Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

teodorka
6. nov 2010

@cherry1981 nie ta sestricka nerobi nic len sedi za pc a zapisuje a dviha telefony ,potom je tam druha sestricka taka starsia a ta bere aj krv aj meria tlak ....a pri vysetreni budes len Ty a dr len sa musis telefonicky objednat a telefon Ti zodvihne prave ta ,,prijemna sestricka" 😝 takze bud pripravena ...nechapem ako ju tam moozu drzat aj v cakarni ked som sedela tak aj ostatne sa na nu stazovali ...nechapem ked ju to nebavi na co tam sedi ...ja som jej raz aj povedala ze som sa bala aj zavolat lebo ze je neprijemna tak v tom momente sa zmenila na milu ale to jej zase vydrzalo len to jedno vysetrenie ...a aj do telefonu je moc ,,mila"ale ak mas problem nenechaj sa odstrasit sestrickou dr je fakt dobra a velmi mila a jemna

cherry1981
6. nov 2010

@teodorka Dakujem tak to si ma upokojila, ja som tam uz volala, v piatok, a mam prist v pondelok doniest kartu od byvaleho gynekologa. Este mam otazky prosim ma aj sono? A ako dlho trva kym ta objednaju na vysetrenie, a co v pripade, ze mas vaznejsi problem, vtedy mozes prist aj bez objednania? Ved opytam sa aj tam v pondelok, len tak dopredu. Inak dakujem ti upokojila si ma, ze tam nebude somnou vnutry s doktorkou ta sestricka. Este raz dakujem

teodorka
6. nov 2010

@cherry1981 ano maju dnuka aj sono ...neviem ako to je pri vaznejsom probleme ,ja som ta volala radsej dopredu a sestricka povedala :pridte posadite sa do cakarne a ked bude cas tak Vas zavolame ....to bolo pri druhom vytoku a pri prvom bola milsia tam mi povedala ze mam prist okolo 11 ze uz budu mat menej pacientiek
ona Ti nepovedala ked si s nou telefonovala ze ci sa treba objednat?

teodorka
6. nov 2010

a od koho odchadzas?

cherry1981
6. nov 2010

@teodorka Odchadzam od Perkacza. Sestricka mi povedala iba, ze mam doniest kartu v pondelok poobede okolo 12. A ked som sa pozerala na ordinacne hodiny, tak sa mi zda , ze Mifkova nerobi kazdy den vsak? Uvidim v pondelok ako ma objedna, ale necaka sa aj tyzden vsak? Perkacz neni zly, ale vies on neriesi problemy vobec mozno iba mne 😕

marcelkatt
6. nov 2010

@cherry1981 tu si pozri ako ordinuje MUDr Mifková
http://www.gynferea.sk/ordhodiny.html

teodorka
6. nov 2010

@cherry1981 Mifkova je tam v utorok ,stredu a piatok ,inac je tam Hudec toho si chvalia mozno este viac co sa tyka odbornosti ale ja som nic zvlastne nepotrebovala cize som si dala kartu kludne k Mifkovej
a myslim ze sa caka dlhsie ako tyzden 😕 daj vediet v pondelok co si vybavila

cherry1981
6. nov 2010

@teodorka Viac ako tyzden? no nevadi, uvidim v pondelok, este raz vdaka. 😵
@marcelkatt Dakujem

marcelkatt
6. nov 2010

@cherry1981 niet začo, držím palečky

monulik0209
7. nov 2010

no ja ja sa pripajam k teme:o)))) aj ja chodim k mifkovej,ta je uplne perfektna,ale setricka si mysli,ze vsetko vie a ze je lepsia ako doktorka...ja som ju este ako milu nezazila....Aj ked som sa objednavala na potvrdenie tehotenstva tak sa na mna ohukla ze co chcem tak skoro k nim prist,ze staci az v nejakom 8 tyzdni,ved aj tak mozem kedykolvek potratit...ale nedala som sa odradit a prisla som uz v 6 tyzdni,lebo ma riadne vystrasila....

marcelkatt
7. nov 2010

@monulik0209 trafená sestrička s prepáčením, tiež som raz objednávala sestru k nim a sestrička neochotná, ufrfľaná.

ollako
7. nov 2010

ahojte myslite sestricku t Beatu 😅 ? no mne sa tiez zda, ze tam robi dost hustu atmosferu 😒 ...vsimla som si ako komunikuje s tou starsou sestrickou a naposledy tam bola nejaka dlhovlasa blondina taka mladsia, a tiez k nej bola tak protivna ako " velka sefka" 😝
inak som este cela 😉 ...zajtra idem k Hudecovi

teodorka
8. nov 2010

no ja ked som sa tam bola v lete nahlasit tak len kvoli tej sestricke som uvazovala ci som urobila spravne ....ake vsak uz som vzdy pripravena ked tam idem ...

monulik0209
8. nov 2010

@ollako ano presne tu, tu mladsiu ciernovlasu...ta starsia sestricka je uplne perfektna,na nu nemozem povedat zleho slova.

qetinka
8. nov 2010

Teodorka,to je odkial povodom meno ktore si vybrala pre malinku? 😕 ešte som take nepocula...ale pekneeee 🙂

weirdo
8. nov 2010

@cherry1981 - oni Ta len zapisu, este vysetrovana nebudes ...
Na margo sestricky Beaty, tak co ja viem, niekedy je v poho, je len taka svojska. Ale pravdupovediac pri tolkom pocte pacientiek, co tam denne musia vybavit, sa jej niekedy ani nedivim, ze ma toho dost, ved tam frkaju tie sestricky o 106, odbery, papierovacky a x dalsich veci 😉

katrin21
8. nov 2010

ahojte kamoska chodi k HUdecovi a povedala, ze ta starsia sestricka je velmi dobra odbornicka, ze Hudec si ju aj k porodom brava 🙂 a ta mlada s tym tal. menom ze je taka .. no ze nema bohvieake spravanie vraj .. tak asi hovorite o tej istej....

ollako
8. nov 2010

Tak baby ahojte, som doma z poradne, nalez akoze nic moc krcok 1 -1,5 cm na na porod to absolutne nevyzera,babo ma 3300 cca, ale aj tak ideme nato zajtra rano o 8:00 mam prist na prijem, idu ma senzibilizovat a vyvolavat porod 😅 , drzte mi palce 😉

marcelkatt
8. nov 2010

@ollako určite budem na Teba myslieť a držať palčeky, aby bolo všetko v poriadku!!! Drž sa a ozvi sa, keď budeš môcť.

vlastadula
8. nov 2010

@katrin21 Katka, musím Ťa vyviesť z omylu, doktor si svoju sestirčku k pôrodom neberie, robí len u neho v ordinácii a vedie kurzy predpôrodných cvičení. Ona nemá s nemocnicou nič spoločné, to by musela mať uzatvorenú prac. zmluvu s riaditeľstvom a napokon na pôrodnej sále sú sestry-pôrodné asistentky, ktoré musia mať k tomu patričné vzdelanie a hlavne absolvované špecializačné štúdium v odbore intenzívna ošetrovateľská starostlivosť v gynekológii. Takže asi takto nejako to funguje v zdravotníctve a na pôrodnici....

marcelkatt
8. nov 2010

@vlastadula ešteže vás tu máme sestrička a všetko nám pekne objasnite 🙂

katrin21
8. nov 2010

@vlastadula
tak som dostala zlu informaciu, to mi povedala ta kamoska.. tak pardon,ale nic to nemeni na veci, ze je omnoho prijemnejsia nez ta druha vraj 🙂

@ollako: preco to idete znasilovat? ved zatial ani nie velke to babo🙂 nepockas si na prirodu ? zazila som vyvolavanie porodu a je to horsie ako ked sa pocka na bolesti .... ved este ani nemas termin.. ja by som este pockala tyzden 🙂

qetinka
8. nov 2010

Ollako držim palce nech všetučko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 😵 a ch zachvilku maš drobceka v naručí 😵 😵 😵

marcelkatt
8. nov 2010

@vlastadula možem sa spýtať váha miminka v 34+1 tt 2450g nie je moc? Som teraz v 36tt a pribrala som 4,5kg a myslím, že všetko bude miminko a placenta, voda.... Naposledy z poradne minulý týždeň mám zaznamenané: Placenta CA VB!!! To znamená, že prekrýva vnútornú branku? Alebo? Viem, že sekciu moc dr neodporúčajú, no ja mám fakt fóbiu z pôrodu, po tom čo som zažila pri prvom. No neviem ešte stále ako budem rodiť, či klasika, alebo sekcia. Čo povedia dr.

marcelkatt
8. nov 2010

@katrin21 tiež som mala vyvolávaný pôrod, bola som 6 dní po termíne, no nič moc veru. Neviem ako by to bolo, keby to príde na mňa samé, no dali mi iba 1 vyvolávačku o 13tej, v noci prišli bolesti a malý sa narodil až na druhý deň o 11.18h aj to kliešťami, lebo už sa inak nedalo, No našťastie je zdravý.

katrin21
8. nov 2010

ja mam pocit, ze som preto skoncila na cisarskom :( mala som termin 16.9, sla som do nemocky 20.9. na kontrolu sa ukazat a vyvovavali mi ..... porodne cesty nie a nie zmaknut a otvorit sa.. po 24hod, a X-infuziach s oxytocinom, cipkami a co ja viem cim, stale na 3-5cm.... o nicom..... nabuduce pekne budem cakat, kym bolesti same nepridu a hotovo! mozno to chcelo este tak 3-4 dni.. moja mama vsetky 3 nas prenasala o 2 tyzdne 🙂

ollako
8. nov 2010

@katrin21 ja som Petka prenasala mal 3980 a mala som prirodzeny-prirodny zaciatok porodu na zaciatku, ale aj tak som sa neotvorila, presne ako pises, mne to nechali na prirodu, davali len cipky na zmaknutie, kontrakcie po dvoch min. ale otvorena len na 3 cm jeho vaha bola zrejme na mna uz velka, dva dni som bola v nemocnici v bolestiach a nakoniec sekcia ...tak preto ideme vyvolavat, aby nebolo babo velke, ja by som zrejme aj teraz prenasala, podla nalezu sa to vobec nechysta 😒 a ta vaha babatka by mohla riadne vyskocit a to nechceme....viem, ze to nie je med lizat, ale to nie je nikdy, tak ci onak, porod prirodzeny, ci sekcia proste boli ako svina 😖 a s tym nenarobime nic,len niektoru to boli menej a inu viac hlavne je, aby vsetko dobre dopadlo a boli sme zdravi....moj krcok je uzavrety ako konzerva ,a tazko sa otvara, a stym nikdo nic nenarobi 😒

katrin21
8. nov 2010

zase co by za tienase zavrete krcky niektore dali, ze ? _🙂
drzim palce a tesim sa na fotecky 🙂

bubba
8. nov 2010

@katrin21 ani nespomínaj 😅 😅 😅

bubba
8. nov 2010

@ollako držím ti palce dúfam že ti skorší porod naozaj pomože.(a tak som sa tešila že sa ti to narodí na moje narodky 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre