Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
22. jún 2008

ahojte, my sme tiez este doma. mala sa clapta v bazeniku na balkone v chladku a neskor pojdeme este
von. miriam, bejby krasne fotky!!

lenka - ked sa ti maly narodi, tak dostanes potvrdenie, ze sa tu narodil vyzera ako rodny list (neviem, ci aj
rakusky rodny list). no a s tymi papiermi pojdete na slovensko vybavit slovensky rodny list, aby ste si
maleho mohli dat zapisat do pasu. este aj meldezettel budete vybavovat asi s tym rakuskym rodnym listom.
obcianstvo bude mat po vas slovenske. ale presnejsie ti napisat neviem, manzel ma rakuske obcianstvo,
tak aj malej sme dali len rakuske.

miriam25
23. jún 2008

Dobre ranko, co este vsetky vikendujete, ze tu nikto nie je?

lenka, ja by som ti napisala asi len to iste co twix. Tiez mam muza rakusana, takze viac neviem. Skus sa opytat na vasom Gemeinde alebo v Krankenkasse, tak by ti mali vediet odpovedat.

A baby, co mate muzikov rakusanov, ako je to s dvojitym obcianstvom? My mame maleho napisaneho na trvaly pobyt tu, v rakusku a okrem staatsburgerschaft ma vsetky dokumenty uz doma... Vybavili sme aj slovensky rodny list a ja ho mam v pase, ale inak so slovenskom nema nic spolocne, tak teraz neviem, ma aj slovenske aj rakuske obcianstvo? Normalne mam v tom gulas 😅

maya01
23. jún 2008

Dobre ranko,

tak ja sa hlasim z roboty,vobec sa mi nechce,radsej by som lezala niekde na kupku...

Vcera sme boli skoro cely den,Samko sa tak vyblaznil,odkvacol uz o siedmej vecer a spal do rana...
Dnes ma so skolky vylet,tak sa strasneee tesil,len ja mam obavy,aby ich ucitelky ustrazili.

Miriam,ja ti v tomto vobec neporadim,ja som malemu nechala len rak. obc. a zo slov.strany nemam pre neho ziaden doklad. Mozno mu to este vybavim,ale odradzaju ma cakanie a neochota ludi.

miriam25
23. jún 2008

Mayi, cakanie... no nie je to take hrozne... Na matrike to ide pomerne rychlo, vyplnis formular a povedia ti za tri mesiace by to malo byt. Poznac do kalendara tri mesiace a potom tam chod (neviem ci to posielaju postou, ale asi nie). Nemyslim si, ze je to nejake komplikovane, ono to len tak vyzera 😉

twix
23. jún 2008

Ahojte!
tak dnes ste asi vsetky niekde vonku, moc ste toho nepopisali 🙂
vsetky deticky uz vyzdraveli?
ja mam zajtra organscreening, tak uz sa neviem dockat, ze uvidim drobca. dufam, ze bude vsetko OK.
manzel si zobral volno a chceme sa ist potom kupat aj s malou.

este sa vratim k tym kocikom. niekto spominal, ze trojkolky vyzeraju nestabilne. nam sa zatial neprevratila.
som s nasim kocikom nadmieru spokojna. on ide sam, ja len lavou rukou udavam smer a v pravej
mozem niest kludne nakup alebo drzat zmrzlinu 🙂 aj po terennych cestach sa s nim velmi dobre
ide. odporucam kupit kocik s nafukovacimi kolesami a s rukovetou v celku (golfove palice sa mi zdaju
byt dost neprakticke a tazsie sa s kocikom manipuluje).

pekny vecer!!

wienika
23. jún 2008

caute baby,
ale fakt tu asi nikto nie je....ja som tiez nemala cas, som lietala z blavy do viedne a naopak cely vikend....nastastie ta horucka bola len vtedy, uz na druhy den po nej ani chyru....
vcera som ju musela nechat v blave, vecer som mala robotu a dnes rano som musela do prace ist skusat nejake kostymy na novu sezonu...este som si v kancli vybavovala papiere ohladne ukoncenia mojej materskej....a tak....trosku byrokracia, ale nastastie nasa sekretarka je velmi ochotna a pomaha mi..ja by som take uradne veci ani nevedela povedat, nie este napisat.....

miri, samko je strasne zlatucky.......take stastne babatko.....
ja mam pre leu aj slov.rodny list,a´le to je vsetko, tiez ju nechcem ani na slovensku prihlasit na trvaly....naco? keby sme sa vratili nazad, tak ju mozem aj potom prihlasit, hlavne je, ze ma ten rodny....inac obcianstvo ma rakuske a aj trvaly tu....ake ine papiere si myslela, ze mas doma?

leni, tiez ti neviem poradit, moj muz je rakusan.....takze asi tak ako miriam....

viedencanka uz si doma? dufam, ze ste v poriadku......ozvi sa 😉

twix, zajtra drzim palce na organ screening...daj potom vediet, ako to dopadlo? ozaj, chces vediet co to bude?
co sa tyka kociku, ja by som si hned kupila trojkolku, dokonca teraz uvazjeme o novej bugyni, lebo ta moja je tazka....a dnes som videla perfektnu akciu v gutwein na buggy trojkolku, vyzerala uplne klahucko a bola svetova..... 😉 len sme nemali cas, lebo sme sli pozriet kamosku, narodilo sa jej teraz v piatok babo, o 3 tyzdne skor, taky drobcek vlasaty.....a malilinky...uplny zwerg....a lea bola tiez taka malinka, ani sa mi to nezdalo....
kupili sme jej pekne bettwäsche pre gitterbett.....inac vsetkym tehulkam ten obchod odporucam....maju super akcie, ked sa tam zaregistrujete, mate hned velke zlavy....ale to som uz asi pisala.....

silvia, jasterka a lieska, kde ste? ste ok?

ronnda, gratulujem k skoro 9 kg.....ja mam pocit, ze lea sa tam ani nedostane...ked bude takto papat...... 🙂

baby, tak co to stretko? kto bude organizator? tento tyzden asi nic, ze?

wienika
24. jún 2008

dobre raaaanko....
tak to sa este nestalo, aby som tu bola posledna a aj prva......
maya, kde si? 😀

tak vam zatial prajem krasny slnecny den....... 🙂

miriam25
24. jún 2008

Ahojte babulky,
no vidim, ze naozaj ste neni doma a vyuzivate toto krasne letne pocasie. My sme boli vcera so samkom doobeda trosku vonku, ale na tom slniecku sa ja nemozem moc prechadzat, hned sa mi zacne tocit hlava.
Ked Samko spinkal, aj som sem nakukla, ale tak co vam budem pisat, ked tu nikto nie je? Som sa este ucila na tu moju sobotnajsiu skusku a poobede som bola na kurze.

Dnes sa chystame ist trosku kupkat. Som v nedelu obvolala babenky, s ktorymi sme chodili na babyschwimmen a jedna povedala hned, ze pridu, druhej dcerka mala v sobotu teplotu, tak ak nebude dnes mat, vravela ze pride a tretej maly mal nieco s ockami, tusim zapalene, tak hovorila, ze ak to bude dobre, tak pride ak nie, tak nie. Tak som zvedava, ci pojdeme len dve s detickami alebo budu deticky zdrave a pojdeme viacere. Snad mi nebude zle na slniecku. Ale zas pri vode je to ine. Sadneme si niekam do chladku, pojdeme sa clapkat do vodicky, uz sa tesim. Trosku zmena aj pre mna. A viem si zivo predstavit, ako sa to bude samkovi pacit 😉

twix, to som pisala ja, ze tie trojkolky sa mi zdaju byt nestabilne, ale ja som napisala aj, ze taky kocik nemam a ze je to len moje zdanie, nie skusenost, takze nehovorim z vlastnej skusenosti. Inak by som tiez len odporucala kocik s nafukovacimi kolieskami a s ruckou v celistvosti, vtedy sa da kocik v pohode tlacit aj jednou rukou. Ja som pred dvoma tyzdnami kupila v mobelixe buginu, mali ju zlacnenu na 50eur a musim povedat, ze sa o dost tazsie tlaci ako nas kocik. Ale tak kocik sa mi da prestavit na sedenie a ked ideme na prechadzku, beriem vzdy ten, buginu som kupila len ked ideme na slovensko k nasim, aby nam nezabral kocik cely kufor a mohla som zobrat pre maleho aj pavuka na chodenie a ine veci. A okrem toho, ked niekam idem so Samkom, ako napriklad dnes sa kupat, tak nas kocik sa strasne tazko sklada a este k tomu je aj tazky, takze mam sama velke problemy ho dostat vobec do auta. Buginu naozaj velmi ocenujem a na to, co ju potrebujem mi uplne staci.

Susedom sa narodil chlapcek... niekolko dni po planovanom termine. SOm ho videla v sobotu kratko, taky je zlatuckyyyyyyyyyyyyyyyyy. Jaj, by som ho hned zozrala 😉 Si uz vobec neviem ani len predstavit, ze aj nas Samko bol niekedy taky drobucky. Toho maleho nebolo v autosedacke takmer vobec vidno 😅 Ale naozaj strasne sladkyyyy.

wieni, vobec sa netrap, ze lea je trosku drobnejsia. Sestranicina mala vazila vzdy rovkano ako jej brat, ktory je od nej o 14 mesiacov mladsi 😉 Mala mala v dvoch rokov tolko kil, ako maly v 10 mesiacoch!!!! Tak si to predstav. A pritom maly nikdy nebol tucne babo, take normalnejsie. Kazdy clovek je iny, tvoja leuska je drobnejsia, ale zato velmi stastne dievcatko a zdravucke a to je hlavne 😉

Inak musim vam napisat... ked sme boli teraz v nitre, stretli sme sa tri maminy s babatkami. Dominik, Markus a nas Samko. Dominik aj Markus su od Samka o mesiac starsi, ale vam poviem, ten rozdiel, to bolo neuveritelne. Dominik o polovicu chudsi od Samka (pritom Samkovi sa daju v pohode aj rebra zratat, nie je chudy, ale ani tucny, taky normalny) a Markus... Ked napisem dvojnasobny ako Samko, tak vobec neprehanam.... Takze to bol naozaj nazorny priklad toho, ze deticky su uplne rozdielne...
No nic, musim teraz koncit, lebo sa mi zda, ze je moj malinky pokadeny...
Tak vam zelam pekny den, mozno sa este zastavim...

maya01
24. jún 2008

Dobre ranko,

dnes trosku neskorsie...tak sa mi nic nechceeee...som uplne mimo z toho tepla a zajtra sa trepeme z roboty na Team Building do Smolenic a vraciame sa az okolo siedmej vecer...tak sa tesim 😖

Wienika,super ze sa ma Lea uz lepsie.

Miri,poriadne sa vykupte aj za nas... 😉

Twix,ja som tiez pisala,ze sa mi zda trojka nestapilna...ja som mala presne ten isty kocik, ako ma Laurika a sem-tam sa mi stalo,ked som isla prednym kolesom napr. do busu,ze sa par krat naklonil na strany... Ale zase Samko bol aj riadne tazky naklad...

Pekny dnik.

maya01
24. jún 2008

A co sa stretka tyka,my sa urcite na buduci tyzden zucastnime...Uz sa na vas tesim... Miri nepodari sa ti prist?
Co sa miesta tyka, je nam jedno,ale vyhovoval by park s veeeeelkym ihriskom 😉

ronnda
24. jún 2008

dobre ranko, uz jsem zase tu 😉
vcera jsme meli nejake vyrizovani v cesku, tak me bylo male lito, ze ji vlacime porad autem, ale vzhledem k tomu pocasi bylo v aute s klimatizaci nejprijemneji, odpoledne se pak vycvachtala v bazenku a vecer jsme prijeli domu. ja tato horka bohuzel taky spatne snasim, jak psala miriam, hned se mi mota hlava, jednou se mi dokonce podarilo omdlit v tramvaji a skoncila jsem v nemocnici, nastesti uz tyto stavy poznam, tak se snazim tomu predejit. loni jsem v teto dobe byla tehotna a to bylo neco, nevychazela jsem z domu, ted taky kdyz nemusim, tak nikam nejdeme, na balkone je nicole zatim spokojena, i kdyz z bazenku jsem ocekavala vetsi nadseni 😒 studena voda se ji moc nelibi...

k tem kocarkum - ja zrovna resim to, ze pred dovolenou musime koupit buggy, protoze nas kocarek je taky dost velky a i kdyz mame velke auto, zabere nam cely kufr a jeste budeme brat postylku a spoustu dalsich veci, takze jestli mi muzete poradit jake buggy??? miriam psala, ze je spokojena s tim co koupila v möbelix. ja jsem se divala na abc design, ten se mi libi, jen to musim videt nazivo a vyzkouset tam dat malou a hlavne chci, aby v nem mohla jezdit jeste az bude vetsi. za kazdou radu, tip a zkusenost budu tedy moc rada.

wienika - gutwein, kde to je? asi mi to nejak uniklo, jestli jsi tu uz o tom psala. a jinak si opravdu nedelej s leou starosti, hlavne ze roste a vyviji se, je hrozne sikovna a ze je drobnejsi, vubec nevadi.

maya01
24. jún 2008

Ronnda,Gutwein ja v 20.bez. www.gutwein.at tam najdes vsetko 😉

Ja som mala (teda este mam) buggy od Esprit a bola celkom ok,ale bola urcena len na take prilezitostne vozenie... Kupila som ju cez ebay uplne novu za 100eur a v Lutzi ju mali za 200...to bol riadny rozdiel... 😨

maya01
24. jún 2008

A citala som velmi dobre hodnotenia na Mclaren buggy,ze vraj patri k tym najlepsim.

ronnda
24. jún 2008

maya - diky moc za info, uz na to koukam! urcite se tam podivame!

miriam25
24. jún 2008

ronnda, ja som sa divala na esprit v lutz a potom som sla do moebelixu a musim povedat, ze nejaky velky rozdiel medzi nimi nebol, tak som vzala tu lacnejsiu... Esprit stala necelych 80 eur a ta moja (neviem aka je to znacka) stala 50 eur. Ale my mame tu buggy naozaj len na cestovanie k nasim alebo ked ideme niekam autom... Je to ovela lahsie a praktickejsie ako nas kocik.. Ten mam odstaveny doma a chodime s nim kazdy den na prechadzky... A musim ti povedat, ze pokial nepotrebujes tu buggy na denne vozenie malej, nekupovala by som nejaku drahu... Aspon podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze, ked kupis nejaku drahu buggy a pouzivas ju len obcas... To ja som kupila Samkovi radsej kopec inych veci, akoby som mala vyhodit 100 eur za buggy, ktoru nevyuzijeme naplno... Ale tak to je kazdeho nazor a vec... Mozno ju bude ty viac pouzivat a oplati sa ti kupit aj drahsiu... Ono je zas pravda, ze tie drahsie su pre deti mozno aj pohodlnejsie... Ale ved ty najlepsie vies, co chces a co hladas... Ja som s tou mojou spokojna... Na to, co potrebujeme mi sluzi dobre, nemenila by som.. 😉

Mayi musim sa porozpravat s muzikom, ci nahodou nebude potrebovat auto buduci tyzden a ci nahodou nedostane uz dlho ocakavanu dovolenku. Uz skoro mesiac sa pyta sefa, kedy konecne moze mat dovolenku a ten mu to len slubuje a slubuje a stale nic... A kedy budete mat to stretko? Musim uprimne povedat, ze by som velmi rada so Samkom prisla... A spoznala vas vsetky a vase ratolesti.

tinavieden
24. jún 2008

ahoj babulky tak sa tesim,ze su uz deticky zdrave aj nasa Leni je uz ok chvalabohu.Co sa tyka toho stretka tak to dame teda na buduci tyzden v Stadparku co vy na to?Je tam aj velke ihrisko na hranie pre Maynho Samka a ine deticky a je to tak v strede pre vsetkych. Stredu Twix nemoze kedze ma spielgrupe tak to dame iny den.Tak babulky co poviete na utorok?Alebo stvrtok?Tak piste kto kedy moze aby sme upresnili den.
Miriam snad sa aj Tebe podari prist hm?

miriam25
24. jún 2008

ronnda, tak som ti nasla tu nasu buggy...
http://www.moebelix.at/moebelix/SubCategoryDeta...
tu je uvedena cena 59,90 ale ja som ju kupila pred dvoma alebo troma tyzdnami o 10 eur lacnejsiu...

tina, dufam aj ja... uvidim. nemozem nic slubit, lebo mame len jedno auto a pokial by nahodou muzik dostal akurat buduci tyzden dovolenku, tak to urcite nepridem... to si budeme musiet uzit spolu...

miriam25
24. jún 2008

az teraz som si vsimla, ze su tam dve za tu istu cenu... tak my mame tu modru, ale mali ju aj v cervenej farbe...

maya01
24. jún 2008

Tina,Stadtpark nam vyhovuje a mohli by sme v utorok... Co vy na to baby?

maya01
24. jún 2008

Prave som pozerala aj pocasie a ma byt okolo 26 stupnov celkom ok...ani zima,ani teplo...

miriam25
24. jún 2008

Baby, ale ak by som prisla... to mi budete musiet pomoct... ja a vieden.. a este k tomu autom... to neznie dobre...

maya01
24. jún 2008

Miri,neboj nejako by sme to vyriesili...

miriam25
24. jún 2008

musim povedat, ze sa nebojim ist do viedne sama autom, len by ste mi museli presne povedat celu trasu, kedy zist z dialnice a potom kde by bolo najlepsie nechat auto a pod... ale ved to by sme nejak zvladli...

wienika
24. jún 2008

no konecne ste tu..... 🙂

vidim, ze mame viacere problem s buggy....ja asi pojdem do toho gutwein a kupim tu beady top za 39.90.....vyzera celkom ok, ale musim ju vidiet....kamoska ma tu espritku a vobec s nou nebola spokojna...ale sto ludi sto chuti...a nazorov....ja si rada necham poradit....kazdopadne ako vravi miriam, nechcem dat vela penazi, ten moj peg perego stal strasne vela, myslela som, ze ho budem mat dlho, az kym ho lea nebude potrebovat..ale je trosku tazky a ako pisu baby, velky a ked ho dam do kufra, uz sa mi tam nic nezmesti.....

ja mam v gutwein zlavu a vcera som videla vo vyklade super akcie....tak dnes sup ho tam.... 😉

dnes bude zasa teplo, kupat sa nejdeme, manzel ma dnes vela povinnosti a samej sa mi nechce.....
skoda, ze nemam balkon, napustila by som malej bazenik....ona sa miluje kupat, dokonca, vzdy ked ju vyberiem, ze staci, tak tam sama znova vlezie....ronnda a preco nedas nici trosku teplejsiu vodu? nie horucu, ale taku, aby v nej vydrzala aj chvilku sediet.....v studenej by som ju urcite nenechala, ja sama mam problemy s mocakom, dufam, ze to lea nezdedi po mne 😉

maya, co sa tyka trojkolky, ja som tiez pocula, ze byvaju dost nestabilne, ze sa ich uz aj par prevratilo...preto som si ju ani nekupila, i ked sa mi velmi pacia.....

tak ja cakam, kedy sa mi drobec zobudi a pojdeme na spacirku...i ked neviem, kde...v tomto teple ani nemam chut, najradsej by som bola, keby lea ostala cele leto u maminy, tam je jej na dvore najlepsie.....

to stretko bude fajn, ja mam cas, tak sa prisposobim...miri, ak budes moct prist, bolo by fajn a neboj, nanavigujeme ta...... 😉

wienika
24. jún 2008

maya, teraz som si vsimla, ze samko bude mat zachvilu 4 roky......uz ste mu vybrali darcek alebo si sam nieco vypytal?

vierusik
24. jún 2008

awojte, chcela by som sa spytat, ktora mate presne info, kolko vychadza mesacne vyplacanie Freistellung...???
Dakujem vam velmi pekne.... a prajem pekny den, i ked v tom teple, je den niekedy ako v pekle 🙂 🙂 🙂

maya01
24. jún 2008

Wienika,no veru uz sa nam to blizi 🙂 Priznam sa,ze este namam predstavu...ale urcite nieco vyberieme,ked budeme vo W. Rozmyslali sme nad bicyklom...ale jeden uz ma a je ako novy,len uz trosku primaly...tak som sa rozhodla,ze mu dam vyssie sedacku a naucime ho bez pomocnych,na malom sa mu bude lepsie ucit a potom dostane velky... Ked sa jeho opytam,ze co by chcel,tak on nie je narocny...jemu staci plastelina,vodove farby,farbicky... 😉
Mas novu fotku,pekna...

ronnda
24. jún 2008

wienika - ja male davam teplou vodicku, napoprve je tam spokojena, bazenek je dost velky, tak tam lezi, leze, sedi, stoupe si, leze ven a zase zpatky a jak ta voda asi postupne chladne, tak se ji tam pak uz moc nechce. tak zkusim prilivat tam teplou. uz ji to na odpoledne chystam, ja bych nejradsi zustala v nasem obyvaku, kam jsme dnes uz dali klimu, odpoledne tu mame totiz dost horko.

lea dnes slavi 10 mesicu? gratulace, to to utika, udelala jsi dobre, ze uz mas pro ni darek k 1. narozeninam, utece to jako voda.

s tim buggy mate pravdu, ja do toho taky nechci moc investovat. navic kdyz nam opet bude stat v kocarkarne, uz jsem zjistila kdo nezamyka, jeste patrame komu patri kolo co je vecne oprene o nas kocarek...manzel tam chce dat kameru 😉

wienika
24. jún 2008

vierusik, nie som si ista, ale ja som bola freigestellt uz od zac. tehotenstva a az do porodu mi chodila na ucet suma vo vyske mojho platu......tak viac neviem......mozno budu vediet ostatne baby.... 🙂

wienika
24. jún 2008

ronnda, lea mala 22eho 10 mesiacov....boze to letiiiii....ano a som rada, ze mame uz ten darcek, aspon mam pokoj a mozem dat tipy aj ostatnej rodine...este stale neviem co....mam pocit, ze lea ma vsetko.... 😀

maya, ty mas ale zlateho skromneho synceka......ale ten bicykel je dobry napad....a vo viedni mu urcite nieco pekne kupite....

vymenila som fotku, kedze je leto, tak letna nalada..... 🙂 ta svadobna je uz stara 😎

ozaj, dnes mi lea 1 krat v zivote spala doobeda dve hodiny...skoro som odpadla, keby som nemala angel care, tak sa chodim stale kukat ci dycha......potom sa troska napapala, asi 3 nudle, trosku mrkvy, cukiný a maska....no a teraz sa skoro zblaznila, ked som jedla jahody, revala, ze aj ona, tak som jej dala...ja viem, ze by este nemala, ale ked jej chutia....som rada, ze aspon nejake vitaminy zje....a doteraz nemala alergicku reakciu, ani z paradajok, tie tiez zboznuje.....skoda, ze lubi vsetko to co nesmie..napriklad ked pijem kavu, tak mi trha hrncek z ruky.....ale ked pijem nieco ine, tak nic, ziadna reakcia....
no a dalsia novinka je, ze dnes rano som jej objavila dalsie tri horne zuby.....tak uz ma sest zubkov vonku 😀 .....teda niektore este, ked sa usmeje nevidno, ale uz su prerezane, tak dufam, ze teraz bude chvilku klud, lebo bola par dni taka umrncana.....

ronnda, vy ste ako na tom zo zubkami?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre