Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
23. máj 2007

aspon budes mat skusenosti do buducna ak ta dieta vytoci 🙂 nuz vodicak mam tiez ale dlho som nejazdila, aj ked rada soferujem... no u nas to asi bude taktiez tak vyzerat, kedze moj radsej cestuje v metre ako my to vysvetlil, ze naco sa tlacit medzi autami 🙂 no ale viem ze ja do buducna auto chcem, a hlavne ak bude baby a kociar a ine veci ...

silvia2406
23. máj 2007

ahoj boldy, este si na prijme?

boldy
23. máj 2007

som tu

silvia2406
24. máj 2007

ahojte babulky, prajem prijemne dobre ranko, zase nas caka jeden z tych horucich jarno-letnych dni 😝 tak si ho uzite 🙂
vcera sme sa nejako obchadzali, prepac boldy vcera som cakala asi 10 minut a potom som s tym sekla a isla si lahnut, dufam, ze dnes budeme na prijme viacere.

alexa27
24. máj 2007

Ahojte kocky, prajem pekny dnik 🙂 .
iiiha, silvi, dnes si bola ty ranne vtaca 🙂 . vidim, ze vcera ste debatovali o autach. my sme mali tiez prve auto starsie. mali sme ho asi rok potom sa zacalo dost kazit tak sme si kupili nove. oboje ma svoje vyhody, na starom ti neklesa ta krapidne hodnota, ale na nove mas zase 3 roky zaruku, takze nemusis zbytocne investovat do roznych oprav. ale nam to stare auticko velmi posluzilo aj ked iba jeden rok, aj tak sa ho oplatilo kupit. teraz akurat rozmyslame ze by sme kupili este nejake starsie pre mna, aby so msa naucila jazdit. vodicak sice mam niekolko rokov, ale mam panicky strach zo soferovania a na tom novom aute sa uplne bojim, aby som ho niekde nerozbila. na starsom by som snad nemala take zabrany 😨
inak silvi, ked budete kupovat starsie auticko, urcite si vezmite so sebou nejakeho kamosa automechanika, ktory vam uprimne povie ci je to auto v poriadku, lebo v servisoch vacsinou predavaju strasne vraky. na vonok vyzeraju akotak ale pod kapotou je to hroza 😖 .

silvia2406
24. máj 2007

juuuj, ja akosi nestiham, ale je uzasne, ze my zeny dokazeme robit tolko veci naraz - pisat uvahu, pozerat auta na internete, odpisovat na koniku, na maile, telefonovat s otcom, svagrinou i maminou ohladne auta. 😀 do kupy sme totiz zapojili cele rodinne osadenstvo, kto najde najlepsiu ponuku vyhrava jeden odvoz na nasom novom aute gratis 😀
ved ja sa s tym autom nechcem unahlit, na druhej strane, by som ho uz chcela mat 🙂

alexa27
24. máj 2007

verim, auticko je super vec 🙂 , tak ti drzim moc palce, aby ste dobre vybrali, pripadne niekto z rodiny.
maj sa pekne, ja mam toho tiez dneska troska viacej, takze moc nestiham konikovat, ale poobede sem este urcite nakuknem 🙂 .
pa

silvia2406
24. máj 2007

maj sa a prijemny den 😎

silvia2406
24. máj 2007

ahoj gala, mam na teba konkretnu otazku, kedze tu zijes dlhsie ako ja, urcite sa viac vyznas. dnes na stranke slovaci.at citala, ze ak mas trvaly pobyt v rakusku a odhlasis sa zo slovenska, tak ti odoberu obciansky preukaz, nevies co je na tom pravdy? niektorí zase tvrdia, ze mozes mat dva trvale pobyty, zatial sme sa ani my neodhlasili zo slovenska (popravde nas to ani nenapadlo) 😅 😖 ako je to s tebou? dakujeeeem 😉

alexa27
25. máj 2007

silvia, moj manzel ma trvaly pobyt aj v ba aj vo viedni. zije tam uz 10 rokov. obciansky ti nemozu odobrat, ked mas stale slovenske obcianstvo. obcianstvo nemozes mat dvojite s rakusanmi, ale trvaly pobyt by nemal byt problem.

galina75
25. máj 2007

Ahojte baby. Noje to trochu komplikovaniejsie a nastastie zakony maju vdzy nejake nedostatky/medzery. Co je viem, mozes mat iba jeden trvaly pobyt, bud v rakusku alebo na SK. Ja mam aj tu aj na Sk trvaly, potom som si ale vybavovala novy OP- lebo som sa vydala- a zrazu mi na Sk nechcali napisat adresu trvaleho pobytu v Ba, ale v rakusku. Trochu sme to preriesili, nakoniec mi povedala, ze legalne to nie, ale ze mi tam teda necha moju staru adresu. Pokial si obcianka SK, obciansky ti nemozu odobrat, ale moja sestra ho dobrovolne odovzdala, lebo nema na SK trvay pobyt- iba vo Viedni- a teraz ma iba SK pas. Co nie je problem, lebo je to plnohodnotny doklad.

Ja som sa potom aj informovala ako to je, ked mam byt na Sk v OV ci tam musim mat trvaly pobyt - uz si ani nepamätam, ale myslim ze len na prechodny pobyt by to nefungovalo ☹ , No tym ze mi nakoniec do OP napisla Sk trvaly pobyt, tak som to dalej neriesila.
Neviem ci som pomohl, adufam ze trochu hej.
prajem krasny vikend Gala

silvia2406
25. máj 2007

dakujem babulky za odpoved, asi sa neodhlásime ani my, zatial kým to takto moze fungovat, tak fajn. aj ja vam prajem prijemny vikend, tebe gala predĺzeny, nech vam domcek rastie ako z vody.
s tebou alexa sa mozno v pondelok stretnem v blave, cert nikdy nespi 😀

alexa27
25. máj 2007

v pondelok teda budem chodit s nasiroko otvorenymi ocami ci nevidim niekoho kto sa na teba z fotky podoba 🙂 len dufam, ze nepoklepem niekoho cudzieho po pleci 😀
pekny vikend vsetkym 🙂

boldy
25. máj 2007

ahojte holky aj ja sa pripajam prajem pekny vikend a silvy vela stastia na skuske myslim si spominal, ze budes mat... ja tiez mam buduci tyzden ale v takej horucave sa ucit no neviem neviem ako to dopadne 🙂

galina75
25. máj 2007

Dakujem - predlzeny vikend si dufam uzijem a vam prajem krasny normalny vikend. Vsetkym studujucim vela sil a pevnej vole pri uceni. Kocky - obdivujem vas! Gala (sorry niekedy pisem ako hotentot 😢 a ked si to potom po odoslani precitam, tak sa hanbim)

silvia2406
25. máj 2007

gala neboj, to je tym teplom, sa nam varia mozgove zavity 😀
boldy, to je hroza, nie aby sme lenosili, niekde pri vode, my si musime namahat hlavy ucenim, 😠 ale ja mam skusku az o tyzden, ale kedze je toho vela, tak sa musim do toho pozriet uz teraz. ☹

boldy
25. máj 2007

no gala nie si sama nemysli, tiez niekedy pisem "hotentotstinou" 🙂 ja mam tiez buducu stredu ale ozaj sa mi do toho nejak nechce... na akej fakulte studujes?

galina75
25. máj 2007

boldy ja nestudujem- preto vas tak obdivujem. Pracujem a som naozaj rada, studium nebolo nic pre mna. 15 rokov som chodila do skoly a teraz nech sa ucia ti ostatni 😉

boldy
25. máj 2007

sorry to bolo myslene pre silvy 🙂 viem ze pracujes.

silvia2406
25. máj 2007

sorry, ze tak neskoro, bola som prec trosku dlhsie ako som predpokladala, tak dufam, ze tu este niekto je
boldy...ja studujem na PF UMB, odbor socialna pedagogika. takze ja som na humanitne zameranie.
juj, babule mat tak v byte terasu, tak si sadnem na lehatko, do ruky si vezmem chladene mojito a svet je gombicka 😎 , ale kedze terasu nemame tak nic toho nebude a ja môzem len a len snivat ☹

alexa27
28. máj 2007

ahojte 😎 ,
aky bol vikendik?
silvia, vybavila si v ba co si chcela?

silvia2406
28. máj 2007

ahojki, ja som stale v ba, ale svagrovci maju tiez internet, tak som opat na konikovi a rozvijam svoju zavislost 😀 v rakusku je dnes sviatok, takze sa vraciame az vecer, no a k doktorke som objednana az na druhu.
ozaj aky bol vikend?
auto sme nekupili, pretoze nic nemali ☹ nakoniec sme sa rozhodli, ze si ho dame doviest asi z belgicka, zije tam svagrov znamy a vraj sa v autach vyzna a ceny su tam nizsie, zase nechceme to silit a kupit auto za kazdu cenu. chceme, aby nam sluzilo aspon dva tri roky.

alexa27
28. máj 2007

ahoj silvi, to mas pravdu s tym autom. neoplati sa to urcite nahanat, radsej si pockajte a kupte nieco s cim budete fakt spokojni. my sme tiez pozerali pre mna nejake starsie auto, ale tiez sme nic nenasli. respektive vybrala som si jeden ford na internete ale bol uz predany do vikendu 😖 . tak sme povedali, ze to nechame teraz tak a uvidime ked sa vratime z dovolenky. po lete by mali byt aj lepsie ceny vraj.
my sme inak boli cely vikend na zlatych, tak sme sa opalili, ze uz ani nemusime ist na dovolenku 😀 .

boldy
28. máj 2007

ahojte kocice ako sa mate? ste tu niekto? no silvy neskor urcite natrafite na super auticko...alexa si to vydrzala na tom slnku? vsak to je nenormalne teplo aspon tu u nas 🙂

alexa27
28. máj 2007

ahoooj 🙂 , hej aj u nas bolo strasne teplo, ale pri vode to je ine..studena capovana kofolka a nohy v jazere, skratka tazka pohoda 😎 .
ty si mala aky vikend?

boldy
28. máj 2007

tak to ti bolo fajn...ja som mala fajn vikend tiez trosku po nakupoch som pochodila inac nic take zvlastne... treba mi pisat diplomovku a ucit na skusky ale no chce sa v takej horucave 🙂

alexa27
28. máj 2007

no jo, to vam teda vobec nezavidim to ucenie 😖 , nuz ale co, zvladnete to a potom sa budete vytesovat 🙂 .
moj muz sa tiez chcel cez vikend ucit ale neprinutil sa 😝 . on si robi vysku vo viedni a uz asi dva roky je v stadiu, ze vsetko ma, len mu chyba jedna zaverecna skuska a diplomka. a nie a nie sa prinutit. ma toho strasne vela v praci, takze je to fakt dost tazke, no nezavidim mu chudakovi, ale tiez mu stale hovorim, ze nech sa premoze a bude to mat z krku, lebo takto ho to stale tazi, ze to nema dokoncene. a v praci tiez bohviekolko mu to budu este tolerovat, prijimali ho uz s podmienkami ako ukonceneho vysokoskolaka. ja by som mu s diplomkou aj pomohla, ale tu skusku musi zvladnut sam 😖 .
...fu, no chvalabohu, ze uz aspon ja mam vs ukoncenu, lebo mam sice mudre reci, ale samej by sa mi asi nechcelo sa ucit...

boldy
28. máj 2007

vsak to mne uz tiez rozum po inom chodi ako ucenie... ale tak nejak to zvladne len prinutit sa treba to je najhorsie... no aj moj nastavajuci ma ten problem nemam posledny semester tak tiez raz to musi dokoncit, lebo je to urcite lepsie aj pre buducnost...ale tiez furt len robil a teraz ta vojna no tak neviem kedy sa tiez prinuti 😉a potom ked uz budu deticky no neviem neviem...ty si tiez robila v angline diplomovku ked mas MBA?

alexa27
28. máj 2007

no ved to aj ja mojho manzela strasim, ze nech si to cim skor dokonci lebo ked budeme mat deti, tak pre seba nebude mat vela volneho casu, takze nech to vyuzije teraz 🙂 .
ano ja som robila diplomku v angline, respektive to bola taka zaverecna praca, nevolalo sa to diplomovka, ale ucel ten isty.

boldy
28. máj 2007

tak ako vravis treba cim skor... aha rozumiem... no ja koncim zatial ako BA ale chcela by som si tiez raz urobit MBA takze dufam sa podari 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre