Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
24. jún 2008

no, kocik sme vymenili, este ze v obchode bola taka zlata slecna a pomohla nam s jeho vratenim 😅 tento je peg perego, je to sportak, ktorý sa ale vytvori tak, ze na vanicke sa stiahnu tri popruhy, takze opat je to 2v1, (asi som na tie 2v1 zatazena) s tym, ze sme kupovali aj autosedacku.

ak mozem poradit, co sa tyka predajne, tak urcite nekupujte v kike, lutzi alebo inych velkych obchodakoch, tento isty model stal v kike 699 eur, v obchode, kde sme ho kupili my, nas vysiel na 599 eur, k tomu nam ten predavac vravi, bol tu jeden manzelsky par, ktory si kupil sportak a vanicku peg perego, ale iny model, ale autosedacku k tomu nechceli, pretoze uz mali, normalne stoji 139 eur, ale dam vam ju za 100 eur, v kike by stala okolo 170 eur. takze sme v podstate za cenu kocika v kike, kupili kocik spolu s autosedackou.
rovnako aj cena teutonie, v kike nam vyratali cenu 730 eur 😲 tu nam ju ponukal za 590 eur, komplet vanicka a sportak. mna odradilo len naklikavanie vanicky a sportaka na zakladnu, chcela som nieco, co sa da vybavit jednou rukou.

ak chces poslem ti do IP mensie obchodiky, kde sa daju kupit kociky a kde tie ceny nie su az take vysoke ako vo velkych nakupnych centrach 😉

lenka.pav
24. jún 2008

ahojte kocky, a kamze sa to chystate na cvicenie? lebo aj ja sa chystam, len sama sa k tomu neviem dokopat 😉
a nedavno sme boli mojej sestre na svadbe a vsetci muzi mali kosele s kratkym rukavom, takze to musi byt ok 😉

silvia2406
24. jún 2008

ahoj lenka, na cvicenie ideme do st. josef krankenhaus, je to U4 smer Huteldorf. bolo by super, ak by si sa pridala aj ty 😵

ako inak pokracujes s pripravami, mas uz vsetko kupene?

lenka.pav
24. jún 2008

uz som si vsimla, ze do st. josef. to je ina nahoda, tam chcem ist aj ja. mozem sa pridat? 🙂 🙂 🙂

silvia2406
24. jún 2008

jasne, ze sa mozes 😵 poslem ti do IP moje tel. c., aby sme sa mohli potom lahsie dohodnut 😉

lenka.pav
24. jún 2008

silvi, robila som tam, su dobri 😉 , mam to tam rada 🙂

lenka.pav
24. jún 2008

ok, dakujem

lenka.pav
24. jún 2008

a co sa tyka priprav, uz mame skoro vsetko nakupene, tak sa z toho vytesujem 🙂 . Uz mi chybaju len drobnosti, ale tie uz objednam cez net, uz mam behania po obchodoch plne zuby

silvia2406
24. jún 2008

takze super, ze budeme mat info o nemocnici z pravej ruky, uz sa tesim ako ta budeme spovedat 😀

lenka.pav
24. jún 2008

kludne, rada odpoviem na akekolvek otazky. a nepostrehla som, preco si menila kocik?

silvia2406
24. jún 2008

tak to ti verim, ze sa ti velmi po obchodoch nechce, tato horucava je na nevydrzanie.
moj manzelik, sa chysta posledny julovy tyzden s kamaratom na chatu, ten oslavuje 30-tku, mne sa ale vobec nechce ist na svk, pretoze od 4.7. do 13.7. budeme na svk, takze tolko cestovania by uz bolo na mna privela, takze mi spolocnost pride robit mamina a vtedy sa chystam kupit vsetko co bude potrebne, od prebalovacieho pultu az po postelne pradlo, kos na plienky, hracie deky, lehatko.........no bude toho dost 😅

lenka.pav
24. jún 2008

ja sa zas tesim, ako si navzajom pomozeme ohladom pravnych veci. kocky mi uz nieco napisali ohladom rodnych listov, ale aj tak v tom mam chaos...kedze vacsina z nich ma muzov rakusanov a ja som ostala verna slovakovi 😀 😀 😀 😀

lenka.pav
24. jún 2008

tak to ti nezavidim kupovat vsetko naraz, my sme to zvladli asi az na 4x 😉

jasterka
24. jún 2008

Lenka,aj ja sa tesim ak sa pridas 🙂 ty si robila v st.Josef?A na akom odd?A budes tam rodit?
A vy ste aky kocik vybrali?

Silvi-dakujem za cenne rady,prosim posli mi tie adresy,lebo ja som si prave v tychto centrach tiez nemohla vybrat.
Inak v com sa ti tento kocik zdal lepsi ako Jane?

silvia2406
24. jún 2008

lenka, preco som menila kocik? lebo som zena 😀 😀 😀 ale nie, nejak sme sa unahlili s jeho kupou a po dlhsej uvahe a crash testoch, ktore som videla na vanicku a vajicko matrix, sme sa rozhodli, ze ak sa bude dat vratit, tak ho vratime, ak by sa nedal vratit, kupili by sme osobitne autosedacku. ale ja som si zamilovala ten peg perego, dufam, ze uz ziadne zmeny nenastanu 😅

lenka.pav
24. jún 2008

my sa zas chystame domov od 18.7. na tyzden 😉 Bude dovolenka na slovensku

lenka.pav
24. jún 2008

jasterka, robila som na chirurgii, ale raz potrebovali niekoho na trenovanie notkaiserschnitt, tak som sa dobrovolne podujala a som rada, viem, ze su dobri. bola sranda. a ano, chystam sa tam aj rodit 😉 . my mame kocik concord neo, strasne sa mi pacil a navyse je skoro najlahsi na trhu a kedze mam bandscheibenvorfall, musela som pozerat na vahu. ale bol drahy - ale co clovek nespravi pre zdravie...

lenka.pav
24. jún 2008

a aj mne sa velmi paci ten peg perego, podoba sa podvozkom na nas 😉

lenka.pav
24. jún 2008

kocky, a vy mate chlapov slovakov ci rakusanov? a ste tu normalne prihlaseni na pobyt a aj tu robite? som zvedava, ci sme v takej istej situacii 😉

silvia2406
24. jún 2008

jasterka, vyhovuje ti termin prveho cvicenia 14.7.?

a co bolo lepsie na tomto kociku? nastavitelna vyska rukovate aj samotnej vanicky, co ocenil moj manzel, je mensi, lahsie sa ovlada a tak celkovo sa mi zdal kompaktnejsi. ale vies, kolko ludi, tolko chuti. tu si mozes pozriet video na kocik, co sme kupili a dalsi link je na cely sortiment kocikov tejto znacky.

http://global.skate-pegperego.com/?l=de&p=2
http://www.pegperego.com/page.php?sid=5461904e9...

silvia2406
24. jún 2008

lenka, vsetky tri sme v rovnakej situacii, mame chlapov slovakov 🙂 takze radime si navzajom 🙂

jasterka
24. jún 2008

Takze ja sa od vas inspirujem a pozriem si tie vase kociky,nech sa uz aj ja zamilujem 🙂
Leni,ani nevies ako sa tesim,ze mas dobre skusenosti a doveru v st.josef,hned mi je lepsie.
S nakupovanim si uz tiez robim hlavu a davam si pomaly dokopy,co treba kupit,akurat som si kupila tehu koselu a pyzamu,s takymi otvormi na kojenie 😀 doteraz sa mi ai nesnivalo,ze take nieco existuje. 😀

jasterka
24. jún 2008

Presne,ale sme sa tu nasli 🙂 som zato vdacna,ze to nemusim riesit sama,len uz musim ist vyvencit muzika,lebo je nejaky nervozny,ze sa mu nevenujem 😀

Silvi dakujem za linky,a termin vyhovujem,uz sa tesim 🙂

Pekny vecer.

lenka.pav
24. jún 2008

som takaaa stastnaaaaa, ze som nasla tuto stranku. nepoznam nikoho v mojej situacii, takze spolu sa nam to bude vsetko lahsie riesit. supeeeer 🙂

silvia2406
24. jún 2008

takze leni, ak aj tebe vyhovuje tento termin, tak sa na vas veeelmi tesim 🙂

my mame dnes s manzelom 2. vyrocie svadby, tak ked pride domov z prace, chystame sa na veceru, uz sa tesim 😵

lenka.pav
24. jún 2008

jasterka, kosielka na dojcenie je jedna z mala veci, ktore este nemam 🙂 🙂 🙂 . kde si ju kupila?

lenka.pav
24. jún 2008

silvi, gratulujem k vyrociu 😉
myslim, ze tento termin by mal byt ok, len sa k nam na navstevu chystali znami z pezinka a zvazovali, ci neostanu az do toho pondelka. ale snad im bude stacit byt tu od piatka do nedele, no nie? 😉

jasterka
24. jún 2008

Leni,na Slovensku,v Malckach,ja odtial pochadzam,dokonca som nasla aj nohavicovu supravu,odfotim a dam do albumu,skusim vecer. 🙂

Silvi,krasnu romanticku veceru a aj vecer,aspon sa nemusis bat ze stej romantiky otehotnies 😀 😉

silvia2406
24. jún 2008

babulky, dakujem za blahozelania 🙂

jasterka, myslim, ze s tym otehotnenim si naozaj nemusim robit tazku hlavu 😀

lenka, dufam, ze ti to vyjde. juj ja sa uz teraz tesim 😅

lenka.pav
24. jún 2008

jasterka, tiez sa chystam kupit to na slovensku, tu nepoznam ziaden obchod, kde by som to kupila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre