Prvorodičky - máj 2013

lola7712
10. sep 2012

....ahojte tak rýchlo ako som do diskusie prvosnažiliek prišla.......tak rýchlo som aj odišla 😀 ......podarilo sa nám to na prvý šup 😀 ........ je to neuveriteľný pocit a od chvíle čo som to zistila.............stále sa len usmievam......mám energie aj za troch nie to ešte za dvoch 🙂 ............chcela by som aby táto diskusia bola o kočkách, ktoré zažívajú pocit prvého tehotenstva.........aby sme tu dávali nové poznatky a skúsenosti...........poradili jedna druhej.......sama zatial neviem "kudy kam"...........ale to nevadí 😀 nejako to zvládneme......preto píšte....čo máte nové....ako sa stravovať v prvom trimestri.....čo je lepšie a čo nie.....ako priberáme.......my máme momentálne 50 kg 😀 zatial 😀 .........nechutí nám sladké.......pričom doteraz som bez sladkého nevydržala.... 😀 ....zatial zistujem čo a ako........čo nemám jesť..........že nemám cvičiť.........ale ja som ani necvičila 😀 ........dam na seba pozor aby som neochorela a tak...................21.09.2012 ideme na náš prvý ultrazvuk.......teším sa na vaše príspevky.....a prajem krásny prenádherný deň............s úsmevom na tvári 🙂

miska1022
11. sep 2012

@diane87 no ťažko to teraz tak povedať a ani sme to nezisťovali lekár povedal, že sa to stáva. No ja si myslím, že ke´d sa nám podarilo otehotnieť boli sme akurát na svad. dovolenke a ako to chodí snažíš sa to využiť naplno. Bolo to exotické prostredie, slaná voda, extrémne športy, cudzokrajná strava, iné podnebie a dlhý let. Mám pocit, že toto všetko sa nad to podpísalo. Podľa lekárov sa prestal plod vyvýjať v 3tt (čo je iba 1tt v mojom tele.) No lenže ja som mala v tedy super lekárku, kt. už na výsledkoch vydela, že nieje všetko ok a aj bez usg a zlých testoch (čo som nevedela) mi vypísala tehu knižku a nasadila lieky. Tie mi bohužiaľ umelo udržiavali mrtvy plod v tele. Keby že som nedala na svoj inštink a nezmenila lekára mohla som zle dopadnúť, lebo by sa mi dieťatko v tele rozkladalo.

lola7712
autor
11. sep 2012

@diane87 .....ja zatial neviem či a kedy to poviem našim.....19.9. pride manžel z práce normálne chodí na týždnovky......ale teraz výnimočne na 2 týždne.......21.9.mam ist na ultvz...........tak neviem..........rozmýšľala som že im to poviem až v 12 tt........uvidim ako sa budem cítiť a či to bude už vidno a tak 😀

lola7712
autor
11. sep 2012

@miska1022 ........tak čo uzavrieme to???? už nás tu je dosť nie???

miska1022
11. sep 2012

mohli by smme 😀

inviav
11. sep 2012

@diane87 moze to byt kludne aj tym, ze velmi vela spis a uz si "prespata"...ale u mna nie, lebo ja spim len tych 8hodin co vzdy a stale som unavenejsia...a preco si PN? kvoli babatku?
@angel31 tak to je dobra vec...tiez by som chcela nieco take vediet, aby som mohla pomahat ludom, ked im je tazko..ty si velmi zaujimavy clovek 🙂
@lola7712 a co budes robit, ked uz bude kopkat? to uz potom nebudes spavat vobec 😉 a mozno nespis, lebo nemas nikoho pri sebe teraz v posteli...ja vtedy tiez neviem spavat ...ale tak u nas sa to stane tak 3x do roka

inviav
11. sep 2012

@miska1022 je to az na zaplakanie, ze takyto lekari existuju 😖

lola7712
autor
11. sep 2012

@miska1022 ........tak daj návod ako to uzavrieť......lebo ja to neviem 😀

diane87
11. sep 2012

@inviav som na PN kvoli tomu ze predosle tehotenstvo nedopadlo dobre ☹ , tak teraz ma hned od zaciatku vypisali...

diane87
11. sep 2012

@miska1022 ja som bola na kontrole okolo 8 tyzdna a srdiecko bilo....ale vyzeralo to ze je trosku mensie, doktor povedal ze to moze byt len chyba merania....ze to nic nemusi znamenat....a na kontrolu som sla az o mesiac teda bola som uz v 12 tyzdni a babo bolo uz mrtve, vela asi ani nevyrastlo od poslednej kontroly...musela sa asi pomaly spomalovat rast az sa zastavil a chudatko zomrelo....je to strasne, ked sa uz clovek tesi a zrazu toto.....drzte mi vsetky palce, nech sa to uz nezopakuje, lebo to uz neprezijem

lola7712
autor
11. sep 2012

@diane87 ...........držíme palce 🙂)

diane87
11. sep 2012

@lola7712 dakujeme 🙂

aisha022
11. sep 2012

@lola7712 ahoj, zatial to vie len moj manzel ,on to vedel hned ako prvy a zajtra to ideme povedat rodicom , chceli sme tiez pockat, ale nevydrzime . Oni uz tak starsne ocakavaju vnuca a my sa tesime ze sme to cheli povedta hned vsetkym. ale preda len pockame kym to neoznamim najskor v praci, aby ma niekto nepredebhol. No a este to musime samozrejeme povedat sestre . 🙂 . Co sa ma stat , sa aj tak stane ....

inviav
11. sep 2012

@diane87 to muselo byt strasne...prajem ti, aby uz toto bolo zdrave...len pekne oddychuj a uzivaj si tehotenstvo 😉

inviav
11. sep 2012

inak tu su moje testiky....1.9., 5.9. a 8.9. 🙂

vevejiska
11. sep 2012

Ahojte babuke 🙂 my sme boli vcera na druhom sone a poculi sme bit stdiecko 🙂 mame aj fotosu prvu a podla velkosti sme v 8tt a 2 dnoch 🙂)

lola7712
autor
11. sep 2012

.....tak toto je môj testik..........mrska mala prist 6.9..................test som robila 7.9........a už tam bola poriadna koľajnička 😀

lola7712
autor
11. sep 2012

@inviav ..............krásne 🙂

lola7712
autor
11. sep 2012

kočky ako uzamknuť našu temu???????

angel31
12. sep 2012

dievcata a na co by sme to zamykali?

inviav
12. sep 2012

@lola7712 krasny je aj tvoj...no to netusim, ako by sa dala uzamknut 😒

miska1022
12. sep 2012

@inviav Máš pekné testíky a kedy si mala dostať MS? Už si bola u doktora?

miska1022
12. sep 2012

@diane87 prosím ťa a teraz si v akom tt?

inviav
12. sep 2012

@miska1022 dakujem...tomu poslednemu sa najviac tesim...aj tebe pomaly tmavne druha ciarka...tak co chvila bude taka ako druha....mala som dostat uz 1.9...ale zvykne niekedy par dni meskat..tak ked rano neprisla, urobila som si test a uz tam bol dusik...k doktorovi mam ist az v piatok..uz som nedockava

miska1022
12. sep 2012

@inviav No tmavne a ja som hlavne prvé dva robila poobede cca 15 hod. a až ten posledný je ráno dnes si dávam pauzu a zajtra ešte testnem. No ja sa ešte nechystám naposledy keď som bola mi povedal aj v 7tt že je skoro.

lola7712
autor
12. sep 2012

@miska1022
@inviav .....kočky...........tak máme niečo nové...............citlivé prsia....a sú o trošičku väčšie 😀 ............inak prajem nádherný deň všetkým 😉

inviav
12. sep 2012

@miska1022 ja som si zasa robila rano..iba ten stredny poobede...ale tiez vysiel pekne...nechcela som robit kazdy den, lebo vraj tam nevidno velmi velky rozdiel, tak som si ich takto naplanovala na tyzden...ja neviem, ja som doktorovi vysvetlila, co a ako a on povedal ze kedy mam prist a objednal ma...tak uvidim...este som tehotna nikdy nebola, tak neviem ako to chodi...ale tak ked si to tak zoberies, tak v sobotu zacinam 7tt, tak uz by malo byt vidiet 🙂
@lola7712 no tak gratulujem k prizanku 😀 u mna tazko povedat, kedze sa zvacsia pred kazdou ms...ale vraj su pevnejsie 🙂 (nazor odbornika) 😀 aj tebe takisto

angel31
12. sep 2012

dievcata.. poradte, ja mam taky kriz s tym mojim muzom..cestuje do tej afriky a az teraz rano ked som mu smírovala v sufliku som nasla poukaz na potapanie v cervenom mori.. ved on tam ide pozorovat zralokov!!! ako mne by to bolo jedno, keby to bolo v klietke..ale on chce ist na ostro.. len tak v neoprene.. a tam su tie potvory biele, ci modre zraloky.. a tie hryzu hlava nehlava.. uz to ma aj zaplatene..a ja sa musim trapit tym, ze sa mi vrati mozno bez ruky, alebo nebodaj bez nohy!!! dievcata co mam robit??dakujem za vsetky rady..

angel31
12. sep 2012

@lola7712 tak to je potom jasne.. to uz ked ta bolia prsia, to je ten uplne hlavny prvy priznak, tesim sa s tebou.. a mas aj taky ten palivy pocit?

lola7712
autor
12. sep 2012

....palivy pocit v brusku???............to ano.... 😀

.........inak neporadim Ti...........chlapi si urobia aj tak ako chcú........sú ako malé deti a nemyslia na dôsledky.............už sa len modliť ☹

lola7712
autor
12. sep 2012

@inviav .......ozaj aj mne sa zdajú pevnejšie 😀 len som si nechcela namýšľať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre