Púchov. Hľadám nové kamarátky

m.p.
9. aug 2007

Pomozte mi hladam si nove kamaratky Puchov a okolie 😀

mamoo
21. okt 2009

inak BONA tvoj nick mi bol hned znamy zo stranky mojasvadba.sk a ked som si teraz vyhladala album, tak zistujem, ze sme este aj rovesnicky, ja som z gympla z vedlajsej triedy (od Topora🙂. tak aj vy uz cakate babeno? gratulujem! popis cosi, neh to tu zobudime...

bona
21. okt 2009

Jee, ahoj..🙂 Jasne, aj ja som ta registrovala na mojasvadba..🙂 A aj zo skoly si ta pamatam..😉 Len s tvojim "civilnym" menom som si nie ista..😅 Ja som Barbora..

Noo, cakame, cakame..😀 Ale my sme zatial len na zaciatku, tak dufam, ze to aj dotiahneme do zdarneho konca..🙂 A pozeram, vy ste uz "dalej"..😉

mamoo
21. okt 2009

Ja som Martina. no zaregistrovala si sa vcasne na koniku. tak asi to bolo aj planovane, ci nie? u nas to bolo viac menej neplanovane, ale napokon je to OK, tak ako to je 🙂 som sa akosi na to este necitila a aj pracu mam fajn tak sa mi do toho nechcelo. termin mam koncom januara, tak zachvilu zacnu stresy z porodu (mam z toho nocnu moru).
ako prezivas prve dni? mas nejake silne znaky tehotenstva? lebo ja som bola uplne v pohode, a az do 3-4 mesiaca som to kludne mohla tajit, nebolo mi zle, ani som nejak nepribrala, nemala chute a pod....
dufam ze sa tu prida viac babeniek.

bona
21. okt 2009

Noo, mne sa zda, ze mne tu ukazuje registraciu este z mojejsvadby..sem sa zacala pozerat, az ked uz som mala "tusaky"..😉 No, u nas to bolo tak, ze skor "planovano-neplanovane"..😀 Tabletky som vysadila v juni, 2 mesiace sme to este zichrovali inak a potom v auguste, manzelik ma prehovoril, ze ved mozme aspon skusit, casu mame dost, asi to aj tak nevyjde na prvy krat..ale ono vyslo..proste hned.. 😀 Tak som zostala aj celkom zaskocena..lebo aj do prace som po roku doma nastupila az v juni a paci sa mi v nej, takze som chcela este dlhsie popracovat..takto mi to vyjde, ze budem v praci cca rok..ale ako vravis, je dobre tak, ako to je.. 🙂 Aj nasa rodina tak reagovala, okrem nadsenia, ze ved nie je na co cakat..A ked pozries, aj tu na konika, kolko parov ma problem a snazi sa a stale nic..tak som vdacna.. 🙂

No, ja som zatial tiez uplne v pohode..ranne nevolnosti ma obchadzaju, jem normalne, akurat som citlivejsia na vone a pachy..a mam citlivejsie poprsie..ale to je asi tak vsetko..keby som nevidela tu knizku o sono fotku, tak mozno aj zabudnem, ze som tehotna.. 😀

Ozaj, koho mas lekara?🙂 No, mohlo by sa to tu viac rozprudit..🙂

mamoo
24. okt 2009

Ja chodim k Jancovej, presla som k nej od Pecinu, tesne pred tym ako sa to postastilo a veru nebanujem, musim povedat ze som nadmieru spokojna. Uplne iny pristup aj pocit mam u nej.
Teraz ma uz caka rozhodovanie kam ist do nemocnice rodit. Co tak pocuvam, tak mi to vychadza na Ilavu.
chcem sa tam ist kuknut v blizkej dobe, ale to mas ty este daleko.
Az budes chciet nieco poradit, tak napis, mam toho presurfovaneho na mraky xixi
V Puchove su aj cvicenia pre tehotne, ale to je vhodne az tak od 30tt ked sa budeme uz len kotulat, take predychavacky a uvolnovacky.
Idete si dat aj zistit pohlavie? ci uz nebodaj viete? teraz su tie nove testy, co uz v 11tt vies co to bude.
a nepoznas aj nejake dalsie tehulky v PU?

ludka_r
24. okt 2009

Ahojte..
Ja som síce teraz z PB, ale som púchovčanka... 😀 Len Vás tak občas trošku čítam...
Ja som len chcela podotknúť, že som rodila v TN a bola som veľmi spokojná. Teraz to mám do nemocky v PB len pár krokov, ale aj tak by som chcela rodiť znovu v TN.
No a v utorok idem do PU k dokimu, aby mi potvrdil tehu. Tak sa tam vytešujem..

ragazzinka
24. okt 2009

Ahojte puchovčanky ja som z beluše a konečne som sa odhodlala napisat. Ja som rodila v Ilave a tiez som bola velmi spokojna maju to tam vsetko nove a ked som tam bola tak este aj malovali novorodenecke.Ja som mala zaplatenu nadstandartku a bola som velmi spokojna aj so sestrickami o malu sa mi prikladne starali aj ked som nieco potrebovala tak pomohli.Rodila som v juli

nikiarudi
24. okt 2009

ahojte Púchovčanky, som z PB..
mamoo - to máš pravdu o tej téme Považská..sú tam len samé maminy..a preto snažilky a tehuľky si píšeme v tejto téme.. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nikiarudi
24. okt 2009

ozaj tehuľky, chcem sa vás spýtať nezapájali ste sa do tejto súťaže??
http://wanda.atlas.sk/sluzby/sutaze/hladame-naj...

ak nie, môžem vás poprosiť o to, aby ste prosím hlasovali za mňa?? 🙂 bola by som vám veľmi vďačná..ja som tehuľka č.21..a keď sa do tej súťaže zapojíte hlasovaním, tak aj z hlasujúcich žrebujú výhercu.. 😉 😉 😉 ešte raz vopred ĎAKUJEM 😵

mamoo
24. okt 2009

No tak super ze ste sa aj dalsie pridali 🙂 Rady sa vzdy pocitaju, aj co sa tyka tych nemocnic. Trencin mi pride uz daleko, ale ta Ilava - pojdem sa tam kuknut. A co sa tyka dokinov, tak je to asi ako zo zubarmi, moc si nenavyberame. Na Durkecha uz tiez zacinaju nadavat, ze je neprijemny a flaka to, ale nebudem pisat radsej...
Ja som presla k zenskej doktorke a aj k zubarke som presla od zubara, a asa mi zda ze zeny maju iny pristup, ale mozno to je len nahoda.

Ludka: pekne meno ste dali malemu, ja by som tiez take chcela ale manzel akosi kruti nosom 😒 no a uz aj druhe sa asi postastilo (alebo prihodilo?), to bude doma veselo. ale dobre to mas zariadene, treba si to teraz vybavit kym sme mlade a potom bude cas aj na ine veci, ked deti budu rast.

Ragazzinka: tak to si v Ilave bola len nedavno, tvoje info su isto cerstve. ako sa chovali na porodnej sale? porod bol OK? ta nadstandardna izba sa myslis vyplati? vraj potom chyba, ked nieje s kym pokecat.

Nikiarudi: do sutaze som sa nezapojila, aj ked mi teta vravela, ze by som mohla skusit. nejak ma tie ceny nelakali a ani som nevedela ze co by som tam popisala. ale drzim palce, i ked ucast je hojna
😉

ragazzinka
24. okt 2009

Ahoj mamoo:Porod bol ok az dovtedy kym si mala nerozmyslela ze si musi dat rucicku na hlavicku a to bola fuska ju vytlacit aj s ruckou na hlavke ale vsetko dobre dopadlo mala som dr.Kyraliovu je to mlada doktorka je skvela co sa tyka porodu a hlavne ohladuplna.A ta nadstandartka je super rodina ta pride pozriet na izbu mas tam aj malu a hlavne ti nemusi dostat tu novorodenecku zltacku a hlavne sa vyspis lebo ked ste na izbe 4 a kazde babo si pyta v inu hodinu no neviem ja som bola spokojna nas pustali po 4dnoch.

ludka_r
24. okt 2009

ahojte.
Viem, že TN je ďaleko, ale na druhej strane po diaľnici je to z PU tak za ani nie pol hoďku. Takže dá sa. A navyše, mne odtiekla plodová voda, tak som v podstate rodila 18 hodín. To ma chlap stihol zaviesť do TN, potom ísť do ZA do roboty a v pohode sa z roboty vrátil dve hodiny pred pôrodom. 😀 Priznám sa, že aj druhý pôrod by som chcela radšej pomalší, ako keby to malo ísť moc rýchlo. Hlavne kvôli malému, aby sme ho mali kde dať. Lebo v PB nikoho nepoznáme, u koho by mohol ostať.
Mamoo, ďakujem za pochvaľu, to meno vybral môj muž (ja dievčenské). Páči sa mi síce, ale som bola na muža trochu nahnevaná, že ho dal, lebo malý sa narodil 6 dní pred svojimi meninami a to sa mi nikdy nepáčilo.
To druhé sa náp pošťastilo (teda dúfam)... a snažili sme sa len jeden krát, 4 dni pred ovulkou, tak by to bolo až preveľké šťastie. 🙂
Ragazzinka, a Ty kde v Beluši bývaš. Tam som svojho času bývala pečená varená 😀 tri roky som tam chodievala.

martas77
26. okt 2009

ja sa tiez pripajam 🙂 🙂 🙂

ragazzinka
26. okt 2009

Ahoj ludka od narodenia som byvala na kukucinovej a teraz sme si kupili aj s priatelom na sturovej byt tak k nasim to mam na skok

🙂 🙂 🙂

mamoo
26. okt 2009

Ahoj Martas77, vitaj medzi nami. sa kukam do tvojho profilu ze mas asi dost pevne nervy ked vydrzis nevediet pohlavie? to by som asi nevydrzala... a ani nechcela, ved ja by som tie cacane veci nemohla nehat len tak v obchode 🙂

Nikky: ty si tu jedina v mojom stadiu Tehu. ako sa citis? nemas pocit akehosi pnutia v pupku alebo na bruchu?
myslim ze mojich +6kg nie je vela ale problemy so zavadzajucim bruchom som cakala az neskor. posledne dva tyzdne boli zlomove, co sa tyka velkosti brucha. len aby tie strije neprisli 😠

martas77
27. okt 2009

ja by som aj chcela vediet, teda určite to chcem vediet dopredu, ale moj mudry gynekolog tvrdí, že nemam byt nedockava a v 20 tyzdni (kedy som objednana ku nemu) to este nebude moct zistit 😠

martas77
27. okt 2009

tak nech si to necha pre seba, 10.12. idem do Pruskeho k Mickovi na 3D ultrazvuk, vobec sa mi zda ze v Púchove nie je ani jeden normalny gynekolog 😢

bona
27. okt 2009

Ahojte kocky..🙂

mamoo, ja som tiez presla od Pecinu k Jancovej a potvrdzujem, sto a jedna, ako sa vravi..pri nom som mala tak trochu pocit, ze ho otravujem..ale Jancova je strasne zlata..normalne radost k nej chodit..😀
No ako vravis, my to mame do konecnej stanice este daleko, ale minule som trochu sondovala na nete ohladom porodnic..neviem, u nas to bude mozno trencin? Este uvidime, zatial casu dost..🙂

Inak, dievcata, boli ste niektora na NT ultrazvuku, ktorym sa na zac. tehu zistuju pripadne vady a poskodenia?
Ja som o tom ani nejak nevedela, ani doktorka mi nic nevravela, ale dievcata v inych temach tu na konikovi o tom pisali, tak som hladala nejake dalsie info..dokonca som aj nasla, ze to robia aj v Trencine, tak rozmyslam, ze ich nakontaktujem..

ludka_r
28. okt 2009

Ahojte.
Ragazzinka, no, ulice mi nič moc nehovoria... To skôr keby si povedala podľa nejakých záchytných bodov (škôlka, škola, nejaké krčmy... 😀 )
Tak som včera bolo u toho doktora. A mám to potvrdené. Som teda vytešená... Tentoraz si musím to tehu riadne užiť.
Ja si hovorím, že nechcem vedieť, čo to bude. Ale ako sa poznám, isto to nevydržím a budem sa vypytovať. 😀

mamoo
28. okt 2009

Martas, ale ak ti mam pravdu povedat, mne moja gynekologicka, a to je velmi dobra, este ani v 24tt nevedela povedat. Oni maju len taky bezny UTZ a ak to male vyslovene nenatrci pukanu alebo pipika, tak to nema sancu zistit. ale na tom 4D v Pruskom ti to povedia na 100%. inak teraz su novinkou krvne testy, kde ti zistia pohlavie babtka uz asi v 12tt.

bona: NT ultrazvuk mi ale nic nehovori...

trenčianska nemocnica je vraj tiez fajn, kuknem ale najskor tu Ilavu a dam vam pripadne vediet.

Ludka , tak gratulujem, ste aj planovali, ci nahodicka?

nikiarudi
30. okt 2009

baby prosím zahlasujte ešte.. hlasovanie totiž končí už zajtra.. ďakujeeeeeem 😉 🙂
http://zena.atlas.sk/naj-tehulka-21-dcerka-bude...

nikiarudi
30. okt 2009

a inak tie krvné testy sa dajú spraviť, no stoja 60€.. 😒

babullka1
8. nov 2009

Ahojte,dufam ze sa mozem pridat aj ja,som tiez z PU,teda tam som byvala kym som sa nevydala teraz byvam v Zbore 😉 ...dufam ze sa tato tema rozbehne a ze ste vsetky neusli do temy PB 😝 ...ak budete nahodou nieco chcet vediet o IL porodnici,pytajte sa rodila som tam 4mesiace dozadu 😀

babullka1
8. nov 2009

ragazinka a kedy v juli?aj ja som rodila v juli 😀

mamoo
8. nov 2009

Ahoj babulka1, som rada ze si sa pridala, snad nas bude este viac.
Mna caka porod koncom januara, tak akurat zajtra idem kuknut do Ilavy, a nacerpat info.
popis tvoje skusenosti a odporuc, resp. postazuj sa. rada si precitam dalsi nazor alebo radu.
zatial to vyzera ze by som sla tam, ale chcem si byt ista ze mi budu schopny pichnut epidural aj v noci, ak na to pride, a ze ma nenastihnu pokial nebude nutne. planujem aj trenovat s Epi-nom.
pis pis

zabka4
8. nov 2009

pridam sa aj ja , s Babulkou sa pozname, som rada ze som ta tu stretla.
😉

babullka1
9. nov 2009

mamoo.....no s epiduralom ja nemam dobre skusenosti,ja som si ho dala ale mne nezabral ani len trosicka 😠 pichli mi ho ale mozno trochca neskoro,lebo do hodiny som mala porodene a to som rodila 14hodin 😅 inak na oddeleni su sestricky velmi mile a ja som mala aj dobreho doktora pri porode a aj super porodnu asistentku.Jedine co sa mi nepacilo,ze moj maly bol hlados od narodenia a kedze som prve tri-styri dni mala problem s mlieckom,musel bud kazde 4 hodiny dokrmovany,co sa sestrickam na novorodeneckom moc nepacilo,pretoze som tam chodila fakt pravidelne s malym na rukach a jejho velkym revom 😀 😀 Vela krat ho nechali este plakat,ze isto neplace od hladu,ale nepomohlo on si hned 3den po narodeni odomna vytiahol 50 a s flase dopil este 70ml..co je hodne.Ale vazil 4050g....ked sa narodil.No inak bolo v Il fajn,aj strava sa fakt dala,co som bola prekvapena. ZABKA ...som nevedela ze aj ty chodis na kona 😀 😵

zabka4
9. nov 2009

no chodim, ked som zacinala z tehotenstvom ,teda ked som mala este len pocit a meskanie mrchy tak si mi aj ty odpisala

babullka1
9. nov 2009

hej ani o tom neviem vidis😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre