Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
31. máj 2008

Dobre ranko!
zeby som tu bola prva? ani sa mi nechce verit 🙂 dnes to vyzera zase na pekny den.

Wienika, uzij si to tam este. myslim, ze ti vsetky peknu dovolenku zavidime 😎
ja som pozvana do spanielska na svadbu, ale kedze budeme v novembri rodit, tak z toho bohuzial
nic nebude ☹ aj mi je trochu luto, zaujimala by ma spanielska svadba.

Silvi - kvoli nakupom by som na tu vystavu nechodila. je to viac informativne, nez predajne. aj ked je tam
par stankov s detskym oblecenim, hrackami, ... dokonca aj Avent tam ma stanok (zlava -15%), ale to je asi
tak vsetko. ja som si od tial skor doniesla dve tasky roznych prospektov a casopisov, doma som zistila,
ze su tam aj rozne Gutscheine. davaju tam informacie na temu tehotenstvo, starostlivost o babätko,
niektre skolky tam robia reklamu, WGKK tam ma stanok ... jedine, co som tam ja kupila je odsavacka
soplikov, ktora sa pouziva z vysavacom. ja somju chcela uz davnejsie, aj som si dlhsie o nej zistovala a ludia,
co ju maju, su s nou spokojny, tak som ju zobrala, mali ju o 10 EUR lacnejsie nez v lekarni.
mala tam bola v Krabbelecke, strasne sa jej tam pacilo. aj som ju tam nechala samu, len som sem tam isla
pozriet, ci neplace, ale bola uplne v pohode.

Viedencanka - ako si dopadla na 3D? neviem, ci som spominala, tiez idem v stredu, ale zda sa mi to skoro
19tt. vlastne som ani nechcela ist, ale je to v ramci jedneho skolenia pre lekarov, takze mi to urobia zadarmo,
takze nic nestratim.

kto vsetko pride v stredu na stretko???

maya01
31. máj 2008

Dobre ranko,

vyspinkane?
Twix,tak na tej baby messe bolo fajn.... mala sa aspon vyhrala.
No ja teda urcite hlasim,ze na stretko pridem na 100%,aj ked mozno s mensim meskanim,ale budem tam 😉

Dnes to vyzera na horucavu,asi sa pojdeme niekde kupat....
Pekny den.

twix
1. jún 2008

Ahojte dievcata!

tak vsetky podstivo vikendujete a pocitac nezapinate 🙂
my sme vcera mali cely den program. doobeda nakup a boli sme pozriet auto, co si chceme kupit.
poobede sme isli na prechadzku a chodili sme 3 hodiny. domov sme prisli uplne zniceni. mala hned
zaspala, kedze sa tiez dost nachodila. dnes budeme mat taky oddychovy den. poobede chceme ist
do kina, svokra vezme malu von.

tak prajem vsetkym este krasnu oddychovu nedelu!

maya01
1. jún 2008

Dobre ranko,

vsetko najlepsie detickam k MDD.

Pekny den.

vlastulka
1. jún 2008

ahojte baby, potrebujem niečo poradiť... Bývame na Slovensku, ale manžel pracuje v Rakúsku.. a vybavili sme si aj z Rakúska materskú a rodičovský príspevok... Za minulý rok nám už korunky vyplatili, a tento rok od nás ešte žiadajú "MUTTER-KIND-PASS". CHcem vás poprosiť, že čo to presne je, aké doklady (my sme len tak informatívne zistili, že sú to nejaké prehliadky od lekára...), tak vás poprosím, ak stým máte niektoroá skúsenosti o radu.. Dakujeme veľmi pekne 😉

wienika
1. jún 2008

caute baby,
tak uz sme konecne doma....
bolo super, lea zvladla aj tuto cestu uplne fantasticky, ani nezaplakala, pekne sa hrala a spinkala. cez tieto dni bola velmi zlata, naucila sa tap tap tapusky...vtedy by som ju zjedla.....
uz som stihla aj vybalit, nieco oprat a uz som tak zrela do postele.
taka som rada, ze uz mame toto cestovatelske obdobie za sebou, teraz si vychutname uz iba slovensko a rakusko....tento rok uz asi nikam neletime-chvalabohu...

dnes mal moj drahy narodky, tak som mu darovala vikend v hoteli permon, podbanske....uvidim, ci sa mu bude pacit v horach..odtial nie je daleko na strbske pleso...vsetko mu chcem poukazovat.....

baby, kedy a kolkej je vlastne to stretko? je to v tom schönbrunne?
ja urcite pridem...este sice neviem, kedy mam doktorku s malou, ale nejako to sklbim...a veeelmi sa tesim...

tak dufam, ze sa tu zajtra stretneme v hojnom pocte..

vlastulka, mutterkindpas je nieco ako materska knizka, tam sa zapisovali vsetky udaje o tvojom tehotenstve a pokracuje narodenim babatka a vsetky navstevy u pediatra su tam zaznamenane...myslim, ze az do 2 rokov dietata. je to taka zlta knizka. oni potrebuju mat kopie o vsetkych kontrolach, aby ti mohli poslat peniaze.
dufam, ze som pomohla, ale urcite napisu aj ostatne baby, mozno vedia viac.

tak vam vsetkym prajem krasny vecer.....papa

miriam25
2. jún 2008

vlastulka, k mutter-kind-pass ti napisala vsetko wienika. Este ma napadlo, ze su tam aj vsetky ockovania, ktore dietatko dostalo a su tam povinne prehladky, ktore musis absolvovat pocas tehotenstva a ked sa dietatko narodi, tak aj ono tam ma 5 povinnych prehliadok. Pokial tam nemas peciatku od doktora, ze si ich absolvovala, tak ti poistovna nebude platit poistne na babatko. A myslim, ze ani na teba. A neviem, ako to mate vlastne, ked poberas aj v rakusku aj na slovensku matersku (aspon tak som to pochopila, z toho, co si pisala). Je dost mozne, ze pokial nepreukazes mutter-kind-pass (co nepreukazes), tak budes musiet tie peniaze, co si dostala platit pekne naspat. ☹

Inak dobre ranko babenky!!!
Pocujte, ti rakusania su v niektorych veciach fakt divni... Aby nikto ani len netusil, ze 1.6. je MDD????????
Ja som malinkemu kupila klobucik, lopticku a dvojo kratkych gatusiek a potom som mu vynimocne dala milch-schnitte 😅

maya01
2. jún 2008

Dobre ranko,

Miri,to fakt nikto nevedel,ze je MDD... 😨 to je zvlastne,ved vsade v tv o tom hovoria..bla-bla-bla...nechapem...

Wienika,vitaj naspät,oddychnuta,opalena,vykupana...? Tesim na fotky.
A ohladom stretka,sme dohodli Schönbrunn medzi tretou a pol stvrtou. Moze byt?

Vlastulka,ty si asi nechodila s malou na parvidelne prehliadky v Rakusku? Ak nie,tak potom ti peniazky uz ani nebudu vyplacat,lebo ony potrebuju potvrdenia,ze si chodila pravidelne k dr.

Uz sa tesim na stretko,ja uz zajtra rano o piatej cestujem 😒 Ak sa mi podari,tak sa ohlasim...

Pekny den.

miriam25
2. jún 2008

Mayi, nie, boli sme vcera u svokrovcov a stretla sa tam vyse polovica surodencov (draheho) a nikto nevedel, ze vobec nejake MDD existuje... Zvlastne, ze? Ale tak... ja som Slovenka a ja sa budem riadit podla nasich zvykov... Ved som malinkemu aj pokupila vecicky a svokra mu kupila taky maly bazenik v tvare hribika, ma to aj striesku, je to straaaasne zlate, tak sa vcera Samusko za domom kupkal... vsetko okolo bolo uplne premocene, lebo on clapka ruckami ako divy, ked je vo vodicke, sme sa na nom nasmiali, az ma brucho bolelo. Uzasny bol. teda az na papanie. Vcera mi nechcel dat takmer nic do pusinky. len cajik a cajik a cajik, nic ine... Moj zlatucky, bol smadny cely den. No nam asi pomaly pojdu zubky. Samusko plackal pred niekolkymi dnami, ako som vam sem uz pisala. Cez vikend mi robil to iste a dnes rano zasa. Dolne dasienko ma totalne hrube, aj ked este nie cervene, ale myslim, ze ho to naozaj boli, lebo ked som mu dala gelik na dasienko, tak sa ukludnil a potom uz bolo dobre. Takze budeme mat teraz veselo...

jasterka
2. jún 2008

Ahojte babulky 🙂 Tak ja som na chvilku zmizla na predlzeny vikedndik do Nitrianskeho Rudna,kde ma muzik vela rodiny,a chodili sme s domu do domu,uz sme tam neboli aj 5rokov,tak sme u kazdehoho hodiny kvakali,a oni nas len vykrmovali,a dobre,lebo mi dens vaha ukazala 60Kg,tak som vazila v puberte ☹
Takze som uz celkovo pribrala 5Kg,no dnes mam kontrolu-konecne,asi ma nepochvalia ☹

Akurat som pri kavicke docitala,co ste stihli popisat,tak to mi aj chybalo....rana kava s vami...

wienika
2. jún 2008

dobre ranko prajem....

na to stretko pridem, dufam, ze nam do toho nic nepride...aj ste sa dohodli kde presne? schönbrunnsky park je dost velky..... 😉

vykupana ani opalena nie som, lebo ma to uz moc nebavi ani lezat na slnku, kedysi som sa vypekala, ale nerobi to dobre pleti....my postarsie si uz musime davat pozor 😀
ale hlavne som nemala ani cas, ked bolo pekne clapkala sa lea v jej bazeniku, tak som musela byt pri nej. ked bolo skaredo, boli sme v takom parku, nieco ako zoo, boli tam delfiny,tulene a ine krasne zvieratka..ani som netusila, ze sa to malej bude pacit....aj show s delfinmi....

jasterka, len si uzi a papaj ked ti chuti....len si davaj pozor, lebo tie tehu kila idu dole najtazsie...ja som problem nikd nemala, pribrala som v tehu len 9 kg a dlho trvalo kym to brucho odislo...ale este stale nie je to ako pred tym...
inac musim pochvalit tinu, ked sme sa naposledy stretli, mala super postavu, chodieva cvicit, tak to bolo paradne vidno... 😉

maya, skoda, ze nepride aj samko.....

maya01
2. jún 2008

Ahoj Wieni,

tak ty mas doma teda riadny poklad,zlatunka je 😉 A ja chcem taku malu babiku 😵
Tak sme dohodli,ze pred hlavnym vchodom. Moze byt?
Uz sa na vas tesim.
Samko pride urcite na buduce,mu to vynahradim...

Jasterka,ked ti chuti daj si,ved to nie je ziadny prehresok a pokial nepriberies 20kg,tak je to ok.
A ako Wienika pisala,kila po porode idu rychlo dole a este ked budes kojit...
U mna to brucho tiez islo tazsie dole...

maya01
2. jún 2008

Bejby,co je s tebou? Prides na stretko? Daj o sebe vediet.

wienika
2. jún 2008

baby, pridala som nove fotky.......ak sa chce niekto kuknut 😉

vlastulka
2. jún 2008

DAkujem vám veľmi pekne.. Len ešte nerozumiem tomu, že či musím mať tie prehliadky absolvované u nich v rakúsku? Alebo im to bude stačiť, ked si tu u svojich lekárov vyptám potvrdenia? T u na Slovensku nič nepoberám, všetko iba z Rakúska, ja som tu ako nezamestnaná. Ešte raz veľmi pekne dakujem za opovede...

wienika
2. jún 2008

vlastulka, podla mna musis ukazat prehliadky od rakuskych lekarov...neviem, ci ti schvalia slovenske...neviem, ale ak vies nemecky, skus sa poinformovat na poistovni......wgkk....viac ti pomoct neviem 😉

maya01
2. jún 2008

Jeeej Wienika,mala je na zjedenie...muselo vam byt super 😵

Vlastulka,ja som na zac.tehotenstva chodila este k slov.gynekologovi a tie prehliadky som si dala prelozit do nemciny a to mi aj uznali...ale s malym som chodila k dr. len vo Viedni....a tie vsetky prehliadky su zaznamenane v Mutter Kind Pass a to potrebujes na 100% aby ti matersku predlzili.

miriam25
2. jún 2008

vlastulka, aj ja si myslim, ze musis mat tie prehliadky absolvovane v rakusku. A mala by si tu byt aj poistena v zdravotnej poistovni. Ale ako pisala wienika, najlepsie by bolo, keby si si zavolala tam a oni ti povedia vsetko co potrebujes vediet.

miriam25
2. jún 2008

wienika, mala je uuuuzasnaaaaa krasne fotecky

vlastulka
2. jún 2008

Baby dakujem vám.. Z Krankensse nám napísali, že to musíme predložiť do veku 18.mesiaca dieťaťa.., ak to dovtedy nepredložíme, tak nám budú po 21.mesiaci vyplácať len polovičku Kinderbetreuungsgeldes. Však manžel sa tam chystá zistiť presne čo a ako, no uvidíme.. Ešte raz vám pekne dakujem, ste veľmi zláté 🙂
Prajem vám všetkým krásny slnečný deň..

miriam25
2. jún 2008

vlastulka, nemas nam za co dakovat, snad to nejak vyriesite. Najviac aj tak zistite ked tam manzel zajde, ako si pisala. Aspon u nas v poistovni su vzdy ochotni mi povedat vsetko co potrebujem a zodpovedat moje otazky.

ronnda
2. jún 2008

hezky den, i ja vas vsechny zdravim po vikendu, ktery jsme meli tentokrat dost narocny. jsem dost vycerpana, ale do stredy urcite naberu sily a na stretko za vama prijdeme. v kolik hodin je to tedy dohodnuto? ted jsem tady cetla 15-15:30, minuly tyden se domluvilo 14:30-15:00 ?? sejdeme se tedy u hlavniho vchodu, predpokladam...

wienika - vitej zpet, jsem rada, ze lea zvladla cestu i pobyt bez problemu a podle fotek je videt, ze jste byli vsichni spokojeni a meli jste krasnou dovolenou. tesim se, ze se uvidime na stretku a povykladas dojmy a zazitky osobne. lea vypada na fotkach opravdu krasne a porad neco papka 🙂 s tim slunenim jsme na tom podobne, ja na slunicko temer nemuzu, mam citlivou plet a zrovna dnes mam na obliceji takovou tu slunecni koprivku, pekne to svedi, asi bylo o vikendu ostre slunicko, protoze toto mivam normalne jen u more. je pravda, ze jsem se vubec nemazala, tak dobre mi tak 😒

preji vsem hezke odpoledne.

viedencanka
2. jún 2008

Ahojte dievcata,
zdravim vas po vikende,boli sme v Blave uz od stvrtka.

Twix- bola som na tom ultrazvuku,bolo vsetko krasne vidiet,musim pridat nejake fotky. V tvaricke sa nase dievcatko zatial podoba na Martinka...ma taky malicky sirsi nostek a plne pery.... Ina ja som bola na prvom 3D v 17tt,vtedy ta hlavicka este vyzerala vselijako,ale aj tak to bol pre mna velky zazitok a krasna pamiatka.

V sobotu sme boli cely den na akcii MDD,Martinko sa vysantil.Spievala aj Sindlerova a Martinko v pohode vyliezol na podium a zatancoval si...

Na stretnutiei sa tesim,poslite aj mne niektora z vas mobil na seba,keby som meskala,aby som vas mohla najst.

My v sobotu letime do Talianska,ale potrebujem pre ryanair potvrdenie od lekara,ze nemam komplikacie,bohhuzial nestaci im len tehot.knizka,bola som sa vcera osobne spytat na letisku.Som zvedava,ci mi to lekarka napise,lebo az tak bez komplikacii nie som...Minuly tyzden som sa jej na too pytala a povedala mi,ze mam prist tento tyzden za nou. Vo stvrtok mam termin v KH Lainz,ale tam neviem ci take potvrdenia vystavuju.

Wienika,tak ste sa mali super,pozerala som fotky,lea je zlatucka a taka fesanda.
Ja si tiez musim davat pozor na slnko,ja sa pravidelne na krku vyhadzem a potom to velmi svrbi,ako pisala aj Ronnda. Ja davam Martinkovi tiez krem s ochr.faktorom 50,ale on aj tak potom po lete je tak krasne opaleny.Tento rok mu davam Nivea Baby,ale ked mu to natieram na tvar,hovori mi,ze ho to stipe,tak musim kupit nieco ine. Minuly rok som mu davala jeden svajciarsky sln.krem kupeny na SK v lekarni,bol to faktor 40,ten ho nestipal,ale hrozne zle sa roztieral, v podstate sa ani poriadne nedal rozotriet. Poradte,s akymi kremami ste spokojne?

Ronnda-skoda ze som to s tou 20% zlavou v C&A nevedela,ja som tam minuly tyzden minula asi 120 EUR,to by som bola usetrila...

Chcela som sa este opytat,ja som pred 3 tyzdnami kupila pre Martinka kozmetiku Weleda,kedze som na nu pocula len samu chvalu- kupila som krem aj plet. mlieko.SLusila som mu to natriet a zacal kricat ,ze ho to stipe.Vyhodila som za to vyse 25 EURa prekvapuje ma,ze neznesie ani to.Mate s tym skusenosti?

Wienika-pozerala si uz vcerajsi Lets dance? Vajda bol super,ze? Tak sme sa nasmiali.

maya01
2. jún 2008

Ahoj Ronnda,Viedencanka...

Ronnda,tak to stanovime na 15.00.pred hlavnym vchodom...ja budem asi trosku meskat,ale mam cislo na Viedencanku,tak jej zavolam,alebo mi este niektora poslite t.c.,ktora tam budete na 100% o 15.00.

Viedencanka,ja som pre Samka pouzivala od narodenia len Weledu...Samko ma velmi suchu plet na tvaricke a krem od nich na tvar je dobre mastny...mne velmi tato kozmetika vyhovuje,Samko sa mi nikdy na nic nestazoval.

ronnda
2. jún 2008

viedencanka - poslu ti moje tel. cislo

ja mam schönbrunn sice kousek od domu, ale nahoru ke Gloriette, takze pujdu jeste tu dlouhou cestu dolu k hlavnimu vchodu, coz mi zabere asi 45 min., takze kdybych i ja nahodou do 15. hod. nedorazila, narazim na vas nekde cestou.

miriam, wienika - predstavte si, ze nici v cesku prospala noc ze soboty na nedeli (hlidal manzel, ja byla na srazu spoluzaku). doma uz zase klasika, jednou za noc vzhuru. tak budeme asi cestovat casteji 😉

maya01
2. jún 2008

Kocky,tak ja uz odchadzam z roboty,idem pre Samuska do skolky,domov,pobalit a potom fujazdime k mamine... Neviem ako sa odnesiem,lebo su berieme aj notbooky so sebou a dali nam take obrovske tasky... 😖 väcsia ako ja. Ked sa mi podari,tak sa zajtra ohlasim...dnes este tiez...dufam...

wienika
2. jún 2008

baby dakujem za pochvalu...s tym jedenim to ie je az take dobre ako to na fotkach vyzera, ale ked jej dam nektarinku, tak si ju tak ohloda ako myska..a ten rozok aj tak len ozuzle.... 😉
to stretko dajme teda na tu 15tu s tym, ze sa tam jednoducho pockame...
viedencanka, ty mas moje cislo este?
let´s dance som este nekukala, ale vecr, ked lea zaspi, pozriem..uz viem sice kto vypadol, ale tesim sa na vajdu 😉
co sa tyka tej kozmetiky, ja natieram leu hipp kremom a som velmi spokojna, nemava ziadne vyrazky....akurat teraz ma nejake stipance do komarov.
o welede som tiez pocula len chvaly,ale este som neskusila...
opalovaci krem je dobry daylong, neviem, ci poznas, ja sama ho pouzivam, lebo mavam solarnu alergiu, staci ho len raz natriet a mam pokoj. vydrzi tym padom dlho....aj proti vode je odolny. myslim, ze maju vyssie faktory aj pre deti. tento moj je 25...davm si ho iba na tvar a dekolt.
aj vichy je super, len ten sa zle rozotiera, a to deti nemaju radi. najlepsi je spray.

ronnda, tak suoer, ze ti nici uz prespala, to je dobre znamenie, neboj, uz budu tie intervaly dlhise. aj u nas je to tak, niekedy prespi do tej siestej a niekedy sa zobudi skor ,ale spi dalej.

miriam, tebe sa nepodari prist na stretko, ze?

twix
2. jún 2008

ahojte!
tak my sme boli rano na ockovani (M-M-R). v cakarni bolo vsetko OK, mala lozila po na vsetkych sa usmievala
a stale nieco rozpravala, ale ked sme vosli dnu a uvidela lekarku, dostala hystericky zachvat. spustila rev,
chytila sa ma ako kliest a ako chcela ujst, tak my skoro vyliezla na hlavu ☹ no bol to hrozny zazitok.
uz si to tam pamäta, tak to bude asi kazda navsteva vyzerat takto 😒

wienika - to ste mali peknu dovolenku! mala je naozaj zlatucka 🙂 ako sa clapka v tej vodicke 🙂
my sme dali tiez malej na balkon bazenik. najradsej by v nom presedela cely den 🙂

viedencanka - ja som kupila NIVEA Sun Kinder Sonnenmilch 50+ a myslim, ze je uplne OK. mala vzdy
vyplazi jazyk, ked jej natieram tvar, tak asi jej aj chuti 🙂

jasterka - ja som sa pri prvom tehotenstve neobmedzovala a pribrala som 20 kg. po porode som mala
este 10 kg, tak som uz planovala, ako zacnem drzat dietu a cvicit, ked prestanem kojit, ale tie kila
zisli same v priebehu 5 mesiacov. mozno, keby som cvicila, tak mam pevnejsiu postavu, ale k tomu
sa neprinutim, mam dost pohybu pri malej, asi aj preto teraz tak nepriberam, zatial len 2 kg. zacinam
byt ale stale hladna. ked sa naobedujem, tak uz o hodinu mi skvrka v bruchu a takto to ide cely den.
nastastie mi chuti ovocie a zelenina a nejako momentalne nemam chut na tazke jedla. to sa ale
moze zmenit, aj predtym som zacala viac priberat az od toho 5. mesiaca.

v stredu prideme. mam cislo na wieniku a tinu (neviem ci pride). mozno by si mi ronnda mohla aj ty
pre istotu poslat cislo? budeme sa snazit prist presne, ale kto vie ....

twix
2. jún 2008

jej, este sa chcem ospravedlnit, za moje chyby. ked si niekedy citam, co som vsetko napisala, tak tam najdem
hrubky a ine hlupe chyby ☹ tak sorry, ale to je v tej rychlosti a este k tomu som slovencinu mala naposledy
v 8. triede ZS, tak s nou mavam niekedy problemy ☹

ronnda
2. jún 2008

twix - nas doktor taky varoval, ze navstevy u nej budou nejspis v brzke dobe vypadat podobne jako jsi zazila ty s laurou, pry kolem toho jednoho roku deti hrozne vyvadeji jen kdyz vidi budovu kde je doktor 🙂
cislo ti poslu, myslela jsem, ze jej mas, ja tvoje mam.

dnes rikali ve zpravach, ze ve stredu ma prset ☹ doufam, ze se s predpovedi spletli a ze bude hezky.

wienika - taky pouzivam daylong, mela jsem vzdy jen 16, male jsem koupila od nivea 50, nenapadlo me kouknout na daylong jestli je i pro deti. da se asi koupit i tady ze? ja jej vzdycky kupovala v cesku. musim se uz opravdu natirat, vzdyt jsem denne venku, svedi me uz nejen oblicej, ale i krk a citim i ruce.

hezky vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre