Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
5. júl 2010

inak, aj ja mam DOVERu.... 😝

katrin21
5. júl 2010

este osm zabudla, ze po tom co mi rano pichli vodu, asi o 13,30 sa malej srdce ukludnilo a zacala kopat ako besna.... 😠 😠

tibinka22
6. júl 2010

@katrin21
boze katrin, to sa az tazko cita, nie to prezit este... ja naozaj vdakabohu som mala rychly porod... a som stastna... 🙂

lenadka
6. júl 2010

@katrin21 oximeter uz maju, v juni minuly rok rodila kamaratka a pamata si ze oximeter jej dr. daval vo chvili ked mala kontrakciu, ze ho skoro jej manzel uciapal, ze ci nemoze minutu pockat??? Tiez sa neotvarala od rana, ale o piatej ju uz viezli na jis-ku po cisarskom, takze ju nenechali az tak dlho trapit, ale urcite to ma na svedomi aj to, ze tam mala manzela a ten ju nedal 😉 mne sa ta osoba co ju viezli na lehatku aj zdala nejaka znama, tak som hned sestricky spovedala ci to nie je ta a ta....a ked sa zobudila viezli jej maleho na jisku ukazat a prilozit, tak som ich bola hned kuk 🙂

lenadka
6. júl 2010

@katrin21 inak porod si mala teda otras 😝 brrr...

bubba
6. júl 2010

@katrin21 presne preto si ja už nenechám vyvolávať porod.ja som mala porodiť vraj počas víkendu a keď nie,tak v po ndelok nastúpiť do nemocky s taškou zbalenou - dni vyvoávali a katastrofický porod!!!! malá sa narodila v stredu a na štvrtok sme si s mužom vyrátali termín narodenia pretože sme presne vedeli kedy sa splodila.a ked som aj dr hovrila,že to je smerodajnejší dátum ako tem podľa poslednej men.tak mi povedal,že on mi verí,ale že oni to tak robiť nemôžu .takže mňa napichali chemikáliami úplne zbytočne a určite by sa mi decko nenarodilo s apg.score 2 😅 😅 😅 😅

bubba
6. júl 2010

3 dni

bubba
6. júl 2010

ješíš sa ospravedlnujem ale mi to dáko zblblo... 3 dni vyvolávali porod.

katrin21
6. júl 2010

jizis, bubba, ze 2 😲 Kika mala 9, 10.... 😝
ale ono zo zase tak strasne nebolo... v podstate som mala najhorsie bolesti len par hodim a celu noc som prespala,ale potom pred tym cisarskym, ked do kontrakcie ma este " dilatoval" a vysetrival a nic... tak to uz mi az do revu bolo....... ked uz epi nebola.....ale nevadi.....
Lenka: tak ak maju oxymeter na hlavicku dietatka, tak super, je to dolezita vec....... ale aj tak , bez epi by som v zivote rodit nesla......

bubba
6. júl 2010

ale šla,keby si šla rodiť pri primárovi bojnickom 😀 😀

katrin21
6. júl 2010

nieee, bubba, to ma nepoznas, a pri nom uz vobec nie!!!! 😀

bubba
6. júl 2010

zasa by z toho boli dáke opletačky ako naposledy 😀 😀 😀

lenadka
6. júl 2010

@katrin21 tym chce asi bubba povedat ze by ti ho nedal 😅 sak neico vydrzime nie? Hm ja som rozhodnuta ist bez epiduralu, uz sa vidim ako budem knucat sama pre seba, ze ci som spochabela ked to uz bude tu 😀
chcem si vziat k porodu mamu, s tym ze som ju poucila, ze nechcem nic vyvolavat, urychlovat oxitocinom a take kraviny...sama vie najlepsie, rodila 3 deti a pri druhom dostala oxitocin a ten porod nikdy nezabudne co to bol za horor 😝

bubba
6. júl 2010

ano,nedal 😀 ja som sa ho pýtala na všetky možné varianty aj porod do vody,všetko rezolútne odmietol,u neho len klasika 😝

hawajcanka
6. júl 2010

@lenadka ahoj ja som rodila s vyvolavackou do krcka plus oxitocin a poviem ti masaker skoro som sa zblaznila od bolesti 😖 najlepsie prirodnou cestou 🙂

susika
6. júl 2010

ježiš, baby nestrašte..čot o tu píšete..ved to každý vraví, aký krásny zážitok a ja tu šítam samé horory....
a ten oximeter, to je čo za prístroj? ja poznám len tie pásy, čo sa davaju na brucho a čo ukazujú tlkot srdiečka a kontrakcie a bola tam ešte jedna čiara, ale to netuším, čo bolo...
v MT ma chytil do prarády jeden doky, ked ma prijímali a hodinu mi robil nejaké sono, normálne na brušku ale on tam aj neičo meral a robil rpekrvenie všetkých organov, lebo potom sa bavili, že všetko je OK rpekrvené, akurát, že malá bola otočená jemu zadkom a nevidel do hlavičky, tak som ostala polepená....
a akože normálne, pri mojom šťastí, ak všetko dobre pojde a pojdem rodiť do Bojníc, tak isto bude mať službu primár, ked ho tu všetky tak "chválite" 😠

slniecko_z
6. júl 2010

@susika tak mozno k tebe sa bude chovat normalne no vsak uvids ja dufam ze primara nestretnem pocas mojho pobytu v nemocnici lebo mu vynadam este za ten predosli porod 😀 😀 😀 😀

slniecko_z
6. júl 2010

@bubba asi tak vidim ze aj ty ho mas tak rada ako ja 😀

katrin21
6. júl 2010

bubba: ja by som k nemu rodit nesla, to je ad1: to radsej pojdem aj 50 -100km dalej, a ad2: ver tomu, ze by som si ten epidural vydupala, keby prislo na lamanie chleba.... nejdem nepripravena.. preto som Kiku rodila v MT,lebo v bojniciach pred 10r o epi ani nechyrovali , len v HA..... 😉 chapes...... takze nenecham to na nahodu.....

susika: oxmeter je to, oc pri operacii davaju na prst ako stipec, co meria kyslik...ale babatku to davaju na hlavicku, ked si uz otvorena... to necitis 🙂 je to taka dlha palicka a na konci oblucik a to nejako drzi na hlavicke, tym oblucikom🙂

bubba
6. júl 2010

@slniecko_z ja ho mám tak rada,že 4 roky po porode mám ešte traumu 😅 z neho

@susika on je tam viac ako doma tak preto je nervný - určite ho stretneš,ale možno budeš mať šťastie a zlizne si to iná. 😅 napríklad nejaká sestrička,alebo kolega doktor 🤐

lenadka
6. júl 2010

tak asi jedina co s nim ma dobru skusenost som ja???? pocujem ze na neho frflu, ale osobne nemozem povedat ani cek 😉... no pri porode mi nebol, takze nemozem posudit z tohoto hladiska....

lenadka
6. júl 2010

@bubba a teraz je v Bojniciach naval, pisala mi jedna baba, ze tam dnes bola na prietokoch ze primar behal ako splaseny, vela zien mali na prijme...to musi byt :-P ani sa mi rodit ist nechce ked si to predstavim...ked som boal pred tyzdnom v poradni detto, Lanyi mi povedal, nech si teraz nejdem pozriet porodnicu, ze vela prijmov, nebudu mat cas na mna....fnuk ☹

katrin21
6. júl 2010

lenka: no to bude zasadna vec, ze ti pri porode nebol...aj ked ja tiez nemozem povedat, zobral ma skor na operaciu, akutrat potom mi nanutil liecbu, ktoru som nechcela a pod... a tie reci okolo... kazdu diagnozu pacientky pocujes na jeho prijjme aj 5m od dveri..... 😝

katrin21
6. júl 2010

lenka: no , ked zrusili HA tak to je tak.... vela maju... logicky 🙂

susika
6. júl 2010

no páni, tka to budu riadne nervní..naštastie nemám termín ako "vianočné mamičky", to spomínala jedna mamina, tuším s oravy, že ich nazvali na porodnici, čo splodili detičky okolo vianoc, takže rodili v septembri 🙂)))
no, ja si veru neviem vybaviť, ako presne vyzerá, lebo ako som už spomínala (asi), že chodili za mnou asi všetci, čo boli v službe, aj 5 ich bolo naraz a aj 3x za den🙂a vlastne, neviem, kto o tom rozhodoval, im možem ďakovať, že mám malú nažive..tu by to isto neprežila, aj keby maju neviem aký super inkubator, lebo všetky, čo mali také extra maličké deti rodili v MT, iba čo viem, tak nad kilo odrodili aj inde a ptoom ich prevažali.....

katrin-tak to je super vec, srnda, že to na bábo sa tak dá "napasovať".nezažila som to a dufam, ež ani nebudem potrebovať..lebo akože nemám traumu z porodu, skor už po porode, čo som prežívala, ked som drobca videla ako vtáčatko maličké....

no, idem ja capnúť fotky do albumu, dufam, že sa mi to tam podarí 😀 😀 😀 aj moj "pupko pupkatý", ako to moja malá volá🙂))

tibinka22
6. júl 2010

Baby, mne tiez primar nebol pri porode, ale posledny krat ma pred porodom vysetroval on, v tych najvacsich kontrakciach, ked som uz ani nevidela a nemohla ani na tu "kozu" vyliezt, ale bol velmi mily, este mi pomahal a povedal : No mamina idete rodit, za chvilu to mate za sebou 🙂
Potom vecer na vizite mi podal ruku: Gratulujem mamina ku krasnej dcerke...
A to som na neho tiez pocula vselico : ze nema rad "pevnejsie " baby... a ja teda gulka som 😀
Tak Vam prajem, aby ste aj Vy, ktore idete rodit, mali s nim dobru skusenost... 😉

teodorka
6. júl 2010

ja neviem mne obidva porody vyvolavali a uplna pohoda ,rano o siedmej mi prepichli vodu ,potom dali cipok a prveho som porodila na obed o 12 a druheho poobede o 15 .A obidvoch stylom ze jasom sa zabavala s mm ,citala noviny ...a prisiel dr .kukol do mna a vravi taaak mamicka mozeme ist rodit a za 10 minut boli obidvaja vonka .Takze ja na vyvolavacku nemozem nic zle povedat a na epi uz vobec ...bez toho si porod neviem ani predstavit ...ja pri tretom rozmyslam ze by som isla rodit do BS ale prave to ze tam nedavaju epi ma od tejto nemocice odradza 😒

marcelkatt
6. júl 2010

Vyvolávačky na každú pôsobia inak si myslím. Jednej mamičke zaberie hneď, druhej ani dve tri nepomôžu, jedna porodí rýchlo a druhá zas aj na tretí deň. Je to individuálne. Mojej sestre začali vyvolávať v pondelok a malý sa narodil až vo štvrtok a už ani kontrakcie nemala, malého oživovali. Mne dali o 13tej injekciu a v noci bolesti, malý sa narodil na druhý deň pred obedom, takže cca do 24 hod.

lenadka
7. júl 2010

@teodorka nuz ked si mala epi tak to bola pohodicka, pamatam si tu ulavu ked epi zabrala, normalne som si oddychla, aj ked som celu noc bola hore, ta ulava od bolesti ma vzpruzila a ked bolo treba tlacit, mala som pocit ze vladzem aj vadon vytlacit, akurat ze ma Dr. ani poriadne tlacit nenechal 😅 zatlacila som do 10x a uz klieste bral...neviem preco, vladala som....alebo pre zlatu zilu co sa mi pri tlaceni urobila, alebo mala mala fakt blbu poziciu v porodnych cestach... neviem, no s tou som mala po porode najvacsie problemy ☹

lenonka
7. júl 2010

dievčatá, normálne vám tieto starosti závidím!!moja malá je taká zlatá, že by som sa dala veru aj nahovoriť na tretie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre