Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
18. jún 2008

tak boli sme u doktorky,leni mala teplotu.najskor ju prezrela,popocuvala a tak a hrdlo mala cervena tak,ze dame asi antibiotika, potom vsak zobrala krv a moc a skonstatovala,ze je to len prechladnutie a ked bude mat do piatku znova teplotu tak mame prist.takze to neni az tak vazne.aj ja som myslel.
,ze zuby ale nie...teraz mi zaspala na prsniku...chudatko ten soplik a kasel jej dava zabrat ☹ ale dufam,ze bude coskoro ok

jasterka to co napisala maya o kocikoch mozem potvrdit bugaboo je super kocik len mne sa nepacil dizajnovo tak sme zvolili podobny technicky ale iny dizajn a to teutonia fun cs som s nim velmi spokojna a vsade sa zmesti takze ja ho len odpporucam

ozaj a to stretko dame kedy?na bud.tyzden streda moze byt?alebo iny den?alebo az ked tu bude maya?

maya01
18. jún 2008

Tina my budeme vo Viedni od 30.06.do 04.07. takze mohli by sme v tom case... Doobeda budeme mat vzdy cas, doobeda musime pobehat vsetkych dr. obehat urady kvoli bytu,zahlasit skolku a vsetky veci s tym spojene 😖

maya01
18. jún 2008

Chcela so napisat poobede budeme mat vzdy cas 😉

tinavieden
18. jún 2008

ok tam damame urcite stretko ked tu bude maya aj s jej Samko dalsi potencionalny zenich 😀

bejby29
18. jún 2008

caute kocky, k tym kocikom, ja mam dva - Rock Star Baby a Bugaboo Bee a s tym prvym som neni moc spokojna z technickej stranky. A Bee je skvely po technickej stranke, vrelo odporucam. Super sa ovlada a je vidiet aj na latke a prepracovani, ze je kvalitny a super chic. My sme kupovali nas u Dohnal, ale som ho bola reklamovat vcera kvoli krivej streche.. Co je ale najvacsi paradox, ked som ho kupovala tak tam prisli reklamovat tiez jeden s krivou strechou - takze uz tam nepojdem, lebo myslim,ze maju vadny tovar 😠 Mala som ho radsej kupit v XXXLutz lebo tie zenske v tom Dohnal boli hrozne nesympaticke, kravy 😠 Teraz musim cakat zas dokym ho opravia, co ma hrozne s...
Mayi, nasa svadba trvala 10 minut, poriadna bude az nabuduci rok, teraz mame ine priority 😅 Ale fotky poslem 😉

twix
18. jún 2008

Ahojte!

tak mala sa mi na palacinky z vysoka ... ☹ nechcela nic obedovat, tak som jej zohriala aspon mlieko,
ale to tiez nevypila. vecer sme skusali zase palacinky, ale hned vyplula na zem. no aspon ostalo mne
a muzikovi 🙂 ja ich tiez nerobievam, kedze moj muz je "mäsozravec", ale teraz ked som tehotna
a uz varim sebe a malej to iste, tak som sa na to dala.

Miriam - s tou frittatensuppe mam tiez zazitok. ked som zacala chodit v rakusku na strednu, mali sme
4 roky aj predmet varenie, ucili sme sa palacinkove cesto a okrem ineho sme mali robit aj tu polievku.
ja som vtedy este tak dobre nerozumela nemecky, tak som porozumela, ze ucitelka chce, aby sme
dali palacinky do polievky. opytala som sa kamosky-slovenky, ze ci som dobre rozumela, ci naozaj
chcu dat palacinky do polievky, ona ze ano, ja som si predstavila zrolovanu palaciku s dzemom
v polievke a pomyslela som si, to bude ale humus. ale potom som pochopila, ze to len to cesto
sa nakraja na sliziky 🙂 odvtedy som ju jedla uz x-krat v jedalni, v restauracii, a mam ju tiez rada 🙂
najviac palaciniek som zjedla pocas mojho pobytu v parizi. tam ich mali na kazdom rohu, vo vsetkych
moznych variaciach, moje oblubene sa stali so syrom 🙂

twix
18. jún 2008

Lieska - u mna to bolo podobne. ked som bola na 3D tak mi povedali, ze malicke ma asi cisty vo oblicke.
skoro som tam omdlela, ale hned ma upokojovali, ze kopa ludi zije s cisto v oblicke a funguje na 100%,
a väcsinou o tom ani nevedia, len sa na to nahodou pride. hned som volala mojmu lekarovi, samozrejme
bol na dovolenke, tak som najblizsiich 5 dni trpla a v noci nemohla spat, v pondelok som sa mu dovolala
a povedala, ze co sa zistilo, on v pohode, ze vobec sa nemam vzrusovat, nie je dovod na znepokojenie,
staci prist o dva tyzdne na organscreening a potom sa uvidi. ze nie je dovod robit vysetrenie skor.
tak buduci tyzden mam organscreening a uvidi sa. este ze ma babo kazdy den riadne kope, aspon viem,
ze je v poriadku. ale tiez si robim starosti, co bude.
drzim ti palce, nech to dobre dopadne! nech to nie je nic vazne.

maya01
18. jún 2008

Twix,ty mi tu dnes robis chutky na jedlo 😉

Bejby,super ze svadba dopadla dobre... Takze si nakoniec nalomila teraz uz manzela na Bee 😀 Si s nim spokojna? A malinka tam moze byt uz teraz,bola k tomu taska?

bejby29
18. jún 2008

Mayi, manzela som nezlomila, ale mojho manzela business partner je malej krstny a jeho zena krstna mama a chceli jej nieco kupit a kedze ja som uz vsetko mala tak som navrhla Bee, tak ho kupili.. Som s nim spokojna, akurat ta strecha ma sklamala, ale mam taky pocit, ze to ma na tom chybu Dohnal - bud kupuje druhotriedny tovar alebo neviem 😒 😖
Taska sa musi dokupit, ak vsetko ostatne (dazdnik, drziak na pohar, atd) Sorry, pisem len jednou rukou tak mi to ide pomaly

twix
18. jún 2008

Jasterka - neviem, co to stoji na SK, moj brat teraz nechal svojej malej odobrat, tak sa ho mozem
opytat. ale staci, ked do google.sk napises "pupocnikova krv" a urcite ti to vypluje vsetky spolocnosti,
co to robia. mozno najdes nejaku, ktorej nebude vadit, ze rodis vo viedni. ved je to len hodina
od bratislavy. ale co som pocula, tak odber na SK stoji okolo 25-30 tis. a potom platis za uskladnenie
od prveho roka, zatial co u vitacord sa plati myslim az od 7. roka a nie vela. my urcite dame zmrazit
aj druhemu babätku. hlavne u surodencov su napr. pri ochoreni leukemiou dobre vysledky. ja ale dufam,
ze nase deti nebudu nikdy chore a nebudeme ju potrebovat, je to len taka poistka do buducnosti,
kedze tych penazi mi nie je luto, skor by som si vycitala, ak by sme v buducnosti lutovali, ze sme ju
nenechali odobrat. drzim palce, nech sa rozhodnes spravne a samozrejme nech mas zdrave babätko!!

maya01
18. jún 2008

Bejby a uz si videla autosedacku od Bugaboo,vyzera super 😉
Takze,teraz malu este nemozes v nom vozit,bez tasky... 😒

twix
18. jún 2008

Jasterka - my mame quinny speedi:

http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx...

je k tomu aj vanicka a da sa tam dat aj maxi-cosi sedaacka do auta. vanicka nebola ani mala, ani velka,
taka akurat. problem je, ze do nasho VW polo sa do kufra nezmestil. tak sme mali vanicku v kufri a
konstrukciu na prednom alebo zadnom sedadle. teraz sme kupili väcsie auto 🙂 je fajn, ze sa tam
da dat ta autosedacka, nemusis brat zakazdym vanicku so sebou. ja som mala ale autosedacku chicco
(dostala som do daru) takze som mala smolu ☹ ale rozmyslam, ze teraz kupime maxi cosi ked pride
druhe babo, je to praktickejsie. este jedna nevyhoda, do starych elektriciek sa nedostanes, kedze kolesa
su dost daleko od seba (je siroky).
ale inak som s nim strasne spokojna, on ide sam, ani nemusim tlacit aj po polnych cestach, vobec nehrka ...
len raz som mala defekt a vymenili mi to v obchode pre bicykle.
my sme teraz kupili buggynu - golfac, do auta, ked idem s malou niekam do obchodu, alebo niekam...

skus si pozriet co najviac kocikov, nechaj si ich zlozit, rozlozit, popytaj sa predavacov na vyhody/nevyhody...
porozmyslaj.

bejby29
18. jún 2008

Mayi, vyzera velmi dobre aj som rozmyslala, ale to by ma uz drahy do zadku kopol tak som radsej ticho 😀

bejby29
18. jún 2008

Aha Mayi, ty si myslela pod taskou ten cocoon tak ten mam

wienika
18. jún 2008

caute babym spinkaaaate? dufam, ze sladko 😉
ja som teraz dokukalaordinaciu, no aj som ju prerevala, velmi smutne...hlavne, ked clvek nieco take zazije sam.... ☹

co sa tyka kocikov, ten quinny je super, tiez lutujem, ze ho nemam....aj to maxi cosi nanho pasuje...ja mam ten peg perego a je pravda, ze sa celkom lahko sklada, ale mne sa do stareho auta aj tak nezmestil, musela som vzdy posuvat sedadla, aby sa zvacsil kufor...nastastie mam nove auto a tam sa mi super zmesti....
takze treba si uvedomit, ci budete viac chodit peso a dopravou alebo autom....ja som nikdy nesla v elektricke s kocikom, takze ani neviem, ci sa zmesti...musim vyskusat 😉
ale urcite by som uz nekupila kocik s malymi kolieskami....hlavne tu vo viedni su chodniky, take kockovane, macacie hlavy a cely kocar hegluje a mala sa mi vzdy na to zobudi.....radsej nech mam defekt, ale je to maksie.... 🙂
a potom aj v snehu som mala problem, sa presmykovali....takze este popremyslaj jasterka...

babulky tehulky, davajte si na seba pozor a hlavne nestresujte, urcite bude vsetko ok.....ja som tiez stresovala, furt som citala o vsetkych moznych chorobach, potom som mala nocne mory..lepsie vela nevediet.....

tak vam prajem pekne snicky a zajtra(teda uz dnes) sa tu stretneme...paaa
twix, ja teraz tiez lutujem, ze sme tu pup.krv nedali zmrazit....ale ako som hovorila, pri druhom urcite....
bejby, gratulujem k svadbe a budes sa aj volat po manzelovi alebo si nechas svoje meno?

tina, leni prajem skore uzdravenie....dufam, ze tie antibiotika nebude musiet brat.....

maya01
19. jún 2008

Dobte ranko,

Wieinika,tak ty si teda riadny nocny vtak 😨 ja som sa o tom case prevracala na druhy bok...

Bejby,myslela som to...len som nevedela,ako sa to odborne vola 😅

Dnes sa crta pekne pocasie...Konecne.
Poobede si idem presadzat vsetky kvety,tak dufam,ze nebude prsat,uz sa na to chystam straaaasne dlho.

Tak zatial pa a pekny dnik.

wienika
19. jún 2008

dobre ranko....
ja som momentalne nocna sova a ranne vtaaaaca v jednom..... 😎 oci mam jak ziletky, ani na klavesnicu nevidim...som od 5.15 hore.....tych 5 hodin mi nestaci..neviem, co mam robit, skor nezaspim, uz som skusala aj tabletku, s nou to bolo este horsie, aj tak som nevedela zaspat a na druhy den som bola este rozbitejsia...a to som skusala vsetko, teple mlieko s medom, citat si, teplu vanu s levandulovou solou......a....nic...proste pred polnocou nezaspim.....co uz so mnou 😉

dnes by malo byt pekne a my budeme chodit po navstevach.... 😠 radsej by som bola niekde na kupalisku 🙂

maya,a hlasili dazd na dnes? ani neviem, ale snad sa ti tie kvety podari popresadzat.....
buduci tyzden mam pohodu, takze na stretko prideme...... 😉
tak zatial pekny dnik

maya01
19. jún 2008

Winik,posledne dni im to nejaksik s predpovedami pocasia nevychadza aspon du na Sk... vzdy hlasia menej stupnov a potom je cez den hic 😝

Tak to ti nezavidim,ze nemozes vecer zaspat,je to neprijemne...

vroni
19. jún 2008

Wieni, skús si obuť vlažné ponožky na spanie, deťom to vraj pomáha, možno to zaberie aj na teba 😉
My sme si včera robili romantický večer, chlap dostal svoj vyslintaný gramofón (ešte oneskorene k narodkám), tak sme si celý večer púšťali platne (tie sklenené, ešte zo začiatku minulého storočia - ako chlap ironicky poznamenal - z čias našej mladosti 😀 ) Ešteže ich nemáme tak veľa, inak by sme boli hore až do rána ....
Vidím, že mnohé dovolenkujete v Taliansku. Neviete niečo o trajektoch medzi Benátkami a Bibione? My ideme budúci týždeň a mne sa nechce ísť autobusom (letíme do Benátok)....

maya01
19. jún 2008

Wienika sorry som ti dokomolila nick 😅

wienika
19. jún 2008

vroni, dik za tip, skusim.....a nebudem mat potom studene nohy? ja som totiz zaba studena.....a to si ich mam nechat celu noc?
joj aj ja chcem romanticky vecer, ale do 29ho juna nehrozi...iba ak s niekym inym 😀
o tych trajektoch neviem, ale isto nebude problem......ved tam sa inak ani prepravovat neda...... 😉 autobusom by som ani ja nesla......ale autom je to pohoda, my sme boli minuly rok, to som bola v 6 mes a super, asi 5 hodin sme sli.....taliansko je super na dovolenku...

mala je v skolke?neplakala?

wienika
19. jún 2008

maya, to neva...ja komolim vzdy vsetko co pisem, jednym okom sledujem krpca.... 😉
a tie predpovede su divne.....aj sestra vcera obliekla deti jak na jesen, lebo rano kosa a poobede hic jak hovado....

miriam25
19. jún 2008

Ahojte, ja som vam chcela vcera nieco napisat, ale ani som sa nedostala k tomu, co ste pisali vy,lebo mi zblbok konik a neslo nic otvorit. SOm skusala ine stranky a tie sli, takze asi konik nesiel, ked som tu bola. Tak som sla spat.
Wieni, neviem, co by som ti mala poradit, aby si zaspala. Na mna vzdy zaberal teply kupl vo vani (ked som este bola u rodicov, lebo tu vanu nemame ☹ ) alebo ked som chytila knizku, ktora ma vobec nebavila, tak som bola tuha za chvilu. Len horsie je to s knizkami, ktore su take napinave, ze z nich nemozes odtrhnut oci, kym ich nedocitas... 😀 tomu by som sa na tvojom mieste vyhybala este viac 😉 Ozaj a alkohol ta neunavuje? Ked sme boli minuly tyzden u nasich, tak vecer sme si naliali pohar vinka a ja som hned po nom sla spat, to ma uplne dorazilo 🙂 Taka unava na mna prisla, ze som uz nevladala ani oci drzat otvorene.

a neviem, kto tu pisal o trojkolesovom kociku, neviem, mne sa tie kociky dizajnovo nikdy nepacili (ja som skor taky cisty klasik) a ako pisala maya, myslim, ze su nestabilne, aj ked to nemam vyskusane, takze su to len moje dohady.

Babenky, moj drahy dnes pride domov!!! Uz sa nanho moc tesim. Este sice neviem o kolkej, ale predpokladam ze medzi 8 a 9 vecer, takze dnes vecer sa tu urcite neukazem, ak uz bude doma 😉

U nas dnes krasne svieti slniecko, takze ked sa Samko zobudi, pojdeme urcite von, uz sme neboli vcera (i ked svokra ho pobede vzala) a predvcerom cely den lialo. Tak sa uz aj ja tesim trosku na prechadzku...

Ozaj, vcera sme mali kurz a lektorka mi vobec nedala poznat, ze by sa jej nieco nepacilo z pondelka. Normalne mala uz aj nakopirovane veci, bola pripravena, co sa jej uz davno nestalo a aj pocuvala ostatnych, nie len jednu babu, co chceme nabuduce robit. Som bola velmi milo prekvapena. Tak ked sme mali prestavku, som jej kupila kavu v automate a snazila som sa byt na nu mila, lebo naozaj bola ako vymenena. Som zvedava, ci jej to vydrzi alebo nie, ale ved uz len dva tyzdne a bude koniec... A ked mam byt uprimna, uz by som si takyto kurz nevybrala, radsej niekde inde iny, ale nie tento, na ktory chodim. Najskor som si myslela, ze je to super, ked budeme robit vzdy to, co povieme, ze nevieme, no vobec to nei je dobre. tym padom nemame vobec ziadny system v uceni, stale sa musi brat ohlad na niekoho, kto sa to uz ucil. Radsej by som uz sla na kurz, kde dostaneme knihy (alebo si ich kupime) a pojdeme podla nich. to nemoze potom nikto nic povedat. Ale tak to je teraz uz jedno, ak urobim skusky na ten diplom, tak v blizkej dobe na ziadny kurz nepojdem a budem sa venovat len Samkovi a potom neskor uvidim. Rozmyslam, ze si radsej kupim na slovensku nemcinu pre samoukov a budem sa pomaly sama doma ucit a zlepsovat.

maya01
19. jún 2008

Miri,uz sa urcite tesis na manzelika... 😉
Vidis,vyplatilo sa ti,ze si sa ohlasila,lektorka hned zmenila pristup...Super...

Vroni,idete do Bibione? Tam je celkom dobre,len plaze nie su najcistejsie... 😒 Ale Benatky stoja za to,asi s malou nebudete mat moc casu si to tam vsetko omrknut... Kedy letite?

Wienika a neskusala si teple mlieko s medom? Mne to zaberalo,ked som bola v 9.mesiaci a nevedela som sa ulozit...ked som to vypila,tak som vzdy lahsie zaspavala... A mozno som si to len sama nahovorila,ze mi to pomaha... 😀

maya01
19. jún 2008

Ozaj a kde bude stretko? Nam by najviac vyhovovalo take miesto,kde je nejake veeeeelke ihrisko a hlavne nech je ohradene,aby som mala Samka na ociach...

miriam25
19. jún 2008

Mayi, no prave som hovorila s muzikom, este mi nevedel povedat, kedy budu hotovi a o kolkej asi tak pride domov, ale uz mi je to jedno, hlavne nech pride a mam ho uz tu...
Dufam, ze to nasej lektorke uz vydrzi a nevrati sa buduci tyzden zasa do starych kolaji... Ale ved kurz uz nebude dlho trvat. Som sa vcera rozpravala s tou jednou babou, ktora k nej chodi na kurz uz treti rok a ona si lektorku zastavala, ze robi od 9 rano az do vecera do 8 a ze uz asi nevladze, ze je toho na nu vela. Tak som jej povedala, ze kazdy mame toho vela a ma si teda zobrat menej hodin, ked uz nevladze tolko ucit. Nie je to moj problem, ze u nas na kurze, ktory mame vecer je uz potom taka podrazdena a nesustredena. Aj ja som uz kolkokrat unavena, ale chodim tam,aby som sa nieco naucila. A ked som jej vysvetlila v klude, preco vlastne bola ta hadka vcera a ako nezmyselne potom, ked vsetci odisli este nasa lektorka reagovala, tak len prikyvla, ze chape, preco som sa do toho zamiesala. Tak sa mi ulavilo, ze som si nepostavila proti sebe aj spoluziakov. Zda sa byt naozaj vsetko v pohode... Tak to uz dotiahnem do uspesneho konca a hotovo. Budem sa nabuduce krotit ak by zasa doslo k nejakemu nedorozumeniu 😉

vroni
19. jún 2008

Wienika, ten návod s ponožkami som len raz čítala, vraj sa tým uspávajú malé deti, ktoré inak nevedia zaspať, upokojuje to, či čo..... Ale neskúšala som, neviem 😎
Nám malá viac než dve hodiny v aute neobsedí, takže páni (chlap a kamarát) vezú na dovolenku auto (a seba) a ja s deťmi (chlapov syn a krpatá) letíme. Z letiska síce chodí autobus až do Bibione, ale štrikuje sa cez všetky dediny a potrebuje cez tri hodiny než je namieste. Blééééééé. Tak chceme ísť trajektom, z toho budú mať decká snáď väčšiu zábavu.... Inak už sa teším na tú situáciu na letisku: ja s dvoma deťmi, tri rôzne priezviská, tri rôzne štátne príslušnosti, to je jasné, že patríme k sebe 😎 😎 😎 Hoci na druhej strane - aký masochista by uniesol puberťáka a dvojročné škvŕňa.... Ale v Bibione sme boli už minulý rok, nie je to dovlolenka, akú by som chcela, ale je jediná, ktorú nám chlapova bývalá dovolí. Možno sa ešte niekam vyberieme aj sami traja, musím využiť ešte posledné mesiace materskej 😀 😀 😀
Miriam, super, že sa to takto vyriešilo.

miriam25
19. jún 2008

vidim, ze sme dnes vsetky vyuzili krasne pocasie, lebo tu nikto cely den nebol... Ale vam musim povedat, ja normalne nechapem to moje zlate dieta. Vcera vecer zaspal okolo 8, rano o tristvrte na 5 som mu robila flasu a spinkal do pol 8. O 9 bol uz v postielke, do 11 spinkal. Potom sme boli vonku, ked sme sa vratili, o 1 uz bol zasa v postielke a bez placu hned zaspal. Do 3. Sli sme von a o 5 uz zasa zalahol, do 6. A pred 10 minutami som ho dala do postielky, lebo uz si pretieral ocka a mrncal, chvilku plakal a uz je tam ticho. Normalne enchapem. Som si myslela, ze kedze spinkal od 5 do 6, tak pojde vecer az neskor, okolo 8, pol 9 a on takto... To som zvedava, kedy sa mi rano zobudi.

vroni, normalne si ma pobavila... vobec to nemate komplikovane... 🙂 ale hlavne, aby ste mali peknu dovolenku. Kedy idete? Mozno si to uz pisala, ale nepamatam si 😅

vroni
19. jún 2008

Miriam, my sme takí milovníci jednoduchých riešení 😀 😀 😀 Letíme budúcu sobotu na týždeň...

miriam25
19. jún 2008

Ronnda, chcela som teraz pridat do albumu fotky zo stretka s Mayou, skusila som ich zmensit pomocou tvojej metody, no stale maju viac ako 700kB a uz druhy krat sa tymto sposobom zmensit nedaju ☹ vdaka za radu. Budem sa musiet spytat krstneho, ci sa to este nejak da v pocitaci.
Alebo babenky, neviete este nejaky iny sposob zmensovania fotiek v pocitaci???

vroni, hlavne, aby ste sa mali fajn na dovolenke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre