pekne ziarlit, ale uz sa to lepsi, uz o Brankovi aj prehodi zopar slov a aj si ho obcas vsimne a pohladka ho 😅 ...inak mi Petko uz prespava celu noc, tak aspon s nim nie su v noci starosti, no v podstate ani s Brankom, lebo on sa len 2x budi a aj to sa napapa a spinka dalej..dufam, ze mu to vydrzi , lebo ak by plakaval, dost mozne , ze by sa zacal aj Petko budit 🤐 uz ked Branko cez den tolko nenaspi, tak nech sa aspon v noci vyspime, a ja nie som taka nervozna...Petko ked bol malinky aj v noci vyvadzal a ja som bola nevyspata a taka nervozna , ze az 🙄 ...a inak aj moj Branko ma sopliky,odsavame o 106 a zatial sa mu nostek neupchava, dost mu pomaha aj to, na pocudovanie, ked grcga a ide mu to aj cez nos, to sa mu tak dutiny precistia, a tak sa potom odsava jedna radost 😅...no nech mu to uz prejde, nam s Petkom to preslo ani nie za tyzden, tak snad ani Branko sa nebude dlhsie trapit
@monulik0209 tebe sa to uz tiez krati, boze ale to leti 😲 ..

monulik0209
7. dec 2010

@ollako no veru,už mi ritusku stahuje 😀 no ale ved to hadam nejak zvladnem....uvidim ci pojdem normalne alebo cisarskym...

ollako
7. dec 2010

@monulik0209 preco by si mala ist cisarskym?

monulik0209
7. dec 2010

@ollako to mi povedala doktorka,ze mala je stale zle otocena,ze pojdem asik cisarskym.....na buduci tyzden idem do poradne a tam sa to dozviem,ci sa mala otocila a ako pojdem rodit.....neviem ci sa moja doktorka boji,aby sa nieco nahodou nestalo zle,tak asik preto...

susika
8. dec 2010

@monulik0209 -neboj sa. kamoška mala tiež strach, lebo malý jej bol stale otočený hore hlavičkou a potom tesne pred porodom sa otočil dole a rodila normálne. ale ona cisarskym chcela ísť, nakoniec zrušila aj naplanovaný porod a rodila normálne a ešte aj prenašala

monulik0209
8. dec 2010

@susika no ja sa zase bojim viac cisarskym,radsej by som sla normalne....no ved hadam sa otoci a uvidim co povie doktorka...

susika
8. dec 2010

@ollako -aj u nas su obaja chorí. malá to doniesla zo školky a malý samozrejme od nej. najviac ma trapi ten vlhký kašel.mi ho je normalne ľuto a to som mylslea, že deti na MM nezvyknú ochorieť, lebo maju protilatky od maminy. no ja som aztial zdravá,t aka spon to, elbo inak by som nezvladla to jeho ponocovanie.od polnoci spí pekne, ale najhoršie, že mutoneviem otočiť, aby mal noc pekne od večer a nie od pol noci do obeda...nepomaha budenie, a potom ho držať hore aspon 2 hodiny, aj tak večer halabuši do pol noci, ibaže cez den je potom viac hore. aj tak toho cez den vela nenaspí.bojkotuje kočík, autosedačku, postielku, spanie naboku, takže som zufalá, ako a kde h o dať spať.spinká iba na buršku, to mu je vtedy jedno kde je..no ale nechajte tak dieťa spať na noc...nemám odvahu

lenadka
8. dec 2010

@ollako @susika aj my mame sopliky, tiez starsia nakazila mna aj Terezku, ale neni to nic vazne aj horsie nadchy som mala, tiez odsavam a je to fajn, lebo inak fuci ako jezko
@susika ono sa mu to podla mna casom posunie, aj Terezka mi toto robila do polnoci hore a este aj z revom a postupne sa to posuva uz zaspava okolo 21.00, podla toho dokedy spi poobede, ak dlho ta aj spanok na noc sa posuva 😅

monulik0209
9. dec 2010

Ty kokos,neviem načo su tie baby na socialke,ked vam nevedia pomoct ani nevedia dat info...tak neviem za co beru plat....

qetinka
10. dec 2010

🙂 😀 😀 mne povedali na moje otazky...že naštudujte si na nete 😀 😀
inac kde ste vsetky baby???
mi mame od vcera aj stromcek postaveny 😀 😅 a je kraaaasny 😵 😉
decka mam vsetky chore..aj poloviciaka..tak radost prevelika 😒 ale do vianoc budu isto fit,tak aspon nieco 🙂

qetinka
10. dec 2010

🙂 a cez víkend oslava...Oliver ma 3 roky...ešte tortu stihnut pri nich nejaku peknu urobit... 🙂

susika
10. dec 2010

mne dnes naši doviezli malú, že chod s nou k lekarke, stale kašle a tie sople..tak som šla, no a po dvoch týždnoch trapenia mame ATB..nie som moc nadčená, lebo aj malý je usoplený ale viac ma štve tern chrchlavý kašel, ktorý síce pekne vykašliava, ale ay prcko tiež neskončil na ATB.a začal mi odmietať cumel na flaši, tak či che chlapec alebo nie, ideme sa čisto kojiť. lebo on to vie, lebo po večeroch cucká pri telke odo mna, ked nechce spať.včera som boal aj za tou laktačnou v drobčekoch. super mi poradila a vraj malý vobec nevyzerá na to, že by bol 2 mesiace na flaši.len teraz neviem, či je napapaný, lebo by cical stale a stale mu škvrka v brušku.v noci spáva so mno v posteli..ma to vyhodu, že sa aspon vyspím.ked sa zobudí, naje sa aj po ležiačky, síce kým som na to s mojimi malými didi prišla.... 😀 tak mi držte palce. už som navštívila aj uja bylinkára v meste. nechcel mi predať zeliny, čo som chela, lebo že su silné prehanadlá, aj ked tvoria mlieko, tak som odchádzala s jarabinoua nejakými anízovými srandami a dnes nasadila čierne pivo...a potom, že sa malému che stale spať 😀

susika
10. dec 2010

@qetinka -jej stromček. ja ho chcem postaviť s malou, ked bude doma, inak tiež by som ho tu mala už rada, nech si ho užijem a nie len pár dní vianočných....neviete, kde by som zohnala biele guel na stromček? a reťaz?som si zmyslela, že tento rok vymením zlatú za bielu🙂nejaké som kupila tu pri nás vedla kaderníctva v takom prťavom obchodíku, len reťaze nemali. majitelka vraj pokuká, kde by mohli mať a bude na mna myslieť....neviete, či je niečo v hyperke?

lenadka
11. dec 2010

@susika ja davam malej mucosolvan, Dr. mi to kazala ked jej zacali sopliky, nech ju to nerozdrazdi na kasel a zabera, davam jej ho ale len jeden krat z den 1.5 ml 😉

susika
11. dec 2010

@lenadka -Mucosolvan mala staršia. malému som mala nakazané kupiť Hedelix. 1x za den 2,5ml davam, ako je v navode. ale že by sa to nejako lepšilo.len som nekupila nasivin, zda sa mi, že on skor brzdí sopliky a upchava to potom hore v nošteku.včera som si vynadala, že som ho nekupila, lebo malému lne tak tiekli.od dokiny mame pamykon a pred odsavaním mu nakvapkam Libenar..ale o ničom...a ešte k tomu sa mi rozbila taká somarinka sklenená na odsavačke.ale inak funguje, akurát ma asi silnejší ťah 😖
iank, ten nosič som znova vytiahla, laktačná mi poradila, nech ho v tom naučím, pripadne sa troška odosobním a necham ho poplakať, ale on sa v tom pučí, reve ako o dušu a envie sa ukludniť...nožičky mu ešte nedočiahnu celkom von a strašne sa jeduje a ked mu ich dam ako v navode ukazujú novorodenca, tak je celý pokrčený...ach jo.....asi ho štve, že nevidí a že je stiesnený. on nenavidel aj zavinovačku a ked ho von zabalím do fusaku alebo deky, tak sa ide zblázniť.konečne som na to prišla včera, že koli tomu mi v kočíku nechce byť a ani spať....

qetinka
11. dec 2010

susika ja so menila vsetko na strome,miesto cerveno-zla
teho mame bielo -cyklamenovo-zelene..je to fakt pekne ..
biele gule som nasla v meste v takom tom lacnom obchode,a miesto retaze mame tu krasnu stuhu okolo celeho stromu.. 😵

qetinka
11. dec 2010

no a ešte prihodím vac gul-)len usim dokupit hačiky 😀 😀

monulik0209
11. dec 2010

jaaj,tak uz to aj na mna prislo,som chora,dufam ze sa skoro vyliecim....uz mam tych cajov dost...

susika
11. dec 2010

@qetinka -tie biele reťaze maš odkial?🙂 a v akom lacnom v meste?ja osm velmi nebehala, malý mi nenávidí kočík a ked mám neisto behať po obchodoch, nemám na to nervy.dnes len do hyperky, prechadzka trvala asi hodinu a polovicu mi prereval....

monulik0209
12. dec 2010

@qetinka krasny stromcek,aj ja chcem umely,ale manzela nemozem volako prehovorit,kazdy rok mame zivy a poriadne mi to lezie na nervy stale upratovat ihlicie....

bubba
12. dec 2010

@susika to nie su retaze ale tak nastriekany stromček 😀 aj my už máme stromcek hotový včera sme postavili.taká každoročná klasika - bielo zlato slamený .my nedávame ani reťaze ani salonky ani nič také na strom,nám sa to páči skor takého jednoduchšieho charakteru.
@qetinka ten Váš strom je super ja by som tam už nič nedávala...
čítam že ste chorí ,aj detičky aj mamičky...no my chvalabohu klop klop celkom ok malá všera začala trochu soplavieť ale dneska sa celkom fajn drží.
úúúúúžasný je ináč ten dážď čo prší do toho krásneho sniežiku 🙄 🙄 🙄 🙄

susika
13. dec 2010

@bubba -fakt.ja som si to až teraz všimla🙂)))ale som , že?to je ten deficit spánku🙂už nevidím rpe oči🙂včra to olo teda vonku a mne aý nechcel spať, tak som sa trepala po tej člapkanici ako pipi

lenadka
14. dec 2010

@susika no co Zuzi na nosic si nezvykol? Ak v nom protestuje zastavim sa pon buduci tyzden, budem odstavena od kocika, lebo budeme davat dlazbu na chodbu, tak budemem chodit schodami cez pivnicu 😝 a do nosica malu rano rychlo supnem ked pojdeme do skolky, nebudem musiet schovavat cipy zo satky aj sa rychlejsie zapne ako satka, ked uz nepotrebujeme novorodenecku vlozku je to jednoduchsie.... dobre? potom sa ti ozvem ci si doma 😉

susika
14. dec 2010

@lenadka -leni, dnes som n a teba myslela, že by sme ho už mali poriešiť...telepatia🙂)už je zasa pekne zbalený v krabici...malý v nom vreští. radia kadečo, nechať ho v nom vyplakať alebo si hho v nom inak túliť, ale on sa v nom pučí a reve ako o dušu, lebo v nom n ič nevidí a je akoby "zabalený"...ak bude skoro chodiť, aj kočík bude rýchlo zrušený, aj ten bojkotuje:(

monulik0209
15. dec 2010

Ahojte dievcence,co mate noveho??? volako tu viazne komunikacia 🙂

lunana
16. dec 2010

Ahojte, neviete mi poradiť, kde v Pd nastreľujú bábätkám náušničky?
Ďakujem

cherry1981
17. dec 2010

Ahojte mozem sa k vam pridat? Aj ja som rodena prievidzanka, sice uz nemam male babo, ale rada by som ho zase mala, tak som objednana k mudr Mifkovej a vari nam pomoze lebo mam problemy s ms, a nedari sa nam par mesiacov. Tak uvidime.

@lunana No nam sice je to uz poomaly 11 rokov, ale malej nastrelovali nausnicky v nemocnici, nevime ako je to teraz. Nastrelovali jej to v Bojniciach.

fifik
17. dec 2010

@lunana Nám to robila detská lekárka priamo v ambulancii. Keď má na to tú pisťoľ, nie je problém. A tiež to je už 11 rokov ako u cherry.

lunana
17. dec 2010

No veď, ale naša iba prepichuje, tak som chcela, že či to niekde v zlatníctve nerobia

monulik0209
21. dec 2010

@cherry1981 vitaj medzi nami,mifkova je super aj ja k nej chodim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre