Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
19. jún 2008

Dobry vecer kocky.. Dnes mam naprd naladu, pohadala som sa s maminou a mrzi ma to 😢 Niekedy sa s nou naozaj neda, je strasne tvrdohlava..
Wieni, beriem si meno draheho bez koncovky -ova. A ty?? Ako to mas?

miriam25
19. jún 2008

Bejby, neboj, kazdy spor s rodicmi sa nakoniec vyriesi, tvoju maminu to urcite tiez mrzi...

Babenky, pridala som dve fotky do albumu, mozete pozriet. Bohuzial len dve, lebo to boli jedine, ktore mali po ronndinej metode menej ako 700kB. Chcela som hlavne fotky s mayou a jej Samkom, ale nemam ziadnu, co by sa zmestila pod limit ☹

Ocakavam kazdu chvilu mojho draheho, jaj, aby uz bol doma... uz som si myslela, ze pride pred hodinou, nejak mu to dlho trva ☹

maya01
19. jún 2008

Caute kocky,

Miri,krasne fotecky,maly je na nich zlatunky...

Bejby,nechaj tomu cas,urcite sa to skor ci neskor vyriesi... Maminu mas vo Viedni?

Dnes bola teda riadna horucava 😝

wienika
19. jún 2008

dobry vecer dievcata...

tak my sme sa pred chvilou vratili z vonku, boli sme na dvoch navstevach, lea bola super, az na to, ze skoro nic nejedla, ani mlieko,len trosku broskyne.
uz na tej druhej navsteve sa mi zdala trosku horuca, aj mi zaspala na rukach, co nebyva zvykom...ked sme prisli domov som jej odmeral teplotu, mala 38,5, tak som ju osprchovala vlaznou vodou, chuderka, celu ju triaslo, ale bola brav, ani nepipla, potom som jej dala 180ml mliecka, vypila a hned zaspala. ale obavam sa, ze to bude dost zla noc, lebo stale je horuca....neviem, co jej mam dat, cipky, co mam doma su az od 40 a vyssie......akurat som si nachystala take handricky, v pripade jej mozem dat mokre na zapastia a rucicky.....moja malicka, 1 krat ma teplotu......dufam, ze nebude chora.....ze je to len zo zubkov.....

bejby, ja som velmi bojovala s muzom, aby som si nechala moje priezvisko, ale s nim sa nedalo, tak ako sa hovori, mudrejsi ustupi..a mam jeho meno, tak ako on....bez zmien.....a doteraz si neviem na to zvyknut..... 😕
vroni, aspon budete mat veselo....a ten trajekt by bol pre decka urcite lepsi ako bus.....
my uz na dovolenku asi nepojdeme, chceme ist akurat do barcelony na 5 dni na jeden koncert a tak to spojime aj s navstevou mesta....potom chceme ist uz len na vikend do tatier a niekde po rakusku.....
my sme moju matersku dost vyuzili na cestovanie, takze uz mam lietania, balenia a cestovania po krk....

miriam, pozrela som si fotky, samusko je strasne zlatucky a uprimne ti zavidim, ze ti tak pekne spinka....a papa.....
uzi si pekny vecer s drahym.... 🙂

maya01
19. jún 2008

Wienika, chudatko Lea,dufam ze to nebude nic vazne a rychlo sa s toho dostane...

wienika
19. jún 2008

maya dakujem...ja len neviem, co mam robit.....mam ju nechat spat v spacom vaku? alebo ju mam nechat odokrytu, nech ta horucka ide prec..?bojim sa, ze to bude v noci horsie......mam utekat na pohotovost?

vroni
19. jún 2008

wieni, dávaj jej na nožičky octové zábaly (ocot zmiešaný s vodou) alebo prikladaj na chodidlá tvaroh. Nám malá dobre reaguje na mexalenové čípky (ale keď horúčka stúpne nad 40, čípky nezaberajú) alebo je dobrý Virbucol (to je homeopatikum, tiež čípok), horúčka nad 39, resp 39,5 sa má zrážať zábalmi, od 38,5 stačia čípky. Ak by jej teplota stúpala, nikam nechoď, pohotovosť ti prijde aj domov (tel.č. 144)

maya01
20. jún 2008

Dobre rano,

Wieinika,ako Lea...dufam,ze jej ta horucka klesla a nemuseli ste utekat na pohotovost.. .Chuda malinke ☹
Daj vediet ci je vsetko ok.

Pekny den vsetkym,dnes to vyzera na riadnu horucavu...dufam,ze bude aj zajtra tak a pojdeme sa konecne kupat.

wienika
20. jún 2008

caute baby,
vroni, dakujem za tipy, nastastie noc nebola za taka hrozna ako som si myslela...lea a pravidelne budila, nastastie mala len 38, ale bcas pomrnkavala, tak som ju nechala len v body, myslim, ze sa tak citila lepsie, aj tak sme mali v izbe 24-25 stupnov.....aj som bola prekvapena,ze vypila mlieko teraz rano.....
momentalne je celkom v pohode, este je horuca, ale vidno, ze nie je ok, lebo stale je pri mne a ma take spomalene reakcie......ani ju hracky moc nezaujimaju...

ja budem musiet ist do lekarne a kupit nieco na nizsiu teplotu, lebo tie cipky mozem dat az ked ma nad 39....popytam sa na tie mexalenove cipky a virbucol......

ozaj a mozem ist s nou von alebo musi byt doma? vobec neviem, co sa robi, ja som uz roky rokuce bezteplotny typ...pochybujem, ze sa mi ju podari udrzat v posteli...... 😉

maya, no dnes to vyzera na riadny hic......badewetter..... 😉 este ze je piatok a vy si mozte so samuskom uzit pekny den....ozaj a ako bude cez vikend? dufam, ze nam to vydrzi...

tak kde tda bude to stretko? ten schönbrunn?

maya01
20. jún 2008

Wienika,super,ze mala sa uz citi lepsie...myslim,ze mozes ist s nou von,len nebud s nou na priamom slnku...
Cez vikend ma byt tiez teplo,teda dufam,ze sa zase nesekli v predpovedi..
Stretko by mohlo byt aj v Schönbrunne,alebo este jeden navrh Lainzer Tiergarten...

miriam25
20. jún 2008

Dobre ranko babenky,
wieni, ja by som na tom asi bola rovnako ako ty. Tiez som uz roky bezteplotny typ a sice viem, ze by som nepanikarila a rozmyslala robila s chladnou hlavou, aby som malemu co najviac pomohla, no na druhu stranu by som asi najskor nevedela, ze co mam vlastne robit. By som volala svokre, do nemocnice a popytala by som sa. Dufam, ze malinkej bude uz coskoro ovela lepsie. Viem si predtavit ten kamen, co ti padne zo srdca. Ta bezmocnost je na vsetkom najhorsia. Kazda matka si zela vziat radsej tu chorobu, teploty, bolesti na seba, ako sa divat, ako dietatku nie je dobre. Tak nas informuj, ako sa leuske vodi, ako jej je a ci je uz trosku zivsia. Kamaratkin maly ma vysoke teploty, ked mu sli zubky a ten skoro cely den prespal. Len sa s nim musela kym nezaspal prechadzat v kociku a vyhybat sa priamemu slnku, ako to pisala uz maya.

a dakujem za komplimenty na samkovu adresu 😉

tu je uz od rana krasne pocasie, cakam len, kedy sa samko zobudi a pojdeme von. Vcera som mu kupila topanocky za 35eur. Povodne stali 45, ale predavacka mi ich dala lacnejsie, lebo boli malinko vyblednute od slniecka, ale to ani vidno nebolo. No ked som prisla domov, tak som sa na ne divala a v jednej topanocke je ta vlozka tak vysoko, ze uz len ked po nej prstami prejdem je jasne, ze to tak nema byt. Ta druha je normalna, ale tato jedna. To mu predsa nemozem obut, ved mu tym len nozicky pokazim 😨
Tak som zvedava, co mi na to povie, lebo uz aj tak som ich mala lacnejsie, ale tak 35 eur len tak vyhodit za topanocky, ktore vobec nie su dobre, to ma stve. Dufam, ze mi vratia peniaze, lebo ine vhodne topanocky, ake som hladala nemali, len tieto jedny. A v inej obuvi som videla nieco podobne tymto, tak by som vzala potom radsej tie, ale uz si ich poriadne skontrolujem predtym ako ich zaplatim.
Drahy sa vytesoval, ze samko bude mat svoje prve naozajstne topanocky 🙂

Dufam, ze taketo pocasie vydrzi este aj buduci tyzden, by som sla v utorok potom na freibad u nas. Teraz som este nechcela ist, aby sa trosku voda oteplila, naviac drahy siel na fusku a potreboval nase auto a aj zajtra ho bude potrebovat a v nedelu vezme samka k svojim rodicom, aby som sa mohla ucit,lebo skusku mam uz buduci tyzden v sobotu a musim sa do toho este pozriet. V pondelok sa tiez nemozeme ist kupkat, lebo idem poobede na kurz, tak by sme sli v utorok. Tak snad saa to pocasie nepokazi.

wienika
20. jún 2008

ahojte baby,
vidim, ze ste vsetky vonku alebo uz odcestovane.....
ja idem tiez teraz do bratislavy a pridem az zajtra v noci, lebo idem na novu scenu na west side story....

lea dnes uz teplotu nemala, tak dufam, ze to tak ostane....akurat mi dnes vobec nic nezjedla....ale vooobec.. 😖

tak vam prajem pekny vikend, ale ja sa tu este urcite ukazem....

papa

twix
20. jún 2008

ahojte!

to sme mali zase pekne pocasie. my sme boli na prechadzke a mala sa claptala v bazeniku na balkone.

wienika - to je fajn, ze mala uz nema teplotu. moja mala tiez menej je, ked je vonku tak teplo.
lea ma asi teplotu zo zubkov?? inak ja mam doma vzdy cipky mexalen, pre pripad kedy. lekarka mi
povedala, ze ich mavam davat od 38 stupnovej teploty a aj pri silnych bolestiach, ked babätko
place a place, ci uz kvoli zubkom alebo inej bolesti. samozrejme potom treba ist aj k lekarovi.
nastastie sa uz ani nepamätam, kedy sme naposledy davali cipky. (musim zaklopat 🙂 )

ako s tym stretkom, na kedy ho planujete? nepochopila som, ci buduci, alebo ten dalsi tyzden.

miriam - k tym fotkam. ked boli stale väcsie, nez 700, tak som v painte odstrihla okraj (kde nikto nie je),
proste zmensila obrazok a potom to uz bolo menej nez 700.

tinavieden
20. jún 2008

ahoj bambulky. Tak mi sa mame uz lepsie Leni uz teplotu nema a ani soplik len troska kasle. Tak myslim,ze jej to preslo aj tym,ze ju stale kojim. Samozrejme mi teraz nic nezje ale som rada,ze aspon moje mliecko pila. Teraz je uz znova ziva a robi nam radost 😀
Mame krasne pocasie a dufam,ze aj na bud.tyzden bude pekne aby sme mohli spravit nejake to stretko.
Tak co ktory den vam vyhovuje babule?

miriam25
20. jún 2008

ahojte,

twix, vdaka za radu, uz sa mi to konecne podarilo a vysledok si mozete pozriet aj samy... Pridala som do albumu fotky z nasho stretka s mayou a nasimi Samkami 😉

wieni, som rada, ze je leuske uz lepsie. Neviem si ani predstavit, co by som robila, keby mi Samko za cely den vobec nic nezjedol... Nastastie sme taketo problemy zatial nemali a teda dufam, ze ani mat nebudeme. Uz mal sice take dni, ked papal menej, ale to bolo tymy horucavami vonku a ani mne nejak nechutilo jest, takze som ho chapala. Ale ze by vobec nic nezjedol.. neviem... Predpokladam, ze si skusala uplne vsetky triky, ktore na malu doteraz zaberali... ☹

tina, bud rada, ze este kojis, ja som mala malo mlieka a kojila som Samka len prve dva mesiace ☹ a to som chcela ovela dlhsie... ☹ Materske mliecko je to najlepsie, Leni urcite len pomohlo 😉

vroni
20. jún 2008

Wienika, nakazili ste nás 😉 Mali sme ísť dnes na koníky, ale sedím tu na koni len ja 😀 Naša krpaňa máva vysoké horúčky (zdedila po maminke), už sme si absolvovali aj cez 41, takže ma tých 38,5 čo má teraz necháva v kľude 🙄 Twix, nám kázal doktor mexalen až od 39, dovtedy vraj stačia homeopatiká alebo nič. Asi to bude čo doktor, to iný názor. Inak baby to vážne chodíte s deťmi na pohotovosť? Ja som zatiaľ pohotovosť pre malú potrebovala len dvakrát (vysoké horúčky, ako inak) a zavolala som ich tvrdo k sebe domov. Snáď nebudem ja behať s chorým dieťaťom po meste. Prišli bez problémov. Ale moje dieťa ochorie zásadne v piatok poobede.....
Wieni, fajn že už ste v poriadku.

bejby29
20. jún 2008

VRONI, volala si na tu klimu??

bejby29
20. jún 2008

uz mam nejake foto v albume

wienika
20. jún 2008

dobry vecer....
doteraz sme sedeli s maminkou na terase a kecali.......to mam najradsej.....
dnes som mala problem leu uspat, stale plakala, nechcela ani vecerne mliecko, uz som fakt zufala.....teplotu uz nastastie nema, ale asi su to tie zubky, pritom uz ma tri vonku a doteraz ani neplakala ani neteplotovala...tak nechapem...maminka dnes kupila v lekarni nejake cipky proti horucke, a jedny su aj proti bolesti, ked sa prerezavaju zubky....tak som jej ho tam supla a hned zaspala....tak dufam, ze bude pokojna noc....pre mna asi ano, ale mala spi s mojou maminou dole, lebo tam ma gitterbett, tak snad bude pekne spinkat....

vroni, to mi je luto, ze sme vas nakazili 😉 tak drzim palce, nech to nie je nic vazne.....ale nas nakazila zasa tina..... 😉
ozaj tina, fajn, ze sa ma leni lepsie, ale co jej vlastne bolo? ona mala dost dlho teploty, ze? co povedala doktorka-doktor?

twix, drzim palceky, aby lauruska bola i nadalej take zdrave babatko.....ozaj ona uz ma vsetky zubky? ja vobec neviem, kedy idu von stolicky..... 😅

bejby, mala je zlatunka....ta jej pusinka...krasnucka..... 🙂

wienika
20. jún 2008

miri, teraz som si pozrela tie nove fotky, ti dvaja su strasne zlatiiiii.....

a musim povedat, ze maya by mala porozmyslat nad bracekom alebo sestrickou pre jej samka 😉 ...tak jej to svedci s babatkami......

miriam25
21. jún 2008

wieni, niekomu moje otazky mozno vadia, ale ja sa vo vseobecnosti dost pytam... tak som sa aj mayi pytala, ci neplanuju braceka alebo sestricku... Ze Samko by prijal okamzite... takze je to len na rodicoch 😉
A musim povedat, ze Samko sa im podaril na 1* !!! Zlaty chlapcek! A maya je super mamina. Tiez to nema lahke, ked ma draheho pri sebe len cez vikendy, ale tak snad ju v tom septembri preradia do Viedne a budu vsetci spolu.

Babenky, co mate chorucke deticky, drzte sa a zelam vam, aby co najskor vyzdraveli. Urcite to nie je nic moc...

wieni, nic si z toho nerob, ze nevies, kedy idu von stolicky, kedze nemame este ani jeden zubok, neviem ani kedy idu von horne rubky a tie dalsie... Ale ved sa to dozvieme, ked vylezu... Ja som si uz pred mesiacom myslela, ze nam pomaly pojdu zubky, samkovi zhrublo spodne dasienko, ale ako doteraz je to stale rovnake. Len hrube, ale ani nie cervene, skratka nic. Len obcas ho to boli... Ani by som to nevedela, len raz mi tak dlho plakal, az som mu dala na cumlik ten gel proti bolesti zubkov a do 10 minut uz spinkal. Takze si to neviem inak vysvetlit ako tak, ze ho to dasienko naozaj bolelo. Chuda moje, este ani zubky nema a uz ho bolia...

miriam25
21. jún 2008

bejby, krasne fotky! aj ti tak trochu zavidim... To obdobie, ked sa maly narodil, jeho prve dni a mesiace... Ked len lezal a spinkal a papal... Ked som ho nosila na rukach a rozpravala sa s nim, ako ho mam rada a co vsetko budeme spolu robit, ked vyrastie. Ked bol v kociku taky zababuseny, ze ho ani vidno nebolo... Jaj, to vsetko je uz prec a nikdy sa to nevrati (jedine, ked zaobstarame druhe 😉 ). Ale so Samkom to uz nikdy nebude. No zas bude kopec inych, krasnych chvil a zazitkov. Ja viem, kazde obdobie dietata ma svoje caro. Len niekedy by som chcela aspon spomalit cas... Uzivaj si Natalky... Je nadherna.

viedencanka
21. jún 2008

AHojte,
pozdravujem vsetkych len tak narychlo,uz mame zbalene a o chvilu odchadzame na letisko.Uz sa tak tesim domov.V pondelok iden k lekarke,potom sa ozvem,zatial prajem vsetkych krasny vikend.

twix
21. jún 2008

Ahojte,
to je zase horucava. akosi sa tu navzajom vsetky nakazujete ☹ dufam, ze nas to obide 🙂

wienika - citala som, ze do druhych narodenin ma väcsina deti vsetky mliecne zubky. my mame teraz
8 a cakam na prve stolicky. po nich by mali vyjst tie spicate a potom myslim este dalsie stolicky.
takze nas cakaju este rusne casy ☹

vroni
21. jún 2008

Aha, s tým nakazením cez internet to asi naozaj bude fungovať 😀 Dnes už krpatá nehorúčkuje, mala síce 37,3, ale to už ani nie je teplota, takže sme boli vonku (v tieni) a teraz chrapčí (v posteli)
Bejby, telefónne číslo si vzal chlap, vraj to vie vybaviť lepšie 🙄 , ale asi zabuldol, inak by sa už chválil. Dobre, že sa pýtaš, idem ho hneď naháňať.... 😎
Natalke vyliezli skoro všetky zuby do roka - okrem posledných štyroch stoličiek. A tie nevyliezli doteraz. Tak neviem, čo to má za zuby (a aj tie ostatné liezli v nesprávnom poradí. Najprv dolné jedničky, potom očáky - tri mesiace vyzerala ako rodený upír, stoličky a až nakoniec sa unúvali aj horné jedničky) Inak jej veľmi pomáhala Osa masť (tuto z lekárne), je to homeopatikum bez cukru a chémie, ale nejaké vážne problémy so zubami nemala.

miriam25
21. jún 2008

Ahojte babenky, vidim, ze vsetky vikendujete a uzivate si slniecka. My sme sa pred pol hodinkou vratili a samko hned zaspinkal.
Dnes mi brat poslal fotky. Ked sme boli teraz v nitre, davala som samka fotit u fotografky a mozete si pozriet vysledok... mne sa tie fotky strasne pacia a hned v pondelok pojdem dat niektore z nich rozmnozit a zvacsit,aby som mohla zavesit v obyvacke.. 😉
zelam vam pekny vikend

maya01
21. jún 2008

Dobry vecer,

no dnes bol teda hic 😝 A my sme boli doma,lebo muzik musel robit a pride az vecer... 😖
Ale zajtra si to vynahradime a pojdeme sa kupat...

Miri,fotky su super,maly je tam straaaasne zlaty... Ja sa tiez chystam so Samkom,lebo za chvilu bude mat 4r. a davam mu robit kazdy rok...Je to pekna spomienka.

Bejby,mala je uzasna 😵 a ake dlhe vlasiska ma...na zjedenie.

Kocky no neviem ako vy planujete to stretko,ja som kazdo padne od nedele (29.06) vo Viedni,no ak sa chcete stretnut aj tento tyzden v poho,ale potom si urobte aj na ten dalsi cas 😉

Wienika,no ja by som druhe uz aj brala,ale neda sa 🤐 Potrebujem si urcity cas odrobit,aby sa mi ta druha materska ratala do dochodku atd. Samko by bral babo hned,on je uplne zatazeny na male deti,aj ked sme sa stretli s Miriam,on chcel maleho Samka stale len hladkat a drzat na rukach. Som zvedava,ako bude reagovat na tolky babinec...

Prajem krasny vecer.

maya01
21. jún 2008

Chcela som napisat,ze aby ste si urobili aj na ten dalsi tyzden cas,ked budeme vo W. Pisem ako hotentot...

ronnda
21. jún 2008

pekny vecer! ted jsem se tu nejakou dobu neukazala, ale nebojte, ten internetovy virus v podobe horecky nas nezastihnul 😉 jen jsme porad nekde byli, ve ctvrtek jsme bylil na ockovani a na kontrole, tak mala je zdrava a ma 8,90 kg.
proti horecce mame taky ty mexalenove cipky, ale i nam doktor rekl, ze je mame pouzit az od 39 stupnu horecky. ted nam dal neco jineho, snad sirup?, ze ty cipky se v horku roztecou, tak to musim vyzvednout z lekarny.
doufam, ze vsichni drobeckove jsou uz tedy bez teplot a zdravi a uzili si dnesniho horkeho dne.
my jsme byli cele dopoledne u dunaje, odpoledne jsme sli na zmrzlinu, male jsme poridili bazenek na balkon a zitra asi pujdeme na koupaliste, kdyz ma byt zase takove horko.

miriam - fotky vaseho samka jsou vazne nadherne, jedna hezci nez druha! mate opravdu krasnou pamatku, samko je moc roztomily chlapecek, porad se tak sladce usmiva.

bejby - natalka je opravdu sladoucka, proste nadherne malinkate miminko!

viedencanka - preji vam stastny navrat domu, verim, ze uz se moc tesis, tech par tydnu si uz tu tedy uzijes doufam v klidu.

wienika - doufam, ze i vy si nadale uzivate vikend v bratislave a ze lea je v poradku a spinkala v noci klidne.

stretko - ja bych navrhovala nejaky den krome stredy, ve stredu nemuze twix 😉 a i ja uz mam na stredu neco domluveno, jinak to necham na vas jak to bude komu vyhovovat.

zitra za vama snad jeste nakouknu, v pondeli nejsem ve wien, tak se ukazu nejspis az v utery.

lenka.pav
22. jún 2008

ahojte dievcata, predpokladam, ze ste asi vsetky pri vode, vsak? my sa zatial parime doma, ale okolo piatej tiez pojdeme na kupalisko. skor si netrufam, asi by mi prislo zle. z tepla mi je nanic, toci sa mi hlava a nohy mam tazke ako slon.
bejby, miriam, deturence su na tych fotkach take zlatucke 🙂 🙂 🙂 , aj ja sa uz tesim na naseho drobca 😉 Ale este nech je v brusku, teraz mu je tam isto lepsie ako keby sa uz mal narodit 😉
kocky, este jedna otazocka. obaja sme s drahym slovaci, ale mame tu trvaly pobyt a pracujeme. ked sa maly narodi, dostane rakusky rodny list? a ako je to s obcianstvom? musime mu potom vybavit aj slovensky rodny list, ked bude tu prihlaseny na trvaly pobyt?
snad mi budete vediet odpovedat, lebo v tychto pravnych veciach mam chaos. dakujem. krasny dnik prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre