Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
31. máj 2007

ved prave to to nie je par dni ale ako roky 🙂 no tesim veru skoro po 2 mesiacoch ho uvidim... ale to uz zbehne nejako 🙂

boldy
31. máj 2007

no inac na tej fotke co mas, vyzeras ako moja naj kamoska a este k tom u tiez sa vola silvia 😉

silvia2406
31. máj 2007

tak to je pekna zhoda nahod s tou tvojou kamoskou 🙂 to je mile
akurat som vyliezla zo sprchy a môj drahy manzelik na mna krici, ci uz nejdem spat, tak sa k nemu idem supnut pod perinu 😉 zajtra odchadzam domov(kde nemam internet), tak dufam, ze sa opat virtualne stretneme v pondelok, prajem prijemnu dobru noc a pohodovy vikend 😉
p.s. boldy drzim silno vsetky prsty, aby skuska dopadla, co najlepsie 😉

boldy
31. máj 2007

dakujem pekne silvy aj tebe vsetko dobre na skuske nech to vyjde... potom v pondelok "navidenou" ... prajem peknu dobru noc 😉

alexa27
1. jún 2007

ahojte kocky, prajem vam vela vela stastie, aby skusky dobre dopadli. v pondelok dajte urcite vediet 🙂 .
kvetinka, vitaj medzi nami 😎 . co to je prosim ta metoda co spominas?

alexa27
1. jún 2007

kvetinka, prave citam v google, ze symtotermalna metoda je vlastne meranie bazalnej teploty, tak uz viem o com je rec 😅 . no doteraz som si ju nemerala, nejak sa mi nechcelo, ale zacala som tento cyklus, uz meram poctivo kazde rano vyse tyzdna. ale co ti ja viem, ci to robim dobre. zatial mi teplota kolise +- desatina stupna, to je v pohode, alebo by mala byt kazde rano rovnaka? a ked stupne nejak viac tak mas ovulaciu? cize tesne pred tym by ako stupne by som mala mat plodne obdobie? ja som z toho jelen, budem velmi rada, ked mi tu k tomu nieco napises, lebo zatial iba meram, ale neviem co co znamena 😖 .

galina75
1. jún 2007

Ahoj Kvetinka, vitaj v rakusankach a gratulujem! Presne som nepochopila ci si tehu, alebo uz mate aj babo. V kazdom pripade gratulujem.
Alexa, ja som sa tiez cudovala co je to za metodu, hodila som to tiez do Google a vysla z toho bazalna teplota. Ja som bol az toho tiez "jelen" preto si ju ani nemeriam 😢 . Mozno sa niekedy na to dam, zatial este nie.
prajem vam krasny vikend a dobre skusky a najma vysledky. Gala

alexa27
1. jún 2007

Gala, aj tebe krasny vikend 🙂 .
co sa tyka tej bazalnej teploty, ja som strasny lenivec na taketo veci, ale teraz ked tu na konikovi tak vela o tom citam, ze si to meria skoro kazda druha baba, tak som si povedala, ze skusim aspon jeden cyklus vydrzat, nech vidim ako mi to funguje. no ale zatial tomu moc nerozumiem, ked mam pravdu povedat.

kvetinka28
1. jún 2007

Ahojte dievcata, dakujem za mile privitanie a za povzbudive slova. Viem, ze to nebude lahke zacat v novom prostredi cerstvo tehotna, ale par zaciatkov som uz zazila.
Inak, vidim, ze mnohe studujete, tak drzim palce na skusky. Prezivam podobne obdobie, koncim doktorandske studium na VSMU a do konca juna musim urobit este umelecky projekt a vsetko odovzdat. Vobec sa mi nechce stresovat, aby som neublizila malemu, ked je to este take krehke.
Tymi 16, vlastne uz 17 dnami som chcela povedat, ze je este len v brusku. Este to mam potvrdene len tehot. testom 🙂 Ale v utorok idem k lekarovi. Inak, tesim sa, az o par tyzdnov, ked sa prestahujem do Rakuska, budem s mojou nemcinou hladat lekara tam 😒 Asi sa idem ucit aj tu nemcinu 🙂

boldy
1. jún 2007

ahojte baby... no tak dalsia studentka, vela stastia kvetinka v projekte ale hlavne k tomu malilinkemu 🙂 s tou nemcinou nie si na tom sama, ja tiez sa musim ucit kedze tiez tam planujem prestahovanie...

alex myslim, ze tu bazalku treba sledovat viac ako len jeden mesiac, aspon ako som to ja pochopila ale zatial to nerobim

kvetinka28
2. jún 2007

Ahojte, neviem, ci tu teraz niekto ste. Vidim, ze som vo Vas vyvolala vela otazok ohladom STM 🙂
Ja mam k nej len tolko, ze som merala prvy cyklus a vyslo to 😉 Ani tomu nemozem uverit. Bez toho by som ani nevedela, kedy mam plodne dni a opat by som nebola tehu. Je to velmi zaujimave, mnohe baby sa vela dozvedia o svojom zdravi, poruchach hormonalnej rovnovahy, pripadnych problemoch s neplodnostou. Dokonca si to mozu samy diagnostikovat. Ak Vas to zaujima, skuste sa pozriet na 6 clankov na http://www.rodina.cz/rubrika/oplodneni, nazov Symptotermalni metoda... - velmi prehladne a jasne vysvetlene a nielen bazalna teplota (lebo to je len jeden zo znakov plodnosti a ukaze ovulaciu, az ked je na plodenie neskoro ☹ ) alebo este mozem odporucit www.fertilityfriend.com - tam si mozete otvorit konto a znacit nameranu teplotu a zmeny ostatnych znakov plodnosti, posielaju kazdy den jednu lekciu na mail o znakoch plodnosti v AJ.
No, ja som z toho merania zistit vela nestihla 🙂 , ale s tymto vysledkom som veeelmi spokojna 🙂 A viem presne, kolkoo dni ma moje babo, uz mu vraj rastie srdiecko a v utorok, ked pojdem na UZV uz budu asi aj prve pulzy. Okrem toho sa STM da pouzit aj ako antikoncepcna metoda a netreba sa ani zbytocne napchavat HA.
Tak prajem vela stastia tym, ktore sa pre tuto metodu rozhodnu, nech Vam to tiez vyjde. Som zvedava na Vase vysledky 😉

Idem asi pisat ten projekt - ma to byt scenar rozhlasovej relacie, ale vobec sa mi nechce 😒 No nejako to doklepeme...
Tak sa drzkajte.

kvetinka28
2. jún 2007

A prepacte za nejasnu info - Gali babo nemame, len som tak kratko tehu

boldy
5. jún 2007

ahojte baby ste tu niekto? kde sa flakate 🙂

silvia2406
5. jún 2007

ahojky, prave som sa vratila z roboty a od deviatej do dvanastej som mala kurz, celkom fajn, ale s tou predchadzajucou lektorkou to bolo lepsie, ale asi to je len sila zvyku

kvetinka prepac mi, asi som si zle precitala tvoj prispevok, takze este raz, prajem tebe i tomu malickemu v brusku vela zdravicka 😉

boldy
5. jún 2007

vitaj aspon ty...silvy a kde to chodis na ten kurz? kolko ta to vyjde? lebo tiez by som sa chcela potom tam na nieco prihlasit ale nemam ani ponatia, ze co a ako.

silvia2406
5. jún 2007

tak teda vitam aspon ja, ked uz nik iny
chodim do deutsch akademie, intenzivny kurz trva 4 tyzdne, od pondelka do stvrtka, tri hodiny kazdy den, cas si mozes vybrat, cena 250 eur

alexa27
6. jún 2007

ahojte kocky 🙂 , dnes ste tu tiez? ako vam dopadli skusky?

silvia2406
6. jún 2007

ahojki 🙂 dalsia skuska je za mnou, uspesne, takze uz len jedna a mam stvrty rocnik v suchu 😵 😵
alexa...ako pokracuje priprava na dovolenku?

alexa27
6. jún 2007

super, gratulujem a drzim palce este na tu poslednu.
no priprava na dovolenku je v plnom prude, dnes som akurat skocila cez obed este do drogerky, dokupit nejaku kozmetiku a v optike som si kupila jednodnove sosovky, lebo tie su asi na dovolenku najvhodnejsie. nuz a inak mame uz vsetko, este mam dve varky pradla na opratie a hotovo 😉 .

silvia2406
6. jún 2007

juj tak ti zavidim, ale tak v dobrom, uz sa tesim, ked nam budes v rakusku rozpravat zazitky a ukazovat fotky 🙂
baby neviete mi poradit darcek na prve vyrocie svadby? som v koncoch ☹

alexa27
6. jún 2007

fuha, to caka aj nas v oktobri. vy mate kedy?
neviem do kelu, nebude to lahke. malo by to byt nieco zvlastne, mozno ani nie vecne, ale trebars nejake listky na nejake podujatie, ale nieco podobne. ja som od muza dostala minuly rok k narodeninam krasny darcek, boli to listky do kasina v Badene, bola v tom uzasna romanticka vecera pri svieckach a zivej hudbe, sampanske a nejake kupony do kasina. sice sme nic nevyhrali, ale bolo to prekrasne 😵 . takze mne by sa na prve vyrocie pacilo nieco na ten styl, ale nechcem sa opakovat po muzikovi. rozmyslala som este nad nejakym vikendovym pobytom, alebo spravit si skratka nejaky vylet. ked chces ale nejaky hmotny darcek, tak netusim co by sa hodilo. teraz ma napadlo, co tak vyrobit kalendar zacinajuci mesiacom kedy ste sa brali a konciaci o rok a ku kazdemu mesiacu das inu vasu fotku, k svadobnemu jasne ze svadobnu 😅 .
ja som vyrobila taky kalendar raz drahemu na vianoce a bol z neho uplne uneseny. teraz ked sa ho pytam aky chce darcek, tak vzdy povie, ze zase taky kalendar 😀

boldy
6. jún 2007

ahojte holky, Silvy gratulujem... ja som dnes uz skoncila so skuskami uz len obhajoba diplomovky koncom jula a mam koniec... a mozem sa stahovat a chystat na svadbu xixi... no Alexa ty si ale kreativna, mas dobre napady... ja tiez by som nevedela, co by bolo fajn na vyrocie 😒 a hlavne chlapom nieco kupovat ozaj asi vymyslat nieco nezabudnutelne je lahsie 🙂

galina75
6. jún 2007

Ahojte babenky, tak my sme uz prve vyrocie svadby mali, isli sme na Brunch do hotela kde bola svadba, ale viac sme to nejako neoslavovali. Ja som mu kupila iba manzetove gombiky, ale vskutku to nebol darcek, iba potrebna vec, lebo ziadne nemal a vzdy si poziaciaval nejake od otca.
On mi nekupil vobec nic, lebo ma pozna a mi si moc darceky ani nekupujeme. Na vianoce sa ideme niekde spolu lyzovat a to je nas darcek- vzajomny.
Silvia gratulujem ku skuskam🙂), Kedy planujete to stretko?
Alexa kedy vam zacina dovolenka?
Gala

kvetinka28
7. jún 2007

Ahojte kocky, gratulujem ku skuskam a drzim palce na obhajoby - Bodly. Nech vsetko dobre dopadne.
Ja som mala byt dnes v dvoch takych komisiach ako oponent diplomoviek, ale som to zrusila, ani do prace nejdem, pojdem aspon na dva dni na PN, mam toho plne zuby a som uplne hotova. Nechcem malemu ublizit.
Bola som v utorok u doktora, potvrdil tehotenstvo a objednal ma o dva tyzdne. Do Rakuska mi odporucil odist az tak o mesiac, ak vsetko bude OK. Inak som sa vystrasila, zacala som spinit posledne dva dni, tak som si povedala, ze male je pre mna najdolezitejsie, takze spomalujem. Je to tazke mam vycitky svedomia, ale vacsie by som mala, keby som o male prisla. Aj umelecky projekt som odlozila na neurcito, nijake terminy teraz nie su dolezite. Silvi, dakujem, dufam, ze to bude OK.

Alex, krasnu dovolenku prajem, nech to dobre dopadne. Inak, mne by sa ako darcek pacil nejaky skvely vylet mozno aj na vikend. Krasny zamok je Neuschwanstein, tam by sme chceli ist. Neviem, ci ste tam niekto boli, skus pozriet tuto stranku: http://www.tiscover.at/at/guide/54953at,en,SCH1...
My tam chceme ist v septembri.

Tak zatial pa. A nech sa Vam dari.

alexa27
7. jún 2007

ahojte kocky 🙂 ,
gala, na dovolenku ideme buduci piatok 15.6. a naspat priletime 17.7. 😎 .
kvetinka, budem na teba mysliet, dufam, ze bude vsetko ok. hlavne vazne spomal a uplne bez vycitiek, babatko je najdolezitejsie, urcite to vsetci pochopia. drz sa moja a relaxuj.

galina75
7. jún 2007

Alexa krasnu dovolenku 🙂 .
Kvetinka, Schloß Neuschwanstein poznam, bola som tam asi uz 4 krat, lebo som tam nedaleko pred rokmi pracovala, naposledy som tam bola pred necelymi dvoma rokmi. Je to naozaj rozpravkovy zamok, odporucam. Pekny vikend, my tu dnes sviatkujeme, tak parada. Gala

alexa27
7. jún 2007

gali, dakujem velmi pekne 🙂 .
idem pozriet na nete tiez ten zamok, co odporucate. aspon mamem typ na dalsi vylet.
prajem pekny volny dnik.

galina75
8. jún 2007

Alexa, tak ako sa ti pacil zamok. krasny vsak!
Ja som opat v praci, dnes tu bude nuda, vcera bol sviatok tak si polovica firmy zobrala dovolenku, tak je tu klud.
Vcera sme sa boli "bikovat" v okoli nasej stavby, tak sme sa vyborne namakali. Ani posilovnu nepotrebem, skoro som tam pluca nechala 😝.
Teraz cakam na poriadnu svalovicu. Gala

alexa27
8. jún 2007

dobre ranko, naaaaadherny je ten zamok, fakt ako z rozpravky, urcite poviem drahemu, aby sme tam niekedy sli pozriet.
no pekne ste si dali s tymi bicyklami 😀 , daj si rychlo nejaky aspirin a sumive magnezium, ked prides domov, alebo si kup cez obed. to celkom zabera na svalovku. a ako to vyzera u vas na dome? ako ste pokrocili?

kvetinka28
8. jún 2007

Ahojte dievcata, ako sa dari?
Som rada, Alexa, ze sa Ti paci ten zamok. Ved komu by sa nepacil? Kolegyna tam bola, hovorila, ze sa tam daju robit skvele cyklotury, ubytko velmi dobre za slovenske ceny a kopu miest, co stoja za navstevu, v okoli.
Gali, celkom by som si tiez zamakala na bicykli, ale v tomto stave radsej neriskujem ani prechadzku. Vcera to skoncilo krvacanim, sice slabym, ale bola to krv. No, dufam, ze je vsetko OK. Teplota je stale vysoka, takze potrat to nebude. Nastastie 😅
Buduci svokrovci sa vcera v noci dozvedeli, ze cakame babo, ale od svojho belgickeho rodinneho priatela - priatel mu vo velmi veselej nalade po pivku napisal nieco do listu. Mala som co robit, aby som to predychala. Myslim, ze je na to este priskoro, dufam, ze to nebudu vediet vsetci znami este aspon 7 dni 😒
Pekny vikend Vam prajem. K.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre