Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
15. jún 2008

tak takhle je to s tim vatertagem... rikala jsem si, ze jsem to musela nekde cist nebo slyset, samotnou by me to ten minuly tyden netrklo. ani nevim, jestli se to slavi v cesku.
tak doufam, ze si dnes uzivate hezkou nedeli s tatinky. ten nas dnes pracuje, co zacal fotbal, tak je neustale pracovne pryc, uz aby bylo po fotbale, ze wienika 😉

inspirovana twix a jejich laurou, ktera si uziva prvni krucky, mam na vas prosim dotaz:

nicole uz se taky dost snazi chodit, porad stoji, chodi kolem nabytku a kdyz ji chytim za ruce, tak chce chodit, takze ji chci uz poridit nejake kvalitni botky, poradite jake? Cetla jsem o zn. Elephanten, ze jsou dobre. Nebo proste do ktereho obchodu mam zavitat, kdyz chci poridit dobre botky pro ditko?
a druhy dotaz s tim souvisejici: kdyz takhle mala chodi doma, tak ma jen ponozky nebo je naboso kdyz je teplo, mela bych ji davat doma papucky, aby ji ta nozka hezky drzela, co myslite?
wienika - vy jste na tom asi hodne podobne, ma lea doma papucky?

tak to jsou ted moje momentalni starosti... jinak jsem strasne unavena, nevim jestli je to tim pocasim, nebo jsem tak vysilena z toho zacinajiciho chozeni male, vecer padam vycerpanim, ale asi je to u me spojeno s alergii, tak jsem takova vic ospala.
tak dobrou... jdu si dat trochu poledniho klidu.

bejby29
15. jún 2008

caute kocky, nam vcera robili klimatizaciu a montovali novu kupelnu a dnes neviem, kde mi hlava stoji, sakra!! A este k tomu mi ani mala nechce spat 😠 Takze ja neviem, co je to poledni klid..
Wieni, v Spanielsku som ja svoje auto vecne mala bud dooskierane alebo naburane, oni totizto vobec nevedia jazdit a toboz nie parkovat.. Ale tam ma kazdy poobuchavane auta, je to asi tym, ze tam sa v autoskole neucia parkovat

lenka.pav
15. jún 2008

ahojte kocky, vatertag je na slovensku tretiu junovu nedelu a v rakusku druhu junovu nedelu, takze my mozeme oslavovat 2x 😀 😀 😀 (pozerala som to v kalendaroch, preto som taka mudra)
a dakujem mamickam za dobre rady ohladom vybavicky 😉
peknu nedelu vam prajem

anetkadc
15. jún 2008

ahojky 😉

maya01
15. jún 2008

Ahojte kocky,

tak,aky bol vikend...?

Bejby,vy taketo renovacie v byte? A oplati sa vam to,ked tam chcete ostat len rok? Na svadbu vsetko pripravene?

Ronnda,ja by som ti odporucila ako prve topanocky urcite Elefanten,ja ich malemu tiez kupujem a su kvalitne. Myslim,,ze maju aj papucky.

Ste to uriekli s tym futbalom.... 😅 Moj manzelik prisiel v piatok domov na aute nam viala rak.zastava,malemu doniesol futbalovy dres s rak.zastavov, v sobotu sme sa museli ponahlat domov,lebo o siestej zacinal zapas...som normalne nechapala 😀 a este som sa tu vytesovla,ze u nas futbal nehrozi 🤐

No dnes bol u nas urcite piatok 13,coho som sa dotkla to islo mimo....
Zacalo to tym,ze som isla so Samkom do obchodu,manzel zostal doma,sedel pri pc, so sluchadkami na usiach... 😠 Chcela som zamknut dvere,aj som to spravila a potom som rychlo vybehla za Samkom von a kluce zostali vo dverach z vonku... Zistila som to asi na pol ceste do obchodu.... Zvonili sme asi pol hod.,kym nas muz pocul a otvoril nam. Nastastie,ze byvame len v takej malej bytovke,kde je len sest bytov,takze kluce som nasla tam,kde som ich aj nechala.
Poobede sme isli do parku a tam mi Samko dva krat tak brutalne padol.... Prvy krat z takeho kolesa a rovno tvarou sa zaboril do zeme ☹ a druhy krat sa smykal a tak sa buchol,ze ma chuda pod okom monokel...
Ale inak bol vikend v pohode...

Dnes mame Let`s Dance.
Prajem pekny vecer.

vroni
15. jún 2008

Ronnda, nám ortopéd papučky zakázal. Že dieťa má chodiť naboso a topánky obúvať len proti chladu a prípadnej špine. Papučky sú bleeeee a nono 😀 😀 😀 (krpatá mala zle vyvinuté kĺbiky a jadierka, tak sme k nemu chodili ako na klavír) Teórie, že nôžka má držať pevne je vraj dávno prekonaná a upevňovanie kotníku nezmysel, lebo si musí postupne zvykať na záťaž a "kolená deťom tiež nesadrujeme, aby boli pevné" (to bola doslovná citácia) My sme ho poslúchli, dieťa má (už teraz) pekne klenutú nôžku a s behaním, skákaním a nepevným kotníkom nemá nijaké problémy (začala chodiť v 11 mesiacoch) Inak topánky sú Elefantky ok, Richterky a Naturino sú ešte lepšie a super výber majú v Petit Chou v 1. Bezirku (predavačky sú školené špeciálne pre deti, ochotné a majú poruke aj ortopéda a ceny rovnako šialené ako kdekoľvek inde v meste)

Maya, vy ste si užívali cez víkend 😀 Ešteže sa nikomu nič nestalo (monokel zmizne)

Bejby, kto vám robí klímu? My akurát hľadáme nejakú firmu, ktorá by to zvládla ešte pred letom.....(teda najlepšie už včera 🙄 )

U nás bol víkend tiež fajn. Chlap včera od zlosti nalakoval kreslo na terase a dnes nás pozval na obed (on sa ukľudnil pri lakovaní a mňa podplatil nevarením 😀 ) Takže pohodička. S krpatou sme pokukali zvieratká, pobehali popri vode a na hojdačkách a dúfam, že za chvíľku stvrdne....

wienika
15. jún 2008

ahojteeeee...
tak uz sme doma....bolo fajn, cely vikend sme viseli na ceresni, mnam, aj lee chutili.....asi preto, ze aj minuly rok o takomto case, ked som bola este klokanka, som ich zozrala asi tisic... 😀

teraz uz krpata spinka, veceru mi odmietla, takze iba mliecko, ale aspon to....asi aj preto nic nechce, lebo ten horny zubok sa jej uz uplne prerezal, ale ten druhy a este len tlaci....inac je vesela....

ronnda, ja mam tiez dilemu, ci papucky alebo nie.....takze ked sme doma jej davam take kozene, neviem ako sa volaju, ale maju ich vsade, s takym zvieratkom vpredu...su makkucke, v podstate je v nich akoby bola bosa...na boso ju nenechavam, lebo predsa len my tak teplo v byte nemame a aspon sa jej na parketach nesmyka....kked ideme von, vacsinou jej nedavam nic, len ponozky, ked je chladnejsie, tak jej obujem nejaj, aby nieco na nohe mala.....
vroni, dakujeme za info...pojdem sa popytat...a pozriet na tie elefantky 😉

maya, dufam, ze bude samko ok, aspon si bude nabuduce davat pozor....syn mojej sestry dostal od spoluziaka siskou do oka, museli ist na pohotovost a na ocne, dostal antibiotika a musi tyzden lezat...hoji sa mu to, ale ostane mu jazva v oku, tak dufam, ze nebude mat nejake problemy.....ach tie deti....

dnes je lets dance, som zvedava kto vypadne, myslim, ze asi vajda, ale necham sa prekvapit...rano si precitam na bleskovkach...
teraz uz kukame futbal, drzim cechom, tak snad sa im to podari.....
mne uz z toho fubalu tiez sibe....inac som sa pobavila maya, ako prisiel tvoj muzik..... 😀
asi ste vsetky v rodinnom kruhu, tak vam prajem pekny vecer....ja sem este urcite mrknem.....zatial papa

wienika
15. jún 2008

sorry za preklepy, chcela som napisat nejake namiesto nejaj 😅

twix
15. jún 2008

ahojte!

ja som tiez akasi unavena a pospala som si aj dnes, aj vcera poobede. zatial som pribrala len 3 kg, ale mam
pocit, akoby som nosila v bruchu uz pätkilove dieta. akosi je mi tazko vstat a sadnut si, ako ked som cakala
lauru v 7. mesiaci. tak som zvedava, ako to bude pokracovat.

ronnda - ja som kupovala v bratislave v jednom specializovanom obchode s detskymi topanockami. kupili sme
take vyssie na zaviazovanie s pevnou pätou - ak si dobre pamätam, tak vsetky boli "kotnikove". su mäkkucke
a boli drahsie (znacka dost neznama "siesta shoes" - from the first step). vcera som bola v daichmannovi,
chcela som malej kupit nieco ako sandala - otvorene boty na dva-tri suche zipsy, take, co sa teraz nosia.
tiez mali vsetky, co som pozerala vyvysenu pätu. mali tam aj znackove (myslim, ze to boli Elefantky), aj neznackove o polovicu lacnejsie, ale boli take o dost tvrdsie. pocula som, ze dobre su Preschoolilans aj tie Richter. ja odporucam kupit drahsie a kvalitnejsie.
http://www.preschoolians.info/
doma chodi laura v ponoskach, alebo bosa, niekedy nosi "lederpuschen", tie som jej kupila na spielgruppe,
su z koze, velmi mäkkucke, pohodlne na lozenie a chodenie, nesmykaju sa.

twix
15. jún 2008

wienika - tie kozene, co ma tvoja mala su tie "lederpuschen" 🙂 tiez odporucam kazdemu. citala som
na internete, ze lekari papucky vobec neodporucaju. zato boty maju byt vzdy vyvysene, kotnikove.

moj muz nastastie nie je futbalovy maniak. pozrel si len dva zapasy cechov. teraz uz spi v spalni, tak asi
zabudol, ze cesi hraju, alebo je mu to uz jedno 🙂 ved rano sa dozvie vysledok. ja lets dance nepozeravam.
nejako ma uz tie spevacke a tanecne shows omrzeli.

twix
15. jún 2008

maya - snad bude samko v poriadku. ja tiez stale cakam, ze laura brutalne spadne, ona je taka nebojacna
a tak kazdy den ocakavam nas prvy uraz.

bejby29
15. jún 2008

Vroni, tu klimu nam robila jedna firma - urobili to za pol dna a sme velmi spokojni - ak chces tak ti poslem na nich kontakt

wienika
15. jún 2008

twix, ano, mas pravdu s tymi papuckami....inac ja jej ich davam aj na von niekedy.....ved ona este vobec nechodi, obcas doma sa pospacirujeme, ale iba ked ona chce..ja ju nenutim, aj tak ma tie nozicky take slabucke...zato stat dokaze hrozne dlho.....a vsade...
aj ja sa strasne bojim urazov, lea si hlavicku uz udrela milion krat, vlastne kazdy den place, lebo sa buchne, raz o zem, raz o stol..pravidelne otvara vsetky sufliky a pravidelne si privre prsty.....ona sa nicoho neboji, taky maly kamikadze, ale preco sa nepouci, ked sa jej nieco stane.....ja len dufam, ze nebude z tych padov nejako pripecena 😒
ja take podobne show tiez nepozeravam, let´s dance 1 som nevidela vobec, ale teraz to pozeravam, aj kvoli tomu, ze moja mama to sleduje a ked som doma tak si to s nou pozriem. a aj preto, ze je to moje povolanie,tak ma to aj zaujima.... 😉

twix
15. jún 2008

ahojte, konecne som zmensila zopar fotiek a dala do albumu (vdaka ronnde 🙂 )

wienika
15. jún 2008

jej twix, uz si sa zmenila na ozajstnu fionu 😀
krasne fotky, laurinka je strasne zlate babatko.....som zvedava ci bude mat sestricku alebo braceka..... 😉

twix
15. jún 2008

wienika, dakujem za pochvalu, uz som nechcela byt zelena 🙂 ja som tiez zvedava, co to bude,
chlapcek by bol fajn, kedze tretie uz neplanujem, ale hlavne nech je babo zdrave.

wienika
15. jún 2008

to je jasne twix, hlavne nech je vsetko ok.....ale zasa dve dievcatka tiez nie je zle mat.....ja by som chcela tiez dve babulky....teda ak este niekedy budem mat druhe babo...moj muz uz nechce...a neviem preco, pritom on je zo styroch surodencov.....ja nechcem, aby tu leuska ostala sama, ked uz nas nebude....ale co uz....mozno ho to este chyti.... 😉

wienika
15. jún 2008

twix, to je super napad dat to na you tube.....laura je super, krasne chodi, tak sebaisto....tesim sa a gratulujem..... 🙂

jasterka
15. jún 2008

Ahojte babulky,dnes trpim tehu nespavostou,tak som na nete a vycitujem ,co vsetko treba kupit pre babetko a robim si poznamky.

Twix-super fotky,aj nahravky ako Laurinka chodi,krasne zlaticko,ako sa tesi,radost pozerat 🙂

Krasne snicky vsetkym 🙂

miriam25
16. jún 2008

Dobre ranko babenky,
tak uz sme domenka. Pracka pere, maly spinka, kava vypita a nie a nie dojst na koniec toho, co ste vsetko popisali. Asi sa mi to ani nepodari.

Lieska, ja som nemala absolvovane ziadne prehliadky pocas tehu u slovenskeho gynekologa a dali mi ten jednorazovy prispevok, takze to povinne nebude 😉
S epiduralkou nemam ziadnu skusenost, ja som maleho porodila uplne normalne. Co som pocula, jedine, co je na epiduralke nebezpecne je to, ze sa picha v tesnej blizkosti miechy a pokial by ju lekar nedal dobre, mohla by si do konca zivota zostat na voziku. Ale ja si myslim, ze lekari to velmi dobre vedia a pichaju poriadne 😉
A pokial viem, tak mne test na cukrovku nerobili, mna sa len lekar pytal, ci mame v rodine nejakeho cukrovkara a kedze nemame, tak mi ten test ani nerobil.

miriam25
16. jún 2008

Este sa vratim k vasej teme porod, ja som rodila uplne prirodzene a bolo to naozaj super. Tie bolesti sa dali vydrzat, ja by som skor povedala, ze to ani neboli take velke bolesti, ako krce. Kontrakcie som pocitovala ako velky krc v brusku, ale nie ako velku bolest. A po porode som sa tiez citila super. Museli ma zasivat, lebo som sa sama roztrhla, ale ani som o tom nevedela, vobec som to necitila. A potom som skor mala strach ist na wc, lebo som vedela, ze ma zasivali, ale bolesti som nemala ziadne. Sestricky mi hovorili, ze ak by osm mala bolesti, aby som prisla, ze mi daju nejake tabletky, ale nebolo treba 😉 Neviem, ci som jedna z mala, kto ma taku dobru spomienku na porod, ale odporucam a zelam kazdej zene, aby to slo tak super, ako to slo nam.

miriam25
16. jún 2008

Wienika, mala je podla mna naozaj normalne dietatko. My sme boli pred troma tyzdnami u lekara (maly mal nieco vyse 7 mesiacov) a mal 8,43kg a 72cm. A ked sa nanho pozriem, tak vobec nie je tucny, rebra sa mu daju zratat. On je skratka na svoju vysku akurat. A kamaratka ma o mesiac starsieho a hovorila, ze jej maly ma tiez tak 72cm a 7,5kg a ti poviem, ked som ho teraz videla, tak je naozaj dlhy a chuducky, ale je to zdrave dieta a strasne zivy, stale beha a hybe sa, takze ani nema sancu priberat. Ja by som si na tvojom mieste nejak nelamala hlavu. Kazde dieta je ine, kazde bude neskor rozne vysoke a rozne tazke, takze aj teraz su medzi nimi rozdiely. Hlavne, ze je zdrava a stastna.

No a k nasmu stretku s Mayou, maleho Samka ma uzasneho, kraaaaaasny chlapcek, mily a Majka dalsia za radu naaadhernych Sloveniek. Ved tie, co ste sa s nou uz stretli, ste videli na vlastne oci, ze je to krasna, hrda mamina.

Mayi, som naozaj rada, ze sme sa stretli a dufam, ze si to niekedy zopakujeme. Idem pozriet fotky, co si urobila 😉

maya01
16. jún 2008

Dobre ranko,

Miri,tak vitaj naspät. Ako dopadlo velke stretnutie rodiny? Tak to dufam aj ja,ze si to zopakujeme,cez leto urcite ... 😉

Twix,mala je zlata a ako sa tesi z toho,ze bezka. Uzasne 😵

Wienika,tak z mojho muzika takyto futbalovy fan sa stal...
To vam musim este napisat prihodu,co sa mu stala min. tyzden na hraniciach,ked sa vracal z Sk...teraz idem nieco porobit a potom popisem.

Pekny,slnecny den.

miriam25
16. jún 2008

Mayi, stretnutie dopadlo fajn. Ja som tam niektorych ludi nepoznala (bolo nas 60, ocinovi bratranci a sestranice s detmi), ale mojho muzika poznali vsetci a zrazu vedela polovica ludi aj nemecky 😀 Som nechapala. Moj drahy bol z toho uplne uveliceny a samozrejme pil s kazdym. Miesal vino, pivo, palene, idealne... Ale nastastie mu nebolo zle a ku koncu sa mi ho podarilo trosku pribrzdit. Dnes rano skoro zaspal. Hovoril, ze musi vstavat o 4 a pozeram na hodinky, bolo pol 5 a on este v posteli, tak som ho zobudila, ze kolko je hodin, vyletel z postele, jak keby ho zasiahli sipom do zadku 😀
No a uz je prec. Vrati sa vo stvrtok v noci. Ja musim dnes Samka zaniest k svokre, bude tam spinkat, lebo idem na kurz a pridem az vecer, takze zajtra rano si ho pojdem vyzvihnut. Moc sa mi toto riesenie nepozdava, ale nemam na vyber.
A to stretko zopakujeme urcite, uz teraz sa tesim na vas oboch. Ako je Samkovi? Bolia ho este tie rany???

Wieni, ako to nakoniec dopadlo s autom? poistovna preplati?

maya01
16. jún 2008

Ale,Samko uz aj zabudol,ze sa vobec nieco stalo 🙂 len ta modrina to pripomina,ale inak je v poriadku...
Tak drahy sa dobre zabavil 😉 A kde bol maly Samko?

miriam25
16. jún 2008

Na zaciatok sme ho vzali so sebou (stredobod pozornosti), lebo to zacinalo uz o 4. Kratko pred 7 sme sli s drahym a mojou maminou domov, dala som Samkovi papat, prebalila,prezliekla do pyzamka a najskor sme cakali, ci zaspinka, ale on nie a nie, tak sme sa nakoniec okolo pol 9 s drahym vratili naspat a mamina uspavala maleho a zostala s nim doma. Hovorila, ze maly konecne zaspal az kratko pred 10!!! To sa mi este nestalo. Ale asi mu behalo v hlavicke este to "vzruso" zo stretavky a potom aj fakt, ze som tam nebola ja. Ale mamina hovorila, ze nebol zly, len nechcel spinkat. Tak si ho aspon trosku este uzila pred odchodom.... 😉
Jaj, mayi, fotky su super, uz som si ich aj stiahla do mojho compu. Dufam, ze zajtra budem mat trochu casu, aby som stiahla moje fotky a pridala do albumu, mam uz kopec novych, samozrejme aj tie z nasho stretka...

A babenky, dakujem za komplimenty, az som sa cervenala, ked som to citala 😅

wienika
16. jún 2008

dobre ranko damy...
miriam vitaj doma....uz to nie je take strasne, do stvrtka bez manzela vydrzis......ze?
nakoniec s tym autom to dopadlo dobre, manzel to zrkaldo sam opravil a za denneho svetla sme videli, ze to nie je az take strasne ako to vyzeralo v noci....tie skrabance mi nevadia, ani ich nie je vidno, bala som sa len o to zrkadlo, ale kedze mam doma takeho sikulku......takze fajn..ja si myslim, ze este tych skrabancov bude, taakze potom si to dam poopravovat naraz.....

jej, moj vajda vypadol, aj som to tusila....pre tie ktore netusia o com hovorim-let´s dance 🙂
maya, tak to som zvedava na tu prihodu..... 😉

miriam25
16. jún 2008

Wieni, nie je to az take strasne, len kedze musim ist uz tento tyzden na kurz, musim nechat maleho dnes aj v stredu spinkat u svokry a to mi trha srdce, ze budem uplne sama doma, este aj bez mojho Samuska... Rano sa zobudim a on tu nebude, ale hned sadnem do auta a budem bezat ponho.
Som rada, ze to s tym autom nakoniec nebolo take zle, ono ked sa volaco stane, nikdy to nie je prijemne take veci riesit. Este dobre, ze sa to zaobislo bez papierovaciek z poistovne a ze tvoj drahy je taka sikulka... 😉

Ked sme boli teraz v nitre, tak som pozerala let´s dance a vajda bol naozaj super, no co sa tyka tancovania, aj si zasluzil uz vypadnut. Nie ze by som mala nieco proti nemu, ale pokial sa naozaj pozriem na to z tanecnej stranky, bol naozaj najslabsi. Mal stastie, ze sa vobec tak daleko dostal. Si myslim, ze Zitny, co vypadol pred tyzdnom bol lepsi. Mozno, ked pridem dnes vecer domov a nebude sa mi este chciet spat si pozriem na nete tuto poslednu cast, taketo veci pozeram rada 😉

wienika
16. jún 2008

miriam, ber to tak, ze si aspon oddychnes, aj mne je vzdy tak smutne, ked nec´ham malu u mamy spta, tak vtedy kukam do postielky, az mi zaludok zviera....ale aspon sa dobre vyspim a druha vec je, ze je aspon zvyknuta na aj na inych ludi, nielen na mna.....zatial za mnou este nikdy neplakala..tak uvidime ako to bude...dnes ideme do krippe na tzv.rodicovske zdruzenie a mala musi ostat so svagrom, dufam, ze nebude revat......
aj ja si myslim, ze vajda mal vypadnut uz davno, lebo tancovat nevie a vypadli omnoho lepsi....ale robil show a bol hrozne zlaty...zitny s husarovou boli pre mna absolutne nudni, aj ked vedia tancovat, nikdy ma ich tanec ani len trosku neoslovil.....mne sa paci veresova, tancuje fakt super, drzim jej palce.....ja si tiez idem pozriet, ale vzdy to pretacam, mna tie kecy a dokrutky nebavia, pozriem si vzdy len tanec a hodnotenia poroty...... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre