Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
7. apr 2008

No,v nedelu popoludni to muselo byt urcite natrieskane. Ale ked sa tam vyberies niekedy poobede,tak tam urcite nebude vela ludi.
Myslim,ze U6 sa tam dostanes.
Ono je to na hranici s 12bez.Schöpfwerk.
Maly sa tam teda riadne vyblaznil,nestihala som za nim behat.

viedencanka
7. apr 2008

Ronnda, bogi park pozname, boli sme tam asi 3 krat- su tam hlavne rozne smyklavky,preliezky atd. Pre dieta vo veku Nicol- neviem, ci by sa tam dost zabavila, ale treba vyskusat.

Mali sme OK vikend. Inak Martinko normalne spava poobede 3,5 hodiny, tak tych 5 hodin - to bolo vynimocne...
On asi teraz dospava co ako batola zameskal. Ako maly nikdy nespal.

viedencanka
7. apr 2008

Ronnda- my sme v tom bogi parku nikdy cez vikend neboli, len cez tyzden, bolo tam vzdy mnozstvo deti, ale bolo to este OK.

Maya- pozerala som si tvoj album. syncek je hrozne zlaty, je mu to vidiet v ociach ze je velmi zivy..

viedencanka
7. apr 2008

ostatne dievcata ako po vikende? Wienika uz si spat z SK?

ronnda
7. apr 2008

viedencanka - jo jo, nicole je jeste mala, pisou tam od jednoho roku, jen me to tak zajimalo do budoucna, ze to mame kousek od domu.

silvia2406
7. apr 2008

ahojte dievcata, tak vonku je priserne, ten vietor je otrasny, ale aspon, ze neprsi a nenaplnila sa predpoved o burke a krupobiti, ked som isla po maleho, normalne som sa bala, ze mi spadne nieco na hlavu 😅

normalne si zacnem zapisovat vase tipy na vylety a posedenia, uz je v mojom debilnicku kidscafe, teraz bogi park a cakam na dalsie tipy. 😀 😎

baby, ja som sa zacala dnes ucit, v sobotu ma caka skuska a zistujem, ze mi to vobec nejde. vedela som, ze s tehotenstvom prichadza tehu demencia, ale ze to pride tak skoro, to som netusila. a netusim ani ako zvladnem statnice, ale vsak mam este jeden termin v septembri, to by mi uz skusku dali hadam aj s lutosti, keby som prisla s tym mojim pupkom 😎 😀

zajtra idem k lekarovi na sono, bojim bojim ☹ dufam, ze bude vsetko v poriadku, zajtra dam vediet, ako som dopadla.

prajem vam prijemny vecer, snazilkam plodnu noc, a tehulkam a maminkam bezproblemovy spanok 🙂

ronnda
7. apr 2008

ozaj wienika - kde jsi???

ronnda
7. apr 2008

silvi - pocasi opravdu nic moc, byla jsem pred chvili s malou venku a byla to velmi kratka prochazka, hrozne fouka vitr. s temi tipy ti pak urcite pomuzeme, ja jsem ted dostala jeste dalsi, tak to procitam, az budes mit mimco, tak my uz budeme vedet kde, co jak a tak 🙂
s tim ucenim ti nezavidim, mne by se taaaaaaaaaaak nechtelo, ale je dobre procvicovat mozek (hm, taky bych mela 🙄
u doktora bude urcite vsechno v poradku, hlavne se snaz byt v klidu a dej vedet!

lieska
7. apr 2008

Baby caute! Tak mam ten odber za sebou, vsetko ok, aj ked tej krvi mi zobrali celkom dost! 🙂 Mne nebyva zle, len raz - ale to bolo v nemocnici, kde ta na odber vytiahnu o 4.30 rovno z postele (to je tiez inac dobre dementny sposob!!) - som uz mala cierne kruhy pred ocami! Tak som sa teraz trocha bala!

Dnes som si prestudovala tie "lajstra", co mi dal moj lekar, ked som u neho bola 1. krat (zatial aj jediny 😀 )...dal dokopy vsetky potrebne infos o tehotenstve, vysetreniach, stravovani, co sa moze a co nie ... No a tam su aj nemocnice uvedene a zistila som, ze to mam uplne jasne. Bez Zusatzversicherung mam na vyber dva spitaly, jeden v Salzburgu a jeden v mestecku asi 8 km odo mna. Cize to mam poriesene a ziaden stres! Asi je vo Viedni naozaj ina situacia.
Som tomu aj rada, lebo na tu LKH som citala celkom ok ohlasy, robia aj kurzy pred porodom, maju aj dost vela absolvovanych komplikovanych porodov (dufam, ze tato ich silna stranka mi nebude potrebna), takze sa nebudem musiet zaoberat behanim po inych nemocniciach, porovnavani, rozhodovanim ...
Inak tie dvojite vysetrenia sa mi zdaju troska odveci. Ja viem, ze clovek si je isty, ked to ma dva krat na papieri, ja sama ak mam problem idem aj za inym lekarom, aby som pocula aj jeho nazor ... Ale neviem, momentalne sa mi to zda zbytocne (to aj preplacaju poistovne?).

Silvi, drzim palce na to vysetrenie!

Viedencanka, a ty si v ktorom tyzdni??? Nemas to v pase, tak stracam prehlad! 😉

Maya, tak to sa asi nemame odkial poznat, ale nevadi!!! Ved mozno to napravime! 🙂 S tou robotou to vyzera byt fajn, aj dobra poloha, priamo v meste!

Ja mam robotu fajn, kolegovia mili, aj viac by jej ale mohlo byt! 🙂 Zatial to zvladam ok, aj ked keby to bolo o 2 hodky menej, tiez by som prijala. Tu je super to, ze ti sefovci (vacsina) nema tie maniere slovenskych sefov - vrestat, kricat, robit stres, nervacit .. To je aspon moja skusenost!

Boldy, idem mrknut dalsie fotky! Super, diky!!!

Pekny vecer vsetkym!

lieska
7. apr 2008

Boldy super! Eeeesteeee!!! 😀

wienika
7. apr 2008

ahojte babulky.....
tak uz som konecne vo viedni, trosku som si predlzila vikend v BA 😉 ale hlavne kvoli manzelovi, lebo v sobotu volal, ze je chory, tak sme ostali doma....aj bolo fajn, lea sa u babinky citi dobre.
cez vikend som si pekne makla, vytepovala som mame vsetky koberce, lebo teraz, ked sa lea plazi, spolu so psom 😝 , uz to bolo potrebne. inac je lea dost nervozna, mam pocit, ze jej pojdu asi aj horne zuby, len som tam nemala nic na utlmenie bolesti, vsetky masticky som nechala vo viedni. tak som dnes doobeda bola v lekarni.
teraz som tu, ale malu som este nechala BA, dnes sme pozvani na jeden taliansky vecer do U4( nieco pre viedencanku) bude tam live musik a typicky dobra talianska nalada. bude to odo dnes kazdy 1 a 3 pondelok v mesiaci...tak som zvedava...zajtra poviem ako bolo....

silvi, na zajtra drzim palceky, neboj bude to ok.....a s tym ucenim ti nezavidim, ja by som do tej mojej hlavicky nenaplnila uz nic, tak davno je tomu, co som zo skoly prec 😉 a co vlastne studujes?

ronnda, super, ze ti mala tak dlho spinkala..ako bolo dnes? dufam, ze aspon tak dlho a dobre..a co zubky?
inac, mi mame priatelov, ktori maju deti, aj sa stretavame a jeden par je taky, ze otec skace viac okolo dietata ako mama. dava ho spat, prebaluje, dava mu jest..to sa casto nevidi. ale moj milovany na to nic nehovori.
ja som mu aj rozpravala o mojom ockovi, to bol ten najlepsi otec na svete, chodieval s nami vzdy von, na vylety, do plavarne, kupaval nas, mamine pomahal upratovat a etse aj obcas varil....a nikdy sa nasi nehadali....ja si jednoducho myslim, ze su muzi, ktori miluju svoje deti, len to akosi nie je v nich aby sa o ne vedeli aj automaticky postarat. on chce pre leu len to najlepsie, vela pracuje, aby sa ona mala dobre, chce ju dat len do najlepsich skol atd....mas nahodou stastie so svojim, ale moze to byt aj tym, ze uz deti ma a teraz to vychutnava....moj je este taky pochabel 😉

boldy, a akou recou sa rozpravas so svojim manzelom? a co robis vo viedni? na tom stretku sme nemali ani cas sa porozpravat....

viedencanka, maly sa musel riadne vyblaznit, ked tak dlho spal a ako potom spal v noci? nebolo to pre neho vela?

maya, ako v robote? urcite si bola kocka v tej suknicke..i ked viem ako si sa citila, ja tiez nemam rada sukne..jedine v lete.....

wienika
7. apr 2008

krajcoanka, ja mam rakusaka...nieco som tu uz o nom popisala, ale podla toho sa neriad, kazdy chlap ma plusy a minusy, je jedno ci je to cinan alebo rus 😉
aspon myslim.....

lieska, to co si pisala o tej zname, fuha, dost tvrde...mne keby to urobil moj chlap, uz ma viac neuvidi...ani to dieta..ja som v tomto dost tvrda..podobne dopadol aj moj ex, s ktorym som bola 7 rokov..nasiel si inu, herecku a po 2 mesiacoch zistil, ze to bol omyl a chcel sa vratit, ale ja som uz nechcela, len preto, ze on bol v BA a ja vo viedni a ja by som mu uz nemohla verit...totiz aj preto, ze nadalej bol s nou v kontakte kvoli robote..ja by som sa tu utrapila....no a chudak, dodnes je z toho mimo....
mozno som teraz hrdinka, keby sa to teraz stalo mne , ked mame babo, neviem..ako by som reagovala...

wienika
7. apr 2008

boldy, dakujeme za super fotecky......

twix, s tym mlieckom by som este pockala....ako pisu ostatne maminy....ja som pocula, ze do dvoch rokov by sa nemalo davat kravske....

maya01
7. apr 2008

Nove fotky,krasne.
Ja som prisla pred chvilkou z roboty,teda z otvaracej party 😀
No bolo super,rakusania sa poopijali jedna radost 😅 Ved ich prislo okolo stovky a 98%z toho boli chlapi 😝
Dokonca sam najvyssi sef Uniqy si dal tu namahu a prisiel do Nitry (to uz je co povedat 🤐 )
Ale bolo dobre,len ma taaaaak strasne bolia nohy. Som skor zvyknuta na nizke topanky a cely den som trpela v riadnych steklach.... 😖
Wienika,tak ste si super oddychli.
Malej je urcite u tvojich rodicov dobre.
Moj maly tiez vzdy zboznuje chodit k mojej maminy.
Svokru ledva pozna 😠 Vie,ze je to Oma a tym to zacina aj konci. Neviem si predstavit,ze by u nej zostal co i len hodinu.
Juuuj Wienika ako Vam bude dnes vecer dobre. Aj ja by som niekde rada s mojou polovickou vyrazila. Uz si ani nepametam kedy naposledy.... ☹
Poriadne si to uzite.
Tehulky drzte sa a prajem vsetkym aby bolo vsetko s mrnuskami v poriadku.
Pekny vecer.

twix
7. apr 2008

ahojte!

nasla som si cas a pridala som zopar fotiek do mojich albumov na webe. ak chcete, tak si mozete pozriet,
bud tieto dve, ak nemate cas:

http://family.webshots.com/photo/22825298800480...

http://family.webshots.com/photo/21668710000480...

a kto ma chut, tak vsetky 🙂 :

http://community.webshots.com/user/alexandra_77

twix
7. apr 2008

silvi - drzim palce na zajtrajsie vysetrenie. neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne!! to ucenie ti tiez nezavidim,
ja mam pocit, ze uz pocas prveho tehotenstva som akosi ohlupla a teraz sa to este zhorsuje ☹ hlavne pamät
zacinam mat na h.... 😖 musim si uz naozaj vsetko pisat ☹

co sa tyka tych vysetreni, tak mne budu robit nackenfaltenmessung a organscreening len v nemocnici.
moj lekar tieto vysetrenia nerobi, on len pozera na ultrazvuku, ci je vsetko OK. aj pocas prveho teho
mi to robili len v nemocnici, vtedajsia gyn. to tiez nerobila. ja sa chystam na krv, ale nejako som si uz
zvykla, posledne dva roky mi ju brali uz asi 8 krat. ja sa vzdy otocim, nech to nevidim a zatnem zuby 🙂

s tym kravskym mlieckom mi kazala lekarka zacat uz teraz, vraj by si o rok mala mohla velmi tazko odvykat
od milupy. a aj mi lekarka vysvetlila, ze to kravske mliecko sa pomalsie travi, tak mi mala uz mozno konecne
prespi celu noc. inak, moze sa davat uz po prvom roku. jogurty a syry uz aj skor, myslim od 8. mesiaca.
ja som zacala asi v 10. mesiaci pekne pomalicky. malej vsetko chutilo. tak budem dalej skusat kazdy den,
nech aspon trosku vypije. brusko ju z toho neboli a snad si zvykne aj na tu chut 😖 ja som mlieko nikdy
nemohla pit, bolo mi z neho zle, tak dufam, ze nie je v tomto po mne.

twix
7. apr 2008

maya - tak ti si v uniqe, to by nemal byt problem s prestupom do viedne. ja som robila vo wüstenrote.
oni bohuzial maju centralu v salzburgu, tak prestup do viedne nebol mozny. nastastie som si potom
nasla miesto v inej poistovni vo viedni, lebo to vikendove manzelstvo by som dlhsie uz asi nevydrzala.

wienika
7. apr 2008

twix, prave som si pozrela tvoje fotky....mala je uzasna, krasna.....take zlaticko..... 🙂

twix
7. apr 2008

tina - ako ste dopadli u farara? ak by si pre malu potrebovala saticky na krst, tak my mame pekne cislo 74.
rada ti ich poziciam.

wienika
7. apr 2008

jej a co sa tyka nemocnice...ja neznala, prvorodicka, som chcela rodit v goldenes kreuz, lebo tam rodil aj moj lekar. nahlasil ma az on, ked som bola asi tyzden pred porodom....ja som nevedela, ze sa mam sama nahlasit....no uplny truhlik..... 😝 myslim, ze to mali na svedomi moje hormony alebo co....

vysetrenia mi vzdy robili bud v labo krvne testy a organ screening a nackenfaltenmessung v gyn schall....ja som v nemocnici ani nebola....iba na zaciatku, ked som tam musela 4 dni lezat...

prajem vsetkym dobru nocku, ja sa idem zabavat(uz som za peknu, xixi) len neviem ako dlho vydrzim..... 😉

maya01
7. apr 2008

Twix,dakujem za podporu 😉 Niekedy verim,ze ma prelozia a niekedy je to u mna na bode mrazu 🙄 Lebo ony presuvaju vela veci na SK z toho dovodu,aby usetrili na zamestnancoch. Uniqa najvecsia poistovna v Rak. nechapem to,ale je to tak. V podstate ked ide niekto v Rak. na dochodok alebo na matersku tak nie je nahradeny novym zamestnancom,ale jeho robota bude presunuta k nam. Ale tak dufam,ze jedno miestecko sa pre mna najde. Moja teta je dlhorocna rodinna znama so sefom,tak dufam.... 😎
Lebo vikendove manzelstvo je na..... 😠 A este k tomu ked je tam dieta....
V akej poistovni pracujes,teda pracovala si?
Mala je zlata,vidim,ze ma moj oblubeny kocik,bol super nemenila by som ho.... 😎
Idem ja uz hajat,zajtra o siestej budicek. 😠
Dobru noc prajem.

twix
7. apr 2008

wienika - tiez mas krasnu princeznicku! uzij si ten vecer! ja som prave dopozerala "aj mudry schybi" a ako
vzdy sa mi nechce verit, aky mudry je ten nas narod slovensky ☹
tak prajem vsetkym dobru noc, ja este kuknem grey's anatomy a tiez si lahnem.

krajcoanka
8. apr 2008

wienika, IP 🙂

tinavieden
8. apr 2008

ahoj bambulky.Tak co ako sa mate?My celkom fajn az na tie noci 😢 mala je dost cast hore a dnes som jej nasla na dasienkach biely fliacik podobny zubu tak wienika mala si pravdu na stretku idu jej asi zuby a ani sa nenazdam a budu tu tak aspon dufam 😀.
Twix pozrela som si Tvoje fotky mala je uzasna, zlatucka. Videla som aj foto z Therme ako bolo?My tam planujeme ist niekedy v juni,vraj je tam ozaj super a vsetko pre deti tak som zvedava.
Inak u farara bolo ok, beru to velmi volne,krst bude 17.5.a budu krstit naraz 4deti takze to bude take volne co sa nam paci. A nerobili vobec problemy s dokumentami,ked nemam moj krstny list nevadi 😎 takze super.Manzel najskor kecal,ze ak sa ho budu pytat kedy bol naposledy v kostole alebo ine "hluposti"tak sa na cely krst vykasle ale nastastie sa nas nic nepytali a prave bolo to take uvolnene 😉 takze super.
Satocky na krst som jej uz kupila ale aj tak dakujem za ochotu mi ich pozicat.
Inak par fotiek som prilozila Ja do albumu, tie co su bez textu 😉
Tak dnes vyzera byt celkom pekny den aspon teraz svieti slniecko tak dufam,ze sa pocasie nepohorsi a budeme moct ist na prechadzku 😎
Prajem pekny dnicek.

maya01
8. apr 2008

Pekny dnik,
ako sa dnes vsetky mate?
U nas nic nove na svete,vsetko po starom....
Wienika ako si si uzila italiano vecer?
Urcite bolo super 😉

Tina malej idu zubky? Oh jeee,niektore deti to znasaju lepsie,ine horsie.
Ja som nevedela,kedy nam ani vysli,jednoducho boli tu 🙂

A co sa tyka vyberu porodnice,ja som tiez vyberala az v osmom mesiaci.
A ked ma chytili kontrakcie,tak som tam prisla a tam zistili,ze nemam este nejake krvne testy hotove.
Tak sme utekali (mala som uz silne kontrakcie) do nejakeho labo,tam mi brali krv,este sme aj cakali na vysledky...
Pri cakani som uz videla hviezdicky pred ocami 😖
Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo....

Tak Vam prajem pekny den.

silvia2406
8. apr 2008

ahojte dievcata 🙂
napisala som siahlodlhy prispevok a vyhodilo ma z konika 😠 😠
takze este raz v skratke. vsetko je v najlepsom poriadku, mimi ma 5 cm, sermovalo rucickami i nozickami, sijove prejasnenie 1,3mm, do 2,5 je to O.K.

prajem vam prijemny den 🙂

jasterka
8. apr 2008

Ahoj Silvi,to je uzasne ze je vsetko v poriadku,s celeho srdca gratulujem!
My mame o vysetrenie buducu stredu,a uz ratam minuty aby som pocula taku dobru sparvu ako ty.
Snazim sa mysliet pozitivne,ale niekedy ma prepadne strach... ☹
Tak tuzim aby aj moje uz sermovalo rucickami,nozickami 🙂

Inak v tom st.Josef kh robia nejaku jogu,nevies od ktoreho mesiaca sa na to chodi?
Bola by som stastna ak by sme mohli chodit spolu 🙂

viedencanka
8. apr 2008

Ahojte dievcata,

lieska- ja som v 20.tyzdni,zaciatkom septembra mam termin. Aj ja som bola na Nackenfaltenmessung len v nemocnici,moja gynekologycka robi len bezny kontrolny ultrazvuk.

Wienika- tak daj vediet, ako bolo na talianskej party vo Viedni.
Inak martinko aj ked pobede dlhsie spi, vecer ide v pohode spat- ale uspavat ho vzdy musim ja, na to si tak zvykol.

Silvia-to je super ,ze vysledky z vysetrenia su dobre, clovek sa hned citi lepsie. Ale s tym ucenim ti nezavidim, ale dolezite je, ze ti uz vela nechyba, o chvilu to mas za sebou. Ja som vysku skoncila pred 10 rokmi ( ja som to vtedy brala velmi vazne,na skusku som isla len ked som bola naucena naozaj vsetko, ja som si vzdy myslela,ze ked nieco nebudem vediet, tak sa strapnim...a tak som sa biflila...Ale na druhej strane rano pred skuskou som vzdy bola sebovedoma,zatial co mnohi spoluziaci sa triasli.... Ale predstav si, ze doteraz obcas mavam nocne mory zo skusok- uz preslo 10 rokov, tak uz by to mohlo prestat...
Teraz- neviem ci je to uz starnutim alebo tehotenstvom alebo inymi starostami, sa musim uz poriadne natrapit kym do hlavy nieco dostanem.Pred rokom som chodila cely mesiac na taky celodenny intenzivny jazykovy kurz a pripadala som si ako natvrdla. A to predtym ja som bola vzdy sikovna na jazyky,islo mi to jednoducho rychlo. Teraz si - ako spominala aj Twix- vsetko musim zapisovat a davat memo do mobilu, inak by som uplne zabudla na kopec veci.

Twix - pozerala somm tvoje albumy. Laura je skutocka kocka- na tom krste bola nadherna, tie satocky su prekrasne, to som este ani nevidela.

Ja som dnes zase dostala zravu nemoc, tak na obed som vysla tu do jednej restity na Mittags-buffet,ledva som sa dovliekla domov,este ze som isla kusok pesi aby som to stravila- a potom na tretie poschodie bez vytahu-obcas je to aj vyhoda.

silvia2406
8. apr 2008

ahoj jasterka 🙂
dakujem 😵
neboj, urcite budes pocut rovnako dobru spravu ako ja. viem, ze je tazke nemysliet na hluposti, mna to vzdy prepada tak 1-2 dni pred kontrolou, to uz chodim ako lev v klietke. na druhej strane si uvedomujem, ze mojim strachom nicomu nepomozem a tak sa snazim kludnit. skus mysliet na to, ze uvidis babo a povedz si, ze po kontrole pojdes na nakupy a kupis mimi nieco pekne, mysli na to pozitivne nie negativne. vsetko bude v poriadku 😵

v nemocnici robia aj cvicenia ale az od 25-26-teho tyzdna, takze este mame cas. nove vzdy nastupuju v pondelok, tak dufam, ze sa nam to podari nejako zladit. 🙂

wienika
8. apr 2008

ahojte babulky,
tak uz sme konecne obidve vo viedni....lea je uz v postielke, ale este si tam mrmle, tak dufam, ze coskoro zaspi...

silvi, no vidis, ze vsetko je v poriadku, ale chapem tvoje obavy,aj jasterkine, ja som tiez vzdy trpla ci je vsetko ok. to je uplne normalne, vsetky tehulky maju obavy.
ja som tiez chcela chodit cvicit, ale potom sa mi vobec nechcelo, tak som prevalovala len fit lopte..lenivec obecny.. 😉

vcera bolo super, prave davaju reportaz o tom na atv...tak som zvedava....bolo to fajn, dobra muzika a typicke talianske chutovky....mnam....ale staci, uz som akosi stara na take party 😉 a to som vobec nepila, musela som robit sofera, a to som dnes riadne rozbita 😝

tina, aj my rozmyslame nad krstom, uz od novembra, len akosi sme sa k tomu este nedostali.....snad to stihneme kym bude lea plnoleta 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre