Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
28. máj 2007

urcite hej 🙂 , mne osobne sa asi MBA robilo lahsie ako bakalar. lebo to som uz pracovala a hodne materialov som mala z roboty a aj som uz vela vedela z praxe, takze nemusela som sa nejak drvit. bolo to velmi fajn.

boldy
28. máj 2007

tak to si ma potesila, ze to bolo lahsie... no urcite je dolezita prax v praci az potom sa na to dam a aj peniazky potrebne... ked si robila v blave?

alexa27
28. máj 2007

ano, v blave. rozmyslala som aj, ze si spravi meste jedno so specializaciou na financie, to sa da studovat v prahe, ale uz sa mi do toho nejak nechce 😝 . teraz sa budem radsej vzdelavat v teme materstvo 😀

boldy
28. máj 2007

🙂 tak veru je to krajsie premyslanie

silvia2406
29. máj 2007

dobre rano babulky, dnesny den nebude asi taky slnecny, ako tie predchadzajuce, ale na druhej strane trosku ochladenia nezaskodi. to teplo uz bolo na nevydrzanie. 😝
alexa...aj my sme sa boli kupat, blizko zlatych pieskov, volalo sa to strkovec alebo bagrovisko? neviem presne, kazdopadne bolo super. prisla tam svagrinina kamoska, cerstva mamina, tak som sa vytesovala a utvrdovala, ze aj ja uz chcem babo. tak snad ten zaciatok bud roka to isti 😵 😵 😵

alexa27
31. máj 2007

cavenky, ste tu dneska niekto?
dnes vyzera, ze by sme mohli mat opat celkom prijemne pocasicko.
silvi, tak buduci rok na zaciatku ocakavame od teba foto s dvomi ciarkami 🙂 .
ako sa dnes inak mate?
ja som rano absolvovala posledne ockovania, takze uz mozem ist smelo cestovat.
zajtra idem inak z roboty rovno do viedne za manzelikom. uz som tam nebola asi stvrt roka, takze budem asi cely vikend davat do poriadku byt, lebo ako poznam svojho muza nebude zrovna v absolutne dokonalom poriadku.

silvia2406
31. máj 2007

ahojki babule,
no konecne, ze sa niekto ozval 😀 ale ja viem, ja sama nejako nestiham, momentalne mam hlavu v ucebniciach. ozaj boldy ako dopadla skuska? myslim, ze si ju mala vcera.
alexa, tak teraz ked prides do viedne ja odchadzam na slovensko, ako na potvoru. ale nevadi vsak v juli bude casu dost 🙂 tak to manzelovi poriadne poupratuj, ved vies aki su chlapi 😉

alexa27
31. máj 2007

sak to 😀
hmmm, skoda, ze ides akurat do ba, ale nevadi, v juli sa urcite stretneme, uz sa moc tesim 🙂 .
a ty mas skusku teraz?

silvia2406
31. máj 2007

skusku mam v sobotu, mam z toho strach, ale hadam to dako zvladlnem, vsak nemusi byt za jedna, ale na druhej strane bolo by to fajn 😉

alexa27
31. máj 2007

tak drzim palce 😉
potom ta este nieco caka cez leto, alebo uz budes mat klud?

silvia2406
31. máj 2007

este jedna skuska a potom uz len klud 😵 , v juli chata, taka ta rodinna, pretoze sme s nimi malo a potom v auguste navsteva prahy. teraz nam akurat prisla pozvanka od manzelovho kamarata na svadbu, tak som sa potesila, ze sa pojdeme zabavit, ma to ale hacik, svadba je v taliansku, kalabrii, uplne na juhu, kona sa v utorok a manzelovi uz nadaju dovolenku 😠 takze asi nic z toho.
a vy sa este niekam chystate po tej vasej dobrodruznej vyprave? 🙂

alexa27
31. máj 2007

uz nie, uz len do postielky robit babatko 😀
ja uz budem mat vycerpanu dovolenku do posledneho dna, takze nemam sancu. manzel by este teoreticky mohol, no ale bezo mna nepojde 😉 .
tiez sa chystame inak v auguste na jednu svadbicku, manzelovho spoluziaka a spoluziacky, tak sa tesim. mali sme ist aj v juli, na svadbu zase mojej spoluziacky, ale budeme akurat na tej dovolenke, takze to zmeskame 😒 .
ale caka nas este kadeco tento rok, v oktobri mame stretavku z gympla po 10 rokoch, to sa strasne tesim a v decembri bude mat svokra 50-ku, potom vianoce...no myslim, ze do konca roka to bude u nas este celkom vesele.

silvia2406
31. máj 2007

chcela som povedat nedaju dovolenku nie nadaju, pisem jak negramotna 😀
tak celkom dobry rozvrh, medzi tym este robenie babatky no a tento rok mate o zabavu postarane 😉

alexa27
31. máj 2007

hej a ked sa babtko podari, tak najblizsich niekolko rokov mame o zabavu postarane 😀

silvia2406
31. máj 2007

no ja fakt pisem jak hotentot 😅
tak to mas pravdu s tou zabavou, a uz ste rozmyslali o mene pre babatko, ja viem, ze to je skoro, ale ja si pamatam, ze este na zakladke sme s kamoskami vymyslali, ktore mena sa nam pacia (laura, kristina a pod), ale teraz sa to meni a mojimi favoritmi su Nina a Šimon (manzelovi sa paci aj Lukasko), momentalne sa mi zacina pacit Lea 😉

alexa27
31. máj 2007

hej Lea aj Ninka su krasne mena, aj Simon a Lukasko su super 😵 .
my sme sa zhodli viacmenej na Danielovi a Nataske. neviem, mozno to este sto krat zmenim pod vplyvom tehotenskych hormonov, ale zatial tieto vedu 🙂 .

silvia2406
31. máj 2007

daniel je pekne meno, mne sa velmi pacila daniela, ale môj chlap do zatrhol 😒 a natasa je rovnako ruske meno ako nina (aspon myslim) 😀
akurat som ta "prichytila" v teme snazime sa na jesen, v zime 😀 , mozno by som sa tam mala aj ja presunut, ale stale to nie je na 100%, bude to zavisiet od toho, ci sa mi podari nejaka robota

alexa27
31. máj 2007

😀 ano tam chodievam tiez, tam som vlastne zacala s konikovskou zavislostou.
a presne ako pises, natasa je tiez ruske meno, mne sa pacia dievcenske ruske mena, velmi, skoro vsetky.
no tak teraz neviem ci ti mam drzat palce, aby sa ti robota podarila alebo radsej nie 😅 . ja som to zobrala zase z druheho konca, ked sa nam babo podari, tak s robotou nebudem spekulovat a ked sa dlho nebude darit, tak sa zacnem po niecom pozerat.

galina75
31. máj 2007

Ahojte babenky.
No vidim ze uz mena mate vybrate 😀 , tak sup do snazenia.
Ano ruske mena su pekne, ale aj Galina je ruske, ale asi by som to mojej dcere nespravila. Poznam osobne iba jednu Galinu.
My sme sa opät neuspesne snazili 😢 a tak ideme dalej. Hlavne ze sme zdravi a stastni, aspon tymto sa ukludnujem. Gala

alexa27
31. máj 2007

vitaj galina 🙂 hmmm, to mi je luto, ze nic, ale mozno mate teraz aj dost stresov s domom, nie? na druhej strane babtko vie kedy ma prist, mozno chce vyckat a prist uz do noveho domceka 🙂 . kolko sa uz vlastne snazite?

silvia2406
31. máj 2007

galina...je mi to luto ☹ ☹ treba mysliet pozitivne, ved ono sa to podarit musi 😠 neviem co by som ti napisala, aby som ta trosku povzbudila,pretoze tymto som si este nepresla, snad len tolko, ze budem na teba mysliet a drzat pasticky, aby to konecne vyslo a nabuduca si nam oznamila, ze si si objavila dve // 😉

galina75
31. máj 2007

Dakujem baby, nepisala som to preto, aby ste ma teraz lutovalí 😀 .
Po potrate sme mali pockat 3 MS a potom sme mohli zacat skusat dalej, takze je to zatial iba 3 pokus. Predtym sme skusali rok. Ved ani ja v tom nemem jasno, vela si chceme na dome spravit sami a tak by to tehotentsvo nebolo moc vhod, ale na druhej strane ked si raz bola tehotna a potratis, tak chces byt opät tehotna a to co najskor - teda aspon ja to tak citim. Je to taka dilema, no nechavam to na "tetu prirodu" tak uvidime.
Este raz dakujem a ja budem cakat potom na vase //. 😅

alexa27
31. máj 2007

tak to treti pokus je neaozaj este malinko. kamoske sa napr nedari uz skoro dva roky a ked chytala paniku po pol roku tak jej lekarka povedala, ze kym to nebude aspon rok a pol, tak sa vobec nemam stresovat, ze to je uplne normalne.
kazdopadne lahko sa to hovori, ale ked sa to tyka cloveka osobne, tak mesiace plynu asi ako roky 😒 .

galina75
31. máj 2007

No ja verim a dufam ze u vas pojde vsetko ako po masle, super dovolenka, snazilkovanie a potom kopec deti... 🙂

kvetinka28
31. máj 2007

Ahojte vsetky snazilky a tehulky. Som tu dnes prvykrat a tiez sa o par tyzdnov prestahujem do Rakuska. Dnes tam odisiel moj priatel do noveho zamestnania a mna tu zatial nechal. Nastastie, uz nie som sama, ale so 16-dnovym pupatkom 🙂
Kedze ist za priatelom, tiez sa zaujimam o podmienky v Rakusku. Ako vidim, nie je to jednoduche 😒 Navyse, skoro vobec nehovorim po nemecky, teda po rakusky.
Zatial som zamestnana na SK, ale chcela by som ist na PN a uzit si tehotenstvo. Matersku teda dostanem od slovenskeho zamestnavatela, ale nie nadlho, kedze mam zmluvu na dobu urcitu do konca aprila 08. Asi by sa nejaky matersky pripevok v Rakusku zisiel.
Ozaj, skusali ste symptotermalnu metodu? Nam sa to podarilo na prvykrat a to som sa bala, ze nieco uz nie je OK.

silvia2406
31. máj 2007

ahoj kvetinka, tak ta vitam medzi nami 🙂 blahozelam k babatku, prajem vam hlavne vela zdravicka.
co sa tyka zivota v rakusku, len tolko, ze vsade je to tazke, ked zacinas, ale ked mas podporu, tak to ide lahsie 😉
neviem co je to symptotermalna metoda, pretoze este nie som mamina 😅 ,ako sa inak malicka vola, co robi priatel v rakusku atd?

boldy
31. máj 2007

ahojte babulky vidim, ze ste sa tu dnes posnazili... silvy: skuska dopadla super az na to ze ma potom cely zbytok dna bolela strasne hlavu nic som nemohla robit... no a v sobotu ma taktiez caka dalsia, takze budeme dve v sobotu tuho rozmyslat 🙂 drzim palce

galina: babetko pride ked ma, nie to lahke aj moja mamina mi vysvetlovala, ze to nielen sup a hop a ze niekedy to trva aj dlsie byt maminkou... drzim palce 😉

alexa; ozaj si uzite dovolenku kym mozte 😉

kvetinka28: vitaj medzi nami... nuz nikde nie je lahke zacat novy zivot ale drzim palce a dufam sa niekedy stretneme v rakusku... no ani ja neviem co je to symptotermalna metoda? asi nieco s meranim hmmm

silvia2406
31. máj 2007

ahoj boldy, gratulujem k skuske, dufam, ze aj ja sa budem v sobotu radovat, aha takto 😵 😵 , rovnako drzim palce
tak ako sa inak mas? nieco nove, ako pokracuje snazilkovanie 😉

boldy
31. máj 2007

dakujem silvy mam sa dnes ok ale velmi do ucenia sa dnes nehrniem 🙂 nove nic len sa pomaly uz aj zacinam balit na odchod 🙂 nuz snazilkovanie ziadne teraz, lebo nie som s mojou laskou 🙂 az 15.6 sa uvidime tak stojime teraz a nesnazime... ty co nove? co porabas?

silvia2406
31. máj 2007

dnes som mala cely den volno, no volno ako volno, kedze som sa cely den ucila, este sa do toho pozriem zajtra, ale uz len trosicku
tak sa tesim, ked prides 😵, do 15. juna su to uz len dva tyzdne a tie ubehnu rychlo, aj ked, ked sa na nieco tesis, tak to ide vacsinou ako v lete na saniach, to je zakon schvalnosti 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre